„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Sirds attieksmes jautājums

Sagatavoja ICEJ direktors Malkolms Hedings; tulkoja Ilze Saulīte

Ziņojumi no ICEJ filiālēm pasaulē turpina iepriecināt:

Kanādā, Čehijā, Kostarikā, Etiopijā, Īrijā, Somijā, Brazīlijā, Jaunzēlandē, Vācijā, Norvēģijā, Dienvidāfrikā, ASV simtiem un tūkstošiem kristiešu demonstrēja atbalstu Izraēlai cīņā par tās eksistenci.


Nesenie notikumi Gazas piekrastē ir atkal saasinājuši cīņu par Izraēlas tiesībām sevi aizsargāt no nerimstošajiem uzbrukumiem. Pasaulē šīs tiesības aizvien biežāk tiek noliegtas, taču kristiešu vidū pieaug atbalsts Izraēlai. Draudzē kopumā ir diezgan liela vienaldzība pret to, kas notiek Vidējos Austrumos, kā arī ir neliela minoritāte, kas neatlaidīgi izrāda pretestību Izraēlai un atbalstu palestīniešiem, pat teroristu kaujiniekiem Hamas. Patiesajiem kristiešiem noteicošais faktors ir Bībele, nevis politiskie aizspriedumi. Mums jāzina – ko Bībele saka par Izraēlu? Mums, kristiešiem, jānoregulē sava attieksme Dieva Vārda gaismā. Dažas vadlīnijas:

1. Raksti skaidri apsola Kānaānas zemi ebreju tautai par mūžīgu īpašumu (1.Moz.17:7-8).

2. Šis apsolījums tiek atkārtots atkal un atkal (piemēram, Ps.105:7-11) un pat Jaunajā Derībā (Ebr.6:13-20). Šajā Rakstu vietā apsolījumi, ko Dievs deva Ābrahāmam, tiek citēti šaubu māktajiem ticīgajiem kā apliecinājums Dieva uzticībai. Tiek uzsvērts, ka Dievs nemelo, kad Viņš kaut ko apsola. Viņš ir uzticības vērts un tur visus solījumus, kādus jebkad ir devis.

3. Kānaānas zemi ebreju tauta ir iemantojusi īpašumā uz mūžīgiem laikiem, bet tās dzīvošana zemē tiek regulēta saskaņā ar paklausību Dievam. Kungs, Izraēla Dievs, pieprasa, lai Svētajā zemē dzīvotu svēti ļaudis (Ec.36:24-28).

4. Vēsture apstiprina Dieva uzticību, vienmēr atvedot Izraēlu atpakaļ savā zemē pēc izsūtīšanas trimdā, kas notikusi nepaklausības dēļ (Jer.25:4-11).

5. Pravietis Jesaja pasludina, ka Izraēlas vēsturē būs divas izsūtīšanas un divas atgriešanās Kānaānas zemē (Jes.11:11).

6. Pēdējā atgriešanās iezīmēsies ar konfliktu un svētību. Jeruzāleme kļūs par lielu strīdu iemeslu, tās dēļ karos, bet ebreju tauta vairs netiks izsūtīta (Cak.12:1-3; Am.8:14-15)

7. Taisnība ir ļoti svarīga Dievam (Mihas 6:8) un Viņš strādās ar ļaudīm šajā reģionā, lai liktu uzaust taisnīgumam. Viņš vienīgais zina, kāda ir taisnība un kā to panākt (Jes.55:8-9).

8. Jēzus skaidri runāja par ebreju atgriešanos Jeruzālemē, norādot, ka tā būs beigu laiku zīme, kad pagānu tautu laiks tikspiepildīts (Lūk.21:24).

9. Bībele daudzviet paredz, ka ebreju atgriešanās Ciānā atnesīs lielas svētības pasaulei (Jes.2:1-3; Cak.14:16-21; Jes.66:12-13).

Ņemot vērā iepriekš minētās Rakstu vietas, mēs pārliecināmies, ka mūsdienu Izraēlas atjaunošanās ir Dieva darbs un kristiešiem ir pienākums svētīt to, ko pats Dievs svētī. Pamats mūsu atbalstam Izraēlai ir Dieva Vārdā, taču tas neprasa mums “spēlēt Dievu”, rīkojoties vai iedomājoties, ka mums ir skaidrs priekšstats par Izraēlas atjaunošanās procesu, kas notiek mūsu acu priekšā. 1.Kor.13:9-10 Pāvils rakstīja, ka tagad mēs redzam daļēji, bet tad, “kad nāks pilnība”, mēs zināsim visas lietas. Kamēr šis pilnības laiks nāk, mēs svētīsim Izraēlu un lūgsim par to, stāvēsim tai blakus, jo mēs esam tai parādā (Rom.15:27). Ne tikai tādēļ, ka pestīšana nāk no jūdiem (Jņ.4:22), bet gadsimtu garumā ilgušā atbaidošā kristīgā antisemītisma dēļ.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

“Kristus pasaulei”: Dziedināta caur kalpošanu cilvēkiem

“Kristus pasaulei”: Dziedināta caur kalpošanu cilvēkiem(1)

Juvenīlais artrīts ir slimība, kas var parādīties bērniem līdz 16 gadu vecumam. Tas ir locītavu iekaisums, kā rezultātā veidojas pietūkums, sāpes un kustību ierobežojumi. Šīs slimības cēloņi vēl nav īsti noskaidroti,-ziņo spektrs.com/draudze “Kristus paaulei”, Vēsmas Lazdiņas liecību pierakstīja Kristīne Krapāne Vēsmai artrīts nebija nekāds jaunums – viņas ģimenē tas pāriet no paaudzes paaudzē, arī mammai

Teoloģijas elks Lielajā talkā

Teoloģijas elks Lielajā talkā(0)

Latvijas simtgades gaidās sirds priekā līksmo, ka mēs, Latvijas tauta, dažādos valsts nostūros piedalāmies „Lielajā talkā”. Talkošana vieno un ir lielisks iemesls izjust kopības sajūtu. Cenšoties ātrāk sākt un ātrāk pabeigt ieplānoto Lielās talkas laikā, pie manis pienāca kāda sieviete, uzsākot sarunu. Protams, ka darbs apstājās. Nespējot koncentrēties darbam, jo tēma -garīga, iekarsām diskusijā. Uzzinot,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.