Novembra mēnesis bija bagāts ar dažādiem notikumiem, taču visi bijuši saistīti ar Latvijas mērogā vērienīgu kristīgu pasākumu Cerības Festivāls ar Franklinu Grehemu. Evaņģelizācijas pasākuma galvenais viesis Latvijā uzturējās ne tikai festivālā, bet arī apmeklēja Lūgšanas Brokastis, tikās ar Latvijas Metropolītu Aleksandru un bija vizītē pie Latvijas prezidenta Zatlera. Savukārt Lūgšanas Brokastīs ieradās arī Cerības Festivāla dalībnieks izcilais džeza pianists Hantlijs Brauns, kurš apmeklēja arī svētdienas dievkalpojumu un priecēja ar savu izcilo klavierspēli draudzē Prieka Vēsts.
SPEKTRS: Kādi ir bijuši Jūsu pirmie iespaidi par Latviju?
Franklins Grehems: Pirmās atmiņas par Latviju ir saistītas ar kādu ģimeni no Latvijas.
Studiju laikā mācījos ar viņiem kopā. Šī ģimene dalījās savos mīlestības pilnos stāstos par Latviju. Viņi teica, ka cerot, ka man kādreiz radīsies tāda iespēja ierasties vizītē uz Latviju. Pēc 35 gadiem tas ir noticis. Mani ir aicinājušas Rīgas Draudzes un tagad es redzu, ka patiešām šī ir brīnišķīga valsts. Latvijā esmu ieradies kā evaņģēlists un tas, ko es vēlos teikt Latvijā ir par to, ka Jēzus Kristus – miris Tevis un Manis dēļ. Man ir liels gods atrasties starp jums šajā laikā.
SPEKTRS: Kādu Jūs redzat garīgo atšķirību Latvijā starp citām Eiropas dalībvalstīm?
Franklins Grehems: Katra valsts ir atšķirīga. Katrai ļaužu grupai ir kādas unikālas iezīmes. Bet cilvēku sirdis ir līdzīgas. Cilvēki tiecas zināt vai Dievs eksistē un ja Viņš ir, vai ir zināms par manu esamību? Vai es Viņam esmu svarīgs? Jo pasaule taču ir tik milzīga, bet es esmu viens. Vai Viņš zina manu vārdu? Jā Viņš zina par ikvienu, Viņš zina mūsu vārdus. Viņš mīl ikvienu no mums.
Latvija ir skaista zeme. Jums ir bagāta vēsture. Šajā zemē ir norisinājušās brīnišķīgas lietas. Ir daudz brīnišķīgu cilvēku, kuri no Latvijas ir ieradušies Amerikā. Amerika ir svētīta pateicoties cilvēkiem no Latvijas. Bet ir arī tā, ka daudzu Latviešu sirdis ir bezcerībā. Un pilnīgi vienalga kādas gaidas, vienalga kāda iemesla dēļ. Jo viņu dzīve nav izveidojusies tāda, kādu viņi gribējuši saskatīt. Bet mans mērķis ar Cerības Festivāla palīdzību aizsniegt ikkatra cilvēka sirdi, lai pateiktu, ka Dievam cilvēki nav vienaldzīgi un ka Viņš mīl ikvienu, tik ļoti, ka atdeva savu vienpiedzimušo Dēlu pie krusta mūsu grēku dēļ.
Daudzi domā, ka sekulārisms ir atbilde viņu problēmām, bet tas diemžēl tikai rada aizvien lielāku tukšuma sajūtu viņu dvēselēs. Politika nevar aizpildīt šo vakuumu cilvēku dvēselēs. Jo tikai pats Dievs var piepildīt tukšuma vietu ar savu mīlestību un tas var notikt tajā gadījumā, kad mēs esam pareizās attiecībās ar Viņa Dēlu Jēzu Kristu. Daudz cilvēku Latvijā šajos nelabvēlīgajos apstākļos meklē Dievu. Tieši tādēļ draudzes Latvijā ir apvienojušas spēkus, jo viņām ļoti rūp cilvēki. Mēs kopā vēlamies šīs skaistās zemes Latvijas iemītniekiem liecināt par Jēzu Kristu, kas var izmainīt cilvēku dzīves acu mirklī. Un dot mūžīgās dzīvības cerību.
SPEKTRS: Jūs tiksieties ar Latvijas prezidentu V. Zatleri kādi jautājumi tiks izskatīti šajā vizītes laikā?
Franklins Grehems: Ik reiz, kad es tiekos ar valstu vadītājiem es vēlos runāt par garīgiem jautājumiem, es esmu pārliecināts, ka Jūsu prezidentam pietiek padomu politiskajos vai ekonomikas jautājumos. Bet mana pārliecība ir tāda, ka Dievs ir nokārtojis iespēju tikties ar Latvijas prezidentu, lai runātu tieši par garīgiem jautājumiem. Protams, es nevaru paust kādas tieši ir bijušas sarunas ar valsts vadītājiem, jo tās ir dziļi personīgas sarunas. Bet manas vizītes raksturs un došanās pie Latvijas prezidenta ir garīgs.
SPEKTRS: Latvijas presē, kā jau tas ir ierasts, interesējas par festivāla finansiālo pusi, kādā veidā tiek nodrošināts šāds vērienīgs Cerības Festivāls?
Franklins Grehems: Lielākā daļa finanses nākušas no ārvalstīm, kā dāvana Latvijas iedzīvotājiem, lai tiem būtu iespēja dzirdēt cerības vēsti. Savukārt no vietējām draudzēm, kuras ir aicinājušas mūs Cerības Festivāla organizēšanā, tika lūgts nodrošināt transporta izdevumus, lai uz Festivālu Rīgā varētu atvest cilvēkus no visām Latvijas vietām un lauku rajoniem, kuri nevar atļauties pārvietošanās izmaksas.
Ir svarīgi arī saprast, ka personīgi es nesaņemu par to samaksu. Mēs nesaņemam samaksu no Latvijas. Personīgi es saņemu naudu vienīgi no organizācijas „Samariešu soma” ASV.
Ikvienā no mums ir dvēsele un gars, kas dzīvo mūžīgi un Bībele vēstī, ka cilvēka gars atradīsies kopā ar Viņu mūžībā, vai arī uz mūžu būs atšķirts no Dieva un ies uz elli. Un mēs gribam līdzdalīt šo brīnišķīgo vēsti par Jēzu Kristu. To, ka Viņš paņēma mūsu grēkus sev līdz pie krusta. Viņš tika piesists pie krusta Golgātā. Viņš nomira un tika apglabāts mūsu grēku dēļ. Bet labā vēsts ir tā, ka Viņš augšāmcēlās. Ja mēs gribam ticībā pieņemt Jēzu Kristu savā sirdī, tad Dievs piedos mūsu grēkus. Tad mums piederēs mūžīgās dzīvības cerība. Kad Kristus nomira, tad Viņš to darīja visas pasaules dēļ. Ja vien mēs Viņam ticēsim un uzticēsimies, tad mēs gūsim cerību būt kopā ar Viņu. Tā ir tā centrālā vēsts.
SPEKTRS: Vai Jūs, lūdzu, varētu precizēt, ieskatoties iesaistīto draudžu sarakstu, šķiet, ka ir arī tādas, kas nepiedalās, piemēram, katoļu draudzes, pareizticīgo un vecticībnieku draudzes. Kāds ir iemesls?
Franklins Grehems: Aicinājums piedalīties Cerības Festivāla bija izskanējis visām draudzēm Latvijā. Bet ir arī tādas, kas nevēlas piedalīties, tam ir dažādi iemesli. Piemēram, katoļu un pareizticīgo draudzes, pašu par sevi pasākumu atbalsta un novērtē, taču savu iekšējo draudžu noteikumu, vai tradīciju dēļ nevar piedalīties atrodoties kopā ar citu konfesiju draudzēm. Mēs saprotam, ka ir teoloģiskās atšķirības, taču mēs esam aicināti, lai pasludinātu Jēzu Kristu. Tas ir iemesls, kādēļ mūs visus vieno. Tas ir Jēzus Kristus evaņģēlijs. Šodien esmu atsevišķi ticies ar pareizticīgo baznīcu Metropolītu Aleksandru un viņa viesmīlība bija tik liela, ka nācās aizkavēties.
Es neesmu šeit ieradies pārstāvēt kādu konfesiju, bet esmu ieradies, lai atbalstītu tās 550 draudzes, kuras mani šeit ir aicinājušas. Mēs kopīgiem spēkiem vēlētos Cerības Festivālā redzēt tos cilvēkus, kuri nekad iepriekš nav spēruši kāju baznīcā. Tas būtu liels prieks. Varbūt arī, ka ieradīsies, kāds, kas pārstāv budismu vai musulmaņus, jo mums jāsaprot, ka Kristus nomira par mums visiem.
SPEKTRS: Paldies!
0 komentāri
Uzraksti, ko domā