„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kāds ir veiksmes noslēpums?

Foto: Armands Ābelītis – uzņēmējs un raksta tulks ar Sergeju Terehovu.

Vispirms par Sergeju. Sergejs Terehovs ir trīs bērnu tēvs, mācītājs un uzņēmējs Vladivostokas miljonārs. Ar biznesu viņš ir uz „Tu” jau no 12 gadu vecuma, nodarbojoties ar basketbolu viņam bija izdevība braukt uz dažādām valstīm, tad arī pamanīja, ka citur uz dažādām precēm ir zemākas cenas, nekā viņa dzimtajā pilsētā Čerepovecā, tāpēc viņš sāka uzpirkt vairumā košļenes un dažādus citus sīkumus un pārdot tās par augstāku cenu savas pilsētas vietējiem iedzīvotājiem. Kā viņš pats saka, bērnībā nodarbojās ar „spekulāciju”, kaut arī lietas gāja veiksmīgi, Sergejam nācās uztraukties arī par to, ka par tāda veida spekulācijām sēdināja cietumā, bet par laimi viņš no tā tika sveikā.
19 gadu vecumā, kādu reizi izejot no restorāna alkohola reibumā, viņš uzdeva sev jautājumu, kas ar viņu notiks, kad nomirs. Tā lēnā garā virzoties uz mājām ieraudzīja autobusu uz kura bija filmas reklāma „Jēzus no Nācaretes” un viņš aizgāja uz filmu, pēc tam nožēloja grēkus un nodeva savu dzīvi Dieva rokās.
Tagad viņš daudzu gadu garumā nodarbojas ar metāllūžņu biznesu. Uzpērk metāllūžņus, pārstrādā tos un pārdod „Severstal” kompānijai, kas ir viņa lielākais partneris, aiz tās seko ārzemju firmas.
Sergejs īpaši atbalsta dažādus labdarības projektus. Viņš finansē bērnu patversmi un par savu naudu uzcēlis namu 15 bērniem. Viņa mērķis ir, lai bērni patversmē dzīvotu tikpat labi, kā viņa paša bērni. Nams ir nodrošināts ar aparatūru, saunu, sporta zāli un sakņu dārzu. Labdarībā ir iekļauts arī palīdzība bezpajumtniekiem apgādājot apmēram 160 cilvēkus dienā ar siltu ēdienu, palīdz atjaunot dokumentus un atrast darbu. Sergejs apgādā arī cietumniekus ar medicīnisko palīdzību, ārstējot cietumniekiem zobus, jo tāds pakalpojums bez maksas viņiem zonā nav pieejams.
Sergejs labprāt  padalīsies ar veiksmes noslēpumu.

Novērojot veiksmīgus un lielus cilvēkus, es domāju, kādā veidā viņi ir veiksmīgi un analizējot šo jautājumu, es nācu pie slēdziena, ka nekāda naudas summa mani nespētu padarīt laimīgu un veiksmīgu, jo par cik esmu uzņēmējs, tad kā jau biznesā tas notiek, ka ieguldot naudu uzņēmējdarbībā naudas nekad nepietiek. Un Bībelē uzdūros uz vārdiem, kurus saka Timotejs: „Esi apmierināts un godīgs”. Pārdomājot šos vārdus es nācu pie slēdziena, ka es vienmēr esmu ar kaut ko neapmierināts, kaut arī esmu turīgs uzņēmējs. Es biju neapmierināts ar savu valdību, darbiniekiem un privāto dzīvi.

Kurnēšana
Kāds draugs man teica, vai tu zini kāpēc pasaulē ir tik daudz neapmierinātu cilvēku? Viens no svarīgākiem iemesliem ir tāpēc, ka viņi kurn. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc Izraēlas tauta nespēja ieiet apsolītajā zemē, viņi nepārtraukti ceļa laikā bija ar kaut ko neapmierināti, viņi kurnēja un pat bija gatavi nogalināt savu „ganu” Mozu, jo uzskatīja viņu par visu nelaimju nesēju un nemanīja, ka visa vaina ir viņos pašos.

Dievs ienīst kurnēšanu!
Vēlāk mēs lasām, ka Dievs teica Mozum, ka Viņš likvidēs visu tautu un sāks veidot cilvēci no Mozus, bet Mozus aizlūdza par savu tautu un Dievs apžēlojās.
Otra lieta, ko es saskatīju, ka tad, kad mēs kurnam, tad zaudējam enerģiju. Un sirgstam ar nervu slimībām.
Treškārt, kurnēšanas rezultātā, Tu kļūsti kā tējkanna ar vāciņu, kas vārīšanas laikā visu laiku trīc. Cilvēki sāk no Tevis izvairīties un nevēlas ar Tevi ielaisties biznesa sakaros.
Es sapratu šīs lietas un pārstāju pat vārdos izteikt negatīvas lietas. Tajā vietā es sāku aizlūgt par valdību, prezidentu, mēru un citiem. Tādā veidā sāku saskatīt lūgšanas augļus.
Novērojot veiksmīgu uzņēmēju, (neatkarīgi no tā, vai viņš ir ticīgs vai nē), personīgo dzīvi es ievēroju, ka viņi nekurn. Viņi netiesā savu tuvāko. Es pazīstu personīgi kādu miljardieri un kad ar viņu tiekos es ievēroju, ka viņš nekad nevienu neapsūdz, netiesā savus pārdarītājus un nekurn.

Godā savus vecākus!
Vēl viens svarīgs moments, ko es ievēroju veiksmīgu cilvēku dzīvēs, tas ir, ka viņi ciena savus vecākus. Viņi rūpējās un apgādā tos. Un interesanti, ka arī Bībelē ir teikts: godā savus vecākus, tad tev būs ilgs mūžs.
Piemēram, tu teiksi, kāds ir sakars starp manu vecāku cienīšanu un uzplaukumu biznesā? Ir tiešs sakars. Dievs tā ir noteicis un es tam ticu. Pavērojiet Kaukāzu iedzīvotājus, viņu mūžs ir lielāks un dzīvo labvēlīgos apstākļos. Neskatoties uz kara darbībām. Kāpēc tas tā ir? Jo viņiem no bērnu kājas iemācīts godāt savus vecākus, viņi rūpējas par tiem un klausa. Viņiem ir ciešas attiecības starp radiem un dzīvo draudzīgi. Kaukāzā nevar pat iedomāties, ka varētu pacelt roku pret savu tēvu vai aizvainot māti, tad drīzāk viņu pašu nogalinās par tādu rīcību.
Pavērojiet Japānu, arī tur cilvēki ilgi dzīvo, tādēļ, ka dziļi ciena savus vecākus.
Attiecībā par šo tēmu, es vēlos ar Jums padalīties ar vienu stāstu. Reiz dzīvoja kāda ģimene, kurā starp ģimenes locekļiem bija arī vectēvs. Kādā dzīves periodā sieva un vīrs nolēma, ka vecaistēvs ir traucēklis un aizsūtīja viņu dzīvot uz pirts māju un kad bija auksts laiks, tēvs aizsūtīja savu dēlu, lai tas vectēvam aiznes siltu segu. Kad dēls atgriezās vecāki redzēja, ka viņš segu ir pārgriezis uz pusēm un kad tēvs pajautāja, kāpēc gan viņš tā ir darījis, tad dēls atbildējis, ka viņam jārēķinās, ka drīz nāksies piešķirt segu arī viņiem pašiem. Tātad, sējas un pļaujas likums strādā, ko sējam to arī pļaujam.
No savas labdarības sfēras varu pastāstīt, ka Dievs atbalsta mūsu lēmumus, es reiz dzirdēju, ka kāds uzņēmējs pats par savu naudu ir uzcēlis bērnu namu 50 bērniem un to nodrošina uzturēšanai, es iedegos ar šādu ideju un vēlējos darīt kaut ko līdzīgu. Kāds uzņēmējs man piedāvāja nopirkt nepabeigtu māju un es savā prātā analizēju, ka ja es pārdošu automašīnu un sākšu krāt naudu, tad pēc kāda neilga laika es to varētu iegādāties, bet Dievs rīkojās savādāk, Viņš man deva iespēju nopelnīt tādu naudas summu, kuru es nebiju pelnījis visā savā mūžā un šī nauda pietika, lai segtu visus izdevumus par nama būvēšanu. Pēc tam es ievēroju, ka mans bizness sāka pacelties kā raķete gaisā. Tas bija vareni.
Svarīgi ir būt žēlsirdīgam, ja tu redzi cita vajadzību palīdzi un Dievs palīdzēs Tev.
Esmu ievērojis, ka veiksmīgi uzņēmēji daudz ziedo dažādiem projektiem un viņu bizness plaukst.
Interesanti, ka Vecās Derības laikos, Dāvids Dieva tempļa celšanai savāca lielas bagātības – zeltu, sudrabu un dārgakmeņus un tad, kad nams tika uzcelts, viņš lūdzot Dievu pateicās par to, ka Dievs ir atļāvis, lai no bagātībām, kuras Viņš ir devis, varētu atkal to atdot atpakaļ Dievam. Dāvids pateicās Dievam arī par to, ka Viņš nav nocietinājis viņa sirdi, bet devis žēlsirdības pilnu sirdi. Priecājās par sēklu (finanses), kuru varēja atkal iesēt (ieguldīt).
Es ticu, ka tad, kad pienāks laiks mums doties debesīs un Dievs atdalīs taisnos no netaisnajiem, tad taisnajiem viņš teiks: „Es nācu pie Jums un biju izsalcis un Jūs mani pabarojāt, Es biju izslāpis un Jūs man devāt dzert”. Kad tas varēja notikt? Es domāju, ka atbilde ir rodama vienkāršā sadzīves piemērā, kad tu ej garām maizes lūdzējam, tad iedod to, ko prasa, nopērkot barību vai arī atbalstot finansiāli. Jo varbūt, ka trūkuma cietēja acīm uz Tevi raugās pats Dievs.

Desmitā tiesa
Es no saviem ienākumiem Dievam atdodu 20%. Es vēlos laika gaitā to palielināt vēl vairāk. Dievs man dod visu nepieciešamo dzīvei.

Pārbaudījumi
Esmu savā dzīvē sapratis, ka ir dažāda līmeņa pārbaudījumi.
1. Sezonas grūtības. Pārejošas. Pienāk vecums, kad vecāki vairs nepērk apģērbu, bet liek Tev pašam nopelnīt, tās ir pārejošas grūtības.
2. Situācijas grūtības. Jaunieši seko modei. Tagad modē ir nēsāt īsus krekliņus un jaciņas un jaunas meitenes ziemas laikā nēsā īsas jaciņas ar atvērtiem vēderiem un pēc tam brīnās, kāpēc nespēj dzemdēt. Vai tur ir Dieva vaina? Nē, paša vaina, vajadzēja savulaik ar galvu domāt, kad ļāvās apsaldēt savas olnīcas.
3. Līmeņa grūtības. Tās Dievs pieļauj. Spilgts piemērs no Bībeles, kas labi attēlo šīs grūtības ir stāsts par Jāzepu, kurš visu savu bērnību peldējās tēva mīlestībā un pēkšņi viņa brāļi viņu nodeva un iemeta bedrē, pēc tam pārdeva to garām ejošajai karavānai. Tad nācās sēdēt cietumā ne par ko. Jāzepam nācās saskarties ar dažādām līmeņa grūtībām.
Dievs vēlas, lai tu spētu iziet cauri šādām grūtībām. Lai stiprinātu Tevi un padarītu Tevi stiprāku. Jāzepam nebija viegli, bet viņa situācijas atviegloja tas, ka viņš bija ar Dievu un Dievs bija ar viņu, tas ir līdzīgi kā medaļas divas puses. Grūtāk ir kad tu saskaries ar pārbaudījumu un attālinies no Dieva. Tad ir tiešām grūti. Kad mēs esam pazemīgi Dieva priekšā, tad mūsu dzīvēs ienāk Dieva bijība. Dieva bijība ir gudrības sākums, tā saka Bībele. Tad parādās pareizs skats uz dzīvi, pareiza domāšana.
Slava, bagātība un dzīvība.


0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.