„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NESAPROTAMS GIGANT – PUTNS NOMIRIS JAUNS UN BIJIS SPALVOTS

2007. gada 14. jūlijā saņemtas ziņas no Ķīnas. Arheologi atrakuši gigant – putnu, kas pēc ārējā izskata dīvaināks par pingvīnu, kura spārni nav pielietojami lidošanai.

 
Atraduma aprakstu apņēmās veikt zinātnieku grupa. Tās galvenais speciālists – ģeoloģijas un arheoloģijas institūta (Institute of Geology and Palaeontology) Ķīnas zinātnes akadēmiķis Hings Hu (Xing Xu). Šī komanda ilgi un cītīgi strādājusi, lai klajā nāktu ar paziņojumu – rakstu žurnālam „Nature”.

Izrādījās, ka dzīvnieks – putns nav bijis nemaz tik mazs 8 metrugarš un 5 metruaugsts.
Pēc gabarītiem līdzinās zilonim vienīgi tā svars – 1.4 tonnas. Un tomēr šis dzīvnieks vairāk līdzinās baisam putnam. Putnu nosaukuši par spārnoto sugas putnu Gigantoraptor erlianensis. Viņam nav zobu, bet ir knābis. Priekšējās ekstremitātes, spārni neattīstīti un pārklātas ar spalvām. Spalvas bijušas skaistumam un kā teica doktors Sju tās ir palīdzējušas putna olas uzturēt siltumā.

PĻAUKA EVOLUCIJAS PIEKRITĒJIEM

Arheoloģijā vienmēr ir pastāvējis uzskats, ka evolūcijas ceļā plēsīgie dinozauri ar laiku līdzinājās putniem un turklāt izmēros kļuvuši mazāki, bet gigant – putns pilnīgi pretēji, nesaprotamu iemeslu dēļ kļuvis par gigantu. Doktors Sju paskaidroja, ka šī radība ir pati lielākā no tiem, kuri ir pārklāti ar spalvu.


Interesanti, ka Gigantoraptor erlianensis ir bijis zālēdājs un gaļēdajs vienlaicīgi. Par to liecina nagi 30 cm, maza galva ar garu kaklu, lai aizsniegtu koku lapotnes un spēcīgi attīstītas kājas, lai panāktu upuru.
Šo putnu it kā varētu dēvēt par evolūcijas „pārejas posmu”. Zālēdāja – gaļēdājs un dzīvnieks – putns.
Principā evolūcijas piekritēji skaļi neapspriež atradumu, jo nav saprotams, vai tas ir „pārējas posma” pierādījums vai gluži pretēji.
Arheologi lēš, ka Gigantoraptor erlianensis varētu pieskaitīt pie olu zagļu dzimtas. Vienīgi tie ir bijuši 53 reizes vieglāki.
Tika noskaidrots, ka putns ir miris jauns – 11gadu vecumā.
Varbūt iemesls bija – pasaules ūdens plūdi?

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Leonards Inkins: kas ir valsts?

Leonards Inkins: kas ir valsts?(0)

18.11.2020. Pie Kārļa Ulmaņa. Foto: Marlēna Pirvica Bieži dzirdu, ka: valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga uc. Par to, kas ir valsts, kopš Platona ir daudz grāmatu uzrakstīts, daudz filmu uzņemts un daudz skaidrots. Bieži par valsti grāmatās paustais,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.