„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Sirds attieksmes jautājums

Sagatavoja ICEJ direktors Malkolms Hedings; tulkoja Ilze Saulīte

Ziņojumi no ICEJ filiālēm pasaulē turpina iepriecināt:

Kanādā, Čehijā, Kostarikā, Etiopijā, Īrijā, Somijā, Brazīlijā, Jaunzēlandē, Vācijā, Norvēģijā, Dienvidāfrikā, ASV simtiem un tūkstošiem kristiešu demonstrēja atbalstu Izraēlai cīņā par tās eksistenci.


Nesenie notikumi Gazas piekrastē ir atkal saasinājuši cīņu par Izraēlas tiesībām sevi aizsargāt no nerimstošajiem uzbrukumiem. Pasaulē šīs tiesības aizvien biežāk tiek noliegtas, taču kristiešu vidū pieaug atbalsts Izraēlai. Draudzē kopumā ir diezgan liela vienaldzība pret to, kas notiek Vidējos Austrumos, kā arī ir neliela minoritāte, kas neatlaidīgi izrāda pretestību Izraēlai un atbalstu palestīniešiem, pat teroristu kaujiniekiem Hamas. Patiesajiem kristiešiem noteicošais faktors ir Bībele, nevis politiskie aizspriedumi. Mums jāzina – ko Bībele saka par Izraēlu? Mums, kristiešiem, jānoregulē sava attieksme Dieva Vārda gaismā. Dažas vadlīnijas:

1. Raksti skaidri apsola Kānaānas zemi ebreju tautai par mūžīgu īpašumu (1.Moz.17:7-8).

2. Šis apsolījums tiek atkārtots atkal un atkal (piemēram, Ps.105:7-11) un pat Jaunajā Derībā (Ebr.6:13-20). Šajā Rakstu vietā apsolījumi, ko Dievs deva Ābrahāmam, tiek citēti šaubu māktajiem ticīgajiem kā apliecinājums Dieva uzticībai. Tiek uzsvērts, ka Dievs nemelo, kad Viņš kaut ko apsola. Viņš ir uzticības vērts un tur visus solījumus, kādus jebkad ir devis.

3. Kānaānas zemi ebreju tauta ir iemantojusi īpašumā uz mūžīgiem laikiem, bet tās dzīvošana zemē tiek regulēta saskaņā ar paklausību Dievam. Kungs, Izraēla Dievs, pieprasa, lai Svētajā zemē dzīvotu svēti ļaudis (Ec.36:24-28).

4. Vēsture apstiprina Dieva uzticību, vienmēr atvedot Izraēlu atpakaļ savā zemē pēc izsūtīšanas trimdā, kas notikusi nepaklausības dēļ (Jer.25:4-11).

5. Pravietis Jesaja pasludina, ka Izraēlas vēsturē būs divas izsūtīšanas un divas atgriešanās Kānaānas zemē (Jes.11:11).

6. Pēdējā atgriešanās iezīmēsies ar konfliktu un svētību. Jeruzāleme kļūs par lielu strīdu iemeslu, tās dēļ karos, bet ebreju tauta vairs netiks izsūtīta (Cak.12:1-3; Am.8:14-15)

7. Taisnība ir ļoti svarīga Dievam (Mihas 6:8) un Viņš strādās ar ļaudīm šajā reģionā, lai liktu uzaust taisnīgumam. Viņš vienīgais zina, kāda ir taisnība un kā to panākt (Jes.55:8-9).

8. Jēzus skaidri runāja par ebreju atgriešanos Jeruzālemē, norādot, ka tā būs beigu laiku zīme, kad pagānu tautu laiks tikspiepildīts (Lūk.21:24).

9. Bībele daudzviet paredz, ka ebreju atgriešanās Ciānā atnesīs lielas svētības pasaulei (Jes.2:1-3; Cak.14:16-21; Jes.66:12-13).

Ņemot vērā iepriekš minētās Rakstu vietas, mēs pārliecināmies, ka mūsdienu Izraēlas atjaunošanās ir Dieva darbs un kristiešiem ir pienākums svētīt to, ko pats Dievs svētī. Pamats mūsu atbalstam Izraēlai ir Dieva Vārdā, taču tas neprasa mums “spēlēt Dievu”, rīkojoties vai iedomājoties, ka mums ir skaidrs priekšstats par Izraēlas atjaunošanās procesu, kas notiek mūsu acu priekšā. 1.Kor.13:9-10 Pāvils rakstīja, ka tagad mēs redzam daļēji, bet tad, “kad nāks pilnība”, mēs zināsim visas lietas. Kamēr šis pilnības laiks nāk, mēs svētīsim Izraēlu un lūgsim par to, stāvēsim tai blakus, jo mēs esam tai parādā (Rom.15:27). Ne tikai tādēļ, ka pestīšana nāk no jūdiem (Jņ.4:22), bet gadsimtu garumā ilgušā atbaidošā kristīgā antisemītisma dēļ.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.