„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Nepārsūdzēji tiesaslietu pats vainīgs!

„Praida 2006” sekas vēl jo projām ir jaušamas, 1; 6 un 9 martā notiks un jau ir noticis administratīvais tiesas process par huligānismu. Atgādināšu, ka šāda veida „pārkāpums” noticis Latvijas iedzīvotāju protesta laikā pret nelikumīgo „”Praida 2006”gājiena norisi.

1. martā 20007. gadā notika administratīvā tiesa par sīko huligānismu, kura nemanot pārtapa par kriminālo liesu.

Neatkarīgo juristu asociācijas valdes loceklis Mihails Kļaviņš pārstāvēja apsūdzētā Jāņa Dzelmi intereses administratīvajā apgabaltiesā. Tādēļ Mihails Kļaviņš speciāli žurnālam „SPEKTRS” paskaidroja situāciju:
„Vidzemes Priekšpilsētas tiesnese Millere 2006. gada 13. septembrī bija izskatījusi administratīvo lietu piespriežot Jānim Dzelmei administratīvo naudas sodu 50 Ls apmērā par nodarīto darbību, kas paredzēts Administratīvajā Kodeksā 167. pantā.
Lēmumā ir redzams, ka 22. jūlijā policijas pārvaldes jaunākais inspektors Gailis ir sastādījis administratīvo pārkāpumu protokolu, par to, ka Alberta ielā 9 seksuālo minoritāšu gājiena laikā J. Dzelmes kungs apmētāja garāmbraucošu automašīnu, kurā brauca homoseksuālists, ar maza izmēra sadzīves atkritumu maisiņu.
Rajona Tiesā šo lietu kvalificēja kā sīko huligānismu.
Bet Ģenerālprokuratūra pārsūdzēja lietu Apgabaltiesā izvirzot versiju, ka šajā lietā tomēr varētu būt huligānisma sastāvs.
Tādējādi 6. decembrī 2006.gadā Ģenerālprokuratūra nolēmusi, ka tas ir lielisks veids Kriminālprocesa uzsākšanai. Jo pārkāpums tika izdarīts Seksuālo minoritāšu gājiena laikā.

Jānis Dzelme sevi par vainīgu neuzskata, kaut arī piekrīt, ka norādītajā laikā atradās minētajā vietā.
Tomēr gribētu pievērstu Jūsu uzmanību, ka seksuālo minoritāšu gājiens nebija Rīgas Domes akceptēts. Vai tas nenozīmē, ka arī viņi ir izdarījuši pārkāpumu? Kādēļ netiek sodīti arī viņi?
Diemžēl nezinot Likumdošanu, par to, ka J. Dzelmei bija iespēja Lietu pārsūdzēt viņš to neizdarīja. Kā arī pats J.Dzelme paskaidroja, ka to nav darījis, neuzskatot to par vajadzīgu.
J. Dzelme nav ņēmis vērā, ka diemžēl mēs dzīvojam rietumu pasaulē, klasiskā kapitālisma laikā, ja cilvēks nezinot juridiskos jautājumus nespējot apsvērt līdz galam situāciju, viņš kā apzinīgs pilsonis divu bērnu tēvs, uzņēmējs un pedagogs uzticoties Latvijas likumdošanai lietu nepārsūdzēja, ja viņš to būtu izdarījis, tad šodienas realitāte būtu savādāka.

Vai juridiski un likuma kārtībā drīkst cilvēku apsūdzēt no jauna, ja viņš jau vienu reizi ir izcietis sodu un par to jau ir samaksājis?

M. Kļaviņš: Valsts institūcija pieņēma lēmumu, ka šajā gadījumā, iespējams, ir nozieguma sastāvs, kas vairs neatbilst sīkajam huligānismam.

Ko nozīmē administratīvais pārkāpums un ko nozīmē kriminālais pārkāpums?

M. Kļaviņš: Ir dažādas sekas. Administratīvā pārkāpuma gadījumā ir vieglas sekas, šajā gadījumā tas bija naudas sods.
Kriminālpārkāpuma gadījumā Latvijas pilsonis izcieš sodu „ar brīvības atņemšanu” papildināti sodi – nedrīkst ieņemt kādu no nozīmīgiem amatiem.

Manā izpratnē krimināllietas ierosināšana varētu būt tad, ja Latvijas pilsonis izdara tādu noziegumu kā, piemēram, izvarošanu, slepkavību vai laupīšanu, bet šajā gadījumā cilvēks ir metis maisiņu bez iepriekšēja nodoma, turklāt nav zināms vai J. Dzelme vispār ir metis šo maisiņu, jo tiesas procesā viņš savu vainu neatdzina. Turklāt domājot par notikušo secinu, ja, piemēram, ejot Jums garām pa ielu man nolūst papēdis kurpei tādējādi jūs pagrūžu, jūs savukārt mani momentāni varat iesūdzēt tiesā izvirzot pret mani krimināllietu…

M. Kļaviņš: Protams, ka nē!

Tiesas procesā nebija skaidrs kas ir cietušais, vai Jums tas ir zināms?

M. Kļaviņš: It kā „cietušais” ir un tajā pat laikā nav. Un vai vispār kāds bija cietis. Nav arī noskaidrots, vai ir iesniegta Tiesā prasība.

Vai tas nozīmē, ja cilvēks vienu reizi jau ir atbildējis Likuma kārtībā par kādu disciplīnas pārkāpumu un laikam ejot, pēkšņi pēc gada vai pēc pieciem cilvēkam nāksies atbildēt vēlreiz par izdarīto pārkāpumu?

M. Kļaviņš: Administratīvā Lieta -tā ir viena lieta samaksājot soda naudu, bet ja attiecīgā Valsts institūcija uzskata, ka tas ir bijis par maz, piemēram, uzskatot, ka Administratīvā Tiesas tiesnesis ir kļūdījusies, tad nākas atbildēt un ir visas iespējas aizstāvēties.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.