„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Vairojot gaismu savā tautā un pasaulē

Draudzes Latvijā uzrunā Latvijas prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Sirsnīgi sveicieni visiem labas gribas cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē!
Ir pagājis vēl viens gads. Pirmais, ko Latvija pavadījusi kā pilntiesīga Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts. Mūsu zeme nu pilnā mērā ir izjutusi, ko nozīmē dzīvot ar Eiropas darba kārtību, vērienu un prasībām, bet arī ar tās problēmām. Ir pabālējis sākotnējais aizkustinājums par sasniegto mērķi, gūtas pirmās dzīves mācības jaunajā statusā.

Nepieciešamība pēc atvērtas un nepārtrauktas komunikācijas – lūk, viens no būtiskākajiem secinājumiem, kas gūts šajā laikā. Mainās Eiropa, mainās pasaule, valstu robežas tiek nojauktas diemžēl, kā rāda politiskie notikumi Eiropā un pasaulē, paliekot valdīt cilvēku prātos. Aizspriedumi, ksenofobija, bailes stāties pretī ļaunumam un neizbēgamiem pasaules globalizācijas izaicinājumiem šīs robežas šķir cilvēkus un tautas daudz bīstamāk par mūriem. Un te nu es lielas cerības lieku tieši uz kristīgo saimi, kura, sekojot apustuļa Pāvila pēdās, varētu kļūt par iejūtības un gudra dialoga paraugu. (Apd 17 : 22 23)

Mūsu zeme ir iegājusi jaunā pārbaudījuma lokā. Skarbā realitāte joprojām ir tāda, ka Latvija ir nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā, ar visām no tā izrietošajām sekām. Ļaudis Latvijā nomāc smagi darba un iztikas jautājumi, rūpes par izglītību, veselību, nedrošība par rītdienu. Daudzi devušies peļņā uz citām zemēm. Tāpēc svarīgāks nekā jebkad katram no mums ir iedrošinājums un drauga plecs visur, kur mūsu tautieši strādā, veic izvēles un pieņem lēmumus. Un man tiešām prieks, ka Latvijas Baznīcu torņi kļūst par vienojošo atbalsta bāku visiem, kas tiecas uz gaismu.

Mēs esam garīgi stipra, sīksta un darbīga tauta, mēs sasniegsim visu, ko esam iecerējuši. Un īpašs gandarījums, ka šajā sarežģītajā laikā cilvēkos atraisījušās labākās jūtas un Latvijā attīstās nopietnas labdarības tradīcijas.

Pagājušā gada nogalē labdarības akcijā „Labā zvaigzne” par „labajām sirdīm tika atzīti 360 līdzcilvēku izcelti labdari, cilvēki, kuri dara lielus un mazus darbus, lai nesavtīgi palīdzētu tuvākajam.
Un cik daudz vēl šādu cilvēku mūsu zemē, kas, klusi un skaidras sirds vadīti, īsteno dzīvē nesavtīgu kalpošanu tuvākajam. Šādi darbi vairo pasaulē gaismu un kliedē tumsu, padara ikdienu un līdz ar to arī Latviju skaistāku.

Plašumā vēršas arī nevalstisko organizāciju aktivitātes, diakoniju un garīgās izglītības darbs, kopienu fondu un privāto stipendiju darbība. Tautas labklājības celšana nav iedomājama bez garīgās izglītības un personiskās līdzatbildības veicināšanas.

Es vēlos pateikties visiem, kas šo cilvēcisko, patriotisko saiti ir stiprinājuši. Paldies, ka jūs esat, kādi esat, turpināsim katrs savā dzīvē darīt, ko varam, savas tēvu zemes, savu līdzcilvēku labā!
Novēlu visiem draudžu ļaudīm dzīvot kristīgā mīlestībā pret Dievu un saviem līdzcilvēkiem, tā vairojot gaismu savā tautā un pasaulē!

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.