„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Izraēlā arheologi atraduši Dāvida pili

Izraēlas arheologi paziņojuši, ka, iespējams, atklājuši Bībelē minēto ķēniņa Dāvida pili.

Galvenā projekta arheoloģe Dr. Eliata Mazara (Eilat Mazar) ar citiem palīgiem Jeruzālemes Silvanas rajonā atklāja drupas, kuras tiek uzskatītas, kā tās ir atlikums no bijušā un noslēpumainā, Vecajā derībā Jeremijas grāmatā minētā ķēniņa Dāvida pils, kuru viņš saņēma kā pateicības dāvanu par kariem pret filistiešiem.

Eliatas Mazaras – darbu atbalsta konservatīvo Izraēlas pētījumu institūts un kāds ebreju tautības ASV baņķieris, kurš vēlas pierādīt, ka Jeruzāleme patiešām bija Bībelē aprakstītās ebreju karaļvalsts galvaspilsēta. Viņa ir pazīstama kā Bībelei uzticīga arheoloģe, kas nāk no ievērojamu arheologu dzimtas. Viņas vectēvs bija pazīstamais arheologs Benjaminu Mazaru. Arheologi, kuri netic, ka Bībele ir autentiska cenšas noliegt vai apšaubīt jebkādus 48 gadus vecās ekspertes Eliatas Mazaras veiktās darbības.

Arheologi domā, ka pils celta pirms aptuveni 3000 gadiem. Nedaudz jaunākā slānī arheologiem izdevies atrast arī zīmogu- spiedogu, par kura lomu Jeremija grāmatā pieminēts divas reizes. Iespējams, ka tieši šis zīmogs ar uzrakstu senebreju valodā, varētu būt piederējis, Goliātu uzvarējušajam ķēniņam Dāvidam.

Arheologi uzskata, ka atradums ir nozīmīgs. Tam laikam salīdzinoši lielā ēka ir sena sabiedriska celtne, kurā tika uzieti arī māla trauku fragmenti no valdnieku Dāvida un Zālamana laikiem.

Divu metru sienas Pamatojoties uz Bībelē rakstīto un iepriekšējiem izrakumiem šajā vietā,

Pamatojoties Bībelē minēto arheoloģe uzskata, ka jau pirms viņas ierašanās izraktie kāpņveida akmeņi bijusi daļa no Dāvida iekarotā cietokšņa un ka pils uzbūvēta tieši pie kompaktās pilsētas oriģinālajiem mūriem ceļā uz vietu, kuru viņa dēls – Zālamans – vēlāk pārvērta par Tempļa kalnu. “Kad filistīnieši ieradās karot, Bībelē rakstīts, ka Dāvids nokāpis no mājas uz cietoksni. Es iedomājos: nokāpis no kurienes? Droši vien no vietas, kur viņš dzīvoja – savas pils,” amerikāņu laikrakstam The New York Times stāsta E.Mazara.

Ēkas vecumu zinātnieki noteica, izanalizējot virs un zem akmeņiem atrastās trauku lauskas. Arheoloģe uzdūrās apjomīgai saspiesta kaļķakmens kārtai, kas liek domāt, ka tā reiz bija publiskas ēkas grīda. Tā bija pieblīvēta ar māla izstrādājumu fragmentiem no dzelzs laikmeta jeb XI-XII gadsimta pirms mūsu ēras. Tas varētu būt, neilgi pirms Dāvids iekaroja Jeruzālemi. Virs šīs kaļķakmens kārtas atrodas lielas ēkas pamati, tās sienās iemūrēti pamatīgi laukakmeņi. Tā rezultātā ēkas sienas bija divus metrus biezas un stiepās30 metrugarumā.

Notiek diskusijas vai E.Mazaras paveiktais būs jauns arguments Bībeles pētnieku strīdos par to, vai Dāvida karaļvalsts bija nopietns valstiskais veidojums vai arī viņš bijis viens no daudzajiem cilšu līderiem, kurš valdījis pār dažiem desmitiem cilvēku.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.