„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Saule un Zeme „uz viena viļņa”

„Uz viena viļņa” cilvēku dzīvēs

Ierasts uzskatīt, ka divu cilvēku kopīgas intereses savieno un spējot atrast kopīgu valodu, atrodas „Uz viena viļņa.” Zinātnieki centušies atrast zinātnisku izskaidrojumu šim fenomenam.

Zinātnieki centušies pierādīt, ka smadzeņu aktivitāte cilvēkiem, kuri klausās viņiem saprotamu runu, sinhronizējas ar runātāja smadzeņu aktivitāti,- teikts ScienceNOW.

Eksperiments: Zinātnieki ierakstīja 15 minūšu garu brīvprātīgas sievietes stāstu, vienlaicīgi ar magnētrezonanses tomogrāfijas palīdzību fiksējot viņas smadzeņu aktivitātes izmaiņas. Vēlāk pētnieki piedāvāja 15 brīvprātīgajiem, kuru smadzenes arī tika skenētas, noklausīties sievietes stāstāmo.
Izrādījās, ka klausītājiem bieži vien aktivizējās tie paši smadzeņu apgabali, kā arī stāstītājai, taču viņu smadzeņu „ieslēgšanās” notika par dažām sekundēm vēlāk, nekā stāstītājai. Bez tam, dažās stāsta vietās klausītāju smadzeņu aktivitāte sākās nedaudz agrāk, nekā pašai stāstītājai. Zinātnieki pieļāvuši domu, ka tas varētu būt izskaidrojams arī ar to, ka klausītāji ir mēģinājuši uzminēt to, kas pašlaik tiks pateikts.

„Uz viena viļņa” starp galaktikām

Izrādās, ka mijiedarbība un ietekme vienam uz otru pastāv ne tikai starp cilvēkiem, bet arī starp planētām un pat starp galaktikām un melnajiem caurumiem. Bet neiedziļinoties pārāk lielos globālos mērogos, tomēr apstāsimies un ieskatīsimies tajos procesos, kurus vismaz daudzmaz cilvēks spēj saskatīt paceļot skatu augstu debesīs vai ieskatoties tālskatī, vai pat Haball teleskopā un atklāt, ka starp Sauli un Zemi pastāv daudz lielākas sakarības un mijiedarbība, nekā varētu domāt.

Saule un Zeme „uz viena viļņa”

(Foto: nasa.gov. Saulei mijiedarbojoties ar Zemi izraisa ziemeļblāzmu pastiprināšanos uz Zemes)

Zinātnieki no Stenfordas (Stanford University ) un Purdjē universitātes negaidīti atklājuši neparastu saistību starp uzliesmojumiem uz Saules un Zemes radioaktīvo elementu uzvedību. Tomēr secinājums nemaldīgs, atklājot kaut ko vienu, pavēras papildus noslēpumu pilns nosacījumu ceļš. Vai zinātnieki tam ir gatavi?

Kaut gan, Bībelē teikts: „Tu māci man noslēpumos izprast gudrību.” (Ps. 51:8)

Līdz šim zinātniski uzskatīts, ka radioaktīvo materiālu sabrukšanas ātrums ir nemainīgs. Piemēram, tas attiecams antropologu darbā, nosakot senu artefaktu vecumu, kā arī medicīnā, lai noteiktu precīzu staru terapijas devu. Kas mainījies?

Lietas būtība:

Fizikas profesors Ēfraims Fišbahs pētīja dažu radioaktīvo izotopu sabrukšanas ātrumu, lai noteiktu, vai tos varētu izmantot gadījuma skaitļu ģenerēšanai, kurā netiktu izmantota cilvēka ievadīta vērtība.
Kad zinātnieki analizēja specifisku izotopu publicētos sabrukšanas ātrumus, viņi atklāja, ka pastāv diezgan vērā ņemamas svārstības, kas ir dīvaini konstantām vērtībām,- teiktsstarspace.lv

“Visi domāja, ka tas ir saistīts ar aparatūras kļūdu, jo mēs esam pieraduši uzskatīt, ka sabrukšanas ātrums ir konstants,” teica Staroks.
2006. gada 13. decembrī “ierunājās” Saule. Pēc uzliesmojuma spēcīga daļiņu un starojuma straume plūda Zemes virzienā. Purdjē kodolinženieris Džere Dženkins tobrīd mērīja mangāna-54 sabrukšanas ātrumu. Tas ir īslaicīgi dzīvojošs izotops, kas tiek izmantots diagnostikā medicīnā. Dženkins pamanīja, ka sabrukšanas ātrums nedaudz samazinājās. Šis dīvainais process sākās aptuveni pusotru dienu pirms uzliesmojuma.
Ja šī šķietamā saistība izrādīsies pareiza, tas varētu būt jauns veids, kā prognozēt uzliesmojumus uz Saules, kas ļautu savlaicīgi rīkoties, lai pasargātu mākslīgos pavadoņus, elektrotīklus uz Zemes un astronautus kosmosā.
Dženkins un Fišbahs pieļauj, ka svārstības un izmaiņas ir radījušas Saules neitrono daļiņas, kurām ir niecīga masa un kuras pārvietojas ar gaismas ātrumam tuvu ātrumu, kā arī tās praktiski neiedarbojas ar matēriju.
Kāds ir izskaidrojums? Visticamāk, ka Saules kodols, kurā rodas neitrīno daļiņas, griežas nedaudz lēnāk nekā virsma, kuru mēs varam novērot. Uzskata Staroks.
Visi pierādījumi norāda uz to, ka Saule “sazinās” ar radioaktīvajiem izotopiem uz Zemes. Tomēr šajā procesā ir viens ļoti liels noslēpums. Neviens nezina, kā neitrīno mijiedarbojas ar radioaktīvajiem materiāliem, lai izmainīto to sabrukšanas ātrumu.
“Tas nav saprotams, izmantojot tradicionālos pieņēmumus,” teica Fišbahs.
“Iznāk, ka kaut kas, kas nereaģē praktiski ne ar ko, mijiedarbojas ar kaut ko un izmaina to, ko nevar izmainīt,” piebilda Dženkins.
“Tas ir efekts, kuru neviens nesaprot,” piekrita Staroks. “Teorētiķi vaicā – kas notiek? Bet uz šādu procesu norāda pierādījumi. Tas ir izaicinājums fiziķiem.”

„Uz viena viļņa” ar Radītāju

Var piekrist zinātniekiem un uzdot loģiskus papildu jautājumus.
Piemēram: Interesanta doma ir izteikta arī Bībelē, kurā teikts, ka Dievs Zemi radījis ne no kā un piestiprinājis ne pie kā.

Kādā veidā Dievs radījis Zemi? Varbūt no tā, ko mēs nespējam saredzēt līdz noteiktai attīstības fāzei? Tas ir noslēpumaini? Neticami? Vai arī centieni saskatīt to, kas ir aizvērts un paslēpts cilvēka acīm, kaitina visvairāk…? Tomēr kas to lai zin, varbūt Dievs tādējādi kaut ko vēlas pasargāt, aizsargāt vai saglabāt, vai…  Vai arī, lai vērtīgo informāciju neizmantotu savtīgiem nolūkiem un nemanipulētu ar to. Vai arī, lai neiznīcinātu? Jo tā ir pārāk dārga Viņa acīm…

Bībelē teikts, ka Dievs ne tikai uzklausa cilvēku lūgšanas, bet arī lasa cilvēku domas. „Kungs, Tu izproti mani visos sīkumos un mani pazīsti. Tu zini – vai es sēdu vai ceļos – Tev ir skaidras manas domas jau no tālienes.”(Ps. 139:2)
Izrādās, ja cilvēks spēj atmest skepsi un censties savienoties lūgšanā ar Debesu Tēvu, tad atrašanās „uz viena viļņa” ar Radītāju ir garantēta. Bet pēc tuvības atskārst: „Cik dārgas man ir Tavas domas, ak, Dievs, un cik liels ir to daudzums.”( Ps. 139: 17)

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.