„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Gaismas ēnā” – veltījums Betijai

Pagājušā mēneša laikā reklāmas stabus rotāja melnas krāsas plakāti ar gaismas staru un nosaukumu „Gaismas ēnā”. TV ekrānos reklāmas pauzēs tika rādīts kvalitatīvs informatīvs reklāmas rullītis par gaidāmo mūziklu.

Pagājušo gadu SPEKTRS lasītājiem bija iespēja lasīt izsmeļošu interviju ar galveno mūzikla aktieri un dziedātāju Valteru Gleški, bet ar ko atšķirsies šī gada mūzikls un kādas ir atsauksmes par bijušo mūziklu uzzināsim tagad.

Veltījums Betijai

Mūzikla vadmotīvs ir jauniešu problēmu aktualizēšana, par dzīvi un izaicinājumiem, bet galvenokārt par situāciju un problēmu iespējamiem risinājumiem. Šā gada mūzikla palīdzību tiks godināta arī sešpadsmitgadīgās Betijas Laufmanes piemiņa, kura mūžībā aizgājusi aizvadītajā gadā, nāves cēlonis slimība – vēzis. Lai gan slimība ir bijusi mokoša, viņa no šīs dzīves atvadījās ar smaidu, jo zināja, ka dodas uz debesīm.

Par mūziklu

Mūzikla galvenais aktieris un dziedātājs Valters Gleške:

„Kad pirmo reizi dzirdēju stāstu par Betiju no savas mammas un arī vēlāk biju bērēs es izjutu, cik ļoti šis Betijas stāsts atsaucas manā sirdī. Tā ir pareiza un trāpīga tēma. Tas ir tas, ar ko jaunieši saskaras šodien, diemžēl arī ar nāvi. Savas domas par to apkopoju dziesmā „Ilgas”, kuru dziedāšu arī mūziklā.

 

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

Es gribu pacelties spārnos un aizlidot tālu prom

Un gaismu paturēt sirdi. To mūža garumā dotu.

Vai tiešām mēs nolemti būrim ar tukšumu sirdī būt?

Vai tiešām bez saules bez vēja spējam laimīgi kļūt?

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

 

Tas ir Betijas stāsts. Laime ir dota uz mirkli. Es to sajūtu kalpojot cilvēkiem uz skatuves, bet kad atgriežos ikdienas gaitās es meklēju to laimi, bet saprotu, ka īstā laime tūkstošs gadu garumā mani gaida tur debesīs.”

Atsauksmes

Biedrība „Elpa” (sevi lieliski pieteikusi dažādās Latvijas skolās, kurās skolēniem vada lekcijas „Pašapziņa. Attiecības. Ģimene”.)

Biedrības ‘Elpa” priekšsēdētāja Agnese Zvingule, teica: „Mūzikla „Gaismas ēnā” lieliski sakrīt ar mūsu biedrības mērķi – izglītot jauniešus par personības veidošanos, veselīgas pašapziņas nozīmi, puišu un meiteņu attiecībām, laimīgas ģimenes veidošanas priekšnosacījumiem un daudziem citiem aktuāliem tematiem. Esot kopā ar jauniešiem, dzirdot viņu dzīvesstāstus un pētot anketas var secināt, ka jaunietim ļoti trūkst pozitīvas informācijas avotu. Laba mūzika, kas atraisa jaunietī radošo potenciālu un pozitīvas domas, nevis seksuālus impulsus vai samākslotu dzīvi. Dziesmas, kuru teksti paceļ un dod cerību, ka viss izdosies. Izrādes, kurās jaunietis smeļas drosmi pārvarēt ikdienas grūtības. Dejas, kas iedod veselīgu prieku un jautrību. Cilvēki, kas pilni mīlestības un vēlmi dot, lai iepriecinātu un mierinātu. Tāpēc arī ir šis Mūzikls „Gaismas ēnā”, kas ir liela doza mīlestības, prieka un cerības.

Pateicoties iepriekšējā gada mūziklam jaunieši ir uzzinājuši atšķirību starp iemīlēšanos un mīlestību; Mainījusi apziņu; Saskatījuši pamācību dzīvei un ģimenei, kā arī atraduši atbildes uz jautājumiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!

Mārcis Jencītis: Uzmanību – Krievijas antisektanti!!!(3)

Raksta autors: Evaņģēlisko Kristiešu Draudzes «Kristus Pasaulei» vecākais mācītājs Mārcis Jencītis   Tuvojas vēlēšanas, un savu darbību atkal aktivizējuši antisektanti. Jāteic gan, ka darbība ir vārga, un tomēr tā nes negatīvas sekas mūsu valstij. Jau gadu simtiem Latvijas teritorijā ir bijis ieinteresēts Latvijas austrumu kaimiņš – Krievija. Latvijas tauta ir pārdzīvojusi masveida slepkavošanas, izsūtīšanas, paverdzināšanu,

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts

Pēteris Sproģis atsauc dalību vēlēšanās un nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts(0)

Bijušais Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts. “Pateicoties par man izrādīto cieņu, es nolieku savu Valsts prezidenta kandidāta nomināciju un atsaucu savu piedalīšanos vēlēšanās. Paldies visiem par izrādīto atbalstu! Peteris Sprogis“ Šodien ir mana dzimšanas diena. Man paliek 45.

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule  Pēterim Sproģim

FGBMFI Latvijas Nacionālās Padomes bijušā prezidenta Harija Tomaševska atklātā vēstule Pēterim Sproģim(4)

Es, Harijs Tomaševskis kā bijušais FGBMFI (Full Gospel Business Men’s Fellowship International) Latvijas Nacionālās Padomes prezidents savas kalpošanas laikā satiku un kontaktējos ar visu kristīgo konfesiju cilvēkiem, tai skaitā ar baptistiem. Katras konfesijas un pat draudzes cilvēki atšķīrās ar kādām tikai viņu konfesijas vai draudzes īpatnībām. Parasti tās bija konkrētā draudzes gana personīgā viedokļa, vai

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”

LBDS paziņojums saistībā ar P.Sproģa piesliešanos “Saskaņai”(0)

Latvijas Baptistu Draudžu Savienības bīskapa Kaspara Šterna un Padomes PAZIŅOJUMS draudzēm Masu medijos publicētā informācija par LBDS bīskapa emeritus Pētera Sproģa atsaukšanos aicinājumam kļūt par partijas “Saskaņa” Valsts prezidenta amata kandidātu un kandidēt Saeimas vēlēšanās ir izraisījusi plašu diskusiju un pat negatīvu rezonansi Latvijas sabiedrībā un arī baptistu draudzēs. Diemžēl negatīvā rezonanse vērsta ne tikai

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.