„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Saderība?!

Jautājums: Jūsu žurnālā izlasīju izsmeļošu interviju ar Valteru Gleški no draudzes „Prieka vēsts.” Lasīju, ka viņš ir zinošs arī laulības jautājumos, tādēļ man būtu svarīgs viņa viedoklis.

      Man ir 25 gadi. Es meklēju sev sievu. Bet tagad esmu dilemmas priekšā. Saka, ka (+) pievelk (-). Tas nozīmē, ka mums ir jābūt dažādiem. Manas luterāņu draudzes mācītājs saka, ka līdzīgs pievelk līdzīgu. Es nesaprotu, cik līdzīgiem mums būtu jābūt un cik lielā mērā -atšķirīgiem? Pēc kādiem kritērijiem jāvadās? Kas jāņem vērā? (Paldies, Jānis) 

Atbild: Valters Gleške

      Sveiks Jāni, šis ir labs jautājums, un es domāju, ka arī ļoti aktuāls daudziem vīriešiem mūsu vecumā.

      Sākšu ar to, ka mums nebūtu jāstaigā pa pasauli „otrās pusītes” meklējumos. Esmu redzējis, kā puiši tādā veidā zaudējot pašcieņu viļas gan paši sevī, gan Dievā, kā arī pretējā dzimumā. Bībelē nav minēti piemēri par to, ka kāds būtu izmisīgi meklējis sev sievu. Spilgts piemērs ir Ādams. Viņš darīja to, kas bija jādara, kopa zemi, gādāja un rūpējās par dārza iemītniekiem. Dievs teica: „Es došu viņam palīgu.” Īstam laikam pienākot Ādams saņēma sievu par dāvanu no Dieva. Bieži vien tieši šajā lietā daudziem mūsdienu puišiem ir klupšanas akmens, paši dara to, kas būtu jādara Dievam. Tā vietā, lai klīstu apkārt pa pasauli ar sirdi rokās, un paļautos uz savu prātu- mērot un analizējot, labāk to atdotu 100% Dievam, kalpojot un uzticētu „sievas lūkošanu” Viņam. 

Kāpēc?

1) Tāpēc, ka ķēniņš Salamans teica: „Kam piešķirta augsti tikumīga sieva, tas lai apzinās, ka viņa ir cildenāka nekā visdārgākā pērle.” (Sal. pam 31:10)

Tātad nevis, kurš ir izmeklējies, izšķiežot spēkus un gadus pa tukšo, lai atrastu mistisko „saderību”, bet gan kuram tā ir piešķirta par dāvanu.

2) Mūsu vērtēšanas sistēma ir ļoti ierobežota – pirmkārt, pēc kā mēs bieži vien vērtējam meitenes? Pēc izskata, bet jautājums ir tāds, kā ārējais izskats palīdzēs jūsu ģimenes dzīvē un kā tas palīdzēs palikt kopā grūtos laikos? Un vēl – droši vien esam arī pamanījuši, ka ar laiku izskats mēdz mainīties.

Salamans teica: (Sal. pam 31:30) „Daiļums viļ un skaistums paiet; sieva, kas To Kungu bīstas, ir jāteic un jādaudzina”

3) Tieši tāpat kā par jeb kuru savas dzīves sfēru – jo īpaši saistībā ar visu tavu mūžu, tu pats neredzi tālāk par savu degungalu. Bieži vien pirmajās tikšanās reizēs mēs mēģinām izdarīt secinājumus par cilvēka personību un to, kā tas paliks uz mūžu, bet tik pat labi arī zinām, ka pirmajos randiņos tā ir nereāla situācija, mēs paši cenšamies un pat spējam būt labāki nekā īstenībā esam, lai iepatiktos otram, bet ātri vien vai dažreiz pat tikai pēc gadiem var atklāties īstais „es”, un tad, tev būs jāmēģina ar to sadzīvot un ja šajā procesa laikā mēs nelūdzam Dieva palīdzību, tad bieži vien gadās laulībā tā, ka vīram vienīgais patvērums ir garāža, bet sieva mēģina pēc iespējas vispār mājās nerādīties. 

Zināms, ka Sālamans bija visgudrākais cilvēks uz zemes, tad domājams, ka viņš zināja par ko runā. Viņš teica: (Sal. pam 27:15) „Nesaticīga sieva un nepārtraukta pilēšana no jumta, kad spēcīgi līst, tiek bieži savā starpā salīdzinātas.”

(Sal. pam 11:22) „Skaista sieva bez savaldības un goda ir kā zelta gredzens cūkas purnā.”

Tas pats attiecas arī uz meitenēm – jums ir jāuzticas Dievam, jo tikai Viņš pazīst jūs vislabāk un tikai Viņš zina, kurš ir tas īstais un vienīgais Jūsu dzīves draugs. Jo šis otrs cilvēks var vai nu palīdzēt lidot, vai iespiest dubļos. 

Saderība

Kas attiecas uz saderību, es domāju īpašas konsultācijas nav nepieciešamas – cik ir pāru tik ir arī variantu.

No vienas puses, vieglāk ir sadzīvot diviem līdzīgiem, kuri daudzmaz izprot un zina viens otru. Izņemot gadījumus, kad abi ir cīnītāji, līderi ar ļoti skaidru vīziju. Jo ģimenes uzdevums ir palīdzēt viens otram piepildīt to uzdevumu, ko Dievs ir devis, bet ja neviens no viņiem nav gatavs pieņemt otru tādu, kāds viņš/a ir, vai pakļauties un pieņemt pretējās puses viedokli, bet dur savā virzienā, tad sākas problēmas.

No otras puses, ja abi ir līdzīgi, tad abiem ir vienādas stiprās un vājās puses, tad tādā gadījumā kā paliek ar tām „pusītēm?” Saliekot tādus kopā, vai tur sanāktu viens vesels – pilnība? Tad jau sanāk tā, ka abi kopā ir tas pats, kas atsevišķi… Es uzskatu, ka draudzes un ģimenes spēks, rodas tad, kad savienojas pilnīgi dažādi cilvēki. Tādējādi iemācas mīlēt, pieņemt un kalpot viens otram, tādā veidā dzimst vienotība, par ko Dievs saka – viņiem nekas nav neiespējams. (1.Moz.)

Redzi, tāpēc Dievs radīja Ādamu un Ievu – un kā jau mēs zinām, starp viņiem abiem ir bijusi diez gan liela atšķirība, Ievas būtība bija tāda, kāda pietrūka Ādamam, un otrādi. Vīrietis – spēks, spēja uzņemties atbildību un „stūrgalvība.” Sieviete – maigums, skaistums, gudrība un spēja pakļauties, kā arī atbalstīt. 

Kopsavilkums:

      Jāni, un visi pārējie – Uzticiet Dievam arī laulības ostas veidošanas jautājumu. Ja ticat, ka Dievs mīl un rūpējas par Jums, tad viņam rūp arī Jūsu privātās dzīves nākotne. Un vienu dienu, Dieva noteiktajā laikā, pēkšņi pamanīsiet to īsto meiteni un jutīsiet svētu pamudinājumu no „augšas”, ka tieši šī meitene ir kaut kas īpašs. Tad tev, protams, ir jāsper pirmais solis, jo atbildība kā Ēdenes dārzā tāpat arī ģimenē ir dota vīram.

Veltī laiku, lai iepazītu šo meiteni un saprastu savā sirdī nevis prātā, vai šis ir tas cilvēks, kuru tu gribēsi blakus ne tikai šobrīd, bet arī visu savu atlikušo mūžu. Vai Jūs spēsiet papildināt viens otru? Būt viena komanda? Un galvenokārt vai ir saņemts akcepts no Debesu Tēva puses? Ja tā ir, tad tikai uz priekšu.. Vēl es ticu, ka ir reizes, kad ir vērtīgi pakonsultēties ar mācītāju un cienīt vecāku viedokli. Jo, lai arī kāds Jums nebūtu vecums, Dievs ir devis viņiem atbildību par Jums. 

      Es ticu, ka šis ir laiks, kad ceļas jauna vīru paaudze – vīrieši, kuri patiešām ir vīrieši visās nozīmēs, spēdami uzņemties atbildību un nebēgt no grūtībām ne ģimenes dzīvē ne arī darba vietās, bet nostājas tām pretī un konfrontē, krīžu laikā nesabrūk, bet gan savu pašapziņu smeļas no Dieva.

Tad mūsu tautai ir nākotne. 

Lai Dievs svētī!!

Ar cieņu,

Valters Gleške

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule  Pēterim Sproģim

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule Pēterim Sproģim(4)

Es, Harijs Tomaševskis kā bijušais FGBMFI (Full Gospel Business Men’s Fellowship International) Latvijas Nacionālās Padomes prezidents savas kalpošanas laikā satiku un kontaktējos ar visu kristīgo konfesiju cilvēkiem, tai skaitā ar baptistiem. Katras konfesijas un pat draudzes cilvēki atšķīrās ar kādām tikai viņu konfesijas vai draudzes īpatnībām. Parasti tās bija konkrētā draudzes gana personīgā viedokļa, vai

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”(0)

Latvijas Baptistu Draudžu Savienības bīskapa Kaspara Šterna un Padomes PAZIŅOJUMS draudzēm Masu medijos publicētā informācija par LBDS bīskapa emeritus Pētera Sproģa atsaukšanos aicinājumam kļūt par partijas “Saskaņa” Valsts prezidenta amata kandidātu un kandidēt Saeimas vēlēšanās ir izraisījusi plašu diskusiju un pat negatīvu rezonansi Latvijas sabiedrībā un arī baptistu draudzēs. Diemžēl negatīvā rezonanse vērsta ne tikai

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.