„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NESAPROTAMS GIGANT – PUTNS NOMIRIS JAUNS UN BIJIS SPALVOTS

2007. gada 14. jūlijā saņemtas ziņas no Ķīnas. Arheologi atrakuši gigant – putnu, kas pēc ārējā izskata dīvaināks par pingvīnu, kura spārni nav pielietojami lidošanai.

 
Atraduma aprakstu apņēmās veikt zinātnieku grupa. Tās galvenais speciālists – ģeoloģijas un arheoloģijas institūta (Institute of Geology and Palaeontology) Ķīnas zinātnes akadēmiķis Hings Hu (Xing Xu). Šī komanda ilgi un cītīgi strādājusi, lai klajā nāktu ar paziņojumu – rakstu žurnālam „Nature”.

Izrādījās, ka dzīvnieks – putns nav bijis nemaz tik mazs 8 metrugarš un 5 metruaugsts.
Pēc gabarītiem līdzinās zilonim vienīgi tā svars – 1.4 tonnas. Un tomēr šis dzīvnieks vairāk līdzinās baisam putnam. Putnu nosaukuši par spārnoto sugas putnu Gigantoraptor erlianensis. Viņam nav zobu, bet ir knābis. Priekšējās ekstremitātes, spārni neattīstīti un pārklātas ar spalvām. Spalvas bijušas skaistumam un kā teica doktors Sju tās ir palīdzējušas putna olas uzturēt siltumā.

PĻAUKA EVOLUCIJAS PIEKRITĒJIEM

Arheoloģijā vienmēr ir pastāvējis uzskats, ka evolūcijas ceļā plēsīgie dinozauri ar laiku līdzinājās putniem un turklāt izmēros kļuvuši mazāki, bet gigant – putns pilnīgi pretēji, nesaprotamu iemeslu dēļ kļuvis par gigantu. Doktors Sju paskaidroja, ka šī radība ir pati lielākā no tiem, kuri ir pārklāti ar spalvu.


Interesanti, ka Gigantoraptor erlianensis ir bijis zālēdājs un gaļēdajs vienlaicīgi. Par to liecina nagi 30 cm, maza galva ar garu kaklu, lai aizsniegtu koku lapotnes un spēcīgi attīstītas kājas, lai panāktu upuru.
Šo putnu it kā varētu dēvēt par evolūcijas „pārejas posmu”. Zālēdāja – gaļēdājs un dzīvnieks – putns.
Principā evolūcijas piekritēji skaļi neapspriež atradumu, jo nav saprotams, vai tas ir „pārējas posma” pierādījums vai gluži pretēji.
Arheologi lēš, ka Gigantoraptor erlianensis varētu pieskaitīt pie olu zagļu dzimtas. Vienīgi tie ir bijuši 53 reizes vieglāki.
Tika noskaidrots, ka putns ir miris jauns – 11gadu vecumā.
Varbūt iemesls bija – pasaules ūdens plūdi?

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.