„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Eritri cietumos iet bojā kristieši. Par ticību!

Pēdējo četru mēnešu laikā Eritri (Āfrikā, ziemeļaustrumu pusē) militārajās nometnēs bojā gājuši trīs kristieši, kuri tika notiesāti par ticību. 16.janvārī mira kristietis 42-gadīgs vīrietis.

Kristīgā cilvēktiesības organizācija „Open Doors” ziņo, ka Mehari Asgedom (Mehari Asgedom) nomira no spīdzināšanas un cukura diabēta sarežģījumiem. Vīrietis bija „Dzīvā Dieva Baznīcas” biedrs Mendefera pilsētā.

Tajā pašā cietumā (Mitire) gada sākumā no spīdzināšanas miris 37-gadīgs Mogos Hagos Kifloms, kas atsacījās atteikties no ticības Dievam. Zemes dzīvē atstājot sievu, dēlu un māti.

Kristieši no visas Eritri valsts teritorijas tika pārvesti kara cietumā „Mitire” ziemeļaustrumu rajonā, lai pakļautu nežēlīgām spīdzināšanām un piespiedu darbam.

2002. gadā Eritri varas pārstāvji paziņoja, ka visas konfesijas, tajā skaitā katoļu, luterāņu un islāms ir ārpus likuma. Kaut gan tas neattiecas uz pareizticīgo baznīcu.

Oktobrī vienā no cietumiem gāja bojā 36-gadīgais kristietis Gebreabs Kifloms (Gebreab Kiflom), kuram cietuma vadība atsacījās dot zāles no malārijas.

2008. gada jūnijā sieviete, 37-gadīga Aziba Simona (Azib Simon), nomira cietumā no neārstētās malārijas. Novārdzināta no spīdzināšanām, sieviete inficējās ar malāriju nedēļu pirms savas nāves.

No kristiešu apcietināšanas laika cietumos jau gājuši bojā 8 cilvēki, raksta „Christian Today.” Tie ir apstiprināti skaitļi.
Eretri valsts valdība turpina ticīgo vajāšanu.

11. janvārī tika apcietinātie 15 kristieši no Kerenas pilsētas. Pirms Ziemassvētkiem tika aizturēti aptuveni 49 nereģistrēto baznīcu līderi Asmari pilsētā. Pagājušā gada novembrī tika apcietinātie vēl 34 cilvēki.
Eritri – viena no nežēlīgākajām kristiešu vajātājām pasaulē.

Vasarassvētku un harizmātiskās draudzes tiek pakļautas visnežēlīgākajām izrēķināšanām, jo valsts vara ar aizdomām un nesapratni attiecas pret jaunajām kristīgām kustībām.

Saskaņā ar statistiku, arestēti aptuveni 2000 kristiešu. Tie vēl nav apsūdzēti un tiesāti.

„Open Doors” prezidents Karls Mellers teica: „Eritrejā turpina apcietināt kristiešus, kaut gan valdība noliedz šo acīm redzamu faktu. Daudzi no cilvēkiem, tiek pakļauti spīdzināšanām un apcietināti bez tiesas un izmeklēšanas.”

Aicinājums – Lūdz par Eritri!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Ilmārs Hiršs par bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanos „Saskaņai”: “Pārsteigums un šoks”

Ilmārs Hiršs par bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanos „Saskaņai”: “Pārsteigums un šoks”(1)

“Vai Dievs sūta mani tieši šajā vidē darboties? Vidē, kuras pārstāvji pagātnē ir nodarījuši daudz posta un sāpju mūsu tautai. Pie ļaudīm, kur mana izvirzīšana tiek apstiprināta Krievijas Ārlietu ministrijā?” Prof. Ilmārs Hiršs,. Mg.sc.ing., Dr. theol. Šajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par mūsu savienības bijušā bīskapa Pētera Sproģa pēkšņo un negaidīto iesaistīšanos politikā un vēl

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis  Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņas dievkalpojumā. Lieldienu rīta galvenā ziņa: kaps ir tukšs! Notikuma konteksts ir šāds: bija uzmodinātas lielas cerības – gan mācekļos, gan tautā – kuras bija sabrukušas Lielajā Piektdienā. Tukšais kaps bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Neviens to negaidīja. Pirmā reakcija bija neticība, bailes, bet arī

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis Lielās Ceturtdienas vakara dievkalpojumā, 29. martā Kāpēc mēs esam radīti? Vai varat atbildēt uzreiz. Kāda ir pirmā atbilde, kas nāk prātā? Man grūti katru tagad uzklausīt, bet gribu, lai mēģināt atbildēt sevī vai arī to izdarāt kā mājasdarbu. Gribu pateikt, ka esam radīti laimei. Ticat? Bet vai jūtaties laimīgi?

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”(0)

Aktieris Džeimss Kevizels, kurš populārajā Mela Gibsona filmā “Kristus ciešanas” atveidojis Jēzu Kristu, ir nācis klajā ar savu liecību  ASV Katoļu universitāšu studentu asociācijas forumā, kas janvāra sākumā norisinājās Čikāgā. Viņš pastāstīja par savu aicinājumu, par to, kā Gibsona filmas uzņemšanā gūtā pieredze ir ietekmējusi viņa garīgo dzīvi, un aicināja jauniešus kļūt par bezbailīgiem Kristus

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.