„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Saderība?!

Jautājums: Jūsu žurnālā izlasīju izsmeļošu interviju ar Valteru Gleški no draudzes „Prieka vēsts.” Lasīju, ka viņš ir zinošs arī laulības jautājumos, tādēļ man būtu svarīgs viņa viedoklis.

      Man ir 25 gadi. Es meklēju sev sievu. Bet tagad esmu dilemmas priekšā. Saka, ka (+) pievelk (-). Tas nozīmē, ka mums ir jābūt dažādiem. Manas luterāņu draudzes mācītājs saka, ka līdzīgs pievelk līdzīgu. Es nesaprotu, cik līdzīgiem mums būtu jābūt un cik lielā mērā -atšķirīgiem? Pēc kādiem kritērijiem jāvadās? Kas jāņem vērā? (Paldies, Jānis) 

Atbild: Valters Gleške

      Sveiks Jāni, šis ir labs jautājums, un es domāju, ka arī ļoti aktuāls daudziem vīriešiem mūsu vecumā.

      Sākšu ar to, ka mums nebūtu jāstaigā pa pasauli „otrās pusītes” meklējumos. Esmu redzējis, kā puiši tādā veidā zaudējot pašcieņu viļas gan paši sevī, gan Dievā, kā arī pretējā dzimumā. Bībelē nav minēti piemēri par to, ka kāds būtu izmisīgi meklējis sev sievu. Spilgts piemērs ir Ādams. Viņš darīja to, kas bija jādara, kopa zemi, gādāja un rūpējās par dārza iemītniekiem. Dievs teica: „Es došu viņam palīgu.” Īstam laikam pienākot Ādams saņēma sievu par dāvanu no Dieva. Bieži vien tieši šajā lietā daudziem mūsdienu puišiem ir klupšanas akmens, paši dara to, kas būtu jādara Dievam. Tā vietā, lai klīstu apkārt pa pasauli ar sirdi rokās, un paļautos uz savu prātu- mērot un analizējot, labāk to atdotu 100% Dievam, kalpojot un uzticētu „sievas lūkošanu” Viņam. 

Kāpēc?

1) Tāpēc, ka ķēniņš Salamans teica: „Kam piešķirta augsti tikumīga sieva, tas lai apzinās, ka viņa ir cildenāka nekā visdārgākā pērle.” (Sal. pam 31:10)

Tātad nevis, kurš ir izmeklējies, izšķiežot spēkus un gadus pa tukšo, lai atrastu mistisko „saderību”, bet gan kuram tā ir piešķirta par dāvanu.

2) Mūsu vērtēšanas sistēma ir ļoti ierobežota – pirmkārt, pēc kā mēs bieži vien vērtējam meitenes? Pēc izskata, bet jautājums ir tāds, kā ārējais izskats palīdzēs jūsu ģimenes dzīvē un kā tas palīdzēs palikt kopā grūtos laikos? Un vēl – droši vien esam arī pamanījuši, ka ar laiku izskats mēdz mainīties.

Salamans teica: (Sal. pam 31:30) „Daiļums viļ un skaistums paiet; sieva, kas To Kungu bīstas, ir jāteic un jādaudzina”

3) Tieši tāpat kā par jeb kuru savas dzīves sfēru – jo īpaši saistībā ar visu tavu mūžu, tu pats neredzi tālāk par savu degungalu. Bieži vien pirmajās tikšanās reizēs mēs mēģinām izdarīt secinājumus par cilvēka personību un to, kā tas paliks uz mūžu, bet tik pat labi arī zinām, ka pirmajos randiņos tā ir nereāla situācija, mēs paši cenšamies un pat spējam būt labāki nekā īstenībā esam, lai iepatiktos otram, bet ātri vien vai dažreiz pat tikai pēc gadiem var atklāties īstais „es”, un tad, tev būs jāmēģina ar to sadzīvot un ja šajā procesa laikā mēs nelūdzam Dieva palīdzību, tad bieži vien gadās laulībā tā, ka vīram vienīgais patvērums ir garāža, bet sieva mēģina pēc iespējas vispār mājās nerādīties. 

Zināms, ka Sālamans bija visgudrākais cilvēks uz zemes, tad domājams, ka viņš zināja par ko runā. Viņš teica: (Sal. pam 27:15) „Nesaticīga sieva un nepārtraukta pilēšana no jumta, kad spēcīgi līst, tiek bieži savā starpā salīdzinātas.”

(Sal. pam 11:22) „Skaista sieva bez savaldības un goda ir kā zelta gredzens cūkas purnā.”

Tas pats attiecas arī uz meitenēm – jums ir jāuzticas Dievam, jo tikai Viņš pazīst jūs vislabāk un tikai Viņš zina, kurš ir tas īstais un vienīgais Jūsu dzīves draugs. Jo šis otrs cilvēks var vai nu palīdzēt lidot, vai iespiest dubļos. 

Saderība

Kas attiecas uz saderību, es domāju īpašas konsultācijas nav nepieciešamas – cik ir pāru tik ir arī variantu.

No vienas puses, vieglāk ir sadzīvot diviem līdzīgiem, kuri daudzmaz izprot un zina viens otru. Izņemot gadījumus, kad abi ir cīnītāji, līderi ar ļoti skaidru vīziju. Jo ģimenes uzdevums ir palīdzēt viens otram piepildīt to uzdevumu, ko Dievs ir devis, bet ja neviens no viņiem nav gatavs pieņemt otru tādu, kāds viņš/a ir, vai pakļauties un pieņemt pretējās puses viedokli, bet dur savā virzienā, tad sākas problēmas.

No otras puses, ja abi ir līdzīgi, tad abiem ir vienādas stiprās un vājās puses, tad tādā gadījumā kā paliek ar tām „pusītēm?” Saliekot tādus kopā, vai tur sanāktu viens vesels – pilnība? Tad jau sanāk tā, ka abi kopā ir tas pats, kas atsevišķi… Es uzskatu, ka draudzes un ģimenes spēks, rodas tad, kad savienojas pilnīgi dažādi cilvēki. Tādējādi iemācas mīlēt, pieņemt un kalpot viens otram, tādā veidā dzimst vienotība, par ko Dievs saka – viņiem nekas nav neiespējams. (1.Moz.)

Redzi, tāpēc Dievs radīja Ādamu un Ievu – un kā jau mēs zinām, starp viņiem abiem ir bijusi diez gan liela atšķirība, Ievas būtība bija tāda, kāda pietrūka Ādamam, un otrādi. Vīrietis – spēks, spēja uzņemties atbildību un „stūrgalvība.” Sieviete – maigums, skaistums, gudrība un spēja pakļauties, kā arī atbalstīt. 

Kopsavilkums:

      Jāni, un visi pārējie – Uzticiet Dievam arī laulības ostas veidošanas jautājumu. Ja ticat, ka Dievs mīl un rūpējas par Jums, tad viņam rūp arī Jūsu privātās dzīves nākotne. Un vienu dienu, Dieva noteiktajā laikā, pēkšņi pamanīsiet to īsto meiteni un jutīsiet svētu pamudinājumu no „augšas”, ka tieši šī meitene ir kaut kas īpašs. Tad tev, protams, ir jāsper pirmais solis, jo atbildība kā Ēdenes dārzā tāpat arī ģimenē ir dota vīram.

Veltī laiku, lai iepazītu šo meiteni un saprastu savā sirdī nevis prātā, vai šis ir tas cilvēks, kuru tu gribēsi blakus ne tikai šobrīd, bet arī visu savu atlikušo mūžu. Vai Jūs spēsiet papildināt viens otru? Būt viena komanda? Un galvenokārt vai ir saņemts akcepts no Debesu Tēva puses? Ja tā ir, tad tikai uz priekšu.. Vēl es ticu, ka ir reizes, kad ir vērtīgi pakonsultēties ar mācītāju un cienīt vecāku viedokli. Jo, lai arī kāds Jums nebūtu vecums, Dievs ir devis viņiem atbildību par Jums. 

      Es ticu, ka šis ir laiks, kad ceļas jauna vīru paaudze – vīrieši, kuri patiešām ir vīrieši visās nozīmēs, spēdami uzņemties atbildību un nebēgt no grūtībām ne ģimenes dzīvē ne arī darba vietās, bet nostājas tām pretī un konfrontē, krīžu laikā nesabrūk, bet gan savu pašapziņu smeļas no Dieva.

Tad mūsu tautai ir nākotne. 

Lai Dievs svētī!!

Ar cieņu,

Valters Gleške

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(0)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos(0)

Lai arī Saeimas Sabiedrisko lietu komisijā deputātu vairākums likumprojektu noraidīja, un Atzinumos par likumprojektu Tieslietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Latvijas darba devēju konfederācija, Kultūras ministrija, Latvijas brīvo arodbiedrību sabiedrība, (kaut ar niansēm), visi kā viens iestājušies PRET brīvdienas piešķiršanu Pareizticīgo Ziemassvētkiem, Saeima ceturtdien, 8.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu noteikt brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7.janvārī. Par

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!(0)

“Kristus pasaulei” draudzes mācītājs- Mārcis Jencītis Viss, ko es vēlos, ir lūkoties Dieva sejā, jo nav nekā labāka. Es nezinu, kā tas ir tev, bet manā dzīvē nav nekā labāka par būšanu Dieva klātbūtnē. Pats labākais ir būt vienatnē ar Viņu. Arī dievkalpojumā, kaut arī visi esam kopā, tomēr mēs katrs individuāli, personīgi sastopamies ar

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa(1)

„Tad Viņš tiem teica: “Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder.”” (Mat. 22: 22)   No jauna sabiedrībā uzvirmojusi diskusija par jaunajām Latvijas pasēm, aktualizējoties jautājumam, Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?  Lai rastos skaidrība par to, kāda ir kristīgi- politiska nostāja

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.