„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

23.07.2012. Latvija: Vai diskusijā par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu aborti ir prioritārais jautājums?

Bremze: Aborti ir tieši saistīti ar demogrāfiju

Demogrāfija ir plašs jautājums, bet asociācija Ģimeneuzskata, ka aborti ir noteikti saistāmi ar demogrāfiju, portālam Diena.lv sacīja asociācijas Ģimene valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze.

“Skatoties, cik daudz abortus veic Latvijā, aborti un demogrāfija ir saistāmi jautājumi. Tas, ka Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija risina šos jautājumus – tas ir apsveicami,” sacīja I.Bremze.

Viņa atgādināja, ka aborti skar gan sievietes garīgo, gan fizisko veselību, jo ginekologi atzinuši, ka pēc pirmās grūtniecības un aborta veikšanas sieviete var kļūt neauglīga.

“Aborti un demogrāfija ir risināmi jautājumi. Cita lieta – jaskatās plašā kontekstā. Iepriecina, ka apakškomisijā šis jautājums nav šauri skatīts, ka nav tikai par abortiem, bet arī par palīdzību, par to, ka nepieciešams iesaistīt arī vīrieti, par atbalsta sniegšanu, materiālo atbalstu. Esmu gandrīta, ka ir šī diskusija,” teica I.Bremze.
“Šī diskusija ir vajadzīga un priecājos, ka tā ir sākusies. Demogrāfija, pirmkārt, ir iedzīvotājs. Katrs bērns ir jaunais pilsonis un, ja valstiski risinām, tas pienesums ir valstij. Te ir vistiešākais sakaras ar demogrāfiju. Vai tas primārs, neprimārs, grūti pateikt, bet tas ir cieši saistīts,” teica I.Bremze.Asociācijas valdes priekšsēdētāja norādīja, ka ir dažādas dzīves situācijas un sievietes veic abortus ne jau vieglprātības vai brīvas gribas dēļ. “Nepieciešams, lai sieviete vispirms zina, kas ir aborts. Bieži vien ginekologi grēko un neinformē par visu, jo tā nav tikai medicīniska manipulācija. Tas nav tas pats, kas izraut zobu,” uzsvēra I.Bremze. Viņa norādīja, ka sievietēm jāsniedz visa informācija par to, kas ir aborts, jāsniedz palīdzība un tad sieviete var domāt tālāk – izlemt, vai veikt vai neveikt abortu.

Ķelle: Demogrāfijas rādītājiem nav korelācijas ar abortiem 

Neizprotu, kādēļ Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija kā prioritāro jautājumu ir izvēlējusies tieši abortu ierobežošanu, portālam Diena.lv sacīja pretrunīgi vērtētās Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas Papardes zieds vadītāja.

Viņa uzskata, ka šāda apakškomisijas dienas kārtība ir pretrunā tam, ka pētījumi liecina – demogrāfijai nav korelācijas ar abortiem. Tāpat viņa norādīja, ka tas ir pretrunā ar to, ka abortu skaits Latvijā būtiski samazinās gadu no gada.

Ja komisija patiešām vēlētos rūpēties par sievietes reproduktīvo un seksuālo veselību, tad būtu jārunā par tiem parametriem, kuri nosaka neplānotu grūtniecību un abortu skaitu ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citur pasaulē, pauž I. Ķelle.

Viņasprāt, būtu jādomā, kā izglītot jauniešus, kuri šobrīd Latvijā prakstiski nesaņem nekādu izglītību reproduktīvajā un seksuālajā veselībā. Tāpat, viņasprāt, būtu jādomā, kā bez darba esošus jauniešus, kuri nonākuši finansiālās grūtībās, nodrošināt ar kontracepciju.

“Šī ir laika šķiešana un resursu šķiešana, tāpēc es patiesībā nesaprotu, kādēļ tas viss notiek,” tā par Demogrāfijas lietu apakškomisijas izveidoto darba grupu, kurā tiek diskutēts par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, sacīja I. Ķelle.

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā

Džejs Lī Grēdijs: Kā uzlādēt garīgās baterijas jeb 7 veidi lūgšanu dzīves atjaunošanai 2020.gadā(0)

J. Lee Grady Dž. Lī Grīds, Žurnāla Charisma līdzautors. Kristīgajā žurnālistikā viņš ir iesaistīts kopš 1981. gada. Dzimis Atlantā, Dž. Lī Grīdam un viņa sievai Deborai ir četras meitas. Vairāku grāmatu autors tostarp populārā grāmata “10 meli, ko baznīca stāsta sievietēm”. Dž. Lī Grīds ir apmeklējis 12 valstis, izaicinot draudzi atbrīvot sievietes kalpošanā un izbeigt

Leonards Inkins: Viltus ziņas

Leonards Inkins: Viltus ziņas(0)

Sistemātisku viltus ziņu mērķis esot, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, mēģināt ietekmēt sabiedrības noskaņojumu, mazināt uzticību valsts institūcijām un amatpersonām, kā arī ietekmēt cilvēku prātus un sirdis. Mūsdienu informācijas karā svarīgākais esot nevis fakti, bet emocijas. Ja izdodas izraisīt sabiedrībā spēcīgas emocijas, bailes vai dusmas, pat tad ja publicētie fakti ir tikai daļēji patiesi, viltus

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.