Autors: Sanita
Un Viņš uz tiem sacīja: „Vai sveci iededzina, lai to liktu apakš pūra vai zem gultas? Vai ne tāpēc, lai to liek lukturī? Jo nekas nav apslēpts, kas nenāktu gaismā; un nekas nenotiek slepeni, kas netaptu zināms. Ja kam ausis ir dzirdēt, tas lai dzird.” Un viņš tiem sacīja: „Ievērojiet, ko jūs dzirdat. Ar kādu mēru jūs mērojat, mēros jums, un pieliks jums vēl klāt. Jo kam ir, tam dos; un kam nav, tam atņems arī to, kas tam ir.” (Marka 4:21-25)
Attieksmes maiņa
Kopš esmu kristiete mana attieksme darbā ir mainījusies pozitīvā virzienā – uz daudzām lietām es skatos citādāk un darbam pieeju ar lielāku atbildību. Agrāk tas nebija tik primāri, norāda Karīna, kura strādā vadošā amatā finanšu sfērā.
Attieksmes maiņa pret darbu nav bez rezultātiem – arī kolēģi un vadītāji uz viņu skatās daudz savādāk un novērtē viņu kā darbinieci.
Pasaulē ir daudz darba vietu un strādājošo, līdz ar to kristiešiem ir dažādi kolēģi ar atšķirīgām īpašībām, paradumiem. Arī biznesa vadības rokasgrāmatas apliecina, ka daļā darbiniekos ir redzama lielāka vēlme vairāk meklēt iespējas, kāpēc uzdoto darbu nedarīt, nevis meklēt ceļus, kā to paveikt, vai arī – darbu veikt ar „gariem zobiem”. Karīna novērojusi, ka darba vietā galvenā atšķirība starp labu kristieti un darbinieku, kas nav Dievu pieņēmis, ir tieši attieksmē. Vienlaikus viņa atzīst, ka arī nav ideāla, bet, ja uznākt grūtības, tad sākotnēji viņa cenšas savest sevi kārtībā un apzināt iemeslus, kāpēc tas ir noticis. Visbiežākie iemesli, kāpēc darbinieks darba vietā jūtas neapmierināts, ir sagurums un izlaistais laiks, kad nav pietiekami lūgts un lasīts Dieva vārds, kas ir pamats līdzsvara zušanai. Tas ir skaļš signāls, ka pienācis laiks, ko mainīt un vairāk laika veltīt ar Jēzu – lūdzot, slavējot, klausoties, pārdomājot un lasot Viņa vārdu. „Tas saliek visu vietās, tā es saprotu cēloni un novēršu savu skatu no problēmas, bet fokusējos uz Dievu. Grūto situāciju nodotu Dieva rokās, un Viņš to atrisina. Tas dod mieru un atgriež stabilitāti,” viņa saka.
Arī Mateja evaņģēlijā 11.nodaļā ir teikts – Nāciet šurp pie manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt. Ņemiet uz sevi, mācaties no manis, jo es esmu lēnprātīgs un no sirds pazemīgs; tad jūs atradīsiet atvieglojumu savām dvēselēm. Patiesa atziņa lasāma arī Salamana Pamācības 9:10 – kad cirvis ir kļuvis neass un tā asmens netiek uzasināts, tad jāpieliek vairāk spēka, bet labākas darba veiksmes priekšnoteikums ir gudrība.
Cieņa pret vadītājiem
Centies būt Dieva acīs krietns darbinieks, kam nav ko kaunēties un kas pareizi māca patiesības vārdu. (Pāvila 2. vēstule Timotejam 2:15)
Tomēr, paļaujoties tikai uz cilvēcisku skatījumu – darbiniekiem nepatīk, ja viņi tiek kontrolēti un reizēm pat ļaunu negribot – vadītājs tiek aprunāts, lai gan tā uzdevums ir kontrolēt darbiniekus un uzdot tiem veicamos uzdevumus. „Dieva vārdā ir teikts, ka savus vadītājus ir jāciena,” atzīmē Karīna. Paklausiet saviem vadītājiem un esiet padevīgi, jo viņi ir nomodā par jūsu dvēselēm kā tādi, kam būs jādod atbildība, lai tie varētu darīt ar prieku un nevis nopūzdamies, jo tas jums nav derīgi, teikts Vēstulē Ebrejiem 13:17. Arī vēstulē Romiešiem 13:1-2 ir uzsvērts, ka ikviens, lai ir paklausīgs varām, kas valda. Jo nav valsts varas, kā vien no Dieva, un tās, kas ir, ir Dieva ieceltas. Tā tad tas, kas pretojas valsts varai, saceļas pret Dieva iestādījumu. Bet tie, kas saceļas pret to, paši sagādā sev sodu.
Tiesa, kristiešiem nevajag krist otrā galējībā, un uzņemties tādu papildus darba apjomu, kuru tas nespēj izdarīt, piebilst Karīna. Mūsdienu pasaulē, diemžēl tā ir, ka cilvēkam, ja tas atļauj, tiek uz pleciem uzkrauts vēl un vēl jauni darba pajūgi. Tomēr labāk ir uzreiz pateikt, ka šo papildus darbu nevarēšu veikt, nekā apsolīt un to neizdarīt, bet, ja ir apsolīts, tad tas ir jāizdara kvalitatīvi.
Situācijas, kad kolēģi kaitina
Kristiešiem darba vieta ne vienmēr ir rožu dārzs bez ērkšķiem, un arī mūs reizēm kolēģis var nokaitināt. Tas nav viegls uzdevumus – savaldība un noturēties, lai kolēģim nepateiktu kaut ko asāku, atzīmē Karīna. Tāpat ir svarīgi atcerēties, ja tomēr bijusi situācija, kad viss nav tik spoži izgājis – ir jāatvainojas un jāizlīgst miers. Bībelē vairākās vietās ir atgādināts, ka mums jāmīl savi tuvākie kā sevi paši, arī Lūkas 6:31 atgādina – Un kā jūs gribat, lai ļaudis jums dara, tāpat dariet viņiem.
Ikviens ir saticis cilvēku, par kuru tam ir grūti pozitīvi izteikties, tomēr tas uzreiz nenozīmē, ka rodoties iespējai mums ir jānosūdz šāds kolēģis vai jāizsaka, kas negatīvs. „Mums ir jāparāda sava mīlestība, protams, tas nav viegli. Bet, ja mēs gribam būt līderi, tad tas ir jāiemācas. Līderis biznesā ir tāds, kuram ir daudz sekotāju, un, ja tu to nevari iemācīties, tad nekad par līderi nekļūsi,” saka Karīna. Lai biznesā kļūtu par līderi pats pamats ir stipra personība. Proti, līderim ir jābūt spēcīgam, lai tas varētu būt par paraugu darbiniekiem, kurus tas vada. Tāpat līderim ir jāmīl, ko viņš dara un jājūt lielu atbildību ne tikai par savu darbu, bet arī pret saviem darbiniekiem. Doktors Čārlzs Stenlijs savās svētrunās bieži atgādina, ka mēs ikdienā ietekmējam daudzu cilvēku dzīves, lai arī to ne vienmēr apzināmies. Arī mūsu uzskatus, un to, kā raugāmies uz dažādām lietām un situācijām dzīvē, ietekmē mums svarīgo cilvēku attieksme. «Ja tu neesi vadītājs, tu ietekmē daudzu cilvēku dzīves, bet, ja tu tāds esi, tad tava loma un atbildība ir vēl lielāka,” rezumē Karīna.
Darba vāveres ritenis
Zināmais biznesa princips, lai gūtu panākumus – ir jādara vairāk, tomēr, kā lai nenonāk otrā galējībā un neiekrist darba akacī, kad naktīs guli un sapņo tikai par savu darbu? „Tā ir smalka lieta,” atzīmē Karīna, paskaidrojot, ja dzīvo viens, tad sevi daudz neapzodz, bet, ja cilvēkam ir ģimene un bērni, tad situācija ir citāda. „Man ir brīži, kad es naktīs sāku bieži sapņot par darbu, tad nav īsti labi, jo saprotu, ka esmu iejūgusies par daudz un uz to lieku pārāk lielas cerības. Tad es pārslodzi atdodu Dieva rokās, un noņemu no sevis smago nastu,” smaidot norāda Karīna. Arī draudzes Prieka Vēsts mācītājs Vilnis Gleške vienā dievkalpojumā aicināja piesargāties un lūgt Dievu, lai ikdienas steiga un rutīna neapcietina mūsu sirdis. Izeja ir viena – lūgšana un laika pavadīšana ar Dievu. Salamana Pamācībās 4:23 ir liels gudrības grauds – pāri visam, kas jāsargā, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!
Dzimšanas dienas tortes
Darbā ir arī dzimšanas, vārda dienas un citi saviesīgi pasākumi. Kā tādos ir jāuzvedas kristiešiem – vai mums ir jāieņem noraidoša pozīcija vai tomēr jārīkojas citādi? „Kristiešiem nevajag norobežoties no citiem cilvēkiem, protams, ir jāzina robežas – cik tālu var iet. Un, ja kristietis šīs robežas nezina, tad labāk tādos pasākumos ir nepiedalīties,” saka Karīna. Vienlaikus uzsverot, ka svarīgi, lai cilvēki uz mums – kristiešiem skatās kā uz personu ar kuru var aprunāties, lai neradām priekšstatu, ka esam no „augstiem plauktiem”. Tas nav veids, kā nodibināt attiecības ar cilvēkiem, norāda Karīna, jo arī Dieva raksturs nav tāds, ka Viņš visu laiku vicina savu bargo pirkstu, ka visu darām nepareizi.
Katra diena ar lūgšanu
Un mēs zinām, ka tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu, tāpēc, ka tie pēc Viņa mūžīgā nodoma ir aicināti. (Romiešiem 8:28)
Lai veiksmīgi sāktos diena, un nebūtu tik ievainojams savā ikdienā un darba dienā, rīta cēlienā ir labi veltīt kvalitatīvu laiku ar Dievu. „Tas ieliek foršu pamatu dienai, tad esi daudz spēcīgāks un nav tik viegli paklupt, sadusmoties vai ne tā reaģēt,” saka Karīna.
Aizlūgdami, lai mūsu Kunga Jēzus Kristus Dievs un godības pilnais Tēvs mums (jums) dotu gudrības un atklāsmes garu, lai mēs (jūs) labāk viņu izprastu, Apgaismotas gara acis, lai jūs zinātu, kādu cerību dod viņa aicinājums un kādu godības bagātību Viņš savējiem liek iemantot. Efeziešiem 1:17-18
0 komentāri
Uzraksti, ko domā