„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Panākumi

Anatolijs Tihomirovs

“ “Panākumi” kā tādi, vispār nepastāv, jeb precizējot “neizdošanās” neeksistē. “Gūt” sekmes un “būt” sekmīgs ir viens un tas pats. Miljonārs guvis sekmes tajā, ka kļuva par miljonāru, ēzelis — kļūstot par ēzeli. Dzīvajam izdodas izdzīvot, bet mirušajam — nomirt.”

Gilberts Keits Čestertons / Gilbert Keith Chesterton

 

Es jau sen esmu pazīstams ar šo saldo vārdu “panākumi”. Agrāk tas mani vilināja un piesaistīja, gluži kā vārdi “laime”, “patiesība”, “visums” un “mūžība”.

Gadu atpakaļ intuitīvi vārda „panākumi“ nozīmi es izpratu šādi – tas ir moderni, tā ir pārpilnība, tas ir „spici“. Tā vai citādi es pilnībā nodevos un sāku nodarboties ar “panākumiem”.

Tagad es precīzi zinu, ko nozīmē vārds „panākumi“ un „neizdošanās“. Vismaz, ko tas nozīmē man.

Mērķtiecīgā amerikāņu kultūra bijušajās PSRS tautās ir ienesusi savu sapratni, kas vairākumam no mums jauc galvu.

No vienas puses angļu vārdnīcā vārdam “success” – ir divas pamatnozīmes: (Oxford cm., Webster)

•           Mērķa sasniegšana;

•           Sociāla statusa līmeņa paaugstināšana.

Esmu sapratis, ka tā nav tā īstā nozīme, kuru varētu izprast mūsu kultūra.

“Dalja” vārdnīcā rakstīts: “gūt panākumus, nozīmē – sasniegt vēlamo“.

„Panākumi” ir absolūti subjektīvs jēdziens. Tas ir saistīts ar personīgajām vēlmēm, nevis ar sociālu statusu. Atgriežoties pie Čestertona citāta, es tiešām nezinu, ko autors vēlējies pateikt attiecībā par ēzeli, miljonāru vai mirušo, bet droši vien uzskaitītie paši zina vai ir sasnieguši vēlamo, bet ja nē, tad automātiski, tos varētu pieskaitīt „neizdošanās” sarakstā.

Manā izpratnē „panākumi” nozīmē, lūk, ko:

•           Sadzirdēt sevi. Izprast sevi. Dzirdēt savu sirdsapziņu, uzklausīt to un sevi iedrošināt. Ieraudzīt iespējas skaidrām acīm. Vēlēties un piepildīt savus sapņus. Apņemšanās un iešana uz mērķi. Redzēt vēlamo.

•           Spēku koncentrācija, un pamazām piespiežot sevi sākt darīt to, ko patiesi uzskatu par pareizu, kas ir saskaņā ar manu iekšējo balsi, jeb sirdsapziņu.

“Sirds balss ir tik vāja, ka tā ir viegli noslāpējama. Kad sāc dzīvot saskaņā ar to un iemācies saklausīt, tad tā kļūst skaidra. Un tu to nekad nesajauksi ar ko citu.”

Madam de Stell

Es kļūstu sekmīgs, tad, kad sev godīgi varu apgalvot, ka es nodarbojos ar to, uz ko esmu aicināts. Skaidri apzināties, ka dzirdu savu iekšējo balsi, zinu savu sapni un pacietīgi eju tai pretī, lai realizētu to savā dzīvē.

Esmu ceļā, un tuvojos mērķim.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)(0)

Pamācības Laikam nav neviena vīriešu kārtu un bieži vien arī sieviešu kārtu dzimuma cilvēku, kuri jaunībā nebūtu, kaut dienu nodarbojušies ar kādu no cīņas veidiem. Nav neviena, kurš nebūtu kaut pagalma līmenī mācījies atvairīt sitienu, sist tā lai krīt un, dažādus paņēmienus pret uzbrucēju ar nazi. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir gana daudz tīmeklī dažādu video

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?(0)

Pagājušā 2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmēja ASV ekonomiku un tika radīts vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas apmēros, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tajā skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV sen.

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš(0)

Noslēdzas 1991. gada Janvāra barikāžu aizstāvju kalendārā atcere. Mēdz sacīt, ka no vēstures jāmācās, visbiežāk gan diemžēl nepasakot, ko tieši. Ko varam secināt no šīs savas vēsturiskās pieredzes? Toreiz, pirms 28 gadiem mūsu stratēģiski svarīgo infrastruktūru – valdības iestādes, TV, Daugavas tiltus, uc. izgāja sargāt daudzi tūkstoši brīvprātīgo aizstāvju kailām rokām. Tika veikts milzu organizatoriskais

Leonards Inkins: Kremļa ierocis

Leonards Inkins: Kremļa ierocis(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Māksla Lai ilustrētu, ne tikai mākslas, bet arī plašāk – kultūras un cilvēka attiecības Jānis Miezītis savā grāmatā «Būt latvietim» runā par ūdeni peldošu cilvēku. Viss, kas palīdz cilvēkam, peldot, noturēties virs ūdens ir māksla (kultūra), bet viss, kas to

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu(1)

Raksta autori: Miezislavs Piotrovskis (ks. Mieczysław Piotrowski TChr);  Miroslavs Ruckis (dr hab. inż. Mirosław Rucki) ; “Mīliet viens otru!” Euharistijas brīnums Sokulkā, tāpat kā citi Euharistijas brīnumi, kas notikuši Baznīcas vēsturē, ir visvarenā Dieva īpašas zīmes, kas aicina mūs uz grēku nožēlu, kā  arī māca un audzina mūs. Caur šīm zīmēm – Euharististijas brīnumiem – Kristus apstiprina, ka

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.