„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Izvēles ieleja

Starptautiskās kristiešu vēstniecības Jeruzālemē pārstāvis Jurgens Buhlers
Tulkoja Ilze Saulīte

No janvāra mēneša žurnāls Spektrs.com kļūst biezāks ar vēlvienu sadaļu IZRAĒLA UN MĒS.
Tagad katru mēnesi būs iespējams iepazīties gan ar jaunumiem, gan arī ar pagātnes, tagadnes un gaidāmajām nākotnes norisēm Izraēlā, atsevišķā sadaļā IZRAĒLA UN MĒS, kuru vadīs sadaļas autore Ilze Saulīte.

Pēdējie laiki Joēla grāmatā raksturoti ar trīs galvenajiem notikumiem Draudzē, Izraēlā un tautās.
Pirmkārt, pravietis Joēls redzēja, ka pirms “Kunga lielās un šausmu pilnās dienas” Dievs izlies Savu Garu pār visu miesu. Tas būs pēdējais atmodas vilnis, kad “visi, kas piesauks Kunga Vārdu, tiks glābti”. Mēs zinām, ka pēdējo 100 gadu laikā Dieva Gars ir vareni darbojies un joprojām spēcīgi strādā virs zemes.

Otrkārt, viņš redzēja, ka beidzamajos laikos būs dienas, kad Dievs “atjaunos Jūdas un Jeruzālemes labklājību…” (Joēla 3:1 ang.papl.tulk.) Ikviens Svētās zemes apmeklētājs var redzēt savām acīm, ka tas piepildās. Izraēla tiek ne vien atjaunota, bet ir kļuvusi par valsti, ar kuru Vidējos Austrumos jārēķinās. Tas ir fakts, ko daudzi negrib pieņemt.
Treškārt, pravietis redzēja, ka beidzamo laiku notikumi – vispārēja Dieva Gara izliešanās un Izraēlas atjaunošanās sasniegs kulmināciju, kad tautas tiks tiesātas.
“Jo redzi, tais dienās un tai pašā laikā, kad Es likšu griezties atpakaļ Jūdas un Jeruzālemes trimdiniekiem, Es sapulcināšu vienuviet visas tautas, novedīšu viņas Jošafata ielejā un sākšu ar viņām tur tiesāties Manas tautas un Manas mantojuma tiesas Israēla dēļ, jo viņas ir izkaisījušas Manu tautu citu tautu starpā, sadalījušas gabalos Mana paša zemi” (Joēla 4:1-2).
Pēc tam, kad Dieva žēlastība būs izlējusies pār visu cilvēci un Viņš būs atjaunojis Izraēlu, atklājis Savu plānu un varu pasaulē, Viņš sapulcinās tautas Jošafata ielejā – vietā, kur tiks pasludināts pēdējais spriedums – Dieva sods. Galvenais Viņa tiesas sprieduma kritērijs būs tas, kā tautas izturējušās pret Izraēlu un ebreju tautu. Tādēļ Joēls to sauc par izvēles jeb “lēmumu ieleju” (ang.tulk.) un redz tajā atrodamies milzum daudz ļaužu (Joēla 4:14). Dievs netiesās patvaļīgi, kā ienāk prātā, bet pēc tā kā tautas pašas izlēmušas un noteikušas savu likteni, centīgi dalot gabalos Viņa zemi un pārdodot Izraēlu, lai gūtu sev labumu.

Pirms dažām dienām Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinedžads mums atgādināja šo patiesību. Viņš pieprasīja ASV prezidentam Barakam Obamam izvēlēties Izraēlu vai Irānu.
“Atbalsts Izraēlai un Irānai nevar iet roku rokā”, Ahmadinedžads sacīja islāmistu konferencē, kur tika pārstāvētas 57 tautas. “Nekādas izmaiņas nenotiks kamēr netiks pieņemti svarīgi lēmumi… Mēs pieņemsim atbalstu, ko piedāvā draudzīgi izstieptas rokas, bet jānotiek praktiskām izmaiņām.”
Irānas prezidents jau ir izlēmis iet pa ceļu, kas ved uz tiesu viņu un viņa zemi. Vēl vairāk, Ahmadinedžads nekautrīgi pieprasa Ameriku un visas tautas sekot viņam uz postu un iznīcību. Ironiski, ka tieši viņš met izaicinājumu pasaulei iet “izvēles ielejā”.

Turpretī Vācijas kanclere Angela Merkela bija izvēlējusies pilnīgi citu toni. Viņai bija gods uzrunāt ASV kongresu. Protestantu mācītāja meita pasludināja: “Kas uzbrūk Izraēlai, uzbrūk mums”. Viņas vārdi tika uzņemti ar skaļām ovācijām, kas pierāda, ka vismaz vēl pagaidām Amerika un dažas Eiropas valstis ir nolēmušas stāvēt par Izraēlu.
Gadu desmitiem arābu naftas pārvalde ir manipulējusi ar tautām, ieskaitot Rietumu demokrātiskās valstis, ievedot tās amorālos un neprātīgos lēmumos, kad lieta skar Izraēlu. Formula ir vienkārša. Arābu musulmaņu bloks ANO sastāda pusi no balsīm, tādējādi kontrolējot tās lēmumus. Viņi vairākkārt ir izmantojuši savu varu, lai melīgas anti-Izraēliskas rezolūcijas tiktu pieņemtas.
Nesen mēs redzējām kā tas notiek, kad ANO cilvēktiesību padome nobalsoja par Goldstona “indīgā” ziņojuma apstiprināšanu, kurā Izraēla tika apsūdzēta “kara noziegumos” Gazas konfliktos pagājušā gada ziemā. Dažas dienas vēlāk ANO ģenerālasambleja pieņēma lēmumu atbalstīt šo ziņojumu. Lēmuma pieņemšanā piedalījās daudzas valstis, kurās liela sabiedrības daļa ir kristieši.

Jaunajā gadā šis būs Izraēlas kristīgo draugu izaicinājums pasaulē. Mums jākļūst labākiem advokātiem tautās. Mums jāiedrošina konkrētas tautas atbrīvoties no arābu musulmaņu varas kontroles važām, un nostāties par patiesību un morāli ētiku. Turpmākajos mēnešos mēs plānojam strādāt savās filiālēs pasaulē, lai darītu zināmas savas bažas augstākajos valdības līmeņos, prezidentiem un premjerministriem.
Pasaule iesoļo izvēles ielejā. Tā ir izvēle un lēmums, kas atnesīs mūsu tautām svētību vai Dieva sodu.

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.