„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Vajag tikai rakt!

LPP/LC politiskā komandā par vienu „racēju” vairāk.

Rīgas Domes deputāts Modris Lujāns uzņēmies LPP/LC daļu no atbildības, lai risinātu Vides problēmas Latvijā.


SPEKTRS: Lujāna kungs, Jūs veiksmīgi strādājat Parlamentā, bijāt veicis arī savus pienākumus politiskajā apvienībā „Dzimtene”, bet tagad pievienojāties LPP/LC komandai, sakiet, lūdzu, kādēļ Jums bija aktuāli iesaistīties LPP/LC?

Modris Lujāns: Idejas dēļ. Man patīk, ka LPP/LC ne tikai racionāli ekonomē līdzekļus, bet arī tos iegūst un papildina valsts kasi. Patīk komanda, ar kuru var sadarboties, kā arī tradicionālās ģimenes vērtību popularizēšana.

SPEKTRS: Kāda ir Jūsu attieksme pret I. Godmaņa piedāvājumu „iesaldēt” deputātu algas?

M. Lujāns: Tas varētu būt pagaidu risinājums. Rīgas Domē – ierindas deputāta alga ir ap 400-500 Ls uz rokas. Tomēr algu iesaldēšana nevarētu būtiski līdzēt Latvijas ekonomikā. Tas ir populisms. Ir jāmeklē iespēja pelnīt, lai palielinātu valsts budžetu.

S: Jūs minējāt par valsts kases papildināšanu, kādā veidā valsts labāk varētu pelnīt naudu?

M.L: Ir daudz iespēju: Latvijas naftas lauki, enerģētika, vides projekti un t.t. Vajag tikai rakt!

S: Kā tas var būt, ka Ministri spēj apvienot vairākus amatus vienlaicīgi? Vai Jums nešķiet, ka jo vairāki amati, jo mazāka kvalitāte ir visos iegūtajos amatu darbos? Vai nevajadzētu Ministrus kaut kādā mērā ierobežot?

M.L.: Man patika viens no Reigana izteikumiem, kurš teica, ka padzīs jebkuru darbinieku, kas strādās virsstundas.

Ministram jābūt augstas klases menedžerim, kas māk panākt aparāta darbu. Piemēram, I.Godmanis dara visu citu vietā – tā nevajadzētu būt.

Nav obligāti jāpiedalās visos projektos vienlaicīgi, bet jāzina, ka padotie darbinieki veic darbu kvalitatīvi. Ka pastāv abpusēja uzticība un darbinieki zina, ka viņiem „novilks ādu”, ja darbs būs nekvalitatīvs. Menedžera uzdevums – uzdot reālu, izpildāmu uzdevumu.

S: Vai augstas klases menedžeris nozīmē, ka viņam var būt vienlaikus vairāki amati? Tas ir, ka vairāku amatu veikšana var būt arī kvalitatīva. Vai es pareizi saprotu?

M.L.: Jā, tādā gadījumā, ja pareizi nostādīta sistēma. Rodas plašāks redzesloks, ierēdni nevar apmuļķot. Kaut gan, tas ir atkarīgs arī no pašas personības.

Populismu redzu krīzes risinājumos. Daudz agresīvāk valstij būtu jāiet ekonomikā. Bet tādā gadījumā nevajadzētu aizmirst arī koalīciju darbu. Priecē, ka I.Godmanim ir laba ekonomiska stratēģija.

S: Starp citu, neesat vienīgais, kurš par I.Godmani tieši šādi izsakās, laikam jūs būsiet savstarpēji sarunājuši… Bet ja nopietni, runājot par ekonomiku. Ekonomikas „zelta ziedlapiņas” ir atdotas privātam sektoram … Kāda tad ir valsts loma šajā gadījumā, kādās sfērās tai būtu jādodas?

 

M.L.: Valsts var ieiet jebkurā sfērā, galvenais, lai būtu smadzenes un konkrēts plāns. Jebkurā gadījumā valsts ir un būs par galvas tiesu augstāka par uzņēmējiem-brīvais tirgus neeksistē – to jau ir pierādījusi krīzes situācija ASV. Ir jāsajūt, kad jāiejaucas, vai arī jāpalīdz.

S: Likvidēts Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, pievienojot to Bērnu un ģimenes lietu ministrijai. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija.Kāda ir Jūsu attieksme šajā jautājumā?

M.L.: Tas ir risinājums pagaidām, finansiālu apsvērumu dēļ. Jo Apvienoto Nāciju prasība ir tāda, ka ir jābūt integrācijas sekretariātam.

S: Vai Jūs ticat Dievam?

M.L: Ko katrs saprot ar vārda jēdzienu Dievs?! Katrs iet pie Dieva savu ceļu un tas katram ir atšķirīgs.

S: Jūs apmeklējāt Tibetu un bijāt viens no Dalailamas vizītes organizētājiem, kādi ir Jūsu iespaidi par Dalailamu?

M.L.: Ļoti vienkāršs. Pat bērnišķīgs savā gudrībā un zināšanās.

S: Kāda ir Jūsu attieksme pret mūsu “Briljanta kalnu?”

M.L.: Ļoti negatīva, naudu varēja izmantot daudz racionālāk un laiks arī ir ļoti izniekots. Bet, ja valdībai nav citu projektu, tad tomēr tas ir pozitīvi, ņemot vērā, ka tādejādi cels arī vietējās kompānijas. Krīzes laikā šis projekts dos darbu daudziem cilvēkiem.

S: Nobeigumā, vai būtu kāds jautājums, kas deg Jūsu sirdī un vēlētos to aktualizēt?

M.L.: Jā! Par cilvēku toleranci. Kad sāksim ieklausīties citos un neskaust, mēs dzīvosim daudz labāk.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

Leonards Inkins: Par kolektīvo stulbumu un nacionālismu

Leonards Inkins: Par kolektīvo stulbumu un nacionālismu(0)

 Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Lai ko un, kā mēs darītu bieži mūsu darbībām, nav iecerēto rezultātu. Bieži nav arī iespējams panākt iecerēto. Ne tāpēc, ka darām nepareizi, vai darām slikti. Vienkārši politikā un ekonomikā rezultāts ir atkarīgs no daudziem faktoriem, kuri

Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?

Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?(1)

Raitis Evamois: Bijušais IeVP cietuma kapelāns, LELB palīgmācītājs Kristietis Raitis Evamois lūdzis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi atļaut pagarināt viņa rīcībā esošo pasi, jo jaunā parauga pases un personas apliecības dizains ietver zīmes un attēlus, kuri ir pretrunā ar reliģisko pārliecību. Raitis Evamois raksta: „Aplūkojot tuvāk abus jaunizveidotos Latvijas pilsoņu identifikācijas dokumentus, skaidri atklājas tendence

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.