„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

NEOSTAS šeit!

Apciemojot draudzi „Dieva Valstība” Sauriešos, redzēju, kā gados jaunais un dedzīgais draudzes mācītājs Dmitrijs KIRIČENKO aktīvi pārvietojās pa skatuvi līdzīgi vējam, šajā kustībā iesaistot draudzes locekļus. Izbrīnas vērts bija moments, kad pēkšņi uz skatuves parādījās pavisam jauns puisis repera drēbēs un sāka dziedāt pašsacerētu dziesmu repa stilā. Mūziku šai dziesmai viņš bija izveidojis uz sava datora. Vai varat iedomāties, kas notika draudzē! Vecmāmiņas un vectētiņi cēlās no sēdvietām un atkārtoja dziesmas vārdus:
„Hei, Saurieši, pacel rokas dabesīs!
Saurieši, dziedi Tam!
Saurieši, Kurš radījis šo zemi!
Saurieši, Jēzum Kristum!”


Pēc dievkalpojuma man paveicās „noķert” NeoStasu. Repera ķeršana atkārtojās vairākas reizes, un es viņu nosaucu par NeoStasu – nenotveramo. Izrādās, ka viņš ir ne tikai pazīstams draudzes reperis, bet arī draudzes slavētājs, muzikants un droši vien vēl kāds vienā personā. Mūsu saruna noritēja ar „svētajām pauzēm”, kā tās dēvē mācītājs Dmitrijs, kad dievkalpojuma laikā notiek kādas tehniskas kļūmītes. Bet mūsu gadījumā tās bija tādēļ, ka sarunā nepārtraukti iejaucās citi cilvēki, kuri lūdza NeoStasu kaut ko izdarīt, ko, kā izrādījās, varēja izdarīt tikai viņš un tūlīt. Ar vārdu sakot, „NeoStas šeit”!, „NeoStas – nenotveramais”, „NeoStas – zelta rokas”.
NeoStasa īstais vārds ir Staņislavs VEČKUTOVS, viņam ir 14 gadu, lai gan viņš man vairākas reizes atkārtoja: „Drīz 15.” Tikai šo „drīzo” vēl nāksies gaidīt līdz jūlijam. Dziesmas viņš raksta jau no 10 gadu vecuma. Domāju, ka viņš ir labs piemērs, kuram varētu līdzināties. NeoStas sapņo par to, lai visi viņa ciematā dzīvojošie cilvēki vērstu rokas pret debesīm un slavētu Jēzus vārdu. Šis sapnis spilgti atspoguļojas viņa rakstītajā dziesmā „Saurieši”. Dziesmā „Jautājumi (Questions)” iet runa par mūžīgajiem cilvēku dzīves jēgas meklējumiem, par tiem, kuri cenšas atrast sevi, un arī par to, ka mēs nespēsim aizbēgt un tā vienkārši pazust no Dieva.
„Mamma” ir vēl viena NeoStasa dziesma – veltījums mātei. Tajā NeoStas dzied par mātes lūgšanām, par kopā pārciestajām grūtībām. Un kā pats autors saka: „Pateicība viņai… Es nekad viņu neaizmirsīšu.”
NeoStasa muzikālais dotums ir ierakstīts jau trijos CD diskos. Ja jūs gribat tuvāk iepazīties ar mūsu repera radošo darbību un dzirdēt to arī angļu valodā, tad CD ar autogrāfu varēsiet iegādāties  tieši no viņa svētajām rokām.
[email protected]
[email protected]

Mamma
Saurieši
questions

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)

Leonards Inkins: Nazis pret kodolieročiem (Nelieši)(0)

Pamācības Laikam nav neviena vīriešu kārtu un bieži vien arī sieviešu kārtu dzimuma cilvēku, kuri jaunībā nebūtu, kaut dienu nodarbojušies ar kādu no cīņas veidiem. Nav neviena, kurš nebūtu kaut pagalma līmenī mācījies atvairīt sitienu, sist tā lai krīt un, dažādus paņēmienus pret uzbrucēju ar nazi. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir gana daudz tīmeklī dažādu video

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?

Leonards Inkins par ārpolitikas prognozēm: Kas gaidāms Jaunajā 2019.gadā?(0)

Pagājušā 2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmēja ASV ekonomiku un tika radīts vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas apmēros, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tajā skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV sen.

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš

Guntis Kalme: Janvāra barikādes un šodienas hibrīdkarš(0)

Noslēdzas 1991. gada Janvāra barikāžu aizstāvju kalendārā atcere. Mēdz sacīt, ka no vēstures jāmācās, visbiežāk gan diemžēl nepasakot, ko tieši. Ko varam secināt no šīs savas vēsturiskās pieredzes? Toreiz, pirms 28 gadiem mūsu stratēģiski svarīgo infrastruktūru – valdības iestādes, TV, Daugavas tiltus, uc. izgāja sargāt daudzi tūkstoši brīvprātīgo aizstāvju kailām rokām. Tika veikts milzu organizatoriskais

Leonards Inkins: Kremļa ierocis

Leonards Inkins: Kremļa ierocis(0)

Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Māksla Lai ilustrētu, ne tikai mākslas, bet arī plašāk – kultūras un cilvēka attiecības Jānis Miezītis savā grāmatā «Būt latvietim» runā par ūdeni peldošu cilvēku. Viss, kas palīdz cilvēkam, peldot, noturēties virs ūdens ir māksla (kultūra), bet viss, kas to

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu

Svētā vakarēdiena brīnums: Vīns pārvēršas asinīs jeb pret faktiem nav argumentu(1)

Raksta autori: Miezislavs Piotrovskis (ks. Mieczysław Piotrowski TChr);  Miroslavs Ruckis (dr hab. inż. Mirosław Rucki) ; “Mīliet viens otru!” Euharistijas brīnums Sokulkā, tāpat kā citi Euharistijas brīnumi, kas notikuši Baznīcas vēsturē, ir visvarenā Dieva īpašas zīmes, kas aicina mūs uz grēku nožēlu, kā  arī māca un audzina mūs. Caur šīm zīmēm – Euharististijas brīnumiem – Kristus apstiprina, ka

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.