„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Kāds ir veiksmes noslēpums?

Foto: Armands Ābelītis – uzņēmējs un raksta tulks ar Sergeju Terehovu.

Vispirms par Sergeju. Sergejs Terehovs ir trīs bērnu tēvs, mācītājs un uzņēmējs Vladivostokas miljonārs. Ar biznesu viņš ir uz „Tu” jau no 12 gadu vecuma, nodarbojoties ar basketbolu viņam bija izdevība braukt uz dažādām valstīm, tad arī pamanīja, ka citur uz dažādām precēm ir zemākas cenas, nekā viņa dzimtajā pilsētā Čerepovecā, tāpēc viņš sāka uzpirkt vairumā košļenes un dažādus citus sīkumus un pārdot tās par augstāku cenu savas pilsētas vietējiem iedzīvotājiem. Kā viņš pats saka, bērnībā nodarbojās ar „spekulāciju”, kaut arī lietas gāja veiksmīgi, Sergejam nācās uztraukties arī par to, ka par tāda veida spekulācijām sēdināja cietumā, bet par laimi viņš no tā tika sveikā.
19 gadu vecumā, kādu reizi izejot no restorāna alkohola reibumā, viņš uzdeva sev jautājumu, kas ar viņu notiks, kad nomirs. Tā lēnā garā virzoties uz mājām ieraudzīja autobusu uz kura bija filmas reklāma „Jēzus no Nācaretes” un viņš aizgāja uz filmu, pēc tam nožēloja grēkus un nodeva savu dzīvi Dieva rokās.
Tagad viņš daudzu gadu garumā nodarbojas ar metāllūžņu biznesu. Uzpērk metāllūžņus, pārstrādā tos un pārdod „Severstal” kompānijai, kas ir viņa lielākais partneris, aiz tās seko ārzemju firmas.
Sergejs īpaši atbalsta dažādus labdarības projektus. Viņš finansē bērnu patversmi un par savu naudu uzcēlis namu 15 bērniem. Viņa mērķis ir, lai bērni patversmē dzīvotu tikpat labi, kā viņa paša bērni. Nams ir nodrošināts ar aparatūru, saunu, sporta zāli un sakņu dārzu. Labdarībā ir iekļauts arī palīdzība bezpajumtniekiem apgādājot apmēram 160 cilvēkus dienā ar siltu ēdienu, palīdz atjaunot dokumentus un atrast darbu. Sergejs apgādā arī cietumniekus ar medicīnisko palīdzību, ārstējot cietumniekiem zobus, jo tāds pakalpojums bez maksas viņiem zonā nav pieejams.
Sergejs labprāt  padalīsies ar veiksmes noslēpumu.

Novērojot veiksmīgus un lielus cilvēkus, es domāju, kādā veidā viņi ir veiksmīgi un analizējot šo jautājumu, es nācu pie slēdziena, ka nekāda naudas summa mani nespētu padarīt laimīgu un veiksmīgu, jo par cik esmu uzņēmējs, tad kā jau biznesā tas notiek, ka ieguldot naudu uzņēmējdarbībā naudas nekad nepietiek. Un Bībelē uzdūros uz vārdiem, kurus saka Timotejs: „Esi apmierināts un godīgs”. Pārdomājot šos vārdus es nācu pie slēdziena, ka es vienmēr esmu ar kaut ko neapmierināts, kaut arī esmu turīgs uzņēmējs. Es biju neapmierināts ar savu valdību, darbiniekiem un privāto dzīvi.

Kurnēšana
Kāds draugs man teica, vai tu zini kāpēc pasaulē ir tik daudz neapmierinātu cilvēku? Viens no svarīgākiem iemesliem ir tāpēc, ka viņi kurn. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc Izraēlas tauta nespēja ieiet apsolītajā zemē, viņi nepārtraukti ceļa laikā bija ar kaut ko neapmierināti, viņi kurnēja un pat bija gatavi nogalināt savu „ganu” Mozu, jo uzskatīja viņu par visu nelaimju nesēju un nemanīja, ka visa vaina ir viņos pašos.

Dievs ienīst kurnēšanu!
Vēlāk mēs lasām, ka Dievs teica Mozum, ka Viņš likvidēs visu tautu un sāks veidot cilvēci no Mozus, bet Mozus aizlūdza par savu tautu un Dievs apžēlojās.
Otra lieta, ko es saskatīju, ka tad, kad mēs kurnam, tad zaudējam enerģiju. Un sirgstam ar nervu slimībām.
Treškārt, kurnēšanas rezultātā, Tu kļūsti kā tējkanna ar vāciņu, kas vārīšanas laikā visu laiku trīc. Cilvēki sāk no Tevis izvairīties un nevēlas ar Tevi ielaisties biznesa sakaros.
Es sapratu šīs lietas un pārstāju pat vārdos izteikt negatīvas lietas. Tajā vietā es sāku aizlūgt par valdību, prezidentu, mēru un citiem. Tādā veidā sāku saskatīt lūgšanas augļus.
Novērojot veiksmīgu uzņēmēju, (neatkarīgi no tā, vai viņš ir ticīgs vai nē), personīgo dzīvi es ievēroju, ka viņi nekurn. Viņi netiesā savu tuvāko. Es pazīstu personīgi kādu miljardieri un kad ar viņu tiekos es ievēroju, ka viņš nekad nevienu neapsūdz, netiesā savus pārdarītājus un nekurn.

Godā savus vecākus!
Vēl viens svarīgs moments, ko es ievēroju veiksmīgu cilvēku dzīvēs, tas ir, ka viņi ciena savus vecākus. Viņi rūpējās un apgādā tos. Un interesanti, ka arī Bībelē ir teikts: godā savus vecākus, tad tev būs ilgs mūžs.
Piemēram, tu teiksi, kāds ir sakars starp manu vecāku cienīšanu un uzplaukumu biznesā? Ir tiešs sakars. Dievs tā ir noteicis un es tam ticu. Pavērojiet Kaukāzu iedzīvotājus, viņu mūžs ir lielāks un dzīvo labvēlīgos apstākļos. Neskatoties uz kara darbībām. Kāpēc tas tā ir? Jo viņiem no bērnu kājas iemācīts godāt savus vecākus, viņi rūpējas par tiem un klausa. Viņiem ir ciešas attiecības starp radiem un dzīvo draudzīgi. Kaukāzā nevar pat iedomāties, ka varētu pacelt roku pret savu tēvu vai aizvainot māti, tad drīzāk viņu pašu nogalinās par tādu rīcību.
Pavērojiet Japānu, arī tur cilvēki ilgi dzīvo, tādēļ, ka dziļi ciena savus vecākus.
Attiecībā par šo tēmu, es vēlos ar Jums padalīties ar vienu stāstu. Reiz dzīvoja kāda ģimene, kurā starp ģimenes locekļiem bija arī vectēvs. Kādā dzīves periodā sieva un vīrs nolēma, ka vecaistēvs ir traucēklis un aizsūtīja viņu dzīvot uz pirts māju un kad bija auksts laiks, tēvs aizsūtīja savu dēlu, lai tas vectēvam aiznes siltu segu. Kad dēls atgriezās vecāki redzēja, ka viņš segu ir pārgriezis uz pusēm un kad tēvs pajautāja, kāpēc gan viņš tā ir darījis, tad dēls atbildējis, ka viņam jārēķinās, ka drīz nāksies piešķirt segu arī viņiem pašiem. Tātad, sējas un pļaujas likums strādā, ko sējam to arī pļaujam.
No savas labdarības sfēras varu pastāstīt, ka Dievs atbalsta mūsu lēmumus, es reiz dzirdēju, ka kāds uzņēmējs pats par savu naudu ir uzcēlis bērnu namu 50 bērniem un to nodrošina uzturēšanai, es iedegos ar šādu ideju un vēlējos darīt kaut ko līdzīgu. Kāds uzņēmējs man piedāvāja nopirkt nepabeigtu māju un es savā prātā analizēju, ka ja es pārdošu automašīnu un sākšu krāt naudu, tad pēc kāda neilga laika es to varētu iegādāties, bet Dievs rīkojās savādāk, Viņš man deva iespēju nopelnīt tādu naudas summu, kuru es nebiju pelnījis visā savā mūžā un šī nauda pietika, lai segtu visus izdevumus par nama būvēšanu. Pēc tam es ievēroju, ka mans bizness sāka pacelties kā raķete gaisā. Tas bija vareni.
Svarīgi ir būt žēlsirdīgam, ja tu redzi cita vajadzību palīdzi un Dievs palīdzēs Tev.
Esmu ievērojis, ka veiksmīgi uzņēmēji daudz ziedo dažādiem projektiem un viņu bizness plaukst.
Interesanti, ka Vecās Derības laikos, Dāvids Dieva tempļa celšanai savāca lielas bagātības – zeltu, sudrabu un dārgakmeņus un tad, kad nams tika uzcelts, viņš lūdzot Dievu pateicās par to, ka Dievs ir atļāvis, lai no bagātībām, kuras Viņš ir devis, varētu atkal to atdot atpakaļ Dievam. Dāvids pateicās Dievam arī par to, ka Viņš nav nocietinājis viņa sirdi, bet devis žēlsirdības pilnu sirdi. Priecājās par sēklu (finanses), kuru varēja atkal iesēt (ieguldīt).
Es ticu, ka tad, kad pienāks laiks mums doties debesīs un Dievs atdalīs taisnos no netaisnajiem, tad taisnajiem viņš teiks: „Es nācu pie Jums un biju izsalcis un Jūs mani pabarojāt, Es biju izslāpis un Jūs man devāt dzert”. Kad tas varēja notikt? Es domāju, ka atbilde ir rodama vienkāršā sadzīves piemērā, kad tu ej garām maizes lūdzējam, tad iedod to, ko prasa, nopērkot barību vai arī atbalstot finansiāli. Jo varbūt, ka trūkuma cietēja acīm uz Tevi raugās pats Dievs.

Desmitā tiesa
Es no saviem ienākumiem Dievam atdodu 20%. Es vēlos laika gaitā to palielināt vēl vairāk. Dievs man dod visu nepieciešamo dzīvei.

Pārbaudījumi
Esmu savā dzīvē sapratis, ka ir dažāda līmeņa pārbaudījumi.
1. Sezonas grūtības. Pārejošas. Pienāk vecums, kad vecāki vairs nepērk apģērbu, bet liek Tev pašam nopelnīt, tās ir pārejošas grūtības.
2. Situācijas grūtības. Jaunieši seko modei. Tagad modē ir nēsāt īsus krekliņus un jaciņas un jaunas meitenes ziemas laikā nēsā īsas jaciņas ar atvērtiem vēderiem un pēc tam brīnās, kāpēc nespēj dzemdēt. Vai tur ir Dieva vaina? Nē, paša vaina, vajadzēja savulaik ar galvu domāt, kad ļāvās apsaldēt savas olnīcas.
3. Līmeņa grūtības. Tās Dievs pieļauj. Spilgts piemērs no Bībeles, kas labi attēlo šīs grūtības ir stāsts par Jāzepu, kurš visu savu bērnību peldējās tēva mīlestībā un pēkšņi viņa brāļi viņu nodeva un iemeta bedrē, pēc tam pārdeva to garām ejošajai karavānai. Tad nācās sēdēt cietumā ne par ko. Jāzepam nācās saskarties ar dažādām līmeņa grūtībām.
Dievs vēlas, lai tu spētu iziet cauri šādām grūtībām. Lai stiprinātu Tevi un padarītu Tevi stiprāku. Jāzepam nebija viegli, bet viņa situācijas atviegloja tas, ka viņš bija ar Dievu un Dievs bija ar viņu, tas ir līdzīgi kā medaļas divas puses. Grūtāk ir kad tu saskaries ar pārbaudījumu un attālinies no Dieva. Tad ir tiešām grūti. Kad mēs esam pazemīgi Dieva priekšā, tad mūsu dzīvēs ienāk Dieva bijība. Dieva bijība ir gudrības sākums, tā saka Bībele. Tad parādās pareizs skats uz dzīvi, pareiza domāšana.
Slava, bagātība un dzīvība.


0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.