„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NESAPROTAMS GIGANT – PUTNS NOMIRIS JAUNS UN BIJIS SPALVOTS

2007. gada 14. jūlijā saņemtas ziņas no Ķīnas. Arheologi atrakuši gigant – putnu, kas pēc ārējā izskata dīvaināks par pingvīnu, kura spārni nav pielietojami lidošanai.

 
Atraduma aprakstu apņēmās veikt zinātnieku grupa. Tās galvenais speciālists – ģeoloģijas un arheoloģijas institūta (Institute of Geology and Palaeontology) Ķīnas zinātnes akadēmiķis Hings Hu (Xing Xu). Šī komanda ilgi un cītīgi strādājusi, lai klajā nāktu ar paziņojumu – rakstu žurnālam „Nature”.

Izrādījās, ka dzīvnieks – putns nav bijis nemaz tik mazs 8 metrugarš un 5 metruaugsts.
Pēc gabarītiem līdzinās zilonim vienīgi tā svars – 1.4 tonnas. Un tomēr šis dzīvnieks vairāk līdzinās baisam putnam. Putnu nosaukuši par spārnoto sugas putnu Gigantoraptor erlianensis. Viņam nav zobu, bet ir knābis. Priekšējās ekstremitātes, spārni neattīstīti un pārklātas ar spalvām. Spalvas bijušas skaistumam un kā teica doktors Sju tās ir palīdzējušas putna olas uzturēt siltumā.

PĻAUKA EVOLUCIJAS PIEKRITĒJIEM

Arheoloģijā vienmēr ir pastāvējis uzskats, ka evolūcijas ceļā plēsīgie dinozauri ar laiku līdzinājās putniem un turklāt izmēros kļuvuši mazāki, bet gigant – putns pilnīgi pretēji, nesaprotamu iemeslu dēļ kļuvis par gigantu. Doktors Sju paskaidroja, ka šī radība ir pati lielākā no tiem, kuri ir pārklāti ar spalvu.


Interesanti, ka Gigantoraptor erlianensis ir bijis zālēdājs un gaļēdajs vienlaicīgi. Par to liecina nagi 30 cm, maza galva ar garu kaklu, lai aizsniegtu koku lapotnes un spēcīgi attīstītas kājas, lai panāktu upuru.
Šo putnu it kā varētu dēvēt par evolūcijas „pārejas posmu”. Zālēdāja – gaļēdājs un dzīvnieks – putns.
Principā evolūcijas piekritēji skaļi neapspriež atradumu, jo nav saprotams, vai tas ir „pārējas posma” pierādījums vai gluži pretēji.
Arheologi lēš, ka Gigantoraptor erlianensis varētu pieskaitīt pie olu zagļu dzimtas. Vienīgi tie ir bijuši 53 reizes vieglāki.
Tika noskaidrots, ka putns ir miris jauns – 11gadu vecumā.
Varbūt iemesls bija – pasaules ūdens plūdi?

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.