„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Futbola radīšana

Protestanta mācītājs no Cīrihes Ahim Kun pilsētiņas tik ļoti ir iecienījis futbolu līdz dvēseles dziļumam, ka par godu Eiropas čempionātam, kopā ar savu draugu-muzikantu uzrakstījis mūziklu „Futbola radīšana.”

Planēta Zeme – tā ir vienkārši liela bumba, un kurp tā tiek mesta, Dievam vien zināms. Mūzikls, tika paredzēts sākumklašu skolniekiem un tas kļuva par pilsētas jūnija mēneša hītu.

“Vienu reizi es devos ar dēlu uz mūziklu un izrādes beigās sapratu: tas taču arī ir labs veids aizsniegt bērnu sirdis ar Dieva vārdu. Futbolu spēlē visi, un arī baznīcai nevajadzētu par to aizmirst”, – saka mācītājs.

Mācītāja radītā mūzikla izrāde ir par cilvēku kaisli un ticību, turklāt ne tikai līdzjušanā savai futbola komandai… Bumba ir šūta no baltiem un melniem ādas gabaliem un, ja tajā ieskatīties, tā līdzinās cilvēka dzīvei, kuras baltā svītra nomaina melno un atkal no jauna melnā pariet baltajā. Un tie, kas piedalās šajā dzīvē neatkarīgi no tā, vai tie būtu futbola huligāni, eņģeļi vai arī spēlētāji „zvaigznes” arī viņi ir šīs dzīves sastāvdaļa un tikai Dievs ir viņu tiesnesis.

Čempionāta dienās reliģija Cīrihē nokļuva futbola kaisles epicentrā. Grosmunsteras Reformātu dievnams pārvērtās par futbola līdzjutēju pilsētiņu. Trokšņainiem kaimiņiem dievnama durvis bija vienmēr atvērtas, bet blakus ieejai ar kopienas atbalstu tika uzstādīts „vēlmju bārs”. Pie tā piesēdās līdzjutēji un aizlūdza Dievu par futbola čempionātu un nosūtīja kādu SMS Dievam ar karstāko vēlēšanos.

Grosmunsteras dievnama mācītājs Kristofs Sigrists ir pārliecināts, ka futbols ne sliktāk par mūziku spēj apvienot cilvēkus, un vēl jo vairāk, nav nepieciešams valodas tulks. “Mūsu projekts ir domāts ne tikai kristiešiem. Šurp ir nākuši arī musulmaņi- turku līdzjutēji”, -sacīja Kristofs Sigrists.

Mācītājs futbola un alus fanātiem ielēja bezalkoholisko kokteili un iekļaujoties sarunās ar līdzjutējiem, kļuva par viņu dvēseļu mierinātāju un reizē arī Dieva Vārda sludinātāju. Mācītājs mierinot līdzjutējus atgādināja, ka zaudējums – tas nav iemesls vilties. Jo vilšanās ir grēks.

Tiesa gan, ka līdzjutēju katru dienu lūgšana par uzvaru čempionātā nelīdzēja, jo Šveicas komanda neizgāja finālā, bet tomēr mācītājs bija izdarījis lielu darbu evaņģēlija pasludināšanā un dvēseļu glābšanā, tas ir svarīgāk par jebkuru čempionātu un uzvaru tajā, Dievs ir ieinteresēts redzēt dvēseļu glābšanu, nevis uzvaras sniegšanu.

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?

Jurģis Klotiņš: Vai Rīgas valdošie ir godīgi pret Latvijas pensionētajiem pilsoņiem?(0)

  VL-TB/LNNK rosinājusi liegt piemērot atvieglojumus sabiedriskajā transportā trešo valstu pilsoņiem. Likumprojektā noteikts, ka braukšanas maksas atvieglojumus varētu saņemt Latvijas valstspiederīgie, Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices pilsoņi, kā arī bezvalstnieki. Pēc likumprojekta autoru domām, šādas izmaiņas motivēs cilvēkus saglabāt vai iegūt Latvijas valstspiederību, tāpat būšot pozitīva ietekme uz pašvaldību budžetiem. Rīgas domes

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: par riskiem, ratificējot Stambulas konvenciju(0)

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs saistībā ar t.s. Stambulas konvencijas ratifikāciju uzskata, ka vardarbība ir ļaunums, jo īpaši pret bērniem, sievietēm. Taču problēma t.s. Stambulas konvencijas kontekstā rodas, kad sākam iedziļināties, kas tiek saprasts ar vārdu „vardarbība”.  1)Vai piespiest ārsti pretēji savai reliģiskajai pārliecībai izdarīt abortu, t.i. nogalināt mazu neaizsargātu dzīvību nav vēl

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums

Līga Gleške „Prieka vēsts”: Jaunā Gada pravietojums(0)

Draudzes „Prieka vēsts” mācītājas Līgas Gleškes uzruna dievkalpojumā Jaunā Gada mijā. Kāds būs gaidāmais Jaunais Gads? Jēzus Kristus atbildētu: „Tāds, kādu Tu vēlies.” Vai gads būs izdevībām, iespējām, un finansiāli pārbagāts? Vai arī tajā neklāsies tik labi kā gribētos? Par to zina tikai Tu pats! Kāpēc? Tāpēc, ka mēs paši radām iespējas un izdarām izvēles

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.