„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Eritri cietumos iet bojā kristieši. Par ticību!

Pēdējo četru mēnešu laikā Eritri (Āfrikā, ziemeļaustrumu pusē) militārajās nometnēs bojā gājuši trīs kristieši, kuri tika notiesāti par ticību. 16.janvārī mira kristietis 42-gadīgs vīrietis.

Kristīgā cilvēktiesības organizācija „Open Doors” ziņo, ka Mehari Asgedom (Mehari Asgedom) nomira no spīdzināšanas un cukura diabēta sarežģījumiem. Vīrietis bija „Dzīvā Dieva Baznīcas” biedrs Mendefera pilsētā.

Tajā pašā cietumā (Mitire) gada sākumā no spīdzināšanas miris 37-gadīgs Mogos Hagos Kifloms, kas atsacījās atteikties no ticības Dievam. Zemes dzīvē atstājot sievu, dēlu un māti.

Kristieši no visas Eritri valsts teritorijas tika pārvesti kara cietumā „Mitire” ziemeļaustrumu rajonā, lai pakļautu nežēlīgām spīdzināšanām un piespiedu darbam.

2002. gadā Eritri varas pārstāvji paziņoja, ka visas konfesijas, tajā skaitā katoļu, luterāņu un islāms ir ārpus likuma. Kaut gan tas neattiecas uz pareizticīgo baznīcu.

Oktobrī vienā no cietumiem gāja bojā 36-gadīgais kristietis Gebreabs Kifloms (Gebreab Kiflom), kuram cietuma vadība atsacījās dot zāles no malārijas.

2008. gada jūnijā sieviete, 37-gadīga Aziba Simona (Azib Simon), nomira cietumā no neārstētās malārijas. Novārdzināta no spīdzināšanām, sieviete inficējās ar malāriju nedēļu pirms savas nāves.

No kristiešu apcietināšanas laika cietumos jau gājuši bojā 8 cilvēki, raksta „Christian Today.” Tie ir apstiprināti skaitļi.
Eretri valsts valdība turpina ticīgo vajāšanu.

11. janvārī tika apcietinātie 15 kristieši no Kerenas pilsētas. Pirms Ziemassvētkiem tika aizturēti aptuveni 49 nereģistrēto baznīcu līderi Asmari pilsētā. Pagājušā gada novembrī tika apcietinātie vēl 34 cilvēki.
Eritri – viena no nežēlīgākajām kristiešu vajātājām pasaulē.

Vasarassvētku un harizmātiskās draudzes tiek pakļautas visnežēlīgākajām izrēķināšanām, jo valsts vara ar aizdomām un nesapratni attiecas pret jaunajām kristīgām kustībām.

Saskaņā ar statistiku, arestēti aptuveni 2000 kristiešu. Tie vēl nav apsūdzēti un tiesāti.

„Open Doors” prezidents Karls Mellers teica: „Eritrejā turpina apcietināt kristiešus, kaut gan valdība noliedz šo acīm redzamu faktu. Daudzi no cilvēkiem, tiek pakļauti spīdzināšanām un apcietināti bez tiesas un izmeklēšanas.”

Aicinājums – Lūdz par Eritri!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.