„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Sirds attieksmes jautājums

Sagatavoja ICEJ direktors Malkolms Hedings; tulkoja Ilze Saulīte

Ziņojumi no ICEJ filiālēm pasaulē turpina iepriecināt:

Kanādā, Čehijā, Kostarikā, Etiopijā, Īrijā, Somijā, Brazīlijā, Jaunzēlandē, Vācijā, Norvēģijā, Dienvidāfrikā, ASV simtiem un tūkstošiem kristiešu demonstrēja atbalstu Izraēlai cīņā par tās eksistenci.


Nesenie notikumi Gazas piekrastē ir atkal saasinājuši cīņu par Izraēlas tiesībām sevi aizsargāt no nerimstošajiem uzbrukumiem. Pasaulē šīs tiesības aizvien biežāk tiek noliegtas, taču kristiešu vidū pieaug atbalsts Izraēlai. Draudzē kopumā ir diezgan liela vienaldzība pret to, kas notiek Vidējos Austrumos, kā arī ir neliela minoritāte, kas neatlaidīgi izrāda pretestību Izraēlai un atbalstu palestīniešiem, pat teroristu kaujiniekiem Hamas. Patiesajiem kristiešiem noteicošais faktors ir Bībele, nevis politiskie aizspriedumi. Mums jāzina – ko Bībele saka par Izraēlu? Mums, kristiešiem, jānoregulē sava attieksme Dieva Vārda gaismā. Dažas vadlīnijas:

1. Raksti skaidri apsola Kānaānas zemi ebreju tautai par mūžīgu īpašumu (1.Moz.17:7-8).

2. Šis apsolījums tiek atkārtots atkal un atkal (piemēram, Ps.105:7-11) un pat Jaunajā Derībā (Ebr.6:13-20). Šajā Rakstu vietā apsolījumi, ko Dievs deva Ābrahāmam, tiek citēti šaubu māktajiem ticīgajiem kā apliecinājums Dieva uzticībai. Tiek uzsvērts, ka Dievs nemelo, kad Viņš kaut ko apsola. Viņš ir uzticības vērts un tur visus solījumus, kādus jebkad ir devis.

3. Kānaānas zemi ebreju tauta ir iemantojusi īpašumā uz mūžīgiem laikiem, bet tās dzīvošana zemē tiek regulēta saskaņā ar paklausību Dievam. Kungs, Izraēla Dievs, pieprasa, lai Svētajā zemē dzīvotu svēti ļaudis (Ec.36:24-28).

4. Vēsture apstiprina Dieva uzticību, vienmēr atvedot Izraēlu atpakaļ savā zemē pēc izsūtīšanas trimdā, kas notikusi nepaklausības dēļ (Jer.25:4-11).

5. Pravietis Jesaja pasludina, ka Izraēlas vēsturē būs divas izsūtīšanas un divas atgriešanās Kānaānas zemē (Jes.11:11).

6. Pēdējā atgriešanās iezīmēsies ar konfliktu un svētību. Jeruzāleme kļūs par lielu strīdu iemeslu, tās dēļ karos, bet ebreju tauta vairs netiks izsūtīta (Cak.12:1-3; Am.8:14-15)

7. Taisnība ir ļoti svarīga Dievam (Mihas 6:8) un Viņš strādās ar ļaudīm šajā reģionā, lai liktu uzaust taisnīgumam. Viņš vienīgais zina, kāda ir taisnība un kā to panākt (Jes.55:8-9).

8. Jēzus skaidri runāja par ebreju atgriešanos Jeruzālemē, norādot, ka tā būs beigu laiku zīme, kad pagānu tautu laiks tikspiepildīts (Lūk.21:24).

9. Bībele daudzviet paredz, ka ebreju atgriešanās Ciānā atnesīs lielas svētības pasaulei (Jes.2:1-3; Cak.14:16-21; Jes.66:12-13).

Ņemot vērā iepriekš minētās Rakstu vietas, mēs pārliecināmies, ka mūsdienu Izraēlas atjaunošanās ir Dieva darbs un kristiešiem ir pienākums svētīt to, ko pats Dievs svētī. Pamats mūsu atbalstam Izraēlai ir Dieva Vārdā, taču tas neprasa mums “spēlēt Dievu”, rīkojoties vai iedomājoties, ka mums ir skaidrs priekšstats par Izraēlas atjaunošanās procesu, kas notiek mūsu acu priekšā. 1.Kor.13:9-10 Pāvils rakstīja, ka tagad mēs redzam daļēji, bet tad, “kad nāks pilnība”, mēs zināsim visas lietas. Kamēr šis pilnības laiks nāk, mēs svētīsim Izraēlu un lūgsim par to, stāvēsim tai blakus, jo mēs esam tai parādā (Rom.15:27). Ne tikai tādēļ, ka pestīšana nāk no jūdiem (Jņ.4:22), bet gadsimtu garumā ilgušā atbaidošā kristīgā antisemītisma dēļ.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos(0)

Lai arī Saeimas Sabiedrisko lietu komisijā deputātu vairākums likumprojektu noraidīja, un Atzinumos par likumprojektu Tieslietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Latvijas darba devēju konfederācija, Kultūras ministrija, Latvijas brīvo arodbiedrību sabiedrība, (kaut ar niansēm), visi kā viens iestājušies PRET brīvdienas piešķiršanu Pareizticīgo Ziemassvētkiem, Saeima ceturtdien, 8.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu noteikt brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7.janvārī. Par

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!(0)

“Kristus pasaulei” draudzes mācītājs- Mārcis Jencītis Viss, ko es vēlos, ir lūkoties Dieva sejā, jo nav nekā labāka. Es nezinu, kā tas ir tev, bet manā dzīvē nav nekā labāka par būšanu Dieva klātbūtnē. Pats labākais ir būt vienatnē ar Viņu. Arī dievkalpojumā, kaut arī visi esam kopā, tomēr mēs katrs individuāli, personīgi sastopamies ar

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa(1)

„Tad Viņš tiem teica: “Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder.”” (Mat. 22: 22)   No jauna sabiedrībā uzvirmojusi diskusija par jaunajām Latvijas pasēm, aktualizējoties jautājumam, Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?  Lai rastos skaidrība par to, kāda ir kristīgi- politiska nostāja

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?(0)

  VL-TB/LNNK rosinājusi liegt piemērot atvieglojumus sabiedriskajā transportā trešo valstu pilsoņiem. Likumprojektā noteikts, ka braukšanas maksas atvieglojumus varētu saņemt Latvijas valstspiederīgie, Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices pilsoņi, kā arī bezvalstnieki. Pēc likumprojekta autoru domām, šādas izmaiņas motivēs cilvēkus saglabāt vai iegūt Latvijas valstspiederību, tāpat būšot pozitīva ietekme uz pašvaldību budžetiem. Rīgas domes

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju(0)

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs saistībā ar t.s. Stambulas konvencijas ratifikāciju uzskata, ka vardarbība ir ļaunums, jo īpaši pret bērniem, sievietēm. Taču problēma t.s. Stambulas konvencijas kontekstā rodas, kad sākam iedziļināties, kas tiek saprasts ar vārdu „vardarbība”.  1)Vai piespiest ārsti pretēji savai reliģiskajai pārliecībai izdarīt abortu, t.i. nogalināt mazu neaizsargātu dzīvību nav vēl

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.