„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Futbola radīšana

Protestanta mācītājs no Cīrihes Ahim Kun pilsētiņas tik ļoti ir iecienījis futbolu līdz dvēseles dziļumam, ka par godu Eiropas čempionātam, kopā ar savu draugu-muzikantu uzrakstījis mūziklu „Futbola radīšana.”

Planēta Zeme – tā ir vienkārši liela bumba, un kurp tā tiek mesta, Dievam vien zināms. Mūzikls, tika paredzēts sākumklašu skolniekiem un tas kļuva par pilsētas jūnija mēneša hītu.

“Vienu reizi es devos ar dēlu uz mūziklu un izrādes beigās sapratu: tas taču arī ir labs veids aizsniegt bērnu sirdis ar Dieva vārdu. Futbolu spēlē visi, un arī baznīcai nevajadzētu par to aizmirst”, – saka mācītājs.

Mācītāja radītā mūzikla izrāde ir par cilvēku kaisli un ticību, turklāt ne tikai līdzjušanā savai futbola komandai… Bumba ir šūta no baltiem un melniem ādas gabaliem un, ja tajā ieskatīties, tā līdzinās cilvēka dzīvei, kuras baltā svītra nomaina melno un atkal no jauna melnā pariet baltajā. Un tie, kas piedalās šajā dzīvē neatkarīgi no tā, vai tie būtu futbola huligāni, eņģeļi vai arī spēlētāji „zvaigznes” arī viņi ir šīs dzīves sastāvdaļa un tikai Dievs ir viņu tiesnesis.

Čempionāta dienās reliģija Cīrihē nokļuva futbola kaisles epicentrā. Grosmunsteras Reformātu dievnams pārvērtās par futbola līdzjutēju pilsētiņu. Trokšņainiem kaimiņiem dievnama durvis bija vienmēr atvērtas, bet blakus ieejai ar kopienas atbalstu tika uzstādīts „vēlmju bārs”. Pie tā piesēdās līdzjutēji un aizlūdza Dievu par futbola čempionātu un nosūtīja kādu SMS Dievam ar karstāko vēlēšanos.

Grosmunsteras dievnama mācītājs Kristofs Sigrists ir pārliecināts, ka futbols ne sliktāk par mūziku spēj apvienot cilvēkus, un vēl jo vairāk, nav nepieciešams valodas tulks. “Mūsu projekts ir domāts ne tikai kristiešiem. Šurp ir nākuši arī musulmaņi- turku līdzjutēji”, -sacīja Kristofs Sigrists.

Mācītājs futbola un alus fanātiem ielēja bezalkoholisko kokteili un iekļaujoties sarunās ar līdzjutējiem, kļuva par viņu dvēseļu mierinātāju un reizē arī Dieva Vārda sludinātāju. Mācītājs mierinot līdzjutējus atgādināja, ka zaudējums – tas nav iemesls vilties. Jo vilšanās ir grēks.

Tiesa gan, ka līdzjutēju katru dienu lūgšana par uzvaru čempionātā nelīdzēja, jo Šveicas komanda neizgāja finālā, bet tomēr mācītājs bija izdarījis lielu darbu evaņģēlija pasludināšanā un dvēseļu glābšanā, tas ir svarīgāk par jebkuru čempionātu un uzvaru tajā, Dievs ir ieinteresēts redzēt dvēseļu glābšanu, nevis uzvaras sniegšanu.

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

Leonards Inkins: Par kolektīvo stulbumu un nacionālismu

Leonards Inkins: Par kolektīvo stulbumu un nacionālismu(0)

 Leonards Inkins, biedrības “Latvietis”  vadītājs; Dokumentālās filmas „Būt latvietim”  autors; Grāmatas “Neizmantoto iespēju laiks” 3 daļās autors.    Lai ko un, kā mēs darītu bieži mūsu darbībām, nav iecerēto rezultātu. Bieži nav arī iespējams panākt iecerēto. Ne tāpēc, ka darām nepareizi, vai darām slikti. Vienkārši politikā un ekonomikā rezultāts ir atkarīgs no daudziem faktoriem, kuri

Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?

Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?(1)

Raitis Evamois: Bijušais IeVP cietuma kapelāns, LELB palīgmācītājs Kristietis Raitis Evamois lūdzis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi atļaut pagarināt viņa rīcībā esošo pasi, jo jaunā parauga pases un personas apliecības dizains ietver zīmes un attēlus, kuri ir pretrunā ar reliģisko pārliecību. Raitis Evamois raksta: „Aplūkojot tuvāk abus jaunizveidotos Latvijas pilsoņu identifikācijas dokumentus, skaidri atklājas tendence

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.