„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Peļņa internetā

Samākslotas lietas nepastāv mūžīgi, arī ekonomiskās augšupejas situācijā. Pārlieku straujai augšupejai seko strauja lejupslīde. Pārspīlētais cenu kāpums ir neslikts, ja to patērētājs spēj atļauties, bet ja tomēr nē?!

To, ka Latviju sagaida ekonomikas krīze bija paredzama, bet tomēr Tautas Partija, kura bija atbildīga par ekonomiskās krīzes novēršanu uztrauca vien partijas, bet nevis tautas intereses. Un, lūk, pie kā ir nonākusi cenu un pakalpojumu, valdības izpratnē, izlīdzināšana un pielīdzināšana Eiropas standartcenām.

Latvijas valsts prezidents V. Zatlers vienā no Saeimas sēdēm pateica tieši: „Pēdējos trīs gadus valdības vadībā un Finanšu ministrijā bija Tautas partijas pārstāvji, taču šajā laikā tā arī netika sabalansēts valsts pamatbudžets un izveidots stabilizācijas fonds. Tādējādi Latvija nav pienācīgi labi sagatavojusies pašreizējai finanšu un ekonomikas krīzei”.

Valdība kļūdās, bet jācieš tautai. Bet… tomēr…, vai nav cita ceļa kā varētu balansēt un izķepuroties no finansiālā kraha? Izradās ir!

Peļņa internetā. Vai peļņa internetā glābs Latvijas tautu ekonomikas krīzes laikā? Centīsimies to noskaidrot ar interneta mārketinga speciālista Aigara Armanova palīdzību.

SPEKTRS: Aigar, kā Jūs domājat, vai interneta bizness spētu palīdzēt Latvijas ekonomiskās krīzes laikā un tās novēršanā

Aigars Armanovs: Ļoti labs jautājums – tieši tas ir vadmotīvs, kas mani vada arī uzsākt kaut ko darīt Latvijā. Ar to es domāju gan savu darbību www.webmeistari.lvforumā, gan savu jauntopošo projektu www.webmarketing.lv, kas tieši arī būs informatīvs projekts par visiem jautājumiem, kas saistīti ar mazo Interneta biznesu.

Pats labākais, kas ir Interneta biznesā – tas ir tas, ka Tu to vari vadīt no jebkuras vietas. Vai Tu esi mājās vai auto vai ceļojumā, ja Tev ir līdzi savs laptops, tad arī bizness ir zem kontroles.

Es šajā jautājumā ļoti kritiski skatos uz mūsu valdības, izglītības iestāžu darbu. Kāpēc? Tāpēc, ka šobrīd daudziem smagajā periodā tieši Interneta bizness ir tas, kas daudzus jo daudzus cilvēkus mūsu valstī varētu glābt. Jo, lai uzsāktu Interneta biznesu, nemaz nevajag nekādu dižo sākumkapitālu. Katrā ziņā uzsākt Interneta biznesu finansiālā ziņā ir daudz vieglāk nekā atvērt mazu veikaliņu, kur tirgot konditorijas izstrādājumus.

Protams, lai uzsāktu biznesu Internetā, ir jābūt informētam, ir jāmācās un tas ir jādara visu laiku. Arī tad, kad bizness ir uzsākts. Taču tā nebūtu problēma – vidējais latvietis arī izceļas ar to, ka vienmēr ir gatavs mācīties un attīstīties. Dodiet tikai viņam pamatu, sākuma atbalsta punktu!

Bet kāpēc tas nenotiek? Ar ko nodarbojas tā ministrija, kurai tas būtu jādara? No tās puses es to tik vien dzirdu, kā “elektroniskais paraksts” vai vēl kādi citi nieki. Kamdēļ šajā valstī ir vajadzīgs elektroniskais paraksts, ja lielākā daļa Latvijā prot lietot tikai populāros iepazīšanās portālus. Vai tiešām neko vairāk nespēj? Cilvēkiem katastrofāli trūkst informācijas! Neviens šajā valstī pat necenšas neko darīt, lai notiktu pretējais, lai cilvēki būtu informēti par šīm peļņas vai papildus peļņas iespējām. Tas ko cilvēki zina, tas viss ir saistīts ar negācijām. Tauta ir pārņemta ar negatīvajām lietām, baumo, ka Internetā tikai krāpšanas vien notiek.

Lielas nekārtības notiek arī uzņēmumu vidū. Pirmkārt, tie pārsvarā ļoti neprofesionāli pieiet sevis integrēšanai Interneta vidē. Otrkārt, savas neinformētības dēļ zaudē daudz naudas pakalopjumos un servisos, kas nemaz tik daudz nemaksā. Piemēram, optimizāciju meklēšanas sistēmā „Google.” Ir daudzas “firmiņas” Latvijā, kas par brangu naudu pārdot „neko” un uzņēmēji uz to „uzķeras.”

SPEKTRS: Kā Jūs domājat, kāpēc cilvēki neuzticas peļņas iespējai internetā?

Aigars: Pārsvarā Latvijā tiek izplatīti peļņas veidi, kur jāspiež uz baneriem vai jālasa meili ar iespēju pelnīt milzum lielās naudas summas. Nezinot, ka patiesībā tas ir vissliktākais peļņas veids Internetā. Es to nesaucu, par peļņas iespēju. Mans kolēģis Roberts no refer.lv izdomāja lielisku šī “Interneta biznesa” apzīmējumu – “sērkociņu tirgošana Daugavmalā”…Arī pēdējie topošie projekti – santīma izsoles un līdzīgi projekti šo situāciju neuzlabo. Man par to patiesi ir skumji. Ļoti skumji. Cilvēki tiek piekrāpti vēl vairāk un viņu uzticība Interneta projektiem pasliktinās, lai gan būtu jābūt tieši otrādi. Es pat pamanīju, ka vienā no šādiem projektiem ir iesaistīta respektējama reklāmas aģentūra, kas mani sarūgtina vēl vairāk. Vieglas peļņas iespējas uz cilvēku lētticības rēķinu ir ļoti gards kumoss Interneta darboņiem. Taču tik tālu iet nedrīkst, kā tas notiek pašlaik.

Tāpēc arī mums, latviešu Interneta mārketieriem ir jāveic savs ieguldījums šī jautājuma sakārtošanā, t.i. jāinformē, jāizglīto cilvēki. Katra nelielais ieguldījums kopā veido lielu ieguldījumu un mums tas ir jādara valsts, izglītības iestāžu vietā. Tikai tad situācija uzlabosies un cilvēki sapratīs, kas Internetā ir labs un kas ir slikts. Un nebūs tā, ka viss ir slikts.

Tāpēc man ir liels prieks, ka ir tādi Andis un Roberts no www.refer.lv, Vairis nowww.webmeistari.lv, kā arī Sandis no www.sandisviksna.lv, kuri dara šo darbu.

S: Ar ko ir jārēķinās, lai uzsāktu interneta biznesu?A: Kā jau pieminēju, ir jārēķinās ar to, ka visu laiku, uzsveru, visu laiku būs jāmācās un jāattīstās. Interneta biznesa zinātne attīstās visstraujāk kā jebkura cita zinātne un te ieguvējs būs tikai tas, kas visu laiku būs informēts par jaunajām tendencēm un iespējām. Tas ir līdzīgi kā modes biznesā – ja Tu neesi aktuāls, tad Tevis nav vispār. Diemžēl vai par laimi, bet tā tas ir. No vienas puses tas ir grūti, bet no otras puses tas ir ļoti interesanti. Interneta biznesā nekad nav garlaicīgi.

Vēl ir svarīgi saprast, ka pašā sākumā nekādus miljonus un pat tūkstošus nopelnīt nevarēs. Paies pusgads, varbūt gads, varbūt vairāk (dažiem varbūt arī mazāk), kad tiks saņemta laba peļņa. Tas ir kā jebkurā citā biznesā. Tāpat arī nozīmīga vieta ir plānošanai, bez tās neiztikt – savs darbs būs ļoti spēcīgi jāorganizē.

Protams, neiztikt bez investēšanas. Ja netiks investēts, tad būs tāda mīcīšanās uz vietas. Jāinvestē izglītībā, jāinvestē programmu izstrādē, ja to prasa projekta specifika, dizainā, drošībā utt.

Piemēram, man pašam tagad ir tieši tas posms, ka cenšos daudz investēt savā attīstībā. Galvenokārt, tas saistīts ar izglītību, bet ne tikai, jāpērk arī programmas un palīgintrumenti, kas palīdz iet uz priekšu. Tamdēļ es nevis aizbraucu ceļojumā uz Austrāliju, bet pacietīgi attīstu sevi un savus projektus. Ar to arī jārēķinās.

S: Peļņas iespējas internetā ir plašs klāsts, kā lai indivīds zina, kura no interneta piedāvātiem biznesiem viņam būtu tas piemērotākais?

A: Jā, tā ir taisnība. Internetā peļņas iespējas ir ļoti daudz un dažādas. Sākot ar palīgdarbiem, kur nav nepieciešama pat sava mājas lapa un beidzot ar nopietnu biznesu, teiksim, portāla izskatā vai kādas aplikācijas vai servisa izveidošanā un uzturēšanā.

Lai izvēlētos sev piemēroto peļņas veidu, iesaku izvērtēt savas intereses. Kas ir tas, kas pašam patīk, ar ko esi nodarbojies līdz šim, vai tas ir interesējis. Parasti offlaina pieredzi var pārmest uz online.

Daudzi sāk ar Partnermārketingu – tas ir viens no ienesīgākajiem biznesa veidiem. Partnermārketings ir labs ar to, ka tas ir kā armija dzīvē. Tu izej daudzus jo daudzu Interneta biznesā vitāli svarīgus posmus. Ļoti daudzi cilvēki, kas sāka savu karjeru Partnermārketingā, vēlāk sekmīgi ir izveidojuši nopietnu savu biznesu.

Ir svarīgi atcerēties – Internetā nekas nepaliek nepamanīts, tāpēc ir jāklausa savai sirdij. Protams, vispirms ir jāsaprot visas peļņas iespējas Internetā, lai varētu tās izvērtēt un izvēlēties sev piemēroto.

S: Kādu interneta biznesu atbalstāt un piedalāties Jūs?

A: Es atbalstu lielāko daļu no Interneta biznesa veidiem, es esmu Interneta biznesa liels fans un man interesē praktiski visas iespējas.

Es pats sāku tieši ar Partnermārketingu. Arī tagad ar to nodarbojos, tomēr laiks iet, zināšanas un ambīcijas pieaug. Gan galvā, gan uz papīra ir daudz ideju un jaunu projektu skices, kas ikdienu tiek izvērtētas, papildinātas un pārrēķinātas. Kā jau minēju, tad drīzumā sākšu kaut ko jaunu savā dzīvē – būšu pilsoniskais žurnālists, jeb blogeris. Informēšu cilvēkus par visu to, kas mani pašu interesē un ceru, ka man arī palīdzēs kolēģi, daži, no kuriem jau ir piekrituši.

S: Tāda veida žurnālisti pašreiz Latvijā trūkst, jo cilvēki maz tiek informēti un tendēti mācīties pareizas, pozitīvas un lietderīgas lietas. Varbūt Jūs varētu ne tikai informēt, bet arī izglītot Latvijas tautu finansiālā ziņā?

A: Nākotnē ir padomā projekts izglītības jomā, bet par to ir vēl pāragri runāt…

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?(0)

  VL-TB/LNNK rosinājusi liegt piemērot atvieglojumus sabiedriskajā transportā trešo valstu pilsoņiem. Likumprojektā noteikts, ka braukšanas maksas atvieglojumus varētu saņemt Latvijas valstspiederīgie, Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices pilsoņi, kā arī bezvalstnieki. Pēc likumprojekta autoru domām, šādas izmaiņas motivēs cilvēkus saglabāt vai iegūt Latvijas valstspiederību, tāpat būšot pozitīva ietekme uz pašvaldību budžetiem. Rīgas domes

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju(0)

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs saistībā ar t.s. Stambulas konvencijas ratifikāciju uzskata, ka vardarbība ir ļaunums, jo īpaši pret bērniem, sievietēm. Taču problēma t.s. Stambulas konvencijas kontekstā rodas, kad sākam iedziļināties, kas tiek saprasts ar vārdu „vardarbība”.  1)Vai piespiest ārsti pretēji savai reliģiskajai pārliecībai izdarīt abortu, t.i. nogalināt mazu neaizsargātu dzīvību nav vēl

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.