„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Apstiprinājums: mūziķiem diverģenta domāšana

Mūziķi biežāk nekā citi izmanto abas smadzeņu puslodes.

Psihologi no „Vanderbiltas universitātes” (Vanderbilt University) apstiprināja pieņēmumu par to, ka profesionāli muziķi domā savādāk nekā daudzums cilvēku.

“Mums bija interesanti noskaidrot, kā radošās personības pilda nestandarta veida uzdevumus”, — teica viens no pētniekiem Bredlei Follei (Bradley Folley).

Šiem mērķiem zinātnieki izvēlējās muzikantus, kuriem radošā domāšana ir ikdienišķa parādība. Jo zinātniekiem bija pieņēmums, ka muzikanti domāšanas veids ir attīstītāks, nekā citiem secinot, ka profesionāliem mūzikas izpildītājiem ir jāizmanto abas rokas, katra no tām veic savas funkcijas uz instrumentiem. Bez tam paralēli jālasa notis un jāspēj interpretēt tās.

Psihologi jauniešus iedalīja divās grupās pa 20 cilvēkiem katrā.

Pirmajā grupā bija muzikanti, kuriem ir zināma pieredze mūzikā un otrajā grupā psiholoģijas fakultātes studenti, kuriem nav nekāda sakara ar mūziku. Grupas bija adekvātas gan pēc vecuma, gan panākumiem mācībās.

Tika veikti divi eksperimenti, ar kuru palīdzību tika noteiktas muzikantu kreatīvo spēju salīdzināšana ar kontrolgrupas spējām.

Pētījuma pirmajā daļā jauniešiem piedāvāja izdomāt pēc iespējas vairāk pielietojumus parastiem sadzīves priekšmetiem. Pēc tam tiem lūdza iziet vārdu asociāciju izpratnes testu. Rezultātā muzikanti deva vairāk pareizu atbilžu un piedāvāja vairāk priekšmetu pielietojumu sarakstu.

Otrajā daļā abām grupām vajadzēja no jauna padomāt par ikdienas priekšmetu dažādu pielietošanu , kā arī izpildīt kontrol uzdevumus.

Kad tika mērītas galvas smadzeņu puslodes aktivitāte, tad bija redzams, ka pieredzējušie muzikanti parādīja augstākus rādītājus salīdzinot ar otru grupu. Zinātnieki tāpat atklāja, ka muzikanti ir apveltīti ar augstu IQ. Tādējādi, pētnieki atbalstīja teoriju par to, ka nodarbošanās ar mūziku uzlabo garīgas spējas.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.