„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Izraēlā arheologi atraduši Dāvida pili

Izraēlas arheologi paziņojuši, ka, iespējams, atklājuši Bībelē minēto ķēniņa Dāvida pili.

Galvenā projekta arheoloģe Dr. Eliata Mazara (Eilat Mazar) ar citiem palīgiem Jeruzālemes Silvanas rajonā atklāja drupas, kuras tiek uzskatītas, kā tās ir atlikums no bijušā un noslēpumainā, Vecajā derībā Jeremijas grāmatā minētā ķēniņa Dāvida pils, kuru viņš saņēma kā pateicības dāvanu par kariem pret filistiešiem.

Eliatas Mazaras – darbu atbalsta konservatīvo Izraēlas pētījumu institūts un kāds ebreju tautības ASV baņķieris, kurš vēlas pierādīt, ka Jeruzāleme patiešām bija Bībelē aprakstītās ebreju karaļvalsts galvaspilsēta. Viņa ir pazīstama kā Bībelei uzticīga arheoloģe, kas nāk no ievērojamu arheologu dzimtas. Viņas vectēvs bija pazīstamais arheologs Benjaminu Mazaru. Arheologi, kuri netic, ka Bībele ir autentiska cenšas noliegt vai apšaubīt jebkādus 48 gadus vecās ekspertes Eliatas Mazaras veiktās darbības.

Arheologi domā, ka pils celta pirms aptuveni 3000 gadiem. Nedaudz jaunākā slānī arheologiem izdevies atrast arī zīmogu- spiedogu, par kura lomu Jeremija grāmatā pieminēts divas reizes. Iespējams, ka tieši šis zīmogs ar uzrakstu senebreju valodā, varētu būt piederējis, Goliātu uzvarējušajam ķēniņam Dāvidam.

Arheologi uzskata, ka atradums ir nozīmīgs. Tam laikam salīdzinoši lielā ēka ir sena sabiedriska celtne, kurā tika uzieti arī māla trauku fragmenti no valdnieku Dāvida un Zālamana laikiem.

Divu metru sienas Pamatojoties uz Bībelē rakstīto un iepriekšējiem izrakumiem šajā vietā,

Pamatojoties Bībelē minēto arheoloģe uzskata, ka jau pirms viņas ierašanās izraktie kāpņveida akmeņi bijusi daļa no Dāvida iekarotā cietokšņa un ka pils uzbūvēta tieši pie kompaktās pilsētas oriģinālajiem mūriem ceļā uz vietu, kuru viņa dēls – Zālamans – vēlāk pārvērta par Tempļa kalnu. “Kad filistīnieši ieradās karot, Bībelē rakstīts, ka Dāvids nokāpis no mājas uz cietoksni. Es iedomājos: nokāpis no kurienes? Droši vien no vietas, kur viņš dzīvoja – savas pils,” amerikāņu laikrakstam The New York Times stāsta E.Mazara.

Ēkas vecumu zinātnieki noteica, izanalizējot virs un zem akmeņiem atrastās trauku lauskas. Arheoloģe uzdūrās apjomīgai saspiesta kaļķakmens kārtai, kas liek domāt, ka tā reiz bija publiskas ēkas grīda. Tā bija pieblīvēta ar māla izstrādājumu fragmentiem no dzelzs laikmeta jeb XI-XII gadsimta pirms mūsu ēras. Tas varētu būt, neilgi pirms Dāvids iekaroja Jeruzālemi. Virs šīs kaļķakmens kārtas atrodas lielas ēkas pamati, tās sienās iemūrēti pamatīgi laukakmeņi. Tā rezultātā ēkas sienas bija divus metrus biezas un stiepās30 metrugarumā.

Notiek diskusijas vai E.Mazaras paveiktais būs jauns arguments Bībeles pētnieku strīdos par to, vai Dāvida karaļvalsts bija nopietns valstiskais veidojums vai arī viņš bijis viens no daudzajiem cilšu līderiem, kurš valdījis pār dažiem desmitiem cilvēku.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule  Pēterim Sproģim

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule Pēterim Sproģim(4)

Es, Harijs Tomaševskis kā bijušais FGBMFI (Full Gospel Business Men’s Fellowship International) Latvijas Nacionālās Padomes prezidents savas kalpošanas laikā satiku un kontaktējos ar visu kristīgo konfesiju cilvēkiem, tai skaitā ar baptistiem. Katras konfesijas un pat draudzes cilvēki atšķīrās ar kādām tikai viņu konfesijas vai draudzes īpatnībām. Parasti tās bija konkrētā draudzes gana personīgā viedokļa, vai

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”(0)

Latvijas Baptistu Draudžu Savienības bīskapa Kaspara Šterna un Padomes PAZIŅOJUMS draudzēm Masu medijos publicētā informācija par LBDS bīskapa emeritus Pētera Sproģa atsaukšanos aicinājumam kļūt par partijas “Saskaņa” Valsts prezidenta amata kandidātu un kandidēt Saeimas vēlēšanās ir izraisījusi plašu diskusiju un pat negatīvu rezonansi Latvijas sabiedrībā un arī baptistu draudzēs. Diemžēl negatīvā rezonanse vērsta ne tikai

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.