„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Apstiprinājums: mūziķiem diverģenta domāšana

Mūziķi biežāk nekā citi izmanto abas smadzeņu puslodes.

Psihologi no „Vanderbiltas universitātes” (Vanderbilt University) apstiprināja pieņēmumu par to, ka profesionāli muziķi domā savādāk nekā daudzums cilvēku.

“Mums bija interesanti noskaidrot, kā radošās personības pilda nestandarta veida uzdevumus”, — teica viens no pētniekiem Bredlei Follei (Bradley Folley).

Šiem mērķiem zinātnieki izvēlējās muzikantus, kuriem radošā domāšana ir ikdienišķa parādība. Jo zinātniekiem bija pieņēmums, ka muzikanti domāšanas veids ir attīstītāks, nekā citiem secinot, ka profesionāliem mūzikas izpildītājiem ir jāizmanto abas rokas, katra no tām veic savas funkcijas uz instrumentiem. Bez tam paralēli jālasa notis un jāspēj interpretēt tās.

Psihologi jauniešus iedalīja divās grupās pa 20 cilvēkiem katrā.

Pirmajā grupā bija muzikanti, kuriem ir zināma pieredze mūzikā un otrajā grupā psiholoģijas fakultātes studenti, kuriem nav nekāda sakara ar mūziku. Grupas bija adekvātas gan pēc vecuma, gan panākumiem mācībās.

Tika veikti divi eksperimenti, ar kuru palīdzību tika noteiktas muzikantu kreatīvo spēju salīdzināšana ar kontrolgrupas spējām.

Pētījuma pirmajā daļā jauniešiem piedāvāja izdomāt pēc iespējas vairāk pielietojumus parastiem sadzīves priekšmetiem. Pēc tam tiem lūdza iziet vārdu asociāciju izpratnes testu. Rezultātā muzikanti deva vairāk pareizu atbilžu un piedāvāja vairāk priekšmetu pielietojumu sarakstu.

Otrajā daļā abām grupām vajadzēja no jauna padomāt par ikdienas priekšmetu dažādu pielietošanu , kā arī izpildīt kontrol uzdevumus.

Kad tika mērītas galvas smadzeņu puslodes aktivitāte, tad bija redzams, ka pieredzējušie muzikanti parādīja augstākus rādītājus salīdzinot ar otru grupu. Zinātnieki tāpat atklāja, ka muzikanti ir apveltīti ar augstu IQ. Tādējādi, pētnieki atbalstīja teoriju par to, ka nodarbošanās ar mūziku uzlabo garīgas spējas.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Tukšā kapa notikums mainīja pasaules vēsturi(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis  Jēzus Kristus augšāmcelšanās piemiņas dievkalpojumā. Lieldienu rīta galvenā ziņa: kaps ir tukšs! Notikuma konteksts ir šāds: bija uzmodinātas lielas cerības – gan mācekļos, gan tautā – kuras bija sabrukušas Lielajā Piektdienā. Tukšais kaps bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Neviens to negaidīja. Pirmā reakcija bija neticība, bailes, bet arī

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs: Viņš ir Pashas jērs, kas tika nokauts(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis Lielās Ceturtdienas vakara dievkalpojumā, 29. martā Kāpēc mēs esam radīti? Vai varat atbildēt uzreiz. Kāda ir pirmā atbilde, kas nāk prātā? Man grūti katru tagad uzklausīt, bet gribu, lai mēģināt atbildēt sevī vai arī to izdarāt kā mājasdarbu. Gribu pateikt, ka esam radīti laimei. Ticat? Bet vai jūtaties laimīgi?

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”

Džeims Kevizels: “Apskaujiet savu krustu un ejiet uz savu mērķi!”(0)

Aktieris Džeimss Kevizels, kurš populārajā Mela Gibsona filmā “Kristus ciešanas” atveidojis Jēzu Kristu, ir nācis klajā ar savu liecību  ASV Katoļu universitāšu studentu asociācijas forumā, kas janvāra sākumā norisinājās Čikāgā. Viņš pastāstīja par savu aicinājumu, par to, kā Gibsona filmas uzņemšanā gūtā pieredze ir ietekmējusi viņa garīgo dzīvi, un aicināja jauniešus kļūt par bezbailīgiem Kristus

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(1)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.