„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Panākumi

Anatolijs Tihomirovs

“ “Panākumi” kā tādi, vispār nepastāv, jeb precizējot “neizdošanās” neeksistē. “Gūt” sekmes un “būt” sekmīgs ir viens un tas pats. Miljonārs guvis sekmes tajā, ka kļuva par miljonāru, ēzelis — kļūstot par ēzeli. Dzīvajam izdodas izdzīvot, bet mirušajam — nomirt.”

Gilberts Keits Čestertons / Gilbert Keith Chesterton

 

Es jau sen esmu pazīstams ar šo saldo vārdu “panākumi”. Agrāk tas mani vilināja un piesaistīja, gluži kā vārdi “laime”, “patiesība”, “visums” un “mūžība”.

Gadu atpakaļ intuitīvi vārda „panākumi“ nozīmi es izpratu šādi – tas ir moderni, tā ir pārpilnība, tas ir „spici“. Tā vai citādi es pilnībā nodevos un sāku nodarboties ar “panākumiem”.

Tagad es precīzi zinu, ko nozīmē vārds „panākumi“ un „neizdošanās“. Vismaz, ko tas nozīmē man.

Mērķtiecīgā amerikāņu kultūra bijušajās PSRS tautās ir ienesusi savu sapratni, kas vairākumam no mums jauc galvu.

No vienas puses angļu vārdnīcā vārdam “success” – ir divas pamatnozīmes: (Oxford cm., Webster)

•           Mērķa sasniegšana;

•           Sociāla statusa līmeņa paaugstināšana.

Esmu sapratis, ka tā nav tā īstā nozīme, kuru varētu izprast mūsu kultūra.

“Dalja” vārdnīcā rakstīts: “gūt panākumus, nozīmē – sasniegt vēlamo“.

„Panākumi” ir absolūti subjektīvs jēdziens. Tas ir saistīts ar personīgajām vēlmēm, nevis ar sociālu statusu. Atgriežoties pie Čestertona citāta, es tiešām nezinu, ko autors vēlējies pateikt attiecībā par ēzeli, miljonāru vai mirušo, bet droši vien uzskaitītie paši zina vai ir sasnieguši vēlamo, bet ja nē, tad automātiski, tos varētu pieskaitīt „neizdošanās” sarakstā.

Manā izpratnē „panākumi” nozīmē, lūk, ko:

•           Sadzirdēt sevi. Izprast sevi. Dzirdēt savu sirdsapziņu, uzklausīt to un sevi iedrošināt. Ieraudzīt iespējas skaidrām acīm. Vēlēties un piepildīt savus sapņus. Apņemšanās un iešana uz mērķi. Redzēt vēlamo.

•           Spēku koncentrācija, un pamazām piespiežot sevi sākt darīt to, ko patiesi uzskatu par pareizu, kas ir saskaņā ar manu iekšējo balsi, jeb sirdsapziņu.

“Sirds balss ir tik vāja, ka tā ir viegli noslāpējama. Kad sāc dzīvot saskaņā ar to un iemācies saklausīt, tad tā kļūst skaidra. Un tu to nekad nesajauksi ar ko citu.”

Madam de Stell

Es kļūstu sekmīgs, tad, kad sev godīgi varu apgalvot, ka es nodarbojos ar to, uz ko esmu aicināts. Skaidri apzināties, ka dzirdu savu iekšējo balsi, zinu savu sapni un pacietīgi eju tai pretī, lai realizētu to savā dzīvē.

Esmu ceļā, un tuvojos mērķim.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.