„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Vajag tikai rakt!

LPP/LC politiskā komandā par vienu „racēju” vairāk.

Rīgas Domes deputāts Modris Lujāns uzņēmies LPP/LC daļu no atbildības, lai risinātu Vides problēmas Latvijā.


SPEKTRS: Lujāna kungs, Jūs veiksmīgi strādājat Parlamentā, bijāt veicis arī savus pienākumus politiskajā apvienībā „Dzimtene”, bet tagad pievienojāties LPP/LC komandai, sakiet, lūdzu, kādēļ Jums bija aktuāli iesaistīties LPP/LC?

Modris Lujāns: Idejas dēļ. Man patīk, ka LPP/LC ne tikai racionāli ekonomē līdzekļus, bet arī tos iegūst un papildina valsts kasi. Patīk komanda, ar kuru var sadarboties, kā arī tradicionālās ģimenes vērtību popularizēšana.

SPEKTRS: Kāda ir Jūsu attieksme pret I. Godmaņa piedāvājumu „iesaldēt” deputātu algas?

M. Lujāns: Tas varētu būt pagaidu risinājums. Rīgas Domē – ierindas deputāta alga ir ap 400-500 Ls uz rokas. Tomēr algu iesaldēšana nevarētu būtiski līdzēt Latvijas ekonomikā. Tas ir populisms. Ir jāmeklē iespēja pelnīt, lai palielinātu valsts budžetu.

S: Jūs minējāt par valsts kases papildināšanu, kādā veidā valsts labāk varētu pelnīt naudu?

M.L: Ir daudz iespēju: Latvijas naftas lauki, enerģētika, vides projekti un t.t. Vajag tikai rakt!

S: Kā tas var būt, ka Ministri spēj apvienot vairākus amatus vienlaicīgi? Vai Jums nešķiet, ka jo vairāki amati, jo mazāka kvalitāte ir visos iegūtajos amatu darbos? Vai nevajadzētu Ministrus kaut kādā mērā ierobežot?

M.L.: Man patika viens no Reigana izteikumiem, kurš teica, ka padzīs jebkuru darbinieku, kas strādās virsstundas.

Ministram jābūt augstas klases menedžerim, kas māk panākt aparāta darbu. Piemēram, I.Godmanis dara visu citu vietā – tā nevajadzētu būt.

Nav obligāti jāpiedalās visos projektos vienlaicīgi, bet jāzina, ka padotie darbinieki veic darbu kvalitatīvi. Ka pastāv abpusēja uzticība un darbinieki zina, ka viņiem „novilks ādu”, ja darbs būs nekvalitatīvs. Menedžera uzdevums – uzdot reālu, izpildāmu uzdevumu.

S: Vai augstas klases menedžeris nozīmē, ka viņam var būt vienlaikus vairāki amati? Tas ir, ka vairāku amatu veikšana var būt arī kvalitatīva. Vai es pareizi saprotu?

M.L.: Jā, tādā gadījumā, ja pareizi nostādīta sistēma. Rodas plašāks redzesloks, ierēdni nevar apmuļķot. Kaut gan, tas ir atkarīgs arī no pašas personības.

Populismu redzu krīzes risinājumos. Daudz agresīvāk valstij būtu jāiet ekonomikā. Bet tādā gadījumā nevajadzētu aizmirst arī koalīciju darbu. Priecē, ka I.Godmanim ir laba ekonomiska stratēģija.

S: Starp citu, neesat vienīgais, kurš par I.Godmani tieši šādi izsakās, laikam jūs būsiet savstarpēji sarunājuši… Bet ja nopietni, runājot par ekonomiku. Ekonomikas „zelta ziedlapiņas” ir atdotas privātam sektoram … Kāda tad ir valsts loma šajā gadījumā, kādās sfērās tai būtu jādodas?

 

M.L.: Valsts var ieiet jebkurā sfērā, galvenais, lai būtu smadzenes un konkrēts plāns. Jebkurā gadījumā valsts ir un būs par galvas tiesu augstāka par uzņēmējiem-brīvais tirgus neeksistē – to jau ir pierādījusi krīzes situācija ASV. Ir jāsajūt, kad jāiejaucas, vai arī jāpalīdz.

S: Likvidēts Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, pievienojot to Bērnu un ģimenes lietu ministrijai. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija.Kāda ir Jūsu attieksme šajā jautājumā?

M.L.: Tas ir risinājums pagaidām, finansiālu apsvērumu dēļ. Jo Apvienoto Nāciju prasība ir tāda, ka ir jābūt integrācijas sekretariātam.

S: Vai Jūs ticat Dievam?

M.L: Ko katrs saprot ar vārda jēdzienu Dievs?! Katrs iet pie Dieva savu ceļu un tas katram ir atšķirīgs.

S: Jūs apmeklējāt Tibetu un bijāt viens no Dalailamas vizītes organizētājiem, kādi ir Jūsu iespaidi par Dalailamu?

M.L.: Ļoti vienkāršs. Pat bērnišķīgs savā gudrībā un zināšanās.

S: Kāda ir Jūsu attieksme pret mūsu “Briljanta kalnu?”

M.L.: Ļoti negatīva, naudu varēja izmantot daudz racionālāk un laiks arī ir ļoti izniekots. Bet, ja valdībai nav citu projektu, tad tomēr tas ir pozitīvi, ņemot vērā, ka tādejādi cels arī vietējās kompānijas. Krīzes laikā šis projekts dos darbu daudziem cilvēkiem.

S: Nobeigumā, vai būtu kāds jautājums, kas deg Jūsu sirdī un vēlētos to aktualizēt?

M.L.: Jā! Par cilvēku toleranci. Kad sāksim ieklausīties citos un neskaust, mēs dzīvosim daudz labāk.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.