„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Gaismas ēnā” – veltījums Betijai

Pagājušā mēneša laikā reklāmas stabus rotāja melnas krāsas plakāti ar gaismas staru un nosaukumu „Gaismas ēnā”. TV ekrānos reklāmas pauzēs tika rādīts kvalitatīvs informatīvs reklāmas rullītis par gaidāmo mūziklu.

Pagājušo gadu SPEKTRS lasītājiem bija iespēja lasīt izsmeļošu interviju ar galveno mūzikla aktieri un dziedātāju Valteru Gleški, bet ar ko atšķirsies šī gada mūzikls un kādas ir atsauksmes par bijušo mūziklu uzzināsim tagad.

Veltījums Betijai

Mūzikla vadmotīvs ir jauniešu problēmu aktualizēšana, par dzīvi un izaicinājumiem, bet galvenokārt par situāciju un problēmu iespējamiem risinājumiem. Šā gada mūzikla palīdzību tiks godināta arī sešpadsmitgadīgās Betijas Laufmanes piemiņa, kura mūžībā aizgājusi aizvadītajā gadā, nāves cēlonis slimība – vēzis. Lai gan slimība ir bijusi mokoša, viņa no šīs dzīves atvadījās ar smaidu, jo zināja, ka dodas uz debesīm.

Par mūziklu

Mūzikla galvenais aktieris un dziedātājs Valters Gleške:

„Kad pirmo reizi dzirdēju stāstu par Betiju no savas mammas un arī vēlāk biju bērēs es izjutu, cik ļoti šis Betijas stāsts atsaucas manā sirdī. Tā ir pareiza un trāpīga tēma. Tas ir tas, ar ko jaunieši saskaras šodien, diemžēl arī ar nāvi. Savas domas par to apkopoju dziesmā „Ilgas”, kuru dziedāšu arī mūziklā.

 

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

Es gribu pacelties spārnos un aizlidot tālu prom

Un gaismu paturēt sirdi. To mūža garumā dotu.

Vai tiešām mēs nolemti būrim ar tukšumu sirdī būt?

Vai tiešām bez saules bez vēja spējam laimīgi kļūt?

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

 

Tas ir Betijas stāsts. Laime ir dota uz mirkli. Es to sajūtu kalpojot cilvēkiem uz skatuves, bet kad atgriežos ikdienas gaitās es meklēju to laimi, bet saprotu, ka īstā laime tūkstošs gadu garumā mani gaida tur debesīs.”

Atsauksmes

Biedrība „Elpa” (sevi lieliski pieteikusi dažādās Latvijas skolās, kurās skolēniem vada lekcijas „Pašapziņa. Attiecības. Ģimene”.)

Biedrības ‘Elpa” priekšsēdētāja Agnese Zvingule, teica: „Mūzikla „Gaismas ēnā” lieliski sakrīt ar mūsu biedrības mērķi – izglītot jauniešus par personības veidošanos, veselīgas pašapziņas nozīmi, puišu un meiteņu attiecībām, laimīgas ģimenes veidošanas priekšnosacījumiem un daudziem citiem aktuāliem tematiem. Esot kopā ar jauniešiem, dzirdot viņu dzīvesstāstus un pētot anketas var secināt, ka jaunietim ļoti trūkst pozitīvas informācijas avotu. Laba mūzika, kas atraisa jaunietī radošo potenciālu un pozitīvas domas, nevis seksuālus impulsus vai samākslotu dzīvi. Dziesmas, kuru teksti paceļ un dod cerību, ka viss izdosies. Izrādes, kurās jaunietis smeļas drosmi pārvarēt ikdienas grūtības. Dejas, kas iedod veselīgu prieku un jautrību. Cilvēki, kas pilni mīlestības un vēlmi dot, lai iepriecinātu un mierinātu. Tāpēc arī ir šis Mūzikls „Gaismas ēnā”, kas ir liela doza mīlestības, prieka un cerības.

Pateicoties iepriekšējā gada mūziklam jaunieši ir uzzinājuši atšķirību starp iemīlēšanos un mīlestību; Mainījusi apziņu; Saskatījuši pamācību dzīvei un ģimenei, kā arī atraduši atbildes uz jautājumiem.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.