„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Flotiles incidents pārvēršas par kristiešu atbalstu Izraēlai

Tekstu tulkoja Ilze Saulīte

Šī gada 31.maijā vairāki turku kuģi mēģināja izlauzties cauri Izraēlas jūras blokādei. Tas mudināja Izraēlas Aizsradzības Spēkus (IAS) aizturēt šos kuģus uz aizdomu pamata, ka uz tiem varētu atrasties teroristi, kā arī ieroči, kas vēlāk tiktu izmantoti pret Izraēlas iedzīvotājiem. Uzsākot kuģa pārbaudi, IAS karavīri piedzīvoja nežēlīgu uzbrukumu. Starptautiskie mediji izplatīja sagrozītus faktus, tādā veidā nostādot pasauli pret Izraēlu.

„Jo redzi, Tavi ienaidnieki trako, un Tavi nicinātāji paceļ galvas. Pret Tavu tautu viņi lolo viltīgus nodomus; viņi sarunājas pret tiem, ko Tu sargi. Viņi saka: “Nāciet, izdeldēsim viņus kā tautu, un lai vairs netiek minēts Israēla vārds!” (Ps.83:3-5)

Ebreju nīdēji vēlas, lai Izraēla tiek iznīcināta un vairs netiek pieminēta. Tiek veikts apzināts propagandas darbs, lai pasaulē pārraidītu melus, tādējādi uzkurinot tautu naidu pret Izraēlu. Līdzīgi incidenti jau iepriekš tikuši provocēti. Laikā, kad valstis apvienojas pret Izraēlu, Dievs meklē cilvēkus, kuri lūgs par Viņa nodomiem Izraēlā un tautās. Mums jāatbalsta Izraēla kā sargiem uz Jeruzālemes mūriem, -mēs nedrīkstam pieļaut otru holokaustu. (Tom Hess, June 07, 2010 http://www.jerusalemhouseofprayer.org )

Kad protesta akciju laikā pasaulē tika dedzināti Izraēlas karogi un izrādīts naids, arī kristieši nesnauda, bet demonstrēja atbalstu Izraēlai, parādot, ka nav vienaldzīgi pret notikušo. Izraēlas ziņu dienests Ynet informēja, ka tūkstošiem kristiešu izgājuši Helsinku ielās, nesot Izraēlas un Somijas karogus, tā paužot savu nostāju un atbalstu Izraēlai.
Kristieši pulcējās, lai apliecinātu, ka Izraēlai ir tiesības eksistēt un aizsargāt savu zemi no ienaidniekiem, sacīja Izraēlas vēstnieks Somijā Avi Granots. Mediji tika aicināti sniegt objektīvu informāciju par konfliktu Gazas lietā. Daudzviet kristīgie vadītāji aicināja savu tautu valdības pārstāvjus un medijus pārbaudīt faktus par flotiles incidentu un patiesi atspoguļot situāciju. Dažās zemēs tika organizēt solidaritātes mītiņi ar Izraēlas vēstnieku piedalīšanos, kā arī tikšanās ar vietējām ebreju organizācijām, tā izrādot atbalstu un rūpes par Dieva tautu šajā kritiskajā laikā.
ICEJ filiāles rīkoja gājienus un mītiņus arī Īrijā, Norvēģijā, Kostarikā, Filipīnās, Maijami, Floridā, un citur. Atbalstot Izraēlu, gājienā Norvēģijā piedalījās ap 4000 kristiešu. Brazīlija mīl ne vien futbolu, bet arī Izraēlu! Aptuveni 35 000 evaņģēlisko
kristiešu bija pulcējušies saviļņojošā pro-Izraēliskā mītiņā svētdienas vakarā Manaus pilsētā Sambadromes stadionā pie Amazones upes. Pasākumu organizēja mācītājs Rene Terra Nova un ICEJ Brazīlijas filiāle. Mītiņā ieradās tūkstošiem kristiešu, kuri vēlējās izrādīt savu draudzību un atbalstu Izraēlai Gazas flotiles konfliktā. (David Parsons, ICEJ News, 22.06.2010. www.icej.org)

Kauns pasaulei

Starptautiskais nosodījums Izraēlai par nesen notikušo turku kuģa „Mavi Marmara” aizturēšanu skaidri raksturo cilvēku ierasto attieksmi: „Nejauciet man galvu ar faktiem, jo es jau visu zinu”. Ikviens godīgs cilvēks pēc Izraēlas Aizsradzības Spēku (IAS) uzņemtā video noskatīšanās saprastu, ka Izraēlas karavīri neieradās uz kuģa, kur atradās miera aktīvisti ar mīlestības nodomiem un rūpēm par Gazas iedzīvotājiem. Tieši otrādi, strap pasažieriem atradās liels skaits labi apbruņotu kaujinieku, kuri bija apņēmušies nodarīt fizisku kaitējumu ikvienam Izraēlas karavīram, kurš stātos ceļā, vai arī doties nāvē, pildot savu uzdevumu. Tika noskaidrots, ka daudzi no tā sauktajiem aktīvistiem bija radikālā islāma džihadisti („svētā kara” dalībnieki), kas bija nolēmuši upurēt savu dzīvību šī ceļojuma dēļ. Viņu ģimenes zināja par kaujinieku lēmumu, apliecinot, ka viņi bija gaidījuši iespēju karot ar Izraēlu, lai varētu mirt kā Allāha mocekļi un nonākt paradīzē.Tas, ka Izraēla aizturēja aizdomās turamo kuģi, bija legāli. Pie tam, iepriekšējos gados šādi kuģi jau tika izmantoti, mēģinot pārtransportēt ieročus teroristu organizācijām Hamas un Hizballah. Vairākas valstis ir atklāti atzinušas, ka Hamas, kas kontrolē Gazu,
ir teroristu organizācija. Ieroču piegādes blokādes plāns Gazas teritorijā ir ticis kopīgi izstrādāts ar Ēģipti un ASV. Kārtējo reizi radikālie kreisie, galvenokārt Eiropā, un musulmaņu ekstrēmisti ir apvienojuši spēkus, lai izspēlētu publisku triku, kam bija ļoti neliela saistība ar palīdzību Gazai. Pasaules tautas, ieskaitot ANO, emociju uzplūdumā steidzās nosodīt un tiesāt Izraēlu pirms faktu noskaidrošanas. Atkal aklā augstprātība un naids svinēja uzvaru pār saprātu un patiesību. Izraēla rīkojās korekti – tieši tā, kā to darītu jebkura demokrātiska valsts, aizsargājot savus iedzīvotājus un neatkarību. Rietumu demokrātiju pārstāvju negribēšana rūpīgāk izpētīt faktus un piecelties, lai aizstāvētu Izraēlu, norāda, cik nopietni šīs tautas ir izvērtējušas radikālā naida balss ietekmi savās valstīs. Šīs balss apslāpēšana ir taisnākais ceļš uz postu, kas lēni, bet pārliecinoši saēd izcīnīto brīvību, īpaši Eiropā, kur tā tika izcīnīta ar asins izliešanu aptuveni pirms 60 gadiem. Izmaiņu vēji pūš, bet ja Rietumi nekļūs uzmanīgi, tie saņems pretī viesuļvētru. (Malcolm Hedding, June 2010 www.icej.org)
Izraēla ir daļa no Rietumu pasaules. Rietumu nākotnes veidošanā Izraēla ir kā frontes līnijas spēlētāja, jo bez Izraēlas nebūs arī Rietumu. (Headline News, June 15, 2010 www.israeltoday.co.il)
Ja kādu uztrauc humanitārā situācija Gazā, daru zināmu, ka gandrīz 150 kravas auto tiek sūtīti no Izraēlas uz Gazu katru dienu, rūpējoties par tās iedzīvotājiem. (M.Hedding, 06/2010)

Fakti par flotiles incidentu

1. Starp Izraēlu un Hamas režīmu, kas kontrolē Gazas teritoriju, pastāv bruņots konflikts. Saskaņā ar starptautisko likumu Izraēlai ir tiesības aizsargāt savu zemi un tās iedzīvotājus, pieņemot attiecīgos mērus, tajā skaitā jūras blokādes teritorijā, laisamazinātu Hamas kontrabandas ieroču ievešanu Izraēlā.

2. Pieci no sešiem humānās paīdzības kuģiem neizrādīja īpašu pretestību un devās uz Ašdodas ostu pēc Izraēlas Aizsardzības spēku uzaicinājuma. Tur saskaņā ar likumā noteikto kārtību mierīgā ceļā kravas tiek uzņemtas un pārbaudītas. Tas skaidri norāda, ka Izraēlai nebija nodomu kaitēt flotiles dalībniekiem.

3. Tomēr aktīvisti uz sestā kuģa „Mavi Marmara” vardarbīgi uzbruka Izraēlas karavīriem, kad tie ieradās pārbaudīt kuģi. Viņi izmantoja nažus, dzelzs gabalus, cirvjus, ķēdes un citus ieročus. Daži no aktīvistiem lietoja šaujamieročus un sprāgstvielas. Satrakotais pūlis Izraēlas armijas oficieri izmeta pār bortu jūrā.

4. To, ka tā bija iepriekš paredzēta varmācīga sadursme, pierādīja sagatavotās rungas, naži un ložu necaurlaidīgās vestes, kas tika atrastas uz kuģa, kā arī uzbrucēju izstrādātā stratēģija.

5. Tā vietā, lai sagaidītu saprotošu attieksmi no „palīdzības sniedzējiem un miera nesējiem”, par ko vēstīja flotiles deklarācijas, Izraēlas karavīri piedzīvoja nikna pūļa uzbrukumu.

6. Kad vairāki Izraēlas armijas pārstāvji tika nopietni ievainoti uz kuģa klāja, karavīri bija spiesti aizstāvēties. Diemžēl deviņi no aktīvistu uzbrucējiem tika nogalināti.

7. Turku „humānās palīdzības” organizācija, kas nes atbildību par šo incidentu – IHH, ir bijusi iesaistīta džihada kaujinieku, tajā skaitā teroristiskās organizācijas Al Kaida, finansēšanā un izvietošanā pasaulē. Lielas naudas summas tika atrastas uz kuģa, kā arī uzbrucēju kabatās un sūtņu jostās. To bija paredzēts nodot Hamas.

8. Flotiles kravas ir izkrautas Ašdodas ostā un humanitārās palīdzības preces tiks nogādātas Gazā saskaņā ar standart-procedūrām pa sauszemes ceļiem.

9. Izraēla neaizkavē palīdzību Gazai, ja tā tiek piegādāta pa sauszemes ceļiem. Turklāt, Gazas teritorijā netrūkst humānās palīdzības. Ja krava uzreiz būtu vesta uz Ašdodu kā Izraēla ieteica, traģiskie notikumi būtu gājuši secen. (Robert Stearns, June 2010) www.daytopray.org

Palestīnieši apliecina, ka Gaza necieš badu.

„Gazā nav bada un neviens nav nomiris no izsalkuma”, – Londonas Daily Telegraph sacīja oficiālais Gazas pašpārvaldes pārstāvis Khalil Hamada. Tā kā vairums starptautisko mediju ignorē palestīniešu izteikumus par to, ka Izraēla nemaz tik slikti neizturas pret viņiem, Izraēla ir publicējusi skaidrojumu par to, cik daudz humānās palīdzības tiek sūtīts uz Gazas teritoriju. Saskaņā ar Izraēlas Ārlietu ministrijas datiem, pirmā ceturkšņa laikā 2010. gadā Izraēla nosūtīja uz Gazu 94 500 tonnas humanitārās palīdzības: 40 000 tonnas kviešu, 2760 tonnas rīsu, 1987 tonnas drēbju un 553 tonnas piena pulvera un zīdaiņu barības Izraēla piegādā palestīniešiem ne tikai pašas svarīgākās preces. Musulmaņu svētā mēneša Ramadana laikā pagājušā gadā Izraēla sūtīja uz Gazu 11 000 liellopu gaļas. Problēma ir tā, ka lielākā daļu preču līdz vidusmēra Gazas iedzīvotājiem nenonāk. Tā ir sen izstrādāta palestīniešu un citu arābu tautu līderu politika – saglabāt cietušo „bēgļu” upura statusu palestīniešu vidū, lai ar to manipulētu savu mērķu sasniegšanā. Gazas iedzīvotājs Zaed Khadar atzina intervijā ar vācu Der Spiegel: „Cilvēki, kas nav saistīti ar Hamas, nesaņem humāno palīdzību, dāvanas vai naudu. Hamas atbalstītājiem tiek pirktas mājas, mēbeles un piešķirts apmaksāts darbs. Mums netiek nekas.” (Headline News June 07, 2010 www.israeltoday.co.il)

Rietumu iežēlošanās par „nevainīgiem” cilvēkiem, kas it kā darbojas humānu mērķu vārdā un slēpjas „labdarības” organizāciju aizsegā, nav nekas jauns. Jautājums ir: cik ilgi tas tā darbosies? Cik ilgi vēl tas būs populāri nosodīt Izraēlu un spēlēt bīstamās spēlītes ar totalitārajiem režīmiem Vidējos Austrumos?

Sīkāka informācija par Gazas flotiles konfliktu atrodama Izraēlas vēstniecības Rīgā mājas lapā www.riga.mfa.gov.i

 

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO

Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās AUDIO(0)

Rinta Bružēvica :Pāri mums pašiem Kādas svētības ir mūsu tautas pamatos un kā tās atbalsojas mūsdienās. “Mēs nākam no saknēm, un vainagu visa pasaule sauc par Latviju. Mēs to apdzīvojam un piepildām. Te noris mūsu dzīves ar to priekiem un skumjām. Uz mums guļ seno laiku svētība. Tāpēc mēs esam. Un esam tik gudri, talantīgi, varoši,

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.