„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Zinātnieks pierādīja, ka DIEVS ir

Ņujorkā, 12 martā, profesors saņēma 820 tūkstošus eiro prēmiju par matemātiskiem pierādījumu apliecinājumiem par Dieva eksistenci. Kosmoloģijas, filozofijas, matemātikas un metafizikas speciālists, daudzu grāmatu autors 72-gadīgais profesors Mihails Hellers, (poļu val. -Michał Kazimierz Heller; angļu val. Prof. Michael Heller) saņēmis lielāko zinātnisko prēmiju par darbu, kas demonstrē, kā ar matemātikas palīdzību var piešķirt Dieva eksistencei netiešus pierādījumus.

            Profesora Mihaila Hellera uzruna Ņujorkā

„Ja mēs runājam par Visuma cēloni, mums jāpievērš uzmanība matemātisko likumu cēlonim. Rīkojoties tā mēs rēķināmies ar Diženo Plānu, Dievišķā Visuma un cēlonības ieceri. Jautājot, kāpēc tur kaut kas ir, bet nevis nekas? Tādējādi mēs nemeklējam cēloni, bet gan ar to tiek domāts, iespējamo cēloņu sakne. Zinātne ir tikai cilvēciska saprāta kopums centienos izprast Dieva ieceri, arī jautājumā par to, kā esam radīti mēs un pasaule ap mums.”
Hellers arī paziņoja, ka savu prēmiju atdos jauna „Kopernika centra” celtniecībai Krakova, lai nodarbotos ar pētījumiem zinātnes un teoloģijas jomā.

Kā apgalvo Templtona Fonda   pārstāvji, prēmijas sniedzēji “Par progresu pētījumos vai atklājumos garīgu reāliju jomā” 35 gadu garumā, profesora Hellera pētījumi “paplašināja metafizikas zinātnes apvāršņus”. Prēmijas summa ir koriģējama katru gadu, lai tā būtu lielāka, par Nobela Fonda sniegto prēmiju.

Džons Templtons, 1973. gadā dibinātā fonda priekšsēdētājs paziņoja: ” Mihaila Hellera centieni ir veduši uz dziļāku sapratni un izrāvienu svarīgajās reliģiozās koncepcijās, kā arī paplašinājis zinātnes apvāršņus”.

„Krakovas universitātes” profesors un rektors Karols Muježels stāsta: “Par cik Hellers ir ticīgs cilvēks un unikāla radoša personība, viņš ir spējis atrast fantastisku pieeju zinātnei kopumā un iezīmēt transcendenta noslēpuma izjūtu. Hellers ieviesis zinātnes teoloģijā jaunu un svarīgu jēdzienu. Parādot, ka reliģija, kas izolē sevi no zinātniskiem pētījumiem, nepārliecina, bet zinātne, kas neatzīst citus izdibināšanas ceļus, ir akla.”

 

Profesora pierādījums

Profesora teorijas būtība apšauba materiālās pasaules eksistenci. Viņš izstrādāja sarežģītu formulu, kura ļauj izskaidrot visu, pat nejaušību, matemātiskā aprēķinu ceļā.

- Profesora Hellera darbs tiek būvēts uz fundamentālas Radīšanas teorijas bāzes. Viņa pētījumi apiet Einšteina kvanta mehāniku, kosmoloģiju, fiziku, matemātiku un pat ieskaitot Geizenberga personīgo vienādojuma versiju. Kaut arī viņa teorija burtiskā nozīmē nepierāda Dieva eksistenci, bet pieļauj Dieva eksistences netiešos pierādījumus.

 

- Ja Visumam bija sākums, mēs varam pieņemt, ka tā tika Radīta. Tomēr ja Visums ir autonoms, bez robežām, bez sākuma un baigām: tā vienkārši eksistē. Kāda tad ir Radīšanas loma?

- Profesors Hellers nostājas pret Einšteina teoriju – Radīšanas koncepcija, tas ir, pret absolūtā izplatījuma un Dieva absolūto laiku, radot enerģiju un vielu.

- Hellers piedāvā mūsdienu teologiem atgriezties pie tradicionālās doktrīnas, saskaņā ar kuru Visuma radīšana bija akts ārpus izplatījuma un laika.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.