„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

ĀDAMS ZAUDĒ VISU… Vai ir iespējams atgūt zaudēto?

Draudze „Patiesības vārds” 29. aprīlī. Mācītājs Pauls no Vācijas.

Ko nozīmē BRĪVĪBA?

       Pierasts domāt, ka brīvība nozīmē, darīt visu ko vēlos. Diemžēl tā ir ačgārna sapratne. Piemēram, Latvija ir brīva valsts, bet tas taču nenozīmē, ka mēs varam darīt visu, kas ienāk prātā. Ir likums un noteikumi. Pastāv notikumi, no kuriem mēs varam izvēlēties piemērotāko.

Jāatceras, ka visu drīkst, bet vai tas ir vajadzīgs. Ja uz autoceļa ir skolas tuvumā novietota zīme ar norādi. Tad tas nozīmē, ka mēs drīkstam braukt ar ātrumu 30 km/h, jo mēs taču mīlam bērnus, bet ja notikumi ir pārkāpti un tā rezultātā tiek nobraukts bērns, tad mēs nevaram viennozīmīgi teikt, ka mīlam bērnus.
Bībelē Pavels runā par garīgo brīvību, kura izpaužas neatkarīgi no tā, ka kādā valstī pastāv diktatūra. Neatkarīgi no tā, ka Pāvels bija apcietināts viņam bija iekšēja garīga brīvība. Pavels uzsver, ka garīgo brīvību dod Jēzus un tikai Viņš. Jo Jēzus ir nomiris, lai tu gūtu brīvību. Nezaudē to! neatgriezies Ēģiptē!

IERAKSTS (krievu val)

ĀDAMS ZAUDĒ VISU… Vai ir iespējams atgūt zaudēto?

Dievs radīja Ādamu un Ievu brīvus. 2:13 Un Dievs ielika Ādamu Ēdenes dārzā, lai to uzraudzītu un STRĀDĀTU. Un Ādams to darīja. Dievs deva Ādamam brīvības izjūtu, bet mācīja arī ŅEMT ATBILDĪBU. Jo strādājot cilvēks izprot atbildības būtību.
2: 16
Dievs māca Ādamu ne tikai fizisku atbildību – strādāt Ēdenes dārzā, bet arī māca garīgās dzīves atbildību, tādēļ teica, lai ēd visus dārza augļus, bet no viena nebūs ēst, jo ….
Un 2:21 radīja Ievu
Ādams iemīlēja Ievu.
Dievs visu dara pareizi un pakāpeniski 1) Viņš dod Ādamam brīvību. 2) māca būt atbildīgam. 3) Un Dievs dod mīlestību. Iedomājieties situācija, ja tiktu samainīts viens punkts šajā shēmā. Dievs dotu Ādamam brīvību un Ievu, bet tad lūgtu, lai Ādams pastrādātu dārzā. Ādams, kurš nespēj skaidri padomāt, jo pārpildīts ar mīlestību pret Ievu, noteikti pateiktu: „Kā tad, tūlīt ar ieskrējienu.” Kad Jūsu bērns jums saka: „Tūlīt!” tad ko tas nozīmē? Labākā gadījumā pēc stundas. Bet parasti vēlāk bērns atzīstās: „Es aizmirsu!” Tā notiek arī ar laulību, ja vīrietis nav iemācījies ņemt atbildību par ģimeni, tad laulība kļūst bīstama. Tātad atgriežoties pie tēmas par Ādamu un Ievu, viņi abi ir laimīgi dzīvodami Ēdenē, bet kādu reizi Ieva paņem augli no aizliegtā koka, kaut gan viņa nezin, ka to darīt nedrīkst, ēd un dod Ādamam. Ko dara Ādams? Viņš ņem un ēd. Mēs šo stāstu zinām, bet paanalizēsim, kas no šī stāsta izriet. Dievs radīja Ādamu ar brīvu izvēli. Ņemot augli no sievas rokām labi zina, ka Dievs no viņa prasa atbildību par dārzu un viena vienīga baušļa pildīšanu. No Ādama tika prasīta tikai viena lieta, būt atbildīgam par baušļa pildīšanu. Jo pievērsiet uzmanību, kad Ieva iekodās auglī, tad vēl nekas nenotika, bet kad to izdarīja Ādams, tikai tad kaut kas notika. Ja Ādams būtu ņēmis atbildību arī par ģimenes garīgo pusi, tad kad viņš ieraudzītu ko ir izdarījusi Ieva, ķertu to aiz rokas un skriešus skrietu pie Dieva pēc palīdzības. Esmu pārliecināts, ka tādā veidā situācija izvērstos savādāka. Bet Ādams rīkojās bezatbildīgi. Kļūstot par grēka vergu. Bet grēks rada bailes. Viņš bailēs bēga no Dieva. Un tad, kad Dievs uzdeva jautājumu, vai viņš nav ēdis no aizliegtā koka, tad viņš no jauna neuzņēmās atbildību, nenožēloja nodarīto, bet gan izsaka pārmetumu: „Sieva kuru Tu devi, man to deva.” Zemteksts tāds: „Ja Tu man to sievu nebūtu devis es nebūtu nogrēkojis.” Grēka pārņemts un bailēs Ādams apvaino savu sievu un kas notiek starp Ievu un Ādamu tālāk? Mīlestība atdziest. Zaudējot brīvību un atbildības sajūtu viņš zaudē patieso mīlestību. Tādēļ Pāvels piekodināja: Stāviet brīvībā!”

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Guntis Kalme: Nezaudēt valsti informatīvajā karā(0)

Guntis Kalme, teoloģijas doktors, Lutera akadēmijas docents, mācītājs, grāmatu autors: “Durvis uz mājām”; „Pēdas” un „Latviešu karotprasme 1944-1945 desmit sarunas ar Latviešu leģionu”  Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”

Arhibīskaps: “Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas”(0)

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča sprediķis 2018. gada 14. augustā Aglonā. Pierakstīja katolis.lv Dārgie svētceļnieki! Šogad pulcējamies Aglonā īpašā kontekstā. Šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.