„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Hroniskā neizgulēšanās

Autors: Anastasija Makareviča

Izlādēšanās metode? „Spilvenu kaujas 2008” San Francisko

Hroniska neizgulēšanās šodien ir kļuvusi par neizbēgamu normu, ar kuru mēs sen esam samierinājušies. Darbs, mācības, bērni, hobijs, draugi – kā to visu paspēt? Katastrofāls laika trūkums, un mēs sākam pakāpeniski saīsināt miega daudzumu. Sākumā uz stundu, pēc tam līdz divām, bet pēc kāda zināma laika pamanām, ka pamosties ir arvien sarežģītāk, turklāt nez kāpēc strauji pasliktinās atmiņa, parādījušās problēmas ar veselību, bet vēders negaidīti sācis apaugt ar tauku ielocēm. Zinātnieki apgalvo, ka viss tas ir neizgulēšanās sekas. Bet bēdīgākais ir tas, ka mēs pierodam pie tāda lietu stāvokļa. Vai ir kāda izeja?

Miega daudzums: cik ilgi gulēt?

Pašlaik zinātnieki arvien biežāk secina, ka normālai cilvēka pašsajūtai, nav obligāti gulēt 8 stundas, kā tika uzskatīts agrāk. Piemēram, 1982.gadā San-Diego tika veikts eksperiments, kurā piedalījās aptuveni miljons cilvēku no 30 gadu vecuma, lai saprastu cik ilgu laiku viņi tērē gulēšanai.

Pēc 6 gadiem, 1988.gadā eksperiments tika atkārtots ar tiem pašiem cilvēkiem un tika secināts, ka tie, kuri gulējuši 8 stundas un vairāk mirstība ir augstāka, nekā starp tiem, kuri gulējuši 7 stundas un mazāk. Rezultāti pārsteidza gaidāmo. Līdz šim zinātnieki nav spējīgi izskaidrot šo fenomenu.

Līdzīgu eksperimentu veica Japānas zinātnieki no Nagoja Universitātes, aptaujā piedalījās aptuveni 110.000 cilvēku. Atkārtotā aptauja notika pēc 12 gadiem, un rezultātā noskaidrojās, ka tie, kuri guļ 7 stundas, dzīvo ilgāk, nekā tie, kas, guļ vairāk vai mazāk par septiņām stundām. Vai tas nozīmē, ka nepieciešamais minimums ir 7 stundas?

Einšteinam, lai izgulētos, bija nepieciešams 12 stundas, Napoleons, uzskaitīja, ka vairāk par 6 stundām guļ tikai idioti, kāda veca paruna vēsta: „Guļiet sešas stundas gan jauns, gan vecs. Slinkam ļaujiet gulēt septiņas stundas, un nevienam ne ļaujiet gulēt astoņas stundas” Bet Leonardo da Vinči vispār uzskatīja, ka dzīve ir pārāk vērtīga, lai tērētu to miegam, un gulēja tikai 1,5 stundas diennaktī.

Īstenībā atbilde uz jautājumu, cik nepieciešamas stundas gulēt, var būt tikai viens: katram ir sava norma, robežās no 4 līdz 10 stundām. Jo tomēr mēs visi esam dažādi un katram no mums ir savas īpatnības – psiholoģiskās un fizioloģiskās, tādēļ nedrīkst visus salīdzināt ar vienu mēru.

Ko varētu darīt lietas labā? Mēģiniet iet gulēt agrāk nekā ierasts. Piemēram, ja agrāk jūs esat gulējuši 6 stundas no 02:00 līdz 08:00 bez izmaiņām, tad tagad izmēģiniet gulēt tās pašas 6 stundas, bet no 24:00 līdz 6:00. Prakse rāda, ka tas attaisnojas.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Leonards Inkins: kas ir valsts?

Leonards Inkins: kas ir valsts?(0)

18.11.2020. Pie Kārļa Ulmaņa. Foto: Marlēna Pirvica Bieži dzirdu, ka: valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga uc. Par to, kas ir valsts, kopš Platona ir daudz grāmatu uzrakstīts, daudz filmu uzņemts un daudz skaidrots. Bieži par valsti grāmatās paustais,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.