„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Viņi – attapīgāki par mums, kāpēc?

(Turpinājums iepriekšējā Nr. rakstam FINANSU PĀRVALDĪŠANA)

Teksta autors: Leanidas (Krievija)

„Un kungs uzteica netaisno nama pārvaldnieku, ka tas gudri bija darījis, jo šīs pasaules bērni savās lietās ir gudrāki par gaismas bērniem.” (Lūkas 16: 8).
Dievs vēlas, lai Viņa bērni būtu ne tikai bagāti, bet arī dāsni visos savos darbos. Diemžēl daudzi no mums ieslēdzās savā nabadzības aizsegā, akcentējot savu reliģisko nostāju.

Elīsa deva kādu vienkāršu, bet gudru atbildi atraitnei. Sieviete raudāja, jo viņas dēlus parādu dēļ gribēja paņemt verdzībā, kad Elīsa jautāja, kas viņas namā ir vērtīgs, viņa atbildēja, ka nekā vienīgi trauks ar eļļu. To arī Elīsa lika pārliet mazākos traukos un pārdot. (2 Ķēn. 4:2-7)
Kādā citā rakstu vietā lasām, ka samarietis piecēla no zemes gulošo ievainoto cilvēku un aizveda uz viesnīcu, uzņemdamies visus izdevumus par tā ārstēšanu. Bet baznīcas tēvs apmierinājās ar savu reliģisko statusu. (2 Kor.9: 6-11).
No teiktā izriet, ja sēj skopi, tad skopi arī pļausi, bet ja bagātīgi sēj, tad arī bagātīgi pļausi.
Ko tas nozīmē? Uzskatu, ka katram kristietim vajadzētu pārdzīvot uguns kristības, lai tajā sadegtu lepnība, alkatība un rastos vēlēšanās dot nevis ņemt. Paskatīsimies uz sevi taisnīgi. Cik daudzi no mums gļēvuma dēļ neapmeklē draudzi, jo strādā svētdienās. Vai arī bēg uz ārzemēm, lai piepelnītos. Un cik daudzi strādā nelegāli.
600 000 cilvēku devās apsolītās zemes meklējumos, bet tikai 2 no tiem tajā iegāja.
Dievs vēlas mūs brīdināt un pasargāt no nejēdzībām. No kā tad rodas šīs nejēdzības? Nav nekā slikta, ja mēs vēlamies un tiecamies nopelnīt vairāk, bet Dievs akcentē to, pie kā tas noved, ja cilvēks nav attīrījies, lai to saņemtu. Dievs vispirms grib sagatavot mūsu sirdi, lai kļūstam stabili ticībā un brīvi no kārdinājumiem. Lai ienaidnieks nespētu kā spalvu aizpūst tālu no Dieva svētībām, izmantojot alkatību, skaudību un neiecietību.
Lai kļūtu stabili ticībā, Dievs palīdz iegūt ticību pārvarot mazus ticības pārbaudījumus, lai vēlāk pārvarētu aizvien lielākus. Tādēļ mums vajadzētu iemācīties dot ticot, ka Dievs vajadzīgā laikā atvērs debesu logus.
            „ Bet kas grib tapt bagāts, krīt kārdinājumā un valgā un daudzās bezprātīgās un kaitīgās iegribās, kas gāž cilvēkus postā un pazušanā. Jo visu ļaunuma sakne ir mantas kārība; dažs labs, tiekdamies pēc tās, ir nomaldījies no ticības un pats sev nodarījis daudz sāpju.” 1(Tim. 6: 9-10)

Dieva mācība

Daudzi kristieši nespēj saprasts, kāpēc Dievs ir pieminējis šādu līdzību. Atbilde ir vienkārša. Neuzticīgs pārvaldnieks ieguva bagātības uz saimnieka rēķina, tā arī mums būtu jārīkojas. Par to liecina arī mans dzīves piemērs, kad noīrēju dārgu telpu dievkalpojuma vadīšanai. Kļūt bagātam uz Dieva rēķina nav grēks.
Protams, ka pārvaldnieka darbības ir grēcīgas. Pārvaldnieks zinādams, ka viņš tiks atlaists un kļūs nabags, parūpējās par savu nākotni uz saimnieka rēķina. Šis piemērs ir ļoti dzīvotspējīgs arī mūsdienās. Neuzticīgs uzņēmuma direktors (pārvaldnieks) uz uzņēmuma vadītāja (saimnieka) rēķina kļūst bagāts, respektīvi, apzogot to. Piemēram, priekšnieks liek direktoram uzņēmuma vajadzībām iegādāties 10 traktorus. Tirgus pārpildīts ar piedāvājumu un katrs pārdevējs cīnās par klientu. Tādēļ, lai ieinteresētu klientu piedāvā pircējam izdevīgus pirkšanas noteikumus. Piedāvājums skan šādi: Klau, ja tu no manis nopirksi 10 traktorus par paaugstinātu cenu, tad es parakstīšu dokumentus ar šo summu, bet tev uz personīgo kontu pārskaitīšu to starpības summu par kuru mēs ar tevi sarunāsim. Paaugstinātā starpības summa 1000$ par traktoru, tātad direktors uz saimnieka rēķina nopelnīs 10 000$. Līdzīgs piemērs redzams arī Dieva Vārdā, piemērs ar neuzticīgo pārvaldnieku.
Mūsu Dievs atļauj ņemt no viņa neizmērojamā bankas konta nepieciešamo summu. „Un es jums saku, dariet sev draugus ar netaisno mamonu.” Lai saņemtu vajag dot. Un par to minēts Svētajos Rakstos vairāk nekā 45 rakstu vietās.
Uzskatāms piemērs manā dzīvē 500$ atdošana un dārgas telpas īrēšana. Lai ebreju tautai ejot pa tuksnesi vēlāk vajadzēja šķērsot jūru, kā pa sauszemi, bet lai to izdarītu, vispirms bija nepieciešams virzīties uz jūras pusi. Tādējādi ari mums vispirms jāsēj, lai pēc tam varētu pļaut. Mums jāmācās ņemt no Dieva debesu konta, par to arī apustulis Pāvels teica: „Žēlastība un miers lai jums ir bagātīgi Dieva un mūsu Kunga Jēzus atziņā! Mums jau viņa dievišķais spēks ir dāvinājis visu, kas vajadzīgs dzīvībai un dievbijībai tā atziņā, kas mūs ir aicinājis ar savu godību un brīnuma spēku. Ar to viņš mums ir dāvinājis dārgus un visai lielus apsolījumus, lai jums ar tiem būtu daļa pie dievišķas dabas, jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārtību dēļ ir pasaulē.” (2Pēt 1: 2-4).
Mācībā par neuzticīgo pārvaldnieku, zinot tumsas bērnu gudrību iemantot bagātību uz saimnieka rēķina, Dievam žēl noraudzīties, ka Viņa gaismas bērni atpaliek šajā gudrībā. Mūsu debesu Tēvs alkst mums dot no debesu bankas konta mums nepieciešamo uz savu rēķinu. Attīrīt no neticības, neuzticēšanās un ievest pilnībā. Tādēļ arī apustulis Pāvels izzinot pilnību aicina mūs iegūt bagātību, gādību un Dieva mīlestību.
 
Novēlējums tev: „ Tādēļ es loku savus ceļus tā Tēva priekšā, no kā ikviena cilts debesis un virs zemes dabū savu vārdu, lai viņš savā bagātībā un varenībā jums dotu savu garu un liktu pieaugt jūsu iekšējam cilvēkam, Un lai Kristus, jums ticību turot, mājotu jūsu sirdīs, un jūs iesakņotos un stipri stāvētu mīlestībā, ka līdz ar visiem svētajiem jūs spētu aptvert, kāds ir platums, garums, augstums un dziļums, un izprastu Kristus mīlestību, kas ir daudz pārāka par katru atzinu, un, ar to piepildīti, iegūtu visu Dieva pilnību. Bet viņam, kas darbodamies mūsos ar savu brīnišķo varu, spēj darīt daudz vairāk par visu, ko lūdzam vai saprotam, lai ir gods draudzē un Kristu Jēzū un audžu audzēm mūžu mūžos. Āmen!”

 

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.