„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

PIETIEK SAPŅOT! Laiks darīt!

Bieži vien dzīvē notiek tā, ka mērķi nepiepildās un varbūt ne vienmēr ir vērts sevi attaisnot ar vārdiem, ka droši vien tas nebija Dieva plāns Tavā dzīvē, jeb arī sātans nozadzis! Bet būsim atklāti paši pret sevi. Kāpēc tu neesi piepildījis savu sapni? Atbildi pats sev – Tāpēc, ka biju slinks; tāpēc, ka domāju draudze palīdzēs, bet nepalīdzēja; tāpēc, ka es domāju vairāk nekā darīju un t.t.

Kāpēc tik skarbi? Tāpēc, ka apnicis noraudzīties, kā mēs paši mokāmies, kad sirds nav piepildīta un joprojām alkst pēc tā, kas nav piepildījies, bet pie kā sirds ir vainīga, ja mēs paši nerīkojamies. Sirds tikai norāda, ko viņa vēlas, bet no mums ir atkarīgs šo vēlmi piepildīt. Ja mēs gaidām debess manu no debesīm, var paiet visa dzīve un nesagaidīt šo brīnumu. Žēl, noraudzīties, ka mēs paši dzīvojam bezmērķīgi, visu dzīvi domādami, ka gan jau kādreiz un tas kādreiz tā arī nenotiek.
Runājot par mērķiem un to realizēšanu ar gandarījumu vēlos tevi iepazīstināt ar manu draugu Andreju Vesņinu. Andrejs ir spilgts piemērs tam, ko nozīmē no sapņošanas pāriet pie rīcības. Dažus gadus atpakaļ Andrejs saprata, ka viņa aicinājums – evanģelizēšana ar mūzikas palīdzību. 

Bet kā jau tas dzīvē reizēm gadās, aktualizējās citas vērtības – mācības, bizness un ģimene, bet aicinājums pārgāja otrā plānā. Dievs turpināja atgādināt par atstāto talantu. Lai saprastu Dieva vēstījumu, Andrejam nācās saskarties ar praktiski sava biznesa – celtniecības jomā, bankrotu. Viņš saprata, ka nepieciešams vairāk iedziļināties Dieva Vārdā un lūgšanās ar jaunu spēku un degsmi. Sarunās ar ticīgiem cilvēkiem Dievs atgādināja par Andreja aicinājumu. Piekusis cīnoties ar pašu Dievu sirdiplosošā lūgšanā Andrejs apsolīja darīt visu, lai piepildītu Dieva plānu, izlaižot ilgi gaidīto CD.
    Šodien Andreijs var droši teikt, ka viens etaps viņa dzīvē ir paveikts. 2007. gada novembrī tika izlaists pirmais CD ar viņa dziesmām.
Pienesot Dievam Godu!
SPEKTRS: Vairākus gadus atpakaļ Tu dedzīgi ar ģitāru rokās slavēji Dievu dievkalpojumos. Tagad esi izlaidis savu solo disku. Kādas tu redzi atšķirības starp slavēšanas un solo darbu.
 
Andreijs: Slavēšana ir Dieva pagodināšana. Principā, ieplānotais otrais projekts ir iecerēts disks ar 12 slavēšanas dziesmām. Un trešais, kā arī ceturtais CD – mūzikls ar instrumentālu pieskaņu 5 dziesmas. Runājot par šo CD, tas ir paredzēts gan kristīgai un nekristīgai auditorijai. Tās mērķis, aicinājums kristiešiem, lai pārstāj sapņot un sāk rīkoties. Bet nekristiešiem – Dievs gaida, atgriešanas un grēku nožēlošana. Kāpēc es esmu izvēlējies tieši šādu formātu? Domāju, ka mūsu kristiešiem ir vajadzīgs kāds virzošs grūdiens, lai pavedinātu uz kādām konkrētām rīcībām.

SPEKTRS: Tavs rīcības plāns ir nopietns. Lai to realizētu tu ieliki projektā ne tikai savas pūles, bet arī savas personīgās finanses. Summa nav no mazajām. Esmu ievērojusi, ka tomēr mūziķi nav gatavi ieguldīt finanses projektā. Tas apstādina daudzus. Tas ir nopietns upuris. Tomēr daudzi izvēlas gaidīt finansiālu atbalstu no citiem.
Andrejs: Jā! Finanses – tas ir upuris. Vienkāršāk gaidīt uz citiem. Tā tie dažkārt fantastiskie muziķu projekti stāv neievēroti un nepiepildīti. Bet var jau būt arī cita veida problēma, piemēram, neziņa kā pasniegt savu projektu un pierādīt, ka šis darbs ir to vērts, lai realizētu. Bet no otras puses no malas cilvēki vēl nesaprot, ka ieguldīšana muzikālos projektos ir nepieciešama. Tāpēc mūziķiem ir grūti radīt mūziku un strādāt peļņas nesošā darbā vienlaicīgi. Bet jāapzinās, ka pirmkārt savā muzikālajā projektā esmu ieinteresēts es pats. Un neviens manā vietā manu sapni nerealizēs, ja es nedarīšu visu no sevis atkarīgu. Visam ir sava noteikta cena. Strādājot biznesā esmu sapratis, ka par visu dzīvē ir jāmaksā.
SPEKTRS: Lai realizētu savu mērķi tu uzaicināji savā komandā profesionālus mūziķus.
Andrejs: Jā! Pimkārt, es ļoti labi apzinājos, ka vairākus gadus neesmu nodarbojies ar mūziku un balsi. Otrkārt, es visu gribēju izdarīt pēc iespejas kvalitativāk, tādēļ bija nepieciešama profesionālu palīdzība.
SPEKTRS:  Kā tu domā vai tas nav tāpēc, ka profesionāļi par to no tevis saņēma atalgojumu?

Andrejs:
 Starp citu, vairāki no viņiem naudu neprasīja. Es centos izklāstīt savu domu kā nu spēdams un viņi piekrita. Es saprotu arī to, ka šodienas situācijā vienkārši ideja nestrādā. Daudzi ir jau noguruši no idejām. Cilvēki nesaprot, ka arī mūziķus nepieciešams finansēt. Viņi tāpat kā citi ir daudzus gadus mācījušies, maksājuši par studijām un pienesuši savas dzīves kā upuri. Uzskatu, ka tā nav pareiza daudzu mācītāju un citu cilvēku pieej,a izmantot mūziķus. (Nav pārtulkojams) „Na haļavu” Tādai pieejai ir jāpazūd no kristīgās sabiedrības.
Problēmas kristīgajā mūzikā
SPEKTRS: Tu esi pieskaries nopietnai tēmai. Vecajā Derībā ir teikts, ka templī uzturējās apmaksāti Levīti, tas ir muziķi un slavētāji. Es pieļauju domu, ka katram kristietim, jeb draudzes loceklim ir savi noteikti uzdevumi draudzē. Dievs katram no mums ieliek sirdī to, ar ko mēs varētu viens otram pakalpot un palīdzēt. Tas taču būtu normāli, ka draudzes locekļi varētu finansiāli atbalstīt mūziķus, jo galu galā muziķi un slavētāji ir tie, kuri atver debesis, tas ir garīgo atmosfēru draudzē slavēšanas laikā un kad viņu domas ir aizņemtas ar to, ko rīt savai ģimenei likt galdā, tad kādas debesis tad tur var atvēries, no tā cieš ne tikai mūziķis pats, bet arī mācītājs un draudze kopumā. Tā ir ļoti liela atbildība atrasties uz skatuves. Domāju, ja draudze to saprastu, saņemot par to atklāsmi, tad varbūt nepastāvētu arī liekas problēmas draudzes kopīgajā dzīvē.
Redzi, mūziķu galvenā prioritāte ir slavēt Dievu un Dievs ir ieinteresēts, lai slavas dziesma izplatītos tautas vidū, jo tieši mūzika ir jauniešu valoda. Tieši caur mūziku viņi saņem atklāsmi par to, ka ir Dievs. Mūzika ir labākais propagandēšanas veids. Mums tas būtu jāsaprot, jo vairāk un labāk attīstīsies kristīgā mūzika, jo ātrāk un efektīvāk cilvēki kļūst pestīti.

Andreijs:
 Domāju, ka jāpārstāj mūziku uztvert kā hobiju. Muziķis, tā ir tāda pati profesija, piemēram, skolotājs. Tāpēc arī mūziķim ir jābūt apmaksātai profesijai. Slava Dievam, ka tagad daudzi ir sākuši to saprast, ka augsta mēra mūziķiem viņu instruments ir darba instruments, kuru uzdevums ir pabarot savu saimnieku.
SPEKTRS: Varbūt arī tāpēc atšķirība starp Latvijas kristīgo un ārzemju mūziku ir tik jūtama?
Andreijs: Pie mums nav attīstīta šī sfēra.
SPEKTRS: Nācies runāt ar daudzām jaunām un arī esošām muzikālām grupām. Šķiet, ka mūzika laba un teksti arī, bet viņi tā slapstās pa draudzi, it kā būtu nepieņemti, un neatbalstīti. Kā tu domā, kāds tam ir iemesls?
Andreijs: Varētu būt gan objetīvs iemesls, gan arī cits. Draudzēs galvenokārt ir savas programmas, kas jārealizē. Tādēļ mūziķiem ir jāpiepulās, lai pierādītu, ka arī viņu projekts ir vērā ņemams. Jāatrod kopēja valoda ar draudžu vadītājiem. Bet ja neizdodas, tad iespējams strādāt pie projekta ar saviem spēkiem, galvenais nenolaist rokas. Un jāsaprot, ka Tava aicinājuma realizācija nav atkarīga no citiem cilvēkiem. Uzskatu, ka daudzas draudzes šiem muzikāntiem varētu palīdzēt ar telpu iedalīšanu mēginājumiem. Pretējā gadījumā, daudzām kristīgām grupām nākas meklēt dažādas studijas, maksāt naudu, lai nodarbotos ar mūziku. Bet tajā pašā laikā šī nauda varētu iet apmierinot draudzes vajadzības.
SPEKTRS: Es saprotu, par ko tu runā, arī man strādājot ar dažādiem muzikāliem projektiem ir nācies uzstūrēties pasaulīgās muzikālās studijās, kurās valda nepatīkama gaisotne, mētājās izsmēķētas cigaretes vai pat alus pudeles un pa vidu tam Tev jāslavē Dievu un jādomā par muzikālo un aranžējuma daļu. Jāsaka godīgi ir ļoti grūti strādāt tādos apstākļos, zinot, ka to taču vari darīt arī Dieva draudzē. Mērķis būtu sasniegts ātrāk un efektīvāk.
 
Andreijs: Jā! Par to esmu runājis ar daudziem mūziķiem, tādēļ esmu spēris pirmo soli un izveidojis pats savu muzikālo ierakstu studiju. Un daudzi, kuri piedzīvo līdzīgas problēmas nāk muzicēt studijā pie manis. Viņiem ir garīgi viegli un spēj virzīties Dieva projektā ātrāk un efektīvāk. Galvenais šajā lietā ir palikt uzticīgam Dievam un nesarūgtināt un nenocietināt savu sirdi. Es esmu laimīgs, ka varu virzīties tajā, ko Dievs man ir atklājis. Esmu pateicīgs Savam Tēvam, ka viņš mani apgādā ar nepieciešamām finansēm, lai to realizētu, dod labus draugus, kas mani atbalsta.
 
SPEKTRS: Klausoties tajā ko tu saki, man prātā ienāca doma, interesanti, tagad ir moderni vaidot interešu grupas, varbūt vienu no tādām vajadzētu rīkot arī mūziķiem? Es tā iedomājos, ka uz tādu vakaru varētu nākt dažāda līmeņa mūziķi, kuri varētu dalīties savā pieredzē un atbalstīt viens otru un pat atrast viens otru. Tas būtu vareni! Tas būtu labs ieguldījums kristīgās mūzikas izrāvienam.
 
Andreijs: Tu zini, arī es esmu par to domājis un pat runājis ar mūziķiem. Ar tādas interešu grupas veidošanu pastāv kāda problēma. Parasti tie lielie mūziķi grib būt vadītāji un neviens no viņiem nevēlas būt otrais. Tomēr vēl tā neapzinās, ka šāda grupa tiek veidota, lai viens otru atbalstītu nevis konkurētu. Mums jāiemācas saprast, ka mēs visi strādājam Viena Tēva Valstībā. Iemantojam nevis sev slavu, bet gan Viņa Slavu un Godību. Tas ir grūti izdarāms. Tādas grupas veidošanā jābūt garīgi briedušiem. Bet kāpēc gan ne, varbūt kaut kas arī veidosies.
 
SPEKTRS: Gribētu izmantot izdevību pateikt, ka tādas interešu grupas veidošana būtu ļoti svarīga, jo daudz ir tādu mūziķu, kuri varbūt nav saskārušies ar CD izlaišanu kā šajā gadījumā tu, kurš jau esi izgājis cauri viesiem ar CD izlaišanas saistītām problēmām un varētu padalīties savā pieredzē, kas būtu jāņem vērā. Tava pieredze atvieglotu ceļu citam. Cits savukārt varētu ar kaut ko palīdzēt tev.
 
Andreijs: Es pat esmu dzirdējis, ka kāds, kaut ko līdzīgu ir centies veidot, vienīgi savā nometnē. Tādas grupas veidošana nevajadzētu būt vienas nometnes intereses apmierināšana. Tam jābūt neitrālām, nu tā piemēram, ir starpkonfesionāls žurnāls „Spektrs” tā arī jābūt starpkonfesionālai muzikālai interešu grupai.
 
SPEKTRS:Ja kāds tomēr uzņemas to darīt dodiet ziņu!

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.