„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

18.07.2012. Latvija: Darba grupā diskutē, kā uzlabot konsultāciju sniegšanu sievietēm pirms izšķiršanās par aborta veikšanu

Otrdien Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izveidotajā darba grupā norisinājās diskusijas, kādā veidā uzlabot konsultāciju sniegšanu sievietēm, pirms viņas izšķiras par aborta veikšanu,-ziņo spektrs.com

„Jautājums ir par konsultēšanas sniegšanu tām sievietēm, kuras svārstās vai kuru rīcībā nav pietiekamas informācijas par šo tēmu – pēc sarunām viņas varētu nolemt arī neveikt abortus,” skaidroja apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Kā jau iepriekš teikts pretrunīgi vērtētās organizācijas “Papardes zieda” valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle norādīja, ka konsultācijas nedrīkstot uzspiest.

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente un ginekoloģe Dace Matule dalījās savā pieredzē stāstot: „Kādu reizi sarunājos ar vairāk nekā 40 gadus vecu klienti apspriedām to, vai nepieciešams veikt abortu. Saņēmu atbildi: “Es esmu katole, – Matule, neskalo man smadzenes.” Arī citas sievietes Matuli esot aicinājušas “nekompostrēt smadzenes”, jo viņas jau ir pieņēmušas lēmumu, kā rīkoties.

Saeimas deputāte Inga Bite (RP), teica, ka, lai gan cilvēkiem ir tiesības veikt pašnāvības, savas dzīvības atņemšana tiek atzīta par sociālu problēmu. Līdzīgi arī abortus, uz kuru veikšanu sievietēm ir tiesības, nepieciešams atzīst par sociālu problēmu.

Ķelle uz politiķes sacīto reaģēja, paužot neizpratni, kāpēc uzmanība netiek pievērsta tādām sociālām problēmām kā jauniešu izglītības trūkums seksuālās veselības jomā, kā arī faktam, ka jauniem cilvēkiem nav iespējas dzīvot atbildīgu dzimumdzīvi.

Apakškomisijas priekšsēdētājs atzina, ka par šīm tēmām būtu jārunā, taču darba grupas mērķis ir risināt situāciju, kā palīdzēt sievietēm, kurām ir krīzes grūtniecība.

Atvaļinājumā esošā Latvijas pārstāves vietniece Eiropas Savienības dzimumu līdztiesības institūta padomē Dace Kavase pauda uztraukumu, ka sievietes tiek sociāli piespiestas neveikt abortu, bet pēc tam valsts nesniedz tām nepieciešamo atbalstu.

Parādnieks prognozēja, ka minimālo atbalstu situācijas uzlabošanai gan konsultāciju, gan citās jomās varētu sniegt no 2013.gada, piešķirot līdzekļus no valsts budžeta.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Normunds Ozoliņš: Jēzus vai Jūdas skūpsts? Par bīsk. Sproğa prezidenta projektu. Pravietisks sapnis.
Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele

Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele(0)

  Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele  VIDEO   Pirmajā bauslī Dievs saka, ka mums nebūs turēt citus dievus Viņa priekšā, un tieši šī baušļa pārkāpums atnes vislielāko ļaunumu cilvēku un visas valsts dzīvē. Pašas Jāņu brīvdienas nav sliktas, taču apzināta elku kalpība un cenšanās iegūt svētību, izpildot dažādus rituālus, ir citu dievu jeb velna pielūgsme.

Seminārs: Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?

Seminārs: Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?(0)

Mūsdienās ik uz soļa saskaramies ar modernā dizainā ietvērtām latviskajām zīmēm – kreklos, mēbelēs, aksesuāros. Vai esat kādreiz domājis, kādu spēku tās nes? un vai par senlatviešu zīmēm ko saka arī Bībele? Lai palīdzētu izprast šīs lietas, ikviens ir aicināts uz semināru 17. jūnijā. Semināra mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ieraudzīt šķēršļus, kas traucē tuvoties Dievam

Pretpraida pasākums 9.jūnijā 10.00

Pretpraida pasākums 9.jūnijā 10.00(0)

Pretpraida pasākums (mītiņš) notiks 9.jūnijā, 10.00 Rīgā, pie Vērmanes dārza (Merķeļa ielā – iepretīm Latviešu biedrības namam). Pasākumu veido Fonds ”Stop Imigrācija!”. Pasākuma mērķis – ”Protests pret homoseksuālisma u.c. psihisku un mentālu noviržu popularizēšanu”. Aicināti piedalīties visi nevienaldzīgie, visi kuri saprot – aizverot actiņas un austiņas,-ziņo spektrs.com Pretpraida pasākuma organizators Andris Orols stāsta: “Mēs tikai atbalstām

Inga Bite (LRA) savākusi 30 Saeimas deputātu parakstus izsakot bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu

Inga Bite (LRA) savākusi 30 Saeimas deputātu parakstus izsakot bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu(0)

12.Saeimas deputāte Inga Bite: „Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm var tikt radīts pienākums juridiski atzīt viena dzimumu laulību, kas noslēgta ārpus viņu teritorijas. To var saukt par “ideoloģisko kolonizāciju”. Vakar, pēc 12.Saeimas deputātes Ingas Bites no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas iniciatīvas 30 Latvijas Saeimas deputāti parakstīja vēstuli Eiropas Savienības tiesai un Eiropas Savienības institūciju vadītājiem,-ziņo spektrs.com

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.