„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

PIETIEK SAPŅOT! Laiks darīt!

Bieži vien dzīvē notiek tā, ka mērķi nepiepildās un varbūt ne vienmēr ir vērts sevi attaisnot ar vārdiem, ka droši vien tas nebija Dieva plāns Tavā dzīvē, jeb arī sātans nozadzis! Bet būsim atklāti paši pret sevi. Kāpēc tu neesi piepildījis savu sapni? Atbildi pats sev – Tāpēc, ka biju slinks; tāpēc, ka domāju draudze palīdzēs, bet nepalīdzēja; tāpēc, ka es domāju vairāk nekā darīju un t.t.

Kāpēc tik skarbi? Tāpēc, ka apnicis noraudzīties, kā mēs paši mokāmies, kad sirds nav piepildīta un joprojām alkst pēc tā, kas nav piepildījies, bet pie kā sirds ir vainīga, ja mēs paši nerīkojamies. Sirds tikai norāda, ko viņa vēlas, bet no mums ir atkarīgs šo vēlmi piepildīt. Ja mēs gaidām debess manu no debesīm, var paiet visa dzīve un nesagaidīt šo brīnumu. Žēl, noraudzīties, ka mēs paši dzīvojam bezmērķīgi, visu dzīvi domādami, ka gan jau kādreiz un tas kādreiz tā arī nenotiek.
Runājot par mērķiem un to realizēšanu ar gandarījumu vēlos tevi iepazīstināt ar manu draugu Andreju Vesņinu. Andrejs ir spilgts piemērs tam, ko nozīmē no sapņošanas pāriet pie rīcības. Dažus gadus atpakaļ Andrejs saprata, ka viņa aicinājums – evanģelizēšana ar mūzikas palīdzību. 

Bet kā jau tas dzīvē reizēm gadās, aktualizējās citas vērtības – mācības, bizness un ģimene, bet aicinājums pārgāja otrā plānā. Dievs turpināja atgādināt par atstāto talantu. Lai saprastu Dieva vēstījumu, Andrejam nācās saskarties ar praktiski sava biznesa – celtniecības jomā, bankrotu. Viņš saprata, ka nepieciešams vairāk iedziļināties Dieva Vārdā un lūgšanās ar jaunu spēku un degsmi. Sarunās ar ticīgiem cilvēkiem Dievs atgādināja par Andreja aicinājumu. Piekusis cīnoties ar pašu Dievu sirdiplosošā lūgšanā Andrejs apsolīja darīt visu, lai piepildītu Dieva plānu, izlaižot ilgi gaidīto CD.
    Šodien Andreijs var droši teikt, ka viens etaps viņa dzīvē ir paveikts. 2007. gada novembrī tika izlaists pirmais CD ar viņa dziesmām.
Pienesot Dievam Godu!
SPEKTRS: Vairākus gadus atpakaļ Tu dedzīgi ar ģitāru rokās slavēji Dievu dievkalpojumos. Tagad esi izlaidis savu solo disku. Kādas tu redzi atšķirības starp slavēšanas un solo darbu.
 
Andreijs: Slavēšana ir Dieva pagodināšana. Principā, ieplānotais otrais projekts ir iecerēts disks ar 12 slavēšanas dziesmām. Un trešais, kā arī ceturtais CD – mūzikls ar instrumentālu pieskaņu 5 dziesmas. Runājot par šo CD, tas ir paredzēts gan kristīgai un nekristīgai auditorijai. Tās mērķis, aicinājums kristiešiem, lai pārstāj sapņot un sāk rīkoties. Bet nekristiešiem – Dievs gaida, atgriešanas un grēku nožēlošana. Kāpēc es esmu izvēlējies tieši šādu formātu? Domāju, ka mūsu kristiešiem ir vajadzīgs kāds virzošs grūdiens, lai pavedinātu uz kādām konkrētām rīcībām.

SPEKTRS: Tavs rīcības plāns ir nopietns. Lai to realizētu tu ieliki projektā ne tikai savas pūles, bet arī savas personīgās finanses. Summa nav no mazajām. Esmu ievērojusi, ka tomēr mūziķi nav gatavi ieguldīt finanses projektā. Tas apstādina daudzus. Tas ir nopietns upuris. Tomēr daudzi izvēlas gaidīt finansiālu atbalstu no citiem.
Andrejs: Jā! Finanses – tas ir upuris. Vienkāršāk gaidīt uz citiem. Tā tie dažkārt fantastiskie muziķu projekti stāv neievēroti un nepiepildīti. Bet var jau būt arī cita veida problēma, piemēram, neziņa kā pasniegt savu projektu un pierādīt, ka šis darbs ir to vērts, lai realizētu. Bet no otras puses no malas cilvēki vēl nesaprot, ka ieguldīšana muzikālos projektos ir nepieciešama. Tāpēc mūziķiem ir grūti radīt mūziku un strādāt peļņas nesošā darbā vienlaicīgi. Bet jāapzinās, ka pirmkārt savā muzikālajā projektā esmu ieinteresēts es pats. Un neviens manā vietā manu sapni nerealizēs, ja es nedarīšu visu no sevis atkarīgu. Visam ir sava noteikta cena. Strādājot biznesā esmu sapratis, ka par visu dzīvē ir jāmaksā.
SPEKTRS: Lai realizētu savu mērķi tu uzaicināji savā komandā profesionālus mūziķus.
Andrejs: Jā! Pimkārt, es ļoti labi apzinājos, ka vairākus gadus neesmu nodarbojies ar mūziku un balsi. Otrkārt, es visu gribēju izdarīt pēc iespejas kvalitativāk, tādēļ bija nepieciešama profesionālu palīdzība.
SPEKTRS:  Kā tu domā vai tas nav tāpēc, ka profesionāļi par to no tevis saņēma atalgojumu?

Andrejs:
 Starp citu, vairāki no viņiem naudu neprasīja. Es centos izklāstīt savu domu kā nu spēdams un viņi piekrita. Es saprotu arī to, ka šodienas situācijā vienkārši ideja nestrādā. Daudzi ir jau noguruši no idejām. Cilvēki nesaprot, ka arī mūziķus nepieciešams finansēt. Viņi tāpat kā citi ir daudzus gadus mācījušies, maksājuši par studijām un pienesuši savas dzīves kā upuri. Uzskatu, ka tā nav pareiza daudzu mācītāju un citu cilvēku pieej,a izmantot mūziķus. (Nav pārtulkojams) „Na haļavu” Tādai pieejai ir jāpazūd no kristīgās sabiedrības.
Problēmas kristīgajā mūzikā
SPEKTRS: Tu esi pieskaries nopietnai tēmai. Vecajā Derībā ir teikts, ka templī uzturējās apmaksāti Levīti, tas ir muziķi un slavētāji. Es pieļauju domu, ka katram kristietim, jeb draudzes loceklim ir savi noteikti uzdevumi draudzē. Dievs katram no mums ieliek sirdī to, ar ko mēs varētu viens otram pakalpot un palīdzēt. Tas taču būtu normāli, ka draudzes locekļi varētu finansiāli atbalstīt mūziķus, jo galu galā muziķi un slavētāji ir tie, kuri atver debesis, tas ir garīgo atmosfēru draudzē slavēšanas laikā un kad viņu domas ir aizņemtas ar to, ko rīt savai ģimenei likt galdā, tad kādas debesis tad tur var atvēries, no tā cieš ne tikai mūziķis pats, bet arī mācītājs un draudze kopumā. Tā ir ļoti liela atbildība atrasties uz skatuves. Domāju, ja draudze to saprastu, saņemot par to atklāsmi, tad varbūt nepastāvētu arī liekas problēmas draudzes kopīgajā dzīvē.
Redzi, mūziķu galvenā prioritāte ir slavēt Dievu un Dievs ir ieinteresēts, lai slavas dziesma izplatītos tautas vidū, jo tieši mūzika ir jauniešu valoda. Tieši caur mūziku viņi saņem atklāsmi par to, ka ir Dievs. Mūzika ir labākais propagandēšanas veids. Mums tas būtu jāsaprot, jo vairāk un labāk attīstīsies kristīgā mūzika, jo ātrāk un efektīvāk cilvēki kļūst pestīti.

Andreijs:
 Domāju, ka jāpārstāj mūziku uztvert kā hobiju. Muziķis, tā ir tāda pati profesija, piemēram, skolotājs. Tāpēc arī mūziķim ir jābūt apmaksātai profesijai. Slava Dievam, ka tagad daudzi ir sākuši to saprast, ka augsta mēra mūziķiem viņu instruments ir darba instruments, kuru uzdevums ir pabarot savu saimnieku.
SPEKTRS: Varbūt arī tāpēc atšķirība starp Latvijas kristīgo un ārzemju mūziku ir tik jūtama?
Andreijs: Pie mums nav attīstīta šī sfēra.
SPEKTRS: Nācies runāt ar daudzām jaunām un arī esošām muzikālām grupām. Šķiet, ka mūzika laba un teksti arī, bet viņi tā slapstās pa draudzi, it kā būtu nepieņemti, un neatbalstīti. Kā tu domā, kāds tam ir iemesls?
Andreijs: Varētu būt gan objetīvs iemesls, gan arī cits. Draudzēs galvenokārt ir savas programmas, kas jārealizē. Tādēļ mūziķiem ir jāpiepulās, lai pierādītu, ka arī viņu projekts ir vērā ņemams. Jāatrod kopēja valoda ar draudžu vadītājiem. Bet ja neizdodas, tad iespējams strādāt pie projekta ar saviem spēkiem, galvenais nenolaist rokas. Un jāsaprot, ka Tava aicinājuma realizācija nav atkarīga no citiem cilvēkiem. Uzskatu, ka daudzas draudzes šiem muzikāntiem varētu palīdzēt ar telpu iedalīšanu mēginājumiem. Pretējā gadījumā, daudzām kristīgām grupām nākas meklēt dažādas studijas, maksāt naudu, lai nodarbotos ar mūziku. Bet tajā pašā laikā šī nauda varētu iet apmierinot draudzes vajadzības.
SPEKTRS: Es saprotu, par ko tu runā, arī man strādājot ar dažādiem muzikāliem projektiem ir nācies uzstūrēties pasaulīgās muzikālās studijās, kurās valda nepatīkama gaisotne, mētājās izsmēķētas cigaretes vai pat alus pudeles un pa vidu tam Tev jāslavē Dievu un jādomā par muzikālo un aranžējuma daļu. Jāsaka godīgi ir ļoti grūti strādāt tādos apstākļos, zinot, ka to taču vari darīt arī Dieva draudzē. Mērķis būtu sasniegts ātrāk un efektīvāk.
 
Andreijs: Jā! Par to esmu runājis ar daudziem mūziķiem, tādēļ esmu spēris pirmo soli un izveidojis pats savu muzikālo ierakstu studiju. Un daudzi, kuri piedzīvo līdzīgas problēmas nāk muzicēt studijā pie manis. Viņiem ir garīgi viegli un spēj virzīties Dieva projektā ātrāk un efektīvāk. Galvenais šajā lietā ir palikt uzticīgam Dievam un nesarūgtināt un nenocietināt savu sirdi. Es esmu laimīgs, ka varu virzīties tajā, ko Dievs man ir atklājis. Esmu pateicīgs Savam Tēvam, ka viņš mani apgādā ar nepieciešamām finansēm, lai to realizētu, dod labus draugus, kas mani atbalsta.
 
SPEKTRS: Klausoties tajā ko tu saki, man prātā ienāca doma, interesanti, tagad ir moderni vaidot interešu grupas, varbūt vienu no tādām vajadzētu rīkot arī mūziķiem? Es tā iedomājos, ka uz tādu vakaru varētu nākt dažāda līmeņa mūziķi, kuri varētu dalīties savā pieredzē un atbalstīt viens otru un pat atrast viens otru. Tas būtu vareni! Tas būtu labs ieguldījums kristīgās mūzikas izrāvienam.
 
Andreijs: Tu zini, arī es esmu par to domājis un pat runājis ar mūziķiem. Ar tādas interešu grupas veidošanu pastāv kāda problēma. Parasti tie lielie mūziķi grib būt vadītāji un neviens no viņiem nevēlas būt otrais. Tomēr vēl tā neapzinās, ka šāda grupa tiek veidota, lai viens otru atbalstītu nevis konkurētu. Mums jāiemācas saprast, ka mēs visi strādājam Viena Tēva Valstībā. Iemantojam nevis sev slavu, bet gan Viņa Slavu un Godību. Tas ir grūti izdarāms. Tādas grupas veidošanā jābūt garīgi briedušiem. Bet kāpēc gan ne, varbūt kaut kas arī veidosies.
 
SPEKTRS: Gribētu izmantot izdevību pateikt, ka tādas interešu grupas veidošana būtu ļoti svarīga, jo daudz ir tādu mūziķu, kuri varbūt nav saskārušies ar CD izlaišanu kā šajā gadījumā tu, kurš jau esi izgājis cauri viesiem ar CD izlaišanas saistītām problēmām un varētu padalīties savā pieredzē, kas būtu jāņem vērā. Tava pieredze atvieglotu ceļu citam. Cits savukārt varētu ar kaut ko palīdzēt tev.
 
Andreijs: Es pat esmu dzirdējis, ka kāds, kaut ko līdzīgu ir centies veidot, vienīgi savā nometnē. Tādas grupas veidošana nevajadzētu būt vienas nometnes intereses apmierināšana. Tam jābūt neitrālām, nu tā piemēram, ir starpkonfesionāls žurnāls „Spektrs” tā arī jābūt starpkonfesionālai muzikālai interešu grupai.
 
SPEKTRS:Ja kāds tomēr uzņemas to darīt dodiet ziņu!

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.