„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kā atrast sev otro pusīti?

Jautājums: „Man ir 18 gadi. Es esmu kristietis. Un vēlos atrast savu otro pusīti. Bet kur viņu atrast? Varbūt savā draudzē vai citā? Vai vēl ir kāda iespēja, kur var atrast sev piemērotu otru pusīti?” Oļegs.

Jautājums: „Kā izvēlēties sev piemērotu vīrieti?” Ludmila.

Atbild: Aleksejs Komļevs. Tiek uzskatīts, ka ikvienam mūsdienu cilvēkam, lai ieņemtu noteiktu stāvokli sabiedrībā, ir jāsaņem izglītība, jānopērk dzīvoklis, automobilis, jāatver savu biznesu un jāizveido ģimene. Lai realizētu visus šos uzskaitītos mērķus, cilvēkam ir jāpieliek maksimālas pūles. Bet kas attiecas uz pēdējo – piemērota dzīvesbiedra vai dzīvesbiedres meklējumiem, ar to nodarbojas Dievs pats personīgi.

Mēs visi atceramies, ka radot vīrieti, Dievs dāvāja arī viņam dzīves biedri, nevis piedāvāja Ādamam konstruēt Ievu no zemes pīšļiem. Tāpat arī Ievai nevajadzēja domāt par savienošanos. Šis ir labs uzskatāms piemērs arī mums. Dievs labāk nekā mēs zina, kā un kad mums vajag satikties. Un kad mēs paši būsim gatavi šādai tikšanās reizei, Viņš nevilcināsies galvenais, lai mēs Viņam netraucētu šajā procesā.

Bet bieži vien cilvēki, paļaujoties uz personīgajiem spēkiem un prātu, visādā veidā traucē Viņa plānam

Tādēļ minēšu izplatītākos traucējošos piemērus:

- bojā savu raksturu. Ja cilvēks nesniedz citiem mīlestību, tad kā viņš varēs iemīlēt ar neviltotu mīlestību vienu no tiem? Un kā viņš (viņa) varēs iemīlēt viens otru, ja starp viņiem neveidojas dabiska draudzība?

- stājas pirms laulības seksuālās attiecībās zinot, ka nemaz netaisās dzīvot viens ar otru visu atlikušo mūžu.

- iedziļinās maldos, piemēram, sieviete uzskata: „Man ir neprecēšanās celibāts”, vai arī, kad vīrietis uzskata: „Visām sievietēm ir vajadzīga tikai nauda, kādēļ sasaistīt ar vienu no tādām savu dzīvi? labāk palikt brīvam.” un t.t.

- pārmērīgi vēlas izbēgt no savas vientulības. Taču vientulības izjūta, nozīmē, to, ka cilvēks netic, ka Dievs spēj nokārtot arī cilvēka personīgo dzīvi. Tādi cilvēki atrodas divtik neizdevīgā stāvoklī. Jo paši nespēj palīdzēt sev, un no Dieva palīdzības norobežojas ar neticību.

- daudziem spēcīgi traucē vecāki, un tāpēc tādi cilvēki tiecas apprecēties, lai izkļūtu no vecāku diktatūras. Tādas steidzīgas laulības reti mēdz būt laimīgas. Jo tomēr laulība jādibina mīlestībā, nevis nepieciešamības vadīti.

- cilvēks meklē sev dzīves ceļabiedru pilnīgi ne tur, kur vajag. Dievs vēl mums labāko un tātad, vēlas, lai mēs satiktos ar savu dzīves pavadoni piemērotā un labā vidē. Ja cilvēks meklē sev draudzeni diskotēkā, nevis baznīcā, tad diez vai viņa meklējumi sakritīs ar Dieva gribu. Notiek, protams, gadījumi, ka draudzē vispār neviens nav (draudzē ir 10 cilvēku un tie paši pensijas vecuma). Tad varbūt varētu līdzēt kristīgie iepazīšanās dienesti internetā.

Kaut gan pastāv vēl daudz cēloņu, kuru dēļ Dievs nevar nokārtot cilvēku privāto dzīvi.

Turklāt, katram neprecētajam tie ir savi. Vispār, Dievs, Kurš radīja zemi 6 dienās nav nekādu problēmu visu izdarīt ātri, bet no paša cilvēka ir atkarīga vēlēšanās un nākt Viņam pretī. Kaut gan ir jau arī gadījumi, ka mūsdienu sabiedrība dara visu, lai novirzītu cilvēku no pareizā ceļa.

Ja Tavā dzīvē viss ir daudzmaz pareizi, tad Dievs pats nokārtos arī Tavu privāto dzīvi, ja vien Tu pats tam netraucēsi.


0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.