„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Eritri cietumos iet bojā kristieši. Par ticību!

Pēdējo četru mēnešu laikā Eritri (Āfrikā, ziemeļaustrumu pusē) militārajās nometnēs bojā gājuši trīs kristieši, kuri tika notiesāti par ticību. 16.janvārī mira kristietis 42-gadīgs vīrietis.

Kristīgā cilvēktiesības organizācija „Open Doors” ziņo, ka Mehari Asgedom (Mehari Asgedom) nomira no spīdzināšanas un cukura diabēta sarežģījumiem. Vīrietis bija „Dzīvā Dieva Baznīcas” biedrs Mendefera pilsētā.

Tajā pašā cietumā (Mitire) gada sākumā no spīdzināšanas miris 37-gadīgs Mogos Hagos Kifloms, kas atsacījās atteikties no ticības Dievam. Zemes dzīvē atstājot sievu, dēlu un māti.

Kristieši no visas Eritri valsts teritorijas tika pārvesti kara cietumā „Mitire” ziemeļaustrumu rajonā, lai pakļautu nežēlīgām spīdzināšanām un piespiedu darbam.

2002. gadā Eritri varas pārstāvji paziņoja, ka visas konfesijas, tajā skaitā katoļu, luterāņu un islāms ir ārpus likuma. Kaut gan tas neattiecas uz pareizticīgo baznīcu.

Oktobrī vienā no cietumiem gāja bojā 36-gadīgais kristietis Gebreabs Kifloms (Gebreab Kiflom), kuram cietuma vadība atsacījās dot zāles no malārijas.

2008. gada jūnijā sieviete, 37-gadīga Aziba Simona (Azib Simon), nomira cietumā no neārstētās malārijas. Novārdzināta no spīdzināšanām, sieviete inficējās ar malāriju nedēļu pirms savas nāves.

No kristiešu apcietināšanas laika cietumos jau gājuši bojā 8 cilvēki, raksta „Christian Today.” Tie ir apstiprināti skaitļi.
Eretri valsts valdība turpina ticīgo vajāšanu.

11. janvārī tika apcietinātie 15 kristieši no Kerenas pilsētas. Pirms Ziemassvētkiem tika aizturēti aptuveni 49 nereģistrēto baznīcu līderi Asmari pilsētā. Pagājušā gada novembrī tika apcietinātie vēl 34 cilvēki.
Eritri – viena no nežēlīgākajām kristiešu vajātājām pasaulē.

Vasarassvētku un harizmātiskās draudzes tiek pakļautas visnežēlīgākajām izrēķināšanām, jo valsts vara ar aizdomām un nesapratni attiecas pret jaunajām kristīgām kustībām.

Saskaņā ar statistiku, arestēti aptuveni 2000 kristiešu. Tie vēl nav apsūdzēti un tiesāti.

„Open Doors” prezidents Karls Mellers teica: „Eritrejā turpina apcietināt kristiešus, kaut gan valdība noliedz šo acīm redzamu faktu. Daudzi no cilvēkiem, tiek pakļauti spīdzināšanām un apcietināti bez tiesas un izmeklēšanas.”

Aicinājums – Lūdz par Eritri!

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.