„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

ICEJ gatavojas ebreju izceļošanas vilnim 2010. gadā

Materiālu sagatavoja ICEJ pārstāvis Hovards Flauers
Tulkoja ICEJ pārstāve Latvijā Ilze Saulīte

Kopš 2009. gada alija (izceļošana) uz Izraēlu ir dramatiski pieaugusi pasaulē. Globālā ekonomikas lejupslīde un nesenais antisemītisma vilnis ir izraisījis negaidītu vēlmi ebreju tautas sirdī atgriezties savā vēsturiskajādzimtenē. Savukārt, Izraēlas stabilā ekonomika un cerīgais darba tirgus ir kā bāka ebrejiem no citām pasaules malām, kas aicina mājās.

Pagājušā gada karš Gazā izraisīja naidīgus anti-Izraēlas protestus pasaulē, kas noveda līdz vardarbības incidentiem pret ebreju kopienām, tajā skaitā Eiropā un Amerikā. Anti-semītiskie uzbrukumi Francijā ir divkāršojušies 2009. gada laikā. Francijas ebreji, kas bēga no Ziemeļāfrikas 1950. gados, atrada tur patvērumu, līdz pār valsti nāca musulmaņu imigrantu vilnis, sagādājot raizes ebrejiem. Tagad alija no Francijas ir strauji palielinājusies. Ieilgusī ekonomiskā lejupslīde ir mudinājusi ebrejus izceļot arī no ziemeļiem un Dienvidamerikas, īpaši no Argentīnas.

Līdz ar ekonomiskajām grūtībām tika samazināts budžets organizācijām, kas iesaistītas alijas darbā. Izraēlas Ebreju aģentūra ir lūgusipalīdzību Starptautiskajai kristiešu vēstniecībai Jeruzālemē – asistēt programmuīstenošanu, kas paredz jauno imigrantu aprūpi Izraēlā. Šī gada jūlijā ir paredzēts lidojums no Brazīlijas, kad liels skaits ebreju izceļos no Latīņamerikas.

Lūdzu, atbalstiet mūs šajā darbā!

Grūtos laikos ebreji meklē patvērumu Izraēlā. Pašlaik mēs atrodamies vienā no šādu laiku periodiem, kad ir nepieciešama nopietna palīdzība.

Pagājušajā decembrī ICEJ atbalstīja 85 Dienvidāfrikas ebrejus absorbcijas procesā, kuri bija aizbēguši no biedējošā noziegumu uzliesmojuma savā zemē.

Baltkrievijā ICEJ ir atbalstījusi 500 ebreju gadā, palīdzot viņiem atstāt šo represīvo zemi, kuru vada Eiropā pēdējais palikušais diktators. Arī Baltijas valstīs smagā ekonomiskā situācija liek daudziem ebrejiem izceļot.

Zviedrijā ICEJ ir sponsorējusi lidojumus ebreju ģimenēm, kuras bija spiestas izceļot dēļ musulmaņiem un kreisajiem antisemītiem, kam simpatizē palestīnieši, bet „neliek mieru” vietējie ebreji. Daudzi no viņiem ir bijušie Dānijas ebreji, kas nokļuva Zviedrijā II Pasaules kara laikā plaši pazīstamās glābšanas nakts laikā.

ICEJ strādā Uzbekistānā, kur situācija ebrejiem kļūst arvien saspringtāka un jaunie likumi ierobežo ebreju izglītības iespējas.

Krievijā valdība ir ierobežojusi ebreju izceļošanu, ļaujot strādāt tikai diviem konsulātiem, kas izdod imigrācijas vīzas. Tas sarežģī daudzu ebreju emigrācijas procesu. Cilvēkiem jāceļo garas stundas pāri 11 laika zonām plašajā Krievijā, lai nokļūtu Maskavā. Neskatoties uz to, alija no bijušās Padomju Savienības ir palielinājusies par 20% katrā no pagājušajiem diviem gadiem.

Tikko iebraukušie ebreji ir laimīgi Izraēlā. Viņi jūtas droši un pasargāti starp saviem ļaudīm. Šeit viņu ģimenēm ir lielākas darba un izglītošanās iespējas, ikviens var kopt ebrejisko dzīves veidu.

Taču ārpus Izraēlas pasaule kļūst aizvien bīstamāka vieta ebrejiem. Pēc neseniem statistikas datiem 2009. gadā ir notikuši 1129 vardarbīgi antisemītisma incidenti pasaulē, bet 2008. gadā bijuši 559 šādi gadījumi.

Šodien kristiešiem ir iespēja atbalstīt Izraēlu, atvedot vairāk ebreju mājās. Ekonomisko grūtību un atdzimstošā antisemītisma laikā tūkstošiem ebreju ģimeņu atgriezīsies Izraēlā.


Atbalstiet ICEJ alijas darbu, ziedojot
www.icej.org/donate.php
atzīmējot sadaļu “Aliyah and Absorption”.
„Word From Jerusalem”
2010. gada jūnijs
tulkoja ICEJ pārstāve Latvijā Ilze Saulīte
Info: [email protected]
www.icej.org

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO(0)

Rinta Bružēvica :Pāri mums pašiem Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās. “Mēs nākam no saknēm, un vainagu visa pasaule sauc par Latviju. Mēs to apdzīvojam un piepildām. Te noris mūsu dzīves ar to priekiem un skumjām. Uz mums guļ seno laiku svētība. Tāpēc mēs esam. Un esam tik gudri, talantīgi, varoši,

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.