„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NEOSTAS šeit!

Apciemojot draudzi „Dieva Valstība” Sauriešos, redzēju, kā gados jaunais un dedzīgais draudzes mācītājs Dmitrijs KIRIČENKO aktīvi pārvietojās pa skatuvi līdzīgi vējam, šajā kustībā iesaistot draudzes locekļus. Izbrīnas vērts bija moments, kad pēkšņi uz skatuves parādījās pavisam jauns puisis repera drēbēs un sāka dziedāt pašsacerētu dziesmu repa stilā. Mūziku šai dziesmai viņš bija izveidojis uz sava datora. Vai varat iedomāties, kas notika draudzē! Vecmāmiņas un vectētiņi cēlās no sēdvietām un atkārtoja dziesmas vārdus:
„Hei, Saurieši, pacel rokas dabesīs!
Saurieši, dziedi Tam!
Saurieši, Kurš radījis šo zemi!
Saurieši, Jēzum Kristum!”


Pēc dievkalpojuma man paveicās „noķert” NeoStasu. Repera ķeršana atkārtojās vairākas reizes, un es viņu nosaucu par NeoStasu – nenotveramo. Izrādās, ka viņš ir ne tikai pazīstams draudzes reperis, bet arī draudzes slavētājs, muzikants un droši vien vēl kāds vienā personā. Mūsu saruna noritēja ar „svētajām pauzēm”, kā tās dēvē mācītājs Dmitrijs, kad dievkalpojuma laikā notiek kādas tehniskas kļūmītes. Bet mūsu gadījumā tās bija tādēļ, ka sarunā nepārtraukti iejaucās citi cilvēki, kuri lūdza NeoStasu kaut ko izdarīt, ko, kā izrādījās, varēja izdarīt tikai viņš un tūlīt. Ar vārdu sakot, „NeoStas šeit”!, „NeoStas – nenotveramais”, „NeoStas – zelta rokas”.
NeoStasa īstais vārds ir Staņislavs VEČKUTOVS, viņam ir 14 gadu, lai gan viņš man vairākas reizes atkārtoja: „Drīz 15.” Tikai šo „drīzo” vēl nāksies gaidīt līdz jūlijam. Dziesmas viņš raksta jau no 10 gadu vecuma. Domāju, ka viņš ir labs piemērs, kuram varētu līdzināties. NeoStas sapņo par to, lai visi viņa ciematā dzīvojošie cilvēki vērstu rokas pret debesīm un slavētu Jēzus vārdu. Šis sapnis spilgti atspoguļojas viņa rakstītajā dziesmā „Saurieši”. Dziesmā „Jautājumi (Questions)” iet runa par mūžīgajiem cilvēku dzīves jēgas meklējumiem, par tiem, kuri cenšas atrast sevi, un arī par to, ka mēs nespēsim aizbēgt un tā vienkārši pazust no Dieva.
„Mamma” ir vēl viena NeoStasa dziesma – veltījums mātei. Tajā NeoStas dzied par mātes lūgšanām, par kopā pārciestajām grūtībām. Un kā pats autors saka: „Pateicība viņai… Es nekad viņu neaizmirsīšu.”
NeoStasa muzikālais dotums ir ierakstīts jau trijos CD diskos. Ja jūs gribat tuvāk iepazīties ar mūsu repera radošo darbību un dzirdēt to arī angļu valodā, tad CD ar autogrāfu varēsiet iegādāties  tieši no viņa svētajām rokām.
[email protected]
[email protected]

Mamma
Saurieši
questions

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.