„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

SLAVAS KLINTS jeb „The rock of glory” (fotoreportāža)

17. decembrī, Rīgas Sporta manēžā notika koncerts „The rock of glory”. Pārsteidzoši gaismas efekti, lieliska skaņa, skatuve ar mēli – tie ir tikai daži spilgtākie iespaidi. Koncerta mērķis bija Latvijas sabiedrībā ienest jaunas vēsmas un vēl neredzētā formā izteikt slavu Dievam. Kas ir šis jaunpienesums, sarunā atklās tā galvenais organizators Jurijs BABIJCUKS, kas projekta tapšanā ieguldītos līdzekļus un laiku redz kā savu upuri un pateicību Dievam par visu labo, ko Viņš darījis viņam un ģimenei. Atliek vien vēlēties, kaut vairāk būtu to, kas spētu nest šādus pateicības upurus.

SPEKTRS: Kāds bija koncerta mērķis un vai izdevies to sasniegt?

Jurijs BABIJCUKS: Mērķi bija vairāki. Pirmām kārtām – atnest upuri Dievam. Šis Ziemassvētku maratons bija plānots kā pateicība Dievam par to, ko Viņš ir darījis man un manai ģimenei, otrām kārtām – Dāvida pielūgsmes tempļa atjaunošana.

SPEKTRS: Ko tieši nozīmē – Dāvida pielūgsmes tempļa atjaunošana?

Jurijs: Tā ir slavēšanas atjaunošana tādā veidā, kāda tā bija Dāvida laikā. Šis festivāls ir rīkots formāta, kāds Latvijā trūkst, jo principā tāda līmeņa Latvijas kristīgajā sabiedrībā vēl nav. Tādēļ mana komanda ir tie, kuri ir pieņēmuši lēmumu atjaunot šo formātu.

SPEKTRS: Kā Jūs domājat, kāpēc Latvijā šāda pielūgsmes formāta un līmeņa nav?

Jurijs: Domāju, ka iemesls ir tas, ka neviens neuzņemas atbildību to darīt. Tas ir nopietns darbs, lai apvienotu draudzes vienā pielūgsmē. Tā ir virkne organizatorisku darbu – reklāma, izskaidrojošie darbi u.c. Protams, šāds projekts prasa nopietnu finansiālo ieguldījumu. Pasaules šova biznesā pastāv savi standarti. Tas nozīmē, ka kristīgajā pasaulē šis līmenis nedrīkst būt zemāks. Tādēļ arī „The rock of glory” pielūgsmes festivāli tiek rīkoti ar attiecīgu līmeni – gaisma, TV, skaņa, muzikālo grupu atlase. Jārēķinās, ka tā nav talantu fabrika, kurā ir iespēja parādīt savu meistarību, vai arī – mācīšanās vieta. Galvenais mūsu mērķis ir Latvijā nostiprināt kristīgās vērtības – morālos, ģimenes un citus principus. Patlaban grēks cenšas ļoti spēcīgi izplatīties – mums spiež pieņemt Eiropas standartus, tas ir Pink house, kurā vīrieši pārģērbjas par sievietēm, Dāvida šovs, Sirdspuķīte. Dievs pieprasa svētumu un taisnību. Mēs apliecinām, ka laulības tiek slēgtas starp sievieti un vīrieti. Man pašiem ir trīs bērni – divi dēli un meita, un man ir svarīgi, lai šie principi tiktu iedibināti un attīstīti no paaudzes paaudzē. Mums ir jāspēj aizstāvēt kristīgās vērtības. Šajos slavēšanas festivālos ir iespēja pacelt savu balsi un teikt patiesību.

SPEKTRS: Kādas ir kristīgās vērtības?

Jurijs: Kristīgo vērtību pamats ir Bībele, un tajā ir teikts, ka gulēt vīrietim ar vīrieti ir nešķīstība Dieva acīs, tieši tāpat, kā sievietei ar sievieti. Savukārt mūsdienu dažādas kustības aicina nenosodīt šādu rīcību, bet gan pamēģināt puisim pārgulēt ar puisi un tad secināt, tas ir labi vai nē.

SPEKTRS: Kā viņš to var saprast, ja psihe vēl nav nobriedusi…

Jurijs: Dievs saka tieši, ka tā ir nešķīstība un grēks. Bet pilnīgi pretēja propaganda iekļūst skolās. Tāpēc kādam ir jāpieceļas un jāaizstāv sava tauta.
Mēs uz šāda veida koncertiem aicinām zinošus mācītājus, spēcīgas kristīgas muzikālas grupas. Protams, ka tas atbalsojas nekristīgā pasaulē, un viņi redz, ka ne visi dzīvo un pievienojās šai ažiotāžai. Mēs nesamierināmies ar Eiropas uzstādījumiem – toleranci un iecietību jautājumos, kas ir vitāli svarīgi. Es esmu kategoriski pret to, ka izkropļota morāle iesūcās manos bērnos. Dievs man ir devis bērnus, lai es nestu par tiem atbildību, aizstāvētu un audzinātu pēc Dieva noliktajiem standartiem. Ja runājam par „The rock of glory”, tad es lepojos ar savu 11 gadus veco dēlu, viņš bija kopā ar mani koncertā un noturējās visu nakti, neaizmiga, bet morāli mani atbalstīja.

SPEKTRS: Vēlētos nedaudz atgriezties pie iepriekš teiktā par homoseksualitāti un ar to saistītiem neseniem notikumiem Latvijā. Presē ir izskanējis viedoklis, ka asie protesti pret Praid akciju ir tikai veicinājuši homoseksuālistu reklāmu, kamēr gadījumā, ja šādi skaļi protesti nebūtu notikuši, nebūtu arī reklāmas par labu šādam dzīves veidam. Kādas ir Jūsu domas par to?

Jurijs: Uzskatu, ka reakcija uz notiekošo, tas nozīmē, ka organisms ir dzīvs. Jo organisms ziņo par to, kas viņam ir pieņemams un kas nav. Piemēram, ja tu iekniebsi man rokā, tad es reaģēšu uz to, jo tas man būtu nepatīkami un nepieņemami. Ja cilvēkam nav nekādas reakcijas, tas nozīmē, ka viņš ir miris. Uzskatu, ka Latvijā atvērās Eiropas slūžas. Šajā muciņā, ar nosaukumu Latvija, lej mēslus un sapuvušu Eiropas kultūru. Mums ir atbilde uz to, un, ja tās nebūtu, tad mēs kā tauta būtu mirusi. Reakcija uz notiekošo parādīja, ka mēs nevēlamies tā dzīvot, un nesamierināsimies ar to. Es netaisos izlikties, ka mani tas neinteresē.

SPEKTRS: Bija tādi, kuri teica, ka apliet homoseksuāļus ar mēsliem bija nepieņemami. Kādas ir Jūsu domas?

Jurijs: Kara laikā nepastāv morāle ieroču izvēlē.

SPEKTRS: Kristieši, kuri nepiedalījās šajā protestā, teica, ka tas nav bijis kristīgs solis…

Jurijs: Mums vēlas uzkārt zīmogu – kristīgā tolerance, lai paciešam to, ka mūs apspiež un zākā. Dievs saka: „Es esmu zemes sāls.” Ko tas nozīmē? Sāli lieto, lai gaļa nesapūtu. Ja to nedara, produkts sāk ātri bojāties. Tāpēc, kristieši, saprotiet, ka gan man, gan jums ir jābūt šīs zemes sālim, lai mūsu sabiedrība nesapūst. Mums ir jāpaceļ sava balss. Kādas metodes pielietot? Dažādas. Kad 20 cilvēkus apsargā specvienības rota, bet tajā pat laikā visa pārējā tauta protestē, tad nevar saprast, kurus valdība aizstāv – mazākumu vai tautu kopumā.

SPEKTRS: Šobrīd mēs esam cieši saistīti un integrēti Eiropas Savienībā. Latvija saņem ievērojamas finansu līdzekļus, un Eiropas ietekme ir neizbēgama daudz un dažādās dzīves sfērās.

Jurijs: Es uzskatu, ka morālei būtu jāstāv augstāk par naudu. Sorasa fonds finansē 60 miljonus, lai atbalstītu šīs tolerantās kustības.

SPEKTRS: Tas notiek jau daudzus gadus un līdz šim neviens par to atklāti nerunāja …

Jurijs: Mūsu „ienaidniekiem” ir savi plāni, kurus realizēt, piemēram, par iekļūšunu valdībā, tādējādi ietekmējot to. Mēs pat varbūt nezinām, ka dažus gadus atpakaļ bija mēģinājums legalizēt viendzimuma laulības. Vienlaicīgi tiek finansētas juridiskas organizācijas, kurās sīki un smalki pēta, kā savas homoseksuālistiskās idejas ieviest likumdošanā, lai tas būtu nostiprinātas juridiski. Jānorāda, ka tagad arī kristieši atver filiāles Latvijā, lai aizstāvētu kristīgos principus – cilvēktiesības.

SPEKTRS: Arī valdība tagad domā veidot „cilvēktiesību” organizāciju, bet tauta diezgan skeptiski uz to skatās, jo domā, ka pirmām kārtām tā nodarbosies ar homoseksuālistu interešu aizstāvēšanu.

Jurijs: Arī valdībā ir tie, kuri lobē savas intereses. Bet neraugoties uz to paldies Dievam ir tādi, kuri pretojās šai parādībai. Kā par piemēru varu minēt „Latvijas pirmās partijas” deputātu J. Šmitu, kurš dedzīgi debetēs aizstāv kristīgos principus.

SPEKTRS: Tautai tad ir izvēle…

Jurijs: Tauta ēdīs to, ko viņai dos…

SPEKTRS: Jūs domājat, ka tomēr bez izvēles?

Jurijs: Jā! Tautu baro ar šoviem, kurus iepriekš minēju un tauta tos ēd, garšīgi ēd. Tādēļ no mums ir atkarīgs tautai parādīt, ka ir arī cits ceļš un cita dzīve, kā būtu jādzīvo. Panākumu pilna pareiza un svētīga dzīve, tādējādi formējot pareizu sabiedrības viedokli. Lai izveidotos pareiza reakcija uz negatīvām lietām.

SPEKTRS: Atgriežoties pie tēmas – latviskojot „Slavas klints”, mērķiem.

Jurijs: Vēl viens mērķis ir veidot profesionālu augsta līmeņa šovus Latvijā, kurā tiktu izplatīta citas dzīves puse, citas kategorijas un vērtības. Alternatīvu esošajiem klubiem. Jo pašreiz šī kategorija ir tukša.

SPEKTRS: Kāpēc ir izveidojusies šī niša?

Jurijs: Tāpēc, ka nav tādu, kuri uzņemtos atbildību, šādu mērķu realizēšanā. Nepieciešamas diezgan lielas finanses, jo tomēr par visu atbild sudrabs.

SPEKTRS: Kādas ir atsauces par koncertu?

Jurijs: Esmu dzirdējis, ka šā koncerta līmenis līdzinās „Eirovīzijai”. Mēs esam uzņēmušies atbildību organizēt augstas klases pasākumus. Diemžēl neviena draudze nespēj nodrošināt tāda veida pasākumus.

SPEKTRS: Kāpēc? Jo finanses ienāk draudzēs kā par piemēru varu minēt hariszmātiskās „Jaunā paaudze”; „Prieka vēsts”; „Laba vēsts” un citas.

Jurijs: Tomēr tā tas nav. Vienkāršāk uz savu džipu uzlīmēt novelkamo bildīti „zivtiņa” un zīmēties ar kristieša statusu. Bet neskatoties uz to, mūsu ciemiņi no ārvalstīm redzot mūsu produktu atzīst to par augstas kvalitātes produktu.

SPEKTRS: „Slavas klints” sākumi meklējami „Sapņu fabrikā „ lūdzu, pastāstiet par to tuvāk.

Jurijs: Viss norisinājās veiksmīgi. Tā bija laba alternatīva klubiem, bez dopinga, tabletēm un alkohola. Mēs piedāvājām dzīvu narkotiku no debesīm. Visu nakti pavadīt enerģijas piepildītiem.

SPEKTRS: Starp citu, kristieši – jaunieši labprāt vēlētos uz šāda veida klubiem iet, vienīgi tādu nav.

Jurijs: Tādēļ mūsu mērķis ir realizēt šāda veida pasākumus.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.