„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NESAPROTAMS GIGANT – PUTNS NOMIRIS JAUNS UN BIJIS SPALVOTS

2007. gada 14. jūlijā saņemtas ziņas no Ķīnas. Arheologi atrakuši gigant – putnu, kas pēc ārējā izskata dīvaināks par pingvīnu, kura spārni nav pielietojami lidošanai.

 
Atraduma aprakstu apņēmās veikt zinātnieku grupa. Tās galvenais speciālists – ģeoloģijas un arheoloģijas institūta (Institute of Geology and Palaeontology) Ķīnas zinātnes akadēmiķis Hings Hu (Xing Xu). Šī komanda ilgi un cītīgi strādājusi, lai klajā nāktu ar paziņojumu – rakstu žurnālam „Nature”.

Izrādījās, ka dzīvnieks – putns nav bijis nemaz tik mazs 8 metrugarš un 5 metruaugsts.
Pēc gabarītiem līdzinās zilonim vienīgi tā svars – 1.4 tonnas. Un tomēr šis dzīvnieks vairāk līdzinās baisam putnam. Putnu nosaukuši par spārnoto sugas putnu Gigantoraptor erlianensis. Viņam nav zobu, bet ir knābis. Priekšējās ekstremitātes, spārni neattīstīti un pārklātas ar spalvām. Spalvas bijušas skaistumam un kā teica doktors Sju tās ir palīdzējušas putna olas uzturēt siltumā.

PĻAUKA EVOLUCIJAS PIEKRITĒJIEM

Arheoloģijā vienmēr ir pastāvējis uzskats, ka evolūcijas ceļā plēsīgie dinozauri ar laiku līdzinājās putniem un turklāt izmēros kļuvuši mazāki, bet gigant – putns pilnīgi pretēji, nesaprotamu iemeslu dēļ kļuvis par gigantu. Doktors Sju paskaidroja, ka šī radība ir pati lielākā no tiem, kuri ir pārklāti ar spalvu.


Interesanti, ka Gigantoraptor erlianensis ir bijis zālēdājs un gaļēdajs vienlaicīgi. Par to liecina nagi 30 cm, maza galva ar garu kaklu, lai aizsniegtu koku lapotnes un spēcīgi attīstītas kājas, lai panāktu upuru.
Šo putnu it kā varētu dēvēt par evolūcijas „pārejas posmu”. Zālēdāja – gaļēdājs un dzīvnieks – putns.
Principā evolūcijas piekritēji skaļi neapspriež atradumu, jo nav saprotams, vai tas ir „pārējas posma” pierādījums vai gluži pretēji.
Arheologi lēš, ka Gigantoraptor erlianensis varētu pieskaitīt pie olu zagļu dzimtas. Vienīgi tie ir bijuši 53 reizes vieglāki.
Tika noskaidrots, ka putns ir miris jauns – 11gadu vecumā.
Varbūt iemesls bija – pasaules ūdens plūdi?

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis  Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņas dievkalpojumā. Lieldienu rīta galvenā ziņa: kaps ir tukšs! Notikuma konteksts ir šāds: bija uzmodinātas lielas cerības – gan mācekļos, gan tautā – kuras bija sabrukušas Lielajā Piektdienā. Tukšais kaps bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Neviens to negaidīja. Pirmā reakcija bija neticība, bailes, bet arī

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis Lielās Ceturtdienas vakara dievkalpojumā, 29. martā Kāpēc mēs esam radīti? Vai varat atbildēt uzreiz. Kāda ir pirmā atbilde, kas nāk prātā? Man grūti katru tagad uzklausīt, bet gribu, lai mēģināt atbildēt sevī vai arī to izdarāt kā mājasdarbu. Gribu pateikt, ka esam radīti laimei. Ticat? Bet vai jūtaties laimīgi?

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”(0)

Aktieris Džeimss Kevizels, kurš populārajā Mela Gibsona filmā “Kristus ciešanas” atveidojis Jēzu Kristu, ir nācis klajā ar savu liecību  ASV Katoļu universitāšu studentu asociācijas forumā, kas janvāra sākumā norisinājās Čikāgā. Viņš pastāstīja par savu aicinājumu, par to, kā Gibsona filmas uzņemšanā gūtā pieredze ir ietekmējusi viņa garīgo dzīvi, un aicināja jauniešus kļūt par bezbailīgiem Kristus

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(1)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.