„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Gaismas ēnā” – veltījums Betijai

Pagājušā mēneša laikā reklāmas stabus rotāja melnas krāsas plakāti ar gaismas staru un nosaukumu „Gaismas ēnā”. TV ekrānos reklāmas pauzēs tika rādīts kvalitatīvs informatīvs reklāmas rullītis par gaidāmo mūziklu.

Pagājušo gadu SPEKTRS lasītājiem bija iespēja lasīt izsmeļošu interviju ar galveno mūzikla aktieri un dziedātāju Valteru Gleški, bet ar ko atšķirsies šī gada mūzikls un kādas ir atsauksmes par bijušo mūziklu uzzināsim tagad.

Veltījums Betijai

Mūzikla vadmotīvs ir jauniešu problēmu aktualizēšana, par dzīvi un izaicinājumiem, bet galvenokārt par situāciju un problēmu iespējamiem risinājumiem. Šā gada mūzikla palīdzību tiks godināta arī sešpadsmitgadīgās Betijas Laufmanes piemiņa, kura mūžībā aizgājusi aizvadītajā gadā, nāves cēlonis slimība – vēzis. Lai gan slimība ir bijusi mokoša, viņa no šīs dzīves atvadījās ar smaidu, jo zināja, ka dodas uz debesīm.

Par mūziklu

Mūzikla galvenais aktieris un dziedātājs Valters Gleške:

„Kad pirmo reizi dzirdēju stāstu par Betiju no savas mammas un arī vēlāk biju bērēs es izjutu, cik ļoti šis Betijas stāsts atsaucas manā sirdī. Tā ir pareiza un trāpīga tēma. Tas ir tas, ar ko jaunieši saskaras šodien, diemžēl arī ar nāvi. Savas domas par to apkopoju dziesmā „Ilgas”, kuru dziedāšu arī mūziklā.

 

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

Es gribu pacelties spārnos un aizlidot tālu prom

Un gaismu paturēt sirdi. To mūža garumā dotu.

Vai tiešām mēs nolemti būrim ar tukšumu sirdī būt?

Vai tiešām bez saules bez vēja spējam laimīgi kļūt?

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

 

Tas ir Betijas stāsts. Laime ir dota uz mirkli. Es to sajūtu kalpojot cilvēkiem uz skatuves, bet kad atgriežos ikdienas gaitās es meklēju to laimi, bet saprotu, ka īstā laime tūkstošs gadu garumā mani gaida tur debesīs.”

Atsauksmes

Biedrība „Elpa” (sevi lieliski pieteikusi dažādās Latvijas skolās, kurās skolēniem vada lekcijas „Pašapziņa. Attiecības. Ģimene”.)

Biedrības ‘Elpa” priekšsēdētāja Agnese Zvingule, teica: „Mūzikla „Gaismas ēnā” lieliski sakrīt ar mūsu biedrības mērķi – izglītot jauniešus par personības veidošanos, veselīgas pašapziņas nozīmi, puišu un meiteņu attiecībām, laimīgas ģimenes veidošanas priekšnosacījumiem un daudziem citiem aktuāliem tematiem. Esot kopā ar jauniešiem, dzirdot viņu dzīvesstāstus un pētot anketas var secināt, ka jaunietim ļoti trūkst pozitīvas informācijas avotu. Laba mūzika, kas atraisa jaunietī radošo potenciālu un pozitīvas domas, nevis seksuālus impulsus vai samākslotu dzīvi. Dziesmas, kuru teksti paceļ un dod cerību, ka viss izdosies. Izrādes, kurās jaunietis smeļas drosmi pārvarēt ikdienas grūtības. Dejas, kas iedod veselīgu prieku un jautrību. Cilvēki, kas pilni mīlestības un vēlmi dot, lai iepriecinātu un mierinātu. Tāpēc arī ir šis Mūzikls „Gaismas ēnā”, kas ir liela doza mīlestības, prieka un cerības.

Pateicoties iepriekšējā gada mūziklam jaunieši ir uzzinājuši atšķirību starp iemīlēšanos un mīlestību; Mainījusi apziņu; Saskatījuši pamācību dzīvei un ģimenei, kā arī atraduši atbildes uz jautājumiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība

Saruna ar Dr.h.hist Leo Dribinu: Redziet, un citas tautas arī atzina, ka viendievība ir vislabākā ticība(0)

Pieminot 1941.gada ebreju masu slepkavības, 30. novembrī Latvijā, Rīgā, kino “K Suns” norisinājās Izraēlas un Latvijas pārstāvja Borisa Mafcira aizkustinošās dokumentālās filmas “Atmiņu lādes” 6.daļa prezentācija. Pēc filmas demonstrācijas Izraēlas vēstniecības organizatori aicināja klātesošos nolikt sveces pie Brīvības pieminekļa, pieminot Rumbulā noslepkavotos Latvijas ebrejus. Uzvelkot virsdrēbes īpaši steidzīgie aši devās ceļā pie Brīvības pieminekļa, taču

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm

Kāpēc kristietība nav savienojama ar citām reliģijām un garīgām praksēm(1)

Ilze Eris: Mīlestības Skolas lektore. Četru bērnu mamma. Aizlūdzēja, kalpotāja. Ilze ir ieguvusi augstāko izglītību valodniecības jomā, kas palīdz viņai labāk izprast Dieva vārdu. Viņa ir arī studējusi teoloģiskās zinības. Precoties, ar ko mēs rēķināmies? Ar mīlestību. Ar uzticību. Ar to, ka dzīvosim visu atlikušo dzīvi ar šo cilvēku un viņš/viņa ar mums. Mēs rēķināmies,

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?

Jānis Vanags valsts svētkos: Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?(0)

“Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš dzird nevien “Rīdzenes sarunas”, bet visas sarunas?” (LELB Arhibīskaps Jānis Vanags)  “Raksti Efesas draudzes eņģelim: tā saka tas, kas tur septiņas zvaigznes savā labajā rokā un kas staigā starp septiņiem zelta gaismekļiem: es zinu tavus darbus un tavus pūliņus, un tavu izturību, un to, ka tu nespēj paciest ļaunos

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?

Latvijas valsts svētkos/ Mārcis Jencītis: Kāpēc LATVIESU tauta ir pazaudējusi privilēģiju valdīt pār savu zemi?(0)

„Visai Bībelei vijas cauri fakts, ka tad, kad tauta paklausa Dievam, tad valsts ir svētīta. Kad tauta atkāpjas no Dieva, tad tauta bauda okupāciju, lāstus, nabadzību un zaudē neatkarību.” Mārcis Jencītis Es jūs, apsveicu 18. novembra svētkos, mūsu mīļās Latvijas valsts dibināšanas dienā. Tā ir mūsu valsts proklamēšanas diena. Proklamēšana ir svinīgs paziņojums, ka mēs

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem

Mēbeļu Bode starp mēbeļu tirdzniecības centru gigantiem(0)

Mūsdienu pasaulē cenšoties viens otru pārsteigt un cīnoties par labāku sniegumu, labāku rezultātu, augstākiem reitingiem un lielāku ietekmi, mēs varam arī paskriet garām kaut kam, kas var būt dažkārt svarīgāks, nekā – augstāk, tālāk un ātrāk. Dzenoties izgudrot, kaut ko jaunu, sasniedzot ātrāku progresu, ne reti par upuri liekot godpilnu konkurenci, cilvēcīgumu un cēlsirdību darbā

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.