„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Zinātnieks pierādīja, ka DIEVS ir

Ņujorkā, 12 martā, profesors saņēma 820 tūkstošus eiro prēmiju par matemātiskiem pierādījumu apliecinājumiem par Dieva eksistenci. Kosmoloģijas, filozofijas, matemātikas un metafizikas speciālists, daudzu grāmatu autors 72-gadīgais profesors Mihails Hellers, (poļu val. -Michał Kazimierz Heller; angļu val. Prof. Michael Heller) saņēmis lielāko zinātnisko prēmiju par darbu, kas demonstrē, kā ar matemātikas palīdzību var piešķirt Dieva eksistencei netiešus pierādījumus.

            Profesora Mihaila Hellera uzruna Ņujorkā

„Ja mēs runājam par Visuma cēloni, mums jāpievērš uzmanība matemātisko likumu cēlonim. Rīkojoties tā mēs rēķināmies ar Diženo Plānu, Dievišķā Visuma un cēlonības ieceri. Jautājot, kāpēc tur kaut kas ir, bet nevis nekas? Tādējādi mēs nemeklējam cēloni, bet gan ar to tiek domāts, iespējamo cēloņu sakne. Zinātne ir tikai cilvēciska saprāta kopums centienos izprast Dieva ieceri, arī jautājumā par to, kā esam radīti mēs un pasaule ap mums.”
Hellers arī paziņoja, ka savu prēmiju atdos jauna „Kopernika centra” celtniecībai Krakova, lai nodarbotos ar pētījumiem zinātnes un teoloģijas jomā.

Kā apgalvo Templtona Fonda   pārstāvji, prēmijas sniedzēji “Par progresu pētījumos vai atklājumos garīgu reāliju jomā” 35 gadu garumā, profesora Hellera pētījumi “paplašināja metafizikas zinātnes apvāršņus”. Prēmijas summa ir koriģējama katru gadu, lai tā būtu lielāka, par Nobela Fonda sniegto prēmiju.

Džons Templtons, 1973. gadā dibinātā fonda priekšsēdētājs paziņoja: ” Mihaila Hellera centieni ir veduši uz dziļāku sapratni un izrāvienu svarīgajās reliģiozās koncepcijās, kā arī paplašinājis zinātnes apvāršņus”.

„Krakovas universitātes” profesors un rektors Karols Muježels stāsta: “Par cik Hellers ir ticīgs cilvēks un unikāla radoša personība, viņš ir spējis atrast fantastisku pieeju zinātnei kopumā un iezīmēt transcendenta noslēpuma izjūtu. Hellers ieviesis zinātnes teoloģijā jaunu un svarīgu jēdzienu. Parādot, ka reliģija, kas izolē sevi no zinātniskiem pētījumiem, nepārliecina, bet zinātne, kas neatzīst citus izdibināšanas ceļus, ir akla.”

 

Profesora pierādījums

Profesora teorijas būtība apšauba materiālās pasaules eksistenci. Viņš izstrādāja sarežģītu formulu, kura ļauj izskaidrot visu, pat nejaušību, matemātiskā aprēķinu ceļā.

- Profesora Hellera darbs tiek būvēts uz fundamentālas Radīšanas teorijas bāzes. Viņa pētījumi apiet Einšteina kvanta mehāniku, kosmoloģiju, fiziku, matemātiku un pat ieskaitot Geizenberga personīgo vienādojuma versiju. Kaut arī viņa teorija burtiskā nozīmē nepierāda Dieva eksistenci, bet pieļauj Dieva eksistences netiešos pierādījumus.

 

- Ja Visumam bija sākums, mēs varam pieņemt, ka tā tika Radīta. Tomēr ja Visums ir autonoms, bez robežām, bez sākuma un baigām: tā vienkārši eksistē. Kāda tad ir Radīšanas loma?

- Profesors Hellers nostājas pret Einšteina teoriju – Radīšanas koncepcija, tas ir, pret absolūtā izplatījuma un Dieva absolūto laiku, radot enerģiju un vielu.

- Hellers piedāvā mūsdienu teologiem atgriezties pie tradicionālās doktrīnas, saskaņā ar kuru Visuma radīšana bija akts ārpus izplatījuma un laika.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(0)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos(0)

Lai arī Saeimas Sabiedrisko lietu komisijā deputātu vairākums likumprojektu noraidīja, un Atzinumos par likumprojektu Tieslietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Latvijas darba devēju konfederācija, Kultūras ministrija, Latvijas brīvo arodbiedrību sabiedrība, (kaut ar niansēm), visi kā viens iestājušies PRET brīvdienas piešķiršanu Pareizticīgo Ziemassvētkiem, Saeima ceturtdien, 8.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu noteikt brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7.janvārī. Par

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!(0)

“Kristus pasaulei” draudzes mācītājs- Mārcis Jencītis Viss, ko es vēlos, ir lūkoties Dieva sejā, jo nav nekā labāka. Es nezinu, kā tas ir tev, bet manā dzīvē nav nekā labāka par būšanu Dieva klātbūtnē. Pats labākais ir būt vienatnē ar Viņu. Arī dievkalpojumā, kaut arī visi esam kopā, tomēr mēs katrs individuāli, personīgi sastopamies ar

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa(1)

„Tad Viņš tiem teica: “Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder.”” (Mat. 22: 22)   No jauna sabiedrībā uzvirmojusi diskusija par jaunajām Latvijas pasēm, aktualizējoties jautājumam, Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?  Lai rastos skaidrība par to, kāda ir kristīgi- politiska nostāja

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.