„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Hroniskā neizgulēšanās

Autors: Anastasija Makareviča

Izlādēšanās metode? „Spilvenu kaujas 2008” San Francisko

Hroniska neizgulēšanās šodien ir kļuvusi par neizbēgamu normu, ar kuru mēs sen esam samierinājušies. Darbs, mācības, bērni, hobijs, draugi – kā to visu paspēt? Katastrofāls laika trūkums, un mēs sākam pakāpeniski saīsināt miega daudzumu. Sākumā uz stundu, pēc tam līdz divām, bet pēc kāda zināma laika pamanām, ka pamosties ir arvien sarežģītāk, turklāt nez kāpēc strauji pasliktinās atmiņa, parādījušās problēmas ar veselību, bet vēders negaidīti sācis apaugt ar tauku ielocēm. Zinātnieki apgalvo, ka viss tas ir neizgulēšanās sekas. Bet bēdīgākais ir tas, ka mēs pierodam pie tāda lietu stāvokļa. Vai ir kāda izeja?

Miega daudzums: cik ilgi gulēt?

Pašlaik zinātnieki arvien biežāk secina, ka normālai cilvēka pašsajūtai, nav obligāti gulēt 8 stundas, kā tika uzskatīts agrāk. Piemēram, 1982.gadā San-Diego tika veikts eksperiments, kurā piedalījās aptuveni miljons cilvēku no 30 gadu vecuma, lai saprastu cik ilgu laiku viņi tērē gulēšanai.

Pēc 6 gadiem, 1988.gadā eksperiments tika atkārtots ar tiem pašiem cilvēkiem un tika secināts, ka tie, kuri gulējuši 8 stundas un vairāk mirstība ir augstāka, nekā starp tiem, kuri gulējuši 7 stundas un mazāk. Rezultāti pārsteidza gaidāmo. Līdz šim zinātnieki nav spējīgi izskaidrot šo fenomenu.

Līdzīgu eksperimentu veica Japānas zinātnieki no Nagoja Universitātes, aptaujā piedalījās aptuveni 110.000 cilvēku. Atkārtotā aptauja notika pēc 12 gadiem, un rezultātā noskaidrojās, ka tie, kuri guļ 7 stundas, dzīvo ilgāk, nekā tie, kas, guļ vairāk vai mazāk par septiņām stundām. Vai tas nozīmē, ka nepieciešamais minimums ir 7 stundas?

Einšteinam, lai izgulētos, bija nepieciešams 12 stundas, Napoleons, uzskaitīja, ka vairāk par 6 stundām guļ tikai idioti, kāda veca paruna vēsta: „Guļiet sešas stundas gan jauns, gan vecs. Slinkam ļaujiet gulēt septiņas stundas, un nevienam ne ļaujiet gulēt astoņas stundas” Bet Leonardo da Vinči vispār uzskatīja, ka dzīve ir pārāk vērtīga, lai tērētu to miegam, un gulēja tikai 1,5 stundas diennaktī.

Īstenībā atbilde uz jautājumu, cik nepieciešamas stundas gulēt, var būt tikai viens: katram ir sava norma, robežās no 4 līdz 10 stundām. Jo tomēr mēs visi esam dažādi un katram no mums ir savas īpatnības – psiholoģiskās un fizioloģiskās, tādēļ nedrīkst visus salīdzināt ar vienu mēru.

Ko varētu darīt lietas labā? Mēģiniet iet gulēt agrāk nekā ierasts. Piemēram, ja agrāk jūs esat gulējuši 6 stundas no 02:00 līdz 08:00 bez izmaiņām, tad tagad izmēģiniet gulēt tās pašas 6 stundas, bet no 24:00 līdz 6:00. Prakse rāda, ka tas attaisnojas.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.