„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NESAPROTAMS GIGANT – PUTNS NOMIRIS JAUNS UN BIJIS SPALVOTS

2007. gada 14. jūlijā saņemtas ziņas no Ķīnas. Arheologi atrakuši gigant – putnu, kas pēc ārējā izskata dīvaināks par pingvīnu, kura spārni nav pielietojami lidošanai.

 
Atraduma aprakstu apņēmās veikt zinātnieku grupa. Tās galvenais speciālists – ģeoloģijas un arheoloģijas institūta (Institute of Geology and Palaeontology) Ķīnas zinātnes akadēmiķis Hings Hu (Xing Xu). Šī komanda ilgi un cītīgi strādājusi, lai klajā nāktu ar paziņojumu – rakstu žurnālam „Nature”.

Izrādījās, ka dzīvnieks – putns nav bijis nemaz tik mazs 8 metrugarš un 5 metruaugsts.
Pēc gabarītiem līdzinās zilonim vienīgi tā svars – 1.4 tonnas. Un tomēr šis dzīvnieks vairāk līdzinās baisam putnam. Putnu nosaukuši par spārnoto sugas putnu Gigantoraptor erlianensis. Viņam nav zobu, bet ir knābis. Priekšējās ekstremitātes, spārni neattīstīti un pārklātas ar spalvām. Spalvas bijušas skaistumam un kā teica doktors Sju tās ir palīdzējušas putna olas uzturēt siltumā.

PĻAUKA EVOLUCIJAS PIEKRITĒJIEM

Arheoloģijā vienmēr ir pastāvējis uzskats, ka evolūcijas ceļā plēsīgie dinozauri ar laiku līdzinājās putniem un turklāt izmēros kļuvuši mazāki, bet gigant – putns pilnīgi pretēji, nesaprotamu iemeslu dēļ kļuvis par gigantu. Doktors Sju paskaidroja, ka šī radība ir pati lielākā no tiem, kuri ir pārklāti ar spalvu.


Interesanti, ka Gigantoraptor erlianensis ir bijis zālēdājs un gaļēdajs vienlaicīgi. Par to liecina nagi 30 cm, maza galva ar garu kaklu, lai aizsniegtu koku lapotnes un spēcīgi attīstītas kājas, lai panāktu upuru.
Šo putnu it kā varētu dēvēt par evolūcijas „pārejas posmu”. Zālēdāja – gaļēdājs un dzīvnieks – putns.
Principā evolūcijas piekritēji skaļi neapspriež atradumu, jo nav saprotams, vai tas ir „pārējas posma” pierādījums vai gluži pretēji.
Arheologi lēš, ka Gigantoraptor erlianensis varētu pieskaitīt pie olu zagļu dzimtas. Vienīgi tie ir bijuši 53 reizes vieglāki.
Tika noskaidrots, ka putns ir miris jauns – 11gadu vecumā.
Varbūt iemesls bija – pasaules ūdens plūdi?

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.