„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Apstiprinājums: mūziķiem diverģenta domāšana

Mūziķi biežāk nekā citi izmanto abas smadzeņu puslodes.

Psihologi no „Vanderbiltas universitātes” (Vanderbilt University) apstiprināja pieņēmumu par to, ka profesionāli muziķi domā savādāk nekā daudzums cilvēku.

“Mums bija interesanti noskaidrot, kā radošās personības pilda nestandarta veida uzdevumus”, — teica viens no pētniekiem Bredlei Follei (Bradley Folley).

Šiem mērķiem zinātnieki izvēlējās muzikantus, kuriem radošā domāšana ir ikdienišķa parādība. Jo zinātniekiem bija pieņēmums, ka muzikanti domāšanas veids ir attīstītāks, nekā citiem secinot, ka profesionāliem mūzikas izpildītājiem ir jāizmanto abas rokas, katra no tām veic savas funkcijas uz instrumentiem. Bez tam paralēli jālasa notis un jāspēj interpretēt tās.

Psihologi jauniešus iedalīja divās grupās pa 20 cilvēkiem katrā.

Pirmajā grupā bija muzikanti, kuriem ir zināma pieredze mūzikā un otrajā grupā psiholoģijas fakultātes studenti, kuriem nav nekāda sakara ar mūziku. Grupas bija adekvātas gan pēc vecuma, gan panākumiem mācībās.

Tika veikti divi eksperimenti, ar kuru palīdzību tika noteiktas muzikantu kreatīvo spēju salīdzināšana ar kontrolgrupas spējām.

Pētījuma pirmajā daļā jauniešiem piedāvāja izdomāt pēc iespējas vairāk pielietojumus parastiem sadzīves priekšmetiem. Pēc tam tiem lūdza iziet vārdu asociāciju izpratnes testu. Rezultātā muzikanti deva vairāk pareizu atbilžu un piedāvāja vairāk priekšmetu pielietojumu sarakstu.

Otrajā daļā abām grupām vajadzēja no jauna padomāt par ikdienas priekšmetu dažādu pielietošanu , kā arī izpildīt kontrol uzdevumus.

Kad tika mērītas galvas smadzeņu puslodes aktivitāte, tad bija redzams, ka pieredzējušie muzikanti parādīja augstākus rādītājus salīdzinot ar otru grupu. Zinātnieki tāpat atklāja, ka muzikanti ir apveltīti ar augstu IQ. Tādējādi, pētnieki atbalstīja teoriju par to, ka nodarbošanās ar mūziku uzlabo garīgas spējas.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

Leonards Inkins: kas ir valsts?

Leonards Inkins: kas ir valsts?(0)

18.11.2020. Pie Kārļa Ulmaņa. Foto: Marlēna Pirvica Bieži dzirdu, ka: valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga uc. Par to, kas ir valsts, kopš Platona ir daudz grāmatu uzrakstīts, daudz filmu uzņemts un daudz skaidrots. Bieži par valsti grāmatās paustais,

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem

Iesniegta Pateicības vēstule Latvijas valsts vadītājiem(1)

Pagājušā gada 19. oktobrī jau otro reizi pēc kārtas notika viens no lielākajiem kristīgajiem pasākumiem Latvijā – Starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce „Dievs, svētī, Latviju!”. Šis pasākums, kas vieno gandrīz visus Latvijā esošos konfesiju vadītājus un ticīgos, tiek rīkots ar mērķi apvienot Latvijas draudzes kopīgā lūgšanā par valsts nākotni, kā arī iestāties par kristīgām un ģimenes

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.