„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Hroniskā neizgulēšanās

Autors: Anastasija Makareviča

Izlādēšanās metode? „Spilvenu kaujas 2008” San Francisko

Hroniska neizgulēšanās šodien ir kļuvusi par neizbēgamu normu, ar kuru mēs sen esam samierinājušies. Darbs, mācības, bērni, hobijs, draugi – kā to visu paspēt? Katastrofāls laika trūkums, un mēs sākam pakāpeniski saīsināt miega daudzumu. Sākumā uz stundu, pēc tam līdz divām, bet pēc kāda zināma laika pamanām, ka pamosties ir arvien sarežģītāk, turklāt nez kāpēc strauji pasliktinās atmiņa, parādījušās problēmas ar veselību, bet vēders negaidīti sācis apaugt ar tauku ielocēm. Zinātnieki apgalvo, ka viss tas ir neizgulēšanās sekas. Bet bēdīgākais ir tas, ka mēs pierodam pie tāda lietu stāvokļa. Vai ir kāda izeja?

Miega daudzums: cik ilgi gulēt?

Pašlaik zinātnieki arvien biežāk secina, ka normālai cilvēka pašsajūtai, nav obligāti gulēt 8 stundas, kā tika uzskatīts agrāk. Piemēram, 1982.gadā San-Diego tika veikts eksperiments, kurā piedalījās aptuveni miljons cilvēku no 30 gadu vecuma, lai saprastu cik ilgu laiku viņi tērē gulēšanai.

Pēc 6 gadiem, 1988.gadā eksperiments tika atkārtots ar tiem pašiem cilvēkiem un tika secināts, ka tie, kuri gulējuši 8 stundas un vairāk mirstība ir augstāka, nekā starp tiem, kuri gulējuši 7 stundas un mazāk. Rezultāti pārsteidza gaidāmo. Līdz šim zinātnieki nav spējīgi izskaidrot šo fenomenu.

Līdzīgu eksperimentu veica Japānas zinātnieki no Nagoja Universitātes, aptaujā piedalījās aptuveni 110.000 cilvēku. Atkārtotā aptauja notika pēc 12 gadiem, un rezultātā noskaidrojās, ka tie, kuri guļ 7 stundas, dzīvo ilgāk, nekā tie, kas, guļ vairāk vai mazāk par septiņām stundām. Vai tas nozīmē, ka nepieciešamais minimums ir 7 stundas?

Einšteinam, lai izgulētos, bija nepieciešams 12 stundas, Napoleons, uzskaitīja, ka vairāk par 6 stundām guļ tikai idioti, kāda veca paruna vēsta: „Guļiet sešas stundas gan jauns, gan vecs. Slinkam ļaujiet gulēt septiņas stundas, un nevienam ne ļaujiet gulēt astoņas stundas” Bet Leonardo da Vinči vispār uzskatīja, ka dzīve ir pārāk vērtīga, lai tērētu to miegam, un gulēja tikai 1,5 stundas diennaktī.

Īstenībā atbilde uz jautājumu, cik nepieciešamas stundas gulēt, var būt tikai viens: katram ir sava norma, robežās no 4 līdz 10 stundām. Jo tomēr mēs visi esam dažādi un katram no mums ir savas īpatnības – psiholoģiskās un fizioloģiskās, tādēļ nedrīkst visus salīdzināt ar vienu mēru.

Ko varētu darīt lietas labā? Mēģiniet iet gulēt agrāk nekā ierasts. Piemēram, ja agrāk jūs esat gulējuši 6 stundas no 02:00 līdz 08:00 bez izmaiņām, tad tagad izmēģiniet gulēt tās pašas 6 stundas, bet no 24:00 līdz 6:00. Prakse rāda, ka tas attaisnojas.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.