„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

23.07.2012. Latvija: Vai diskusijā par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu aborti ir prioritārais jautājums?

Bremze: Aborti ir tieši saistīti ar demogrāfiju

Demogrāfija ir plašs jautājums, bet asociācija Ģimeneuzskata, ka aborti ir noteikti saistāmi ar demogrāfiju, portālam Diena.lv sacīja asociācijas Ģimene valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze.

“Skatoties, cik daudz abortus veic Latvijā, aborti un demogrāfija ir saistāmi jautājumi. Tas, ka Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija risina šos jautājumus – tas ir apsveicami,” sacīja I.Bremze.

Viņa atgādināja, ka aborti skar gan sievietes garīgo, gan fizisko veselību, jo ginekologi atzinuši, ka pēc pirmās grūtniecības un aborta veikšanas sieviete var kļūt neauglīga.

“Aborti un demogrāfija ir risināmi jautājumi. Cita lieta – jaskatās plašā kontekstā. Iepriecina, ka apakškomisijā šis jautājums nav šauri skatīts, ka nav tikai par abortiem, bet arī par palīdzību, par to, ka nepieciešams iesaistīt arī vīrieti, par atbalsta sniegšanu, materiālo atbalstu. Esmu gandrīta, ka ir šī diskusija,” teica I.Bremze.
“Šī diskusija ir vajadzīga un priecājos, ka tā ir sākusies. Demogrāfija, pirmkārt, ir iedzīvotājs. Katrs bērns ir jaunais pilsonis un, ja valstiski risinām, tas pienesums ir valstij. Te ir vistiešākais sakaras ar demogrāfiju. Vai tas primārs, neprimārs, grūti pateikt, bet tas ir cieši saistīts,” teica I.Bremze.Asociācijas valdes priekšsēdētāja norādīja, ka ir dažādas dzīves situācijas un sievietes veic abortus ne jau vieglprātības vai brīvas gribas dēļ. “Nepieciešams, lai sieviete vispirms zina, kas ir aborts. Bieži vien ginekologi grēko un neinformē par visu, jo tā nav tikai medicīniska manipulācija. Tas nav tas pats, kas izraut zobu,” uzsvēra I.Bremze. Viņa norādīja, ka sievietēm jāsniedz visa informācija par to, kas ir aborts, jāsniedz palīdzība un tad sieviete var domāt tālāk – izlemt, vai veikt vai neveikt abortu.

Ķelle: Demogrāfijas rādītājiem nav korelācijas ar abortiem 

Neizprotu, kādēļ Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija kā prioritāro jautājumu ir izvēlējusies tieši abortu ierobežošanu, portālam Diena.lv sacīja pretrunīgi vērtētās Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas Papardes zieds vadītāja.

Viņa uzskata, ka šāda apakškomisijas dienas kārtība ir pretrunā tam, ka pētījumi liecina – demogrāfijai nav korelācijas ar abortiem. Tāpat viņa norādīja, ka tas ir pretrunā ar to, ka abortu skaits Latvijā būtiski samazinās gadu no gada.

Ja komisija patiešām vēlētos rūpēties par sievietes reproduktīvo un seksuālo veselību, tad būtu jārunā par tiem parametriem, kuri nosaka neplānotu grūtniecību un abortu skaitu ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citur pasaulē, pauž I. Ķelle.

Viņasprāt, būtu jādomā, kā izglītot jauniešus, kuri šobrīd Latvijā prakstiski nesaņem nekādu izglītību reproduktīvajā un seksuālajā veselībā. Tāpat, viņasprāt, būtu jādomā, kā bez darba esošus jauniešus, kuri nonākuši finansiālās grūtībās, nodrošināt ar kontracepciju.

“Šī ir laika šķiešana un resursu šķiešana, tāpēc es patiesībā nesaprotu, kādēļ tas viss notiek,” tā par Demogrāfijas lietu apakškomisijas izveidoto darba grupu, kurā tiek diskutēts par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, sacīja I. Ķelle.

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.