„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Zinātnieks pierādīja, ka DIEVS ir

Ņujorkā, 12 martā, profesors saņēma 820 tūkstošus eiro prēmiju par matemātiskiem pierādījumu apliecinājumiem par Dieva eksistenci. Kosmoloģijas, filozofijas, matemātikas un metafizikas speciālists, daudzu grāmatu autors 72-gadīgais profesors Mihails Hellers, (poļu val. -Michał Kazimierz Heller; angļu val. Prof. Michael Heller) saņēmis lielāko zinātnisko prēmiju par darbu, kas demonstrē, kā ar matemātikas palīdzību var piešķirt Dieva eksistencei netiešus pierādījumus.

            Profesora Mihaila Hellera uzruna Ņujorkā

„Ja mēs runājam par Visuma cēloni, mums jāpievērš uzmanība matemātisko likumu cēlonim. Rīkojoties tā mēs rēķināmies ar Diženo Plānu, Dievišķā Visuma un cēlonības ieceri. Jautājot, kāpēc tur kaut kas ir, bet nevis nekas? Tādējādi mēs nemeklējam cēloni, bet gan ar to tiek domāts, iespējamo cēloņu sakne. Zinātne ir tikai cilvēciska saprāta kopums centienos izprast Dieva ieceri, arī jautājumā par to, kā esam radīti mēs un pasaule ap mums.”
Hellers arī paziņoja, ka savu prēmiju atdos jauna „Kopernika centra” celtniecībai Krakova, lai nodarbotos ar pētījumiem zinātnes un teoloģijas jomā.

Kā apgalvo Templtona Fonda   pārstāvji, prēmijas sniedzēji “Par progresu pētījumos vai atklājumos garīgu reāliju jomā” 35 gadu garumā, profesora Hellera pētījumi “paplašināja metafizikas zinātnes apvāršņus”. Prēmijas summa ir koriģējama katru gadu, lai tā būtu lielāka, par Nobela Fonda sniegto prēmiju.

Džons Templtons, 1973. gadā dibinātā fonda priekšsēdētājs paziņoja: ” Mihaila Hellera centieni ir veduši uz dziļāku sapratni un izrāvienu svarīgajās reliģiozās koncepcijās, kā arī paplašinājis zinātnes apvāršņus”.

„Krakovas universitātes” profesors un rektors Karols Muježels stāsta: “Par cik Hellers ir ticīgs cilvēks un unikāla radoša personība, viņš ir spējis atrast fantastisku pieeju zinātnei kopumā un iezīmēt transcendenta noslēpuma izjūtu. Hellers ieviesis zinātnes teoloģijā jaunu un svarīgu jēdzienu. Parādot, ka reliģija, kas izolē sevi no zinātniskiem pētījumiem, nepārliecina, bet zinātne, kas neatzīst citus izdibināšanas ceļus, ir akla.”

 

Profesora pierādījums

Profesora teorijas būtība apšauba materiālās pasaules eksistenci. Viņš izstrādāja sarežģītu formulu, kura ļauj izskaidrot visu, pat nejaušību, matemātiskā aprēķinu ceļā.

- Profesora Hellera darbs tiek būvēts uz fundamentālas Radīšanas teorijas bāzes. Viņa pētījumi apiet Einšteina kvanta mehāniku, kosmoloģiju, fiziku, matemātiku un pat ieskaitot Geizenberga personīgo vienādojuma versiju. Kaut arī viņa teorija burtiskā nozīmē nepierāda Dieva eksistenci, bet pieļauj Dieva eksistences netiešos pierādījumus.

 

- Ja Visumam bija sākums, mēs varam pieņemt, ka tā tika Radīta. Tomēr ja Visums ir autonoms, bez robežām, bez sākuma un baigām: tā vienkārši eksistē. Kāda tad ir Radīšanas loma?

- Profesors Hellers nostājas pret Einšteina teoriju – Radīšanas koncepcija, tas ir, pret absolūtā izplatījuma un Dieva absolūto laiku, radot enerģiju un vielu.

- Hellers piedāvā mūsdienu teologiem atgriezties pie tradicionālās doktrīnas, saskaņā ar kuru Visuma radīšana bija akts ārpus izplatījuma un laika.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule  Pēterim Sproģim

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule Pēterim Sproģim(4)

Es, Harijs Tomaševskis kā bijušais FGBMFI (Full Gospel Business Men’s Fellowship International) Latvijas Nacionālās Padomes prezidents savas kalpošanas laikā satiku un kontaktējos ar visu kristīgo konfesiju cilvēkiem, tai skaitā ar baptistiem. Katras konfesijas un pat draudzes cilvēki atšķīrās ar kādām tikai viņu konfesijas vai draudzes īpatnībām. Parasti tās bija konkrētā draudzes gana personīgā viedokļa, vai

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”(0)

Latvijas Baptistu Draudžu Savienības bīskapa Kaspara Šterna un Padomes PAZIŅOJUMS draudzēm Masu medijos publicētā informācija par LBDS bīskapa emeritus Pētera Sproģa atsaukšanos aicinājumam kļūt par partijas “Saskaņa” Valsts prezidenta amata kandidātu un kandidēt Saeimas vēlēšanās ir izraisījusi plašu diskusiju un pat negatīvu rezonansi Latvijas sabiedrībā un arī baptistu draudzēs. Diemžēl negatīvā rezonanse vērsta ne tikai

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.