„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Saule un Zeme „uz viena viļņa”

„Uz viena viļņa” cilvēku dzīvēs

Ierasts uzskatīt, ka divu cilvēku kopīgas intereses savieno un spējot atrast kopīgu valodu, atrodas „Uz viena viļņa.” Zinātnieki centušies atrast zinātnisku izskaidrojumu šim fenomenam.

Zinātnieki centušies pierādīt, ka smadzeņu aktivitāte cilvēkiem, kuri klausās viņiem saprotamu runu, sinhronizējas ar runātāja smadzeņu aktivitāti,- teikts ScienceNOW.

Eksperiments: Zinātnieki ierakstīja 15 minūšu garu brīvprātīgas sievietes stāstu, vienlaicīgi ar magnētrezonanses tomogrāfijas palīdzību fiksējot viņas smadzeņu aktivitātes izmaiņas. Vēlāk pētnieki piedāvāja 15 brīvprātīgajiem, kuru smadzenes arī tika skenētas, noklausīties sievietes stāstāmo.
Izrādījās, ka klausītājiem bieži vien aktivizējās tie paši smadzeņu apgabali, kā arī stāstītājai, taču viņu smadzeņu „ieslēgšanās” notika par dažām sekundēm vēlāk, nekā stāstītājai. Bez tam, dažās stāsta vietās klausītāju smadzeņu aktivitāte sākās nedaudz agrāk, nekā pašai stāstītājai. Zinātnieki pieļāvuši domu, ka tas varētu būt izskaidrojams arī ar to, ka klausītāji ir mēģinājuši uzminēt to, kas pašlaik tiks pateikts.

„Uz viena viļņa” starp galaktikām

Izrādās, ka mijiedarbība un ietekme vienam uz otru pastāv ne tikai starp cilvēkiem, bet arī starp planētām un pat starp galaktikām un melnajiem caurumiem. Bet neiedziļinoties pārāk lielos globālos mērogos, tomēr apstāsimies un ieskatīsimies tajos procesos, kurus vismaz daudzmaz cilvēks spēj saskatīt paceļot skatu augstu debesīs vai ieskatoties tālskatī, vai pat Haball teleskopā un atklāt, ka starp Sauli un Zemi pastāv daudz lielākas sakarības un mijiedarbība, nekā varētu domāt.

Saule un Zeme „uz viena viļņa”

(Foto: nasa.gov. Saulei mijiedarbojoties ar Zemi izraisa ziemeļblāzmu pastiprināšanos uz Zemes)

Zinātnieki no Stenfordas (Stanford University ) un Purdjē universitātes negaidīti atklājuši neparastu saistību starp uzliesmojumiem uz Saules un Zemes radioaktīvo elementu uzvedību. Tomēr secinājums nemaldīgs, atklājot kaut ko vienu, pavēras papildus noslēpumu pilns nosacījumu ceļš. Vai zinātnieki tam ir gatavi?

Kaut gan, Bībelē teikts: „Tu māci man noslēpumos izprast gudrību.” (Ps. 51:8)

Līdz šim zinātniski uzskatīts, ka radioaktīvo materiālu sabrukšanas ātrums ir nemainīgs. Piemēram, tas attiecams antropologu darbā, nosakot senu artefaktu vecumu, kā arī medicīnā, lai noteiktu precīzu staru terapijas devu. Kas mainījies?

Lietas būtība:

Fizikas profesors Ēfraims Fišbahs pētīja dažu radioaktīvo izotopu sabrukšanas ātrumu, lai noteiktu, vai tos varētu izmantot gadījuma skaitļu ģenerēšanai, kurā netiktu izmantota cilvēka ievadīta vērtība.
Kad zinātnieki analizēja specifisku izotopu publicētos sabrukšanas ātrumus, viņi atklāja, ka pastāv diezgan vērā ņemamas svārstības, kas ir dīvaini konstantām vērtībām,- teiktsstarspace.lv

“Visi domāja, ka tas ir saistīts ar aparatūras kļūdu, jo mēs esam pieraduši uzskatīt, ka sabrukšanas ātrums ir konstants,” teica Staroks.
2006. gada 13. decembrī “ierunājās” Saule. Pēc uzliesmojuma spēcīga daļiņu un starojuma straume plūda Zemes virzienā. Purdjē kodolinženieris Džere Dženkins tobrīd mērīja mangāna-54 sabrukšanas ātrumu. Tas ir īslaicīgi dzīvojošs izotops, kas tiek izmantots diagnostikā medicīnā. Dženkins pamanīja, ka sabrukšanas ātrums nedaudz samazinājās. Šis dīvainais process sākās aptuveni pusotru dienu pirms uzliesmojuma.
Ja šī šķietamā saistība izrādīsies pareiza, tas varētu būt jauns veids, kā prognozēt uzliesmojumus uz Saules, kas ļautu savlaicīgi rīkoties, lai pasargātu mākslīgos pavadoņus, elektrotīklus uz Zemes un astronautus kosmosā.
Dženkins un Fišbahs pieļauj, ka svārstības un izmaiņas ir radījušas Saules neitrono daļiņas, kurām ir niecīga masa un kuras pārvietojas ar gaismas ātrumam tuvu ātrumu, kā arī tās praktiski neiedarbojas ar matēriju.
Kāds ir izskaidrojums? Visticamāk, ka Saules kodols, kurā rodas neitrīno daļiņas, griežas nedaudz lēnāk nekā virsma, kuru mēs varam novērot. Uzskata Staroks.
Visi pierādījumi norāda uz to, ka Saule “sazinās” ar radioaktīvajiem izotopiem uz Zemes. Tomēr šajā procesā ir viens ļoti liels noslēpums. Neviens nezina, kā neitrīno mijiedarbojas ar radioaktīvajiem materiāliem, lai izmainīto to sabrukšanas ātrumu.
“Tas nav saprotams, izmantojot tradicionālos pieņēmumus,” teica Fišbahs.
“Iznāk, ka kaut kas, kas nereaģē praktiski ne ar ko, mijiedarbojas ar kaut ko un izmaina to, ko nevar izmainīt,” piebilda Dženkins.
“Tas ir efekts, kuru neviens nesaprot,” piekrita Staroks. “Teorētiķi vaicā – kas notiek? Bet uz šādu procesu norāda pierādījumi. Tas ir izaicinājums fiziķiem.”

„Uz viena viļņa” ar Radītāju

Var piekrist zinātniekiem un uzdot loģiskus papildu jautājumus.
Piemēram: Interesanta doma ir izteikta arī Bībelē, kurā teikts, ka Dievs Zemi radījis ne no kā un piestiprinājis ne pie kā.

Kādā veidā Dievs radījis Zemi? Varbūt no tā, ko mēs nespējam saredzēt līdz noteiktai attīstības fāzei? Tas ir noslēpumaini? Neticami? Vai arī centieni saskatīt to, kas ir aizvērts un paslēpts cilvēka acīm, kaitina visvairāk…? Tomēr kas to lai zin, varbūt Dievs tādējādi kaut ko vēlas pasargāt, aizsargāt vai saglabāt, vai…  Vai arī, lai vērtīgo informāciju neizmantotu savtīgiem nolūkiem un nemanipulētu ar to. Vai arī, lai neiznīcinātu? Jo tā ir pārāk dārga Viņa acīm…

Bībelē teikts, ka Dievs ne tikai uzklausa cilvēku lūgšanas, bet arī lasa cilvēku domas. „Kungs, Tu izproti mani visos sīkumos un mani pazīsti. Tu zini – vai es sēdu vai ceļos – Tev ir skaidras manas domas jau no tālienes.”(Ps. 139:2)
Izrādās, ja cilvēks spēj atmest skepsi un censties savienoties lūgšanā ar Debesu Tēvu, tad atrašanās „uz viena viļņa” ar Radītāju ir garantēta. Bet pēc tuvības atskārst: „Cik dārgas man ir Tavas domas, ak, Dievs, un cik liels ir to daudzums.”( Ps. 139: 17)

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO(0)

Rinta Bružēvica :Pāri mums pašiem Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās. “Mēs nākam no saknēm, un vainagu visa pasaule sauc par Latviju. Mēs to apdzīvojam un piepildām. Te noris mūsu dzīves ar to priekiem un skumjām. Uz mums guļ seno laiku svētība. Tāpēc mēs esam. Un esam tik gudri, talantīgi, varoši,

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.