„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Sirds attieksmes jautājums

Sagatavoja ICEJ direktors Malkolms Hedings; tulkoja Ilze Saulīte

Ziņojumi no ICEJ filiālēm pasaulē turpina iepriecināt:

Kanādā, Čehijā, Kostarikā, Etiopijā, Īrijā, Somijā, Brazīlijā, Jaunzēlandē, Vācijā, Norvēģijā, Dienvidāfrikā, ASV simtiem un tūkstošiem kristiešu demonstrēja atbalstu Izraēlai cīņā par tās eksistenci.


Nesenie notikumi Gazas piekrastē ir atkal saasinājuši cīņu par Izraēlas tiesībām sevi aizsargāt no nerimstošajiem uzbrukumiem. Pasaulē šīs tiesības aizvien biežāk tiek noliegtas, taču kristiešu vidū pieaug atbalsts Izraēlai. Draudzē kopumā ir diezgan liela vienaldzība pret to, kas notiek Vidējos Austrumos, kā arī ir neliela minoritāte, kas neatlaidīgi izrāda pretestību Izraēlai un atbalstu palestīniešiem, pat teroristu kaujiniekiem Hamas. Patiesajiem kristiešiem noteicošais faktors ir Bībele, nevis politiskie aizspriedumi. Mums jāzina – ko Bībele saka par Izraēlu? Mums, kristiešiem, jānoregulē sava attieksme Dieva Vārda gaismā. Dažas vadlīnijas:

1. Raksti skaidri apsola Kānaānas zemi ebreju tautai par mūžīgu īpašumu (1.Moz.17:7-8).

2. Šis apsolījums tiek atkārtots atkal un atkal (piemēram, Ps.105:7-11) un pat Jaunajā Derībā (Ebr.6:13-20). Šajā Rakstu vietā apsolījumi, ko Dievs deva Ābrahāmam, tiek citēti šaubu māktajiem ticīgajiem kā apliecinājums Dieva uzticībai. Tiek uzsvērts, ka Dievs nemelo, kad Viņš kaut ko apsola. Viņš ir uzticības vērts un tur visus solījumus, kādus jebkad ir devis.

3. Kānaānas zemi ebreju tauta ir iemantojusi īpašumā uz mūžīgiem laikiem, bet tās dzīvošana zemē tiek regulēta saskaņā ar paklausību Dievam. Kungs, Izraēla Dievs, pieprasa, lai Svētajā zemē dzīvotu svēti ļaudis (Ec.36:24-28).

4. Vēsture apstiprina Dieva uzticību, vienmēr atvedot Izraēlu atpakaļ savā zemē pēc izsūtīšanas trimdā, kas notikusi nepaklausības dēļ (Jer.25:4-11).

5. Pravietis Jesaja pasludina, ka Izraēlas vēsturē būs divas izsūtīšanas un divas atgriešanās Kānaānas zemē (Jes.11:11).

6. Pēdējā atgriešanās iezīmēsies ar konfliktu un svētību. Jeruzāleme kļūs par lielu strīdu iemeslu, tās dēļ karos, bet ebreju tauta vairs netiks izsūtīta (Cak.12:1-3; Am.8:14-15)

7. Taisnība ir ļoti svarīga Dievam (Mihas 6:8) un Viņš strādās ar ļaudīm šajā reģionā, lai liktu uzaust taisnīgumam. Viņš vienīgais zina, kāda ir taisnība un kā to panākt (Jes.55:8-9).

8. Jēzus skaidri runāja par ebreju atgriešanos Jeruzālemē, norādot, ka tā būs beigu laiku zīme, kad pagānu tautu laiks tikspiepildīts (Lūk.21:24).

9. Bībele daudzviet paredz, ka ebreju atgriešanās Ciānā atnesīs lielas svētības pasaulei (Jes.2:1-3; Cak.14:16-21; Jes.66:12-13).

Ņemot vērā iepriekš minētās Rakstu vietas, mēs pārliecināmies, ka mūsdienu Izraēlas atjaunošanās ir Dieva darbs un kristiešiem ir pienākums svētīt to, ko pats Dievs svētī. Pamats mūsu atbalstam Izraēlai ir Dieva Vārdā, taču tas neprasa mums “spēlēt Dievu”, rīkojoties vai iedomājoties, ka mums ir skaidrs priekšstats par Izraēlas atjaunošanās procesu, kas notiek mūsu acu priekšā. 1.Kor.13:9-10 Pāvils rakstīja, ka tagad mēs redzam daļēji, bet tad, “kad nāks pilnība”, mēs zināsim visas lietas. Kamēr šis pilnības laiks nāk, mēs svētīsim Izraēlu un lūgsim par to, stāvēsim tai blakus, jo mēs esam tai parādā (Rom.15:27). Ne tikai tādēļ, ka pestīšana nāk no jūdiem (Jņ.4:22), bet gadsimtu garumā ilgušā atbaidošā kristīgā antisemītisma dēļ.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.