„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Futbola radīšana

Protestanta mācītājs no Cīrihes Ahim Kun pilsētiņas tik ļoti ir iecienījis futbolu līdz dvēseles dziļumam, ka par godu Eiropas čempionātam, kopā ar savu draugu-muzikantu uzrakstījis mūziklu „Futbola radīšana.”

Planēta Zeme – tā ir vienkārši liela bumba, un kurp tā tiek mesta, Dievam vien zināms. Mūzikls, tika paredzēts sākumklašu skolniekiem un tas kļuva par pilsētas jūnija mēneša hītu.

“Vienu reizi es devos ar dēlu uz mūziklu un izrādes beigās sapratu: tas taču arī ir labs veids aizsniegt bērnu sirdis ar Dieva vārdu. Futbolu spēlē visi, un arī baznīcai nevajadzētu par to aizmirst”, – saka mācītājs.

Mācītāja radītā mūzikla izrāde ir par cilvēku kaisli un ticību, turklāt ne tikai līdzjušanā savai futbola komandai… Bumba ir šūta no baltiem un melniem ādas gabaliem un, ja tajā ieskatīties, tā līdzinās cilvēka dzīvei, kuras baltā svītra nomaina melno un atkal no jauna melnā pariet baltajā. Un tie, kas piedalās šajā dzīvē neatkarīgi no tā, vai tie būtu futbola huligāni, eņģeļi vai arī spēlētāji „zvaigznes” arī viņi ir šīs dzīves sastāvdaļa un tikai Dievs ir viņu tiesnesis.

Čempionāta dienās reliģija Cīrihē nokļuva futbola kaisles epicentrā. Grosmunsteras Reformātu dievnams pārvērtās par futbola līdzjutēju pilsētiņu. Trokšņainiem kaimiņiem dievnama durvis bija vienmēr atvērtas, bet blakus ieejai ar kopienas atbalstu tika uzstādīts „vēlmju bārs”. Pie tā piesēdās līdzjutēji un aizlūdza Dievu par futbola čempionātu un nosūtīja kādu SMS Dievam ar karstāko vēlēšanos.

Grosmunsteras dievnama mācītājs Kristofs Sigrists ir pārliecināts, ka futbols ne sliktāk par mūziku spēj apvienot cilvēkus, un vēl jo vairāk, nav nepieciešams valodas tulks. “Mūsu projekts ir domāts ne tikai kristiešiem. Šurp ir nākuši arī musulmaņi- turku līdzjutēji”, -sacīja Kristofs Sigrists.

Mācītājs futbola un alus fanātiem ielēja bezalkoholisko kokteili un iekļaujoties sarunās ar līdzjutējiem, kļuva par viņu dvēseļu mierinātāju un reizē arī Dieva Vārda sludinātāju. Mācītājs mierinot līdzjutējus atgādināja, ka zaudējums – tas nav iemesls vilties. Jo vilšanās ir grēks.

Tiesa gan, ka līdzjutēju katru dienu lūgšana par uzvaru čempionātā nelīdzēja, jo Šveicas komanda neizgāja finālā, bet tomēr mācītājs bija izdarījis lielu darbu evaņģēlija pasludināšanā un dvēseļu glābšanā, tas ir svarīgāk par jebkuru čempionātu un uzvaru tajā, Dievs ir ieinteresēts redzēt dvēseļu glābšanu, nevis uzvaras sniegšanu.

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.