„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Saderība?!

Jautājums: Jūsu žurnālā izlasīju izsmeļošu interviju ar Valteru Gleški no draudzes „Prieka vēsts.” Lasīju, ka viņš ir zinošs arī laulības jautājumos, tādēļ man būtu svarīgs viņa viedoklis.

      Man ir 25 gadi. Es meklēju sev sievu. Bet tagad esmu dilemmas priekšā. Saka, ka (+) pievelk (-). Tas nozīmē, ka mums ir jābūt dažādiem. Manas luterāņu draudzes mācītājs saka, ka līdzīgs pievelk līdzīgu. Es nesaprotu, cik līdzīgiem mums būtu jābūt un cik lielā mērā -atšķirīgiem? Pēc kādiem kritērijiem jāvadās? Kas jāņem vērā? (Paldies, Jānis) 

Atbild: Valters Gleške

      Sveiks Jāni, šis ir labs jautājums, un es domāju, ka arī ļoti aktuāls daudziem vīriešiem mūsu vecumā.

      Sākšu ar to, ka mums nebūtu jāstaigā pa pasauli „otrās pusītes” meklējumos. Esmu redzējis, kā puiši tādā veidā zaudējot pašcieņu viļas gan paši sevī, gan Dievā, kā arī pretējā dzimumā. Bībelē nav minēti piemēri par to, ka kāds būtu izmisīgi meklējis sev sievu. Spilgts piemērs ir Ādams. Viņš darīja to, kas bija jādara, kopa zemi, gādāja un rūpējās par dārza iemītniekiem. Dievs teica: „Es došu viņam palīgu.” Īstam laikam pienākot Ādams saņēma sievu par dāvanu no Dieva. Bieži vien tieši šajā lietā daudziem mūsdienu puišiem ir klupšanas akmens, paši dara to, kas būtu jādara Dievam. Tā vietā, lai klīstu apkārt pa pasauli ar sirdi rokās, un paļautos uz savu prātu- mērot un analizējot, labāk to atdotu 100% Dievam, kalpojot un uzticētu „sievas lūkošanu” Viņam. 

Kāpēc?

1) Tāpēc, ka ķēniņš Salamans teica: „Kam piešķirta augsti tikumīga sieva, tas lai apzinās, ka viņa ir cildenāka nekā visdārgākā pērle.” (Sal. pam 31:10)

Tātad nevis, kurš ir izmeklējies, izšķiežot spēkus un gadus pa tukšo, lai atrastu mistisko „saderību”, bet gan kuram tā ir piešķirta par dāvanu.

2) Mūsu vērtēšanas sistēma ir ļoti ierobežota – pirmkārt, pēc kā mēs bieži vien vērtējam meitenes? Pēc izskata, bet jautājums ir tāds, kā ārējais izskats palīdzēs jūsu ģimenes dzīvē un kā tas palīdzēs palikt kopā grūtos laikos? Un vēl – droši vien esam arī pamanījuši, ka ar laiku izskats mēdz mainīties.

Salamans teica: (Sal. pam 31:30) „Daiļums viļ un skaistums paiet; sieva, kas To Kungu bīstas, ir jāteic un jādaudzina”

3) Tieši tāpat kā par jeb kuru savas dzīves sfēru – jo īpaši saistībā ar visu tavu mūžu, tu pats neredzi tālāk par savu degungalu. Bieži vien pirmajās tikšanās reizēs mēs mēģinām izdarīt secinājumus par cilvēka personību un to, kā tas paliks uz mūžu, bet tik pat labi arī zinām, ka pirmajos randiņos tā ir nereāla situācija, mēs paši cenšamies un pat spējam būt labāki nekā īstenībā esam, lai iepatiktos otram, bet ātri vien vai dažreiz pat tikai pēc gadiem var atklāties īstais „es”, un tad, tev būs jāmēģina ar to sadzīvot un ja šajā procesa laikā mēs nelūdzam Dieva palīdzību, tad bieži vien gadās laulībā tā, ka vīram vienīgais patvērums ir garāža, bet sieva mēģina pēc iespējas vispār mājās nerādīties. 

Zināms, ka Sālamans bija visgudrākais cilvēks uz zemes, tad domājams, ka viņš zināja par ko runā. Viņš teica: (Sal. pam 27:15) „Nesaticīga sieva un nepārtraukta pilēšana no jumta, kad spēcīgi līst, tiek bieži savā starpā salīdzinātas.”

(Sal. pam 11:22) „Skaista sieva bez savaldības un goda ir kā zelta gredzens cūkas purnā.”

Tas pats attiecas arī uz meitenēm – jums ir jāuzticas Dievam, jo tikai Viņš pazīst jūs vislabāk un tikai Viņš zina, kurš ir tas īstais un vienīgais Jūsu dzīves draugs. Jo šis otrs cilvēks var vai nu palīdzēt lidot, vai iespiest dubļos. 

Saderība

Kas attiecas uz saderību, es domāju īpašas konsultācijas nav nepieciešamas – cik ir pāru tik ir arī variantu.

No vienas puses, vieglāk ir sadzīvot diviem līdzīgiem, kuri daudzmaz izprot un zina viens otru. Izņemot gadījumus, kad abi ir cīnītāji, līderi ar ļoti skaidru vīziju. Jo ģimenes uzdevums ir palīdzēt viens otram piepildīt to uzdevumu, ko Dievs ir devis, bet ja neviens no viņiem nav gatavs pieņemt otru tādu, kāds viņš/a ir, vai pakļauties un pieņemt pretējās puses viedokli, bet dur savā virzienā, tad sākas problēmas.

No otras puses, ja abi ir līdzīgi, tad abiem ir vienādas stiprās un vājās puses, tad tādā gadījumā kā paliek ar tām „pusītēm?” Saliekot tādus kopā, vai tur sanāktu viens vesels – pilnība? Tad jau sanāk tā, ka abi kopā ir tas pats, kas atsevišķi… Es uzskatu, ka draudzes un ģimenes spēks, rodas tad, kad savienojas pilnīgi dažādi cilvēki. Tādējādi iemācas mīlēt, pieņemt un kalpot viens otram, tādā veidā dzimst vienotība, par ko Dievs saka – viņiem nekas nav neiespējams. (1.Moz.)

Redzi, tāpēc Dievs radīja Ādamu un Ievu – un kā jau mēs zinām, starp viņiem abiem ir bijusi diez gan liela atšķirība, Ievas būtība bija tāda, kāda pietrūka Ādamam, un otrādi. Vīrietis – spēks, spēja uzņemties atbildību un „stūrgalvība.” Sieviete – maigums, skaistums, gudrība un spēja pakļauties, kā arī atbalstīt. 

Kopsavilkums:

      Jāni, un visi pārējie – Uzticiet Dievam arī laulības ostas veidošanas jautājumu. Ja ticat, ka Dievs mīl un rūpējas par Jums, tad viņam rūp arī Jūsu privātās dzīves nākotne. Un vienu dienu, Dieva noteiktajā laikā, pēkšņi pamanīsiet to īsto meiteni un jutīsiet svētu pamudinājumu no „augšas”, ka tieši šī meitene ir kaut kas īpašs. Tad tev, protams, ir jāsper pirmais solis, jo atbildība kā Ēdenes dārzā tāpat arī ģimenē ir dota vīram.

Veltī laiku, lai iepazītu šo meiteni un saprastu savā sirdī nevis prātā, vai šis ir tas cilvēks, kuru tu gribēsi blakus ne tikai šobrīd, bet arī visu savu atlikušo mūžu. Vai Jūs spēsiet papildināt viens otru? Būt viena komanda? Un galvenokārt vai ir saņemts akcepts no Debesu Tēva puses? Ja tā ir, tad tikai uz priekšu.. Vēl es ticu, ka ir reizes, kad ir vērtīgi pakonsultēties ar mācītāju un cienīt vecāku viedokli. Jo, lai arī kāds Jums nebūtu vecums, Dievs ir devis viņiem atbildību par Jums. 

      Es ticu, ka šis ir laiks, kad ceļas jauna vīru paaudze – vīrieši, kuri patiešām ir vīrieši visās nozīmēs, spēdami uzņemties atbildību un nebēgt no grūtībām ne ģimenes dzīvē ne arī darba vietās, bet nostājas tām pretī un konfrontē, krīžu laikā nesabrūk, bet gan savu pašapziņu smeļas no Dieva.

Tad mūsu tautai ir nākotne. 

Lai Dievs svētī!!

Ar cieņu,

Valters Gleške

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.