„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Vairojot gaismu savā tautā un pasaulē

Draudzes Latvijā uzrunā Latvijas prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Sirsnīgi sveicieni visiem labas gribas cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē!
Ir pagājis vēl viens gads. Pirmais, ko Latvija pavadījusi kā pilntiesīga Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts. Mūsu zeme nu pilnā mērā ir izjutusi, ko nozīmē dzīvot ar Eiropas darba kārtību, vērienu un prasībām, bet arī ar tās problēmām. Ir pabālējis sākotnējais aizkustinājums par sasniegto mērķi, gūtas pirmās dzīves mācības jaunajā statusā.

Nepieciešamība pēc atvērtas un nepārtrauktas komunikācijas – lūk, viens no būtiskākajiem secinājumiem, kas gūts šajā laikā. Mainās Eiropa, mainās pasaule, valstu robežas tiek nojauktas diemžēl, kā rāda politiskie notikumi Eiropā un pasaulē, paliekot valdīt cilvēku prātos. Aizspriedumi, ksenofobija, bailes stāties pretī ļaunumam un neizbēgamiem pasaules globalizācijas izaicinājumiem šīs robežas šķir cilvēkus un tautas daudz bīstamāk par mūriem. Un te nu es lielas cerības lieku tieši uz kristīgo saimi, kura, sekojot apustuļa Pāvila pēdās, varētu kļūt par iejūtības un gudra dialoga paraugu. (Apd 17 : 22 23)

Mūsu zeme ir iegājusi jaunā pārbaudījuma lokā. Skarbā realitāte joprojām ir tāda, ka Latvija ir nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā, ar visām no tā izrietošajām sekām. Ļaudis Latvijā nomāc smagi darba un iztikas jautājumi, rūpes par izglītību, veselību, nedrošība par rītdienu. Daudzi devušies peļņā uz citām zemēm. Tāpēc svarīgāks nekā jebkad katram no mums ir iedrošinājums un drauga plecs visur, kur mūsu tautieši strādā, veic izvēles un pieņem lēmumus. Un man tiešām prieks, ka Latvijas Baznīcu torņi kļūst par vienojošo atbalsta bāku visiem, kas tiecas uz gaismu.

Mēs esam garīgi stipra, sīksta un darbīga tauta, mēs sasniegsim visu, ko esam iecerējuši. Un īpašs gandarījums, ka šajā sarežģītajā laikā cilvēkos atraisījušās labākās jūtas un Latvijā attīstās nopietnas labdarības tradīcijas.

Pagājušā gada nogalē labdarības akcijā „Labā zvaigzne” par „labajām sirdīm tika atzīti 360 līdzcilvēku izcelti labdari, cilvēki, kuri dara lielus un mazus darbus, lai nesavtīgi palīdzētu tuvākajam.
Un cik daudz vēl šādu cilvēku mūsu zemē, kas, klusi un skaidras sirds vadīti, īsteno dzīvē nesavtīgu kalpošanu tuvākajam. Šādi darbi vairo pasaulē gaismu un kliedē tumsu, padara ikdienu un līdz ar to arī Latviju skaistāku.

Plašumā vēršas arī nevalstisko organizāciju aktivitātes, diakoniju un garīgās izglītības darbs, kopienu fondu un privāto stipendiju darbība. Tautas labklājības celšana nav iedomājama bez garīgās izglītības un personiskās līdzatbildības veicināšanas.

Es vēlos pateikties visiem, kas šo cilvēcisko, patriotisko saiti ir stiprinājuši. Paldies, ka jūs esat, kādi esat, turpināsim katrs savā dzīvē darīt, ko varam, savas tēvu zemes, savu līdzcilvēku labā!
Novēlu visiem draudžu ļaudīm dzīvot kristīgā mīlestībā pret Dievu un saviem līdzcilvēkiem, tā vairojot gaismu savā tautā un pasaulē!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)(0)

Pamācības Laikam nav neviena vīriešu kārtu un bieži vien arī sieviešu kārtu dzimuma cilvēku, kuri jaunībā nebūtu, kaut dienu nodarbojušies ar kādu no cīņas veidiem. Nav neviena, kurš nebūtu kaut pagalma līmenī mācījies atvairīt sitienu, sist tā lai krīt un, dažādus paņēmienus pret uzbrucēju ar nazi. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir gana daudz tīmeklī dažādu video

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?(0)

Pagājušā 2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmēja ASV ekonomiku un tika radīts vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas apmēros, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tajā skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV sen.

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš(0)

Noslēdzas 1991. gada Janvāra barikāžu aizstāvju kalendārā atcere. Mēdz sacīt, ka no vēstures jāmācās, visbiežāk gan diemžēl nepasakot, ko tieši. Ko varam secināt no šīs savas vēsturiskās pieredzes? Toreiz, pirms 28 gadiem mūsu stratēģiski svarīgo infrastruktūru – valdības iestādes, TV, Daugavas tiltus, uc. izgāja sargāt daudzi tūkstoši brīvprātīgo aizstāvju kailām rokām. Tika veikts milzu organizatoriskais

Leonards Inkins: Kremļa ierocis

Leonards Inkins: Kremļa ierocis(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Māksla Lai ilustrētu, ne tikai mākslas, bet arī plašāk – kultūras un cilvēka attiecības Jānis Miezītis savā grāmatā «Būt latvietim» runā par ūdeni peldošu cilvēku. Viss, kas palīdz cilvēkam, peldot, noturēties virs ūdens ir māksla (kultūra), bet viss, kas to

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu(1)

Raksta autori: Miezislavs Piotrovskis (ks. Mieczysław Piotrowski TChr);  Miroslavs Ruckis (dr hab. inż. Mirosław Rucki) ; “Mīliet viens otru!” Euharistijas brīnums Sokulkā, tāpat kā citi Euharistijas brīnumi, kas notikuši Baznīcas vēsturē, ir visvarenā Dieva īpašas zīmes, kas aicina mūs uz grēku nožēlu, kā  arī māca un audzina mūs. Caur šīm zīmēm – Euharististijas brīnumiem – Kristus apstiprina, ka

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.