„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Vairojot gaismu savā tautā un pasaulē

Draudzes Latvijā uzrunā Latvijas prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Sirsnīgi sveicieni visiem labas gribas cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē!
Ir pagājis vēl viens gads. Pirmais, ko Latvija pavadījusi kā pilntiesīga Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts. Mūsu zeme nu pilnā mērā ir izjutusi, ko nozīmē dzīvot ar Eiropas darba kārtību, vērienu un prasībām, bet arī ar tās problēmām. Ir pabālējis sākotnējais aizkustinājums par sasniegto mērķi, gūtas pirmās dzīves mācības jaunajā statusā.

Nepieciešamība pēc atvērtas un nepārtrauktas komunikācijas – lūk, viens no būtiskākajiem secinājumiem, kas gūts šajā laikā. Mainās Eiropa, mainās pasaule, valstu robežas tiek nojauktas diemžēl, kā rāda politiskie notikumi Eiropā un pasaulē, paliekot valdīt cilvēku prātos. Aizspriedumi, ksenofobija, bailes stāties pretī ļaunumam un neizbēgamiem pasaules globalizācijas izaicinājumiem šīs robežas šķir cilvēkus un tautas daudz bīstamāk par mūriem. Un te nu es lielas cerības lieku tieši uz kristīgo saimi, kura, sekojot apustuļa Pāvila pēdās, varētu kļūt par iejūtības un gudra dialoga paraugu. (Apd 17 : 22 23)

Mūsu zeme ir iegājusi jaunā pārbaudījuma lokā. Skarbā realitāte joprojām ir tāda, ka Latvija ir nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā, ar visām no tā izrietošajām sekām. Ļaudis Latvijā nomāc smagi darba un iztikas jautājumi, rūpes par izglītību, veselību, nedrošība par rītdienu. Daudzi devušies peļņā uz citām zemēm. Tāpēc svarīgāks nekā jebkad katram no mums ir iedrošinājums un drauga plecs visur, kur mūsu tautieši strādā, veic izvēles un pieņem lēmumus. Un man tiešām prieks, ka Latvijas Baznīcu torņi kļūst par vienojošo atbalsta bāku visiem, kas tiecas uz gaismu.

Mēs esam garīgi stipra, sīksta un darbīga tauta, mēs sasniegsim visu, ko esam iecerējuši. Un īpašs gandarījums, ka šajā sarežģītajā laikā cilvēkos atraisījušās labākās jūtas un Latvijā attīstās nopietnas labdarības tradīcijas.

Pagājušā gada nogalē labdarības akcijā „Labā zvaigzne” par „labajām sirdīm tika atzīti 360 līdzcilvēku izcelti labdari, cilvēki, kuri dara lielus un mazus darbus, lai nesavtīgi palīdzētu tuvākajam.
Un cik daudz vēl šādu cilvēku mūsu zemē, kas, klusi un skaidras sirds vadīti, īsteno dzīvē nesavtīgu kalpošanu tuvākajam. Šādi darbi vairo pasaulē gaismu un kliedē tumsu, padara ikdienu un līdz ar to arī Latviju skaistāku.

Plašumā vēršas arī nevalstisko organizāciju aktivitātes, diakoniju un garīgās izglītības darbs, kopienu fondu un privāto stipendiju darbība. Tautas labklājības celšana nav iedomājama bez garīgās izglītības un personiskās līdzatbildības veicināšanas.

Es vēlos pateikties visiem, kas šo cilvēcisko, patriotisko saiti ir stiprinājuši. Paldies, ka jūs esat, kādi esat, turpināsim katrs savā dzīvē darīt, ko varam, savas tēvu zemes, savu līdzcilvēku labā!
Novēlu visiem draudžu ļaudīm dzīvot kristīgā mīlestībā pret Dievu un saviem līdzcilvēkiem, tā vairojot gaismu savā tautā un pasaulē!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.