„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Apstiprinājums: mūziķiem diverģenta domāšana

Mūziķi biežāk nekā citi izmanto abas smadzeņu puslodes.

Psihologi no „Vanderbiltas universitātes” (Vanderbilt University) apstiprināja pieņēmumu par to, ka profesionāli muziķi domā savādāk nekā daudzums cilvēku.

“Mums bija interesanti noskaidrot, kā radošās personības pilda nestandarta veida uzdevumus”, — teica viens no pētniekiem Bredlei Follei (Bradley Folley).

Šiem mērķiem zinātnieki izvēlējās muzikantus, kuriem radošā domāšana ir ikdienišķa parādība. Jo zinātniekiem bija pieņēmums, ka muzikanti domāšanas veids ir attīstītāks, nekā citiem secinot, ka profesionāliem mūzikas izpildītājiem ir jāizmanto abas rokas, katra no tām veic savas funkcijas uz instrumentiem. Bez tam paralēli jālasa notis un jāspēj interpretēt tās.

Psihologi jauniešus iedalīja divās grupās pa 20 cilvēkiem katrā.

Pirmajā grupā bija muzikanti, kuriem ir zināma pieredze mūzikā un otrajā grupā psiholoģijas fakultātes studenti, kuriem nav nekāda sakara ar mūziku. Grupas bija adekvātas gan pēc vecuma, gan panākumiem mācībās.

Tika veikti divi eksperimenti, ar kuru palīdzību tika noteiktas muzikantu kreatīvo spēju salīdzināšana ar kontrolgrupas spējām.

Pētījuma pirmajā daļā jauniešiem piedāvāja izdomāt pēc iespējas vairāk pielietojumus parastiem sadzīves priekšmetiem. Pēc tam tiem lūdza iziet vārdu asociāciju izpratnes testu. Rezultātā muzikanti deva vairāk pareizu atbilžu un piedāvāja vairāk priekšmetu pielietojumu sarakstu.

Otrajā daļā abām grupām vajadzēja no jauna padomāt par ikdienas priekšmetu dažādu pielietošanu , kā arī izpildīt kontrol uzdevumus.

Kad tika mērītas galvas smadzeņu puslodes aktivitāte, tad bija redzams, ka pieredzējušie muzikanti parādīja augstākus rādītājus salīdzinot ar otru grupu. Zinātnieki tāpat atklāja, ka muzikanti ir apveltīti ar augstu IQ. Tādējādi, pētnieki atbalstīja teoriju par to, ka nodarbošanās ar mūziku uzlabo garīgas spējas.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda

Kriss Valotons: Brīnumaina atbrīvošanās no pusmiljona parāda(0)

Kriss Valotons (Kris Vallotton) grāmatas „Morālā REVOLUCIJA” Kaila patiesība par SEKSUĀLAJĀM attiecībām autors un mācītājs nesen nācis klajā ar finansiālo piedzīvojumu personīgajā dzīvē. Stāstu tulkoja spektrs.com „Kādu vakaru mēs ar sievu runājām par dažādām lietām un es teicu, būtu jauki, ja Dievišķi tiktu samaksāts rēķins par mūsu māju. Mēs lūdzām Dievu. Tā bija ikdienišķa lūgšana. Pēc sešām nedēļām

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies

Indra Cinkmane: Nabadzība manā dzīvē ir beigusies(0)

Dievs dziedina no nabadzības! Evaņģēliste: Indra Cinkmane pirms vairākiem gadiem strādāja par pastnieci, bet šodien ir veiksmīga uzņēmēja. Kā tas ir iespējams? Iepazīstot Dievu, Indra ieguva vajadzīgās īpašības, lai kļūtu par savas dzīves līderi. Vai, Dievs, grib, lai cilvēki ir turīgi? Nāc un piedzīvo savu finansiālo brīnumu, un piesaki karu nabadzībai! Indra dalīsies ar savu pieredzi un būs

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.