„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Futbola radīšana

Protestanta mācītājs no Cīrihes Ahim Kun pilsētiņas tik ļoti ir iecienījis futbolu līdz dvēseles dziļumam, ka par godu Eiropas čempionātam, kopā ar savu draugu-muzikantu uzrakstījis mūziklu „Futbola radīšana.”

Planēta Zeme – tā ir vienkārši liela bumba, un kurp tā tiek mesta, Dievam vien zināms. Mūzikls, tika paredzēts sākumklašu skolniekiem un tas kļuva par pilsētas jūnija mēneša hītu.

“Vienu reizi es devos ar dēlu uz mūziklu un izrādes beigās sapratu: tas taču arī ir labs veids aizsniegt bērnu sirdis ar Dieva vārdu. Futbolu spēlē visi, un arī baznīcai nevajadzētu par to aizmirst”, – saka mācītājs.

Mācītāja radītā mūzikla izrāde ir par cilvēku kaisli un ticību, turklāt ne tikai līdzjušanā savai futbola komandai… Bumba ir šūta no baltiem un melniem ādas gabaliem un, ja tajā ieskatīties, tā līdzinās cilvēka dzīvei, kuras baltā svītra nomaina melno un atkal no jauna melnā pariet baltajā. Un tie, kas piedalās šajā dzīvē neatkarīgi no tā, vai tie būtu futbola huligāni, eņģeļi vai arī spēlētāji „zvaigznes” arī viņi ir šīs dzīves sastāvdaļa un tikai Dievs ir viņu tiesnesis.

Čempionāta dienās reliģija Cīrihē nokļuva futbola kaisles epicentrā. Grosmunsteras Reformātu dievnams pārvērtās par futbola līdzjutēju pilsētiņu. Trokšņainiem kaimiņiem dievnama durvis bija vienmēr atvērtas, bet blakus ieejai ar kopienas atbalstu tika uzstādīts „vēlmju bārs”. Pie tā piesēdās līdzjutēji un aizlūdza Dievu par futbola čempionātu un nosūtīja kādu SMS Dievam ar karstāko vēlēšanos.

Grosmunsteras dievnama mācītājs Kristofs Sigrists ir pārliecināts, ka futbols ne sliktāk par mūziku spēj apvienot cilvēkus, un vēl jo vairāk, nav nepieciešams valodas tulks. “Mūsu projekts ir domāts ne tikai kristiešiem. Šurp ir nākuši arī musulmaņi- turku līdzjutēji”, -sacīja Kristofs Sigrists.

Mācītājs futbola un alus fanātiem ielēja bezalkoholisko kokteili un iekļaujoties sarunās ar līdzjutējiem, kļuva par viņu dvēseļu mierinātāju un reizē arī Dieva Vārda sludinātāju. Mācītājs mierinot līdzjutējus atgādināja, ka zaudējums – tas nav iemesls vilties. Jo vilšanās ir grēks.

Tiesa gan, ka līdzjutēju katru dienu lūgšana par uzvaru čempionātā nelīdzēja, jo Šveicas komanda neizgāja finālā, bet tomēr mācītājs bija izdarījis lielu darbu evaņģēlija pasludināšanā un dvēseļu glābšanā, tas ir svarīgāk par jebkuru čempionātu un uzvaru tajā, Dievs ir ieinteresēts redzēt dvēseļu glābšanu, nevis uzvaras sniegšanu.

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Leonards Inkins: kas ir valsts?

Leonards Inkins: kas ir valsts?(0)

18.11.2020. Pie Kārļa Ulmaņa. Foto: Marlēna Pirvica Bieži dzirdu, ka: valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga uc. Par to, kas ir valsts, kopš Platona ir daudz grāmatu uzrakstīts, daudz filmu uzņemts un daudz skaidrots. Bieži par valsti grāmatās paustais,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.