„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Vajag tikai rakt!

LPP/LC politiskā komandā par vienu „racēju” vairāk.

Rīgas Domes deputāts Modris Lujāns uzņēmies LPP/LC daļu no atbildības, lai risinātu Vides problēmas Latvijā.


SPEKTRS: Lujāna kungs, Jūs veiksmīgi strādājat Parlamentā, bijāt veicis arī savus pienākumus politiskajā apvienībā „Dzimtene”, bet tagad pievienojāties LPP/LC komandai, sakiet, lūdzu, kādēļ Jums bija aktuāli iesaistīties LPP/LC?

Modris Lujāns: Idejas dēļ. Man patīk, ka LPP/LC ne tikai racionāli ekonomē līdzekļus, bet arī tos iegūst un papildina valsts kasi. Patīk komanda, ar kuru var sadarboties, kā arī tradicionālās ģimenes vērtību popularizēšana.

SPEKTRS: Kāda ir Jūsu attieksme pret I. Godmaņa piedāvājumu „iesaldēt” deputātu algas?

M. Lujāns: Tas varētu būt pagaidu risinājums. Rīgas Domē – ierindas deputāta alga ir ap 400-500 Ls uz rokas. Tomēr algu iesaldēšana nevarētu būtiski līdzēt Latvijas ekonomikā. Tas ir populisms. Ir jāmeklē iespēja pelnīt, lai palielinātu valsts budžetu.

S: Jūs minējāt par valsts kases papildināšanu, kādā veidā valsts labāk varētu pelnīt naudu?

M.L: Ir daudz iespēju: Latvijas naftas lauki, enerģētika, vides projekti un t.t. Vajag tikai rakt!

S: Kā tas var būt, ka Ministri spēj apvienot vairākus amatus vienlaicīgi? Vai Jums nešķiet, ka jo vairāki amati, jo mazāka kvalitāte ir visos iegūtajos amatu darbos? Vai nevajadzētu Ministrus kaut kādā mērā ierobežot?

M.L.: Man patika viens no Reigana izteikumiem, kurš teica, ka padzīs jebkuru darbinieku, kas strādās virsstundas.

Ministram jābūt augstas klases menedžerim, kas māk panākt aparāta darbu. Piemēram, I.Godmanis dara visu citu vietā – tā nevajadzētu būt.

Nav obligāti jāpiedalās visos projektos vienlaicīgi, bet jāzina, ka padotie darbinieki veic darbu kvalitatīvi. Ka pastāv abpusēja uzticība un darbinieki zina, ka viņiem „novilks ādu”, ja darbs būs nekvalitatīvs. Menedžera uzdevums – uzdot reālu, izpildāmu uzdevumu.

S: Vai augstas klases menedžeris nozīmē, ka viņam var būt vienlaikus vairāki amati? Tas ir, ka vairāku amatu veikšana var būt arī kvalitatīva. Vai es pareizi saprotu?

M.L.: Jā, tādā gadījumā, ja pareizi nostādīta sistēma. Rodas plašāks redzesloks, ierēdni nevar apmuļķot. Kaut gan, tas ir atkarīgs arī no pašas personības.

Populismu redzu krīzes risinājumos. Daudz agresīvāk valstij būtu jāiet ekonomikā. Bet tādā gadījumā nevajadzētu aizmirst arī koalīciju darbu. Priecē, ka I.Godmanim ir laba ekonomiska stratēģija.

S: Starp citu, neesat vienīgais, kurš par I.Godmani tieši šādi izsakās, laikam jūs būsiet savstarpēji sarunājuši… Bet ja nopietni, runājot par ekonomiku. Ekonomikas „zelta ziedlapiņas” ir atdotas privātam sektoram … Kāda tad ir valsts loma šajā gadījumā, kādās sfērās tai būtu jādodas?

 

M.L.: Valsts var ieiet jebkurā sfērā, galvenais, lai būtu smadzenes un konkrēts plāns. Jebkurā gadījumā valsts ir un būs par galvas tiesu augstāka par uzņēmējiem-brīvais tirgus neeksistē – to jau ir pierādījusi krīzes situācija ASV. Ir jāsajūt, kad jāiejaucas, vai arī jāpalīdz.

S: Likvidēts Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, pievienojot to Bērnu un ģimenes lietu ministrijai. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija.Kāda ir Jūsu attieksme šajā jautājumā?

M.L.: Tas ir risinājums pagaidām, finansiālu apsvērumu dēļ. Jo Apvienoto Nāciju prasība ir tāda, ka ir jābūt integrācijas sekretariātam.

S: Vai Jūs ticat Dievam?

M.L: Ko katrs saprot ar vārda jēdzienu Dievs?! Katrs iet pie Dieva savu ceļu un tas katram ir atšķirīgs.

S: Jūs apmeklējāt Tibetu un bijāt viens no Dalailamas vizītes organizētājiem, kādi ir Jūsu iespaidi par Dalailamu?

M.L.: Ļoti vienkāršs. Pat bērnišķīgs savā gudrībā un zināšanās.

S: Kāda ir Jūsu attieksme pret mūsu “Briljanta kalnu?”

M.L.: Ļoti negatīva, naudu varēja izmantot daudz racionālāk un laiks arī ir ļoti izniekots. Bet, ja valdībai nav citu projektu, tad tomēr tas ir pozitīvi, ņemot vērā, ka tādejādi cels arī vietējās kompānijas. Krīzes laikā šis projekts dos darbu daudziem cilvēkiem.

S: Nobeigumā, vai būtu kāds jautājums, kas deg Jūsu sirdī un vēlētos to aktualizēt?

M.L.: Jā! Par cilvēku toleranci. Kad sāksim ieklausīties citos un neskaust, mēs dzīvosim daudz labāk.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO(0)

Rinta Bružēvica :Pāri mums pašiem Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās. “Mēs nākam no saknēm, un vainagu visa pasaule sauc par Latviju. Mēs to apdzīvojam un piepildām. Te noris mūsu dzīves ar to priekiem un skumjām. Uz mums guļ seno laiku svētība. Tāpēc mēs esam. Un esam tik gudri, talantīgi, varoši,

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.