„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Gaismas ēnā” – veltījums Betijai

Pagājušā mēneša laikā reklāmas stabus rotāja melnas krāsas plakāti ar gaismas staru un nosaukumu „Gaismas ēnā”. TV ekrānos reklāmas pauzēs tika rādīts kvalitatīvs informatīvs reklāmas rullītis par gaidāmo mūziklu.

Pagājušo gadu SPEKTRS lasītājiem bija iespēja lasīt izsmeļošu interviju ar galveno mūzikla aktieri un dziedātāju Valteru Gleški, bet ar ko atšķirsies šī gada mūzikls un kādas ir atsauksmes par bijušo mūziklu uzzināsim tagad.

Veltījums Betijai

Mūzikla vadmotīvs ir jauniešu problēmu aktualizēšana, par dzīvi un izaicinājumiem, bet galvenokārt par situāciju un problēmu iespējamiem risinājumiem. Šā gada mūzikla palīdzību tiks godināta arī sešpadsmitgadīgās Betijas Laufmanes piemiņa, kura mūžībā aizgājusi aizvadītajā gadā, nāves cēlonis slimība – vēzis. Lai gan slimība ir bijusi mokoša, viņa no šīs dzīves atvadījās ar smaidu, jo zināja, ka dodas uz debesīm.

Par mūziklu

Mūzikla galvenais aktieris un dziedātājs Valters Gleške:

„Kad pirmo reizi dzirdēju stāstu par Betiju no savas mammas un arī vēlāk biju bērēs es izjutu, cik ļoti šis Betijas stāsts atsaucas manā sirdī. Tā ir pareiza un trāpīga tēma. Tas ir tas, ar ko jaunieši saskaras šodien, diemžēl arī ar nāvi. Savas domas par to apkopoju dziesmā „Ilgas”, kuru dziedāšu arī mūziklā.

 

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

Es gribu pacelties spārnos un aizlidot tālu prom

Un gaismu paturēt sirdi. To mūža garumā dotu.

Vai tiešām mēs nolemti būrim ar tukšumu sirdī būt?

Vai tiešām bez saules bez vēja spējam laimīgi kļūt?

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

 

Tas ir Betijas stāsts. Laime ir dota uz mirkli. Es to sajūtu kalpojot cilvēkiem uz skatuves, bet kad atgriežos ikdienas gaitās es meklēju to laimi, bet saprotu, ka īstā laime tūkstošs gadu garumā mani gaida tur debesīs.”

Atsauksmes

Biedrība „Elpa” (sevi lieliski pieteikusi dažādās Latvijas skolās, kurās skolēniem vada lekcijas „Pašapziņa. Attiecības. Ģimene”.)

Biedrības ‘Elpa” priekšsēdētāja Agnese Zvingule, teica: „Mūzikla „Gaismas ēnā” lieliski sakrīt ar mūsu biedrības mērķi – izglītot jauniešus par personības veidošanos, veselīgas pašapziņas nozīmi, puišu un meiteņu attiecībām, laimīgas ģimenes veidošanas priekšnosacījumiem un daudziem citiem aktuāliem tematiem. Esot kopā ar jauniešiem, dzirdot viņu dzīvesstāstus un pētot anketas var secināt, ka jaunietim ļoti trūkst pozitīvas informācijas avotu. Laba mūzika, kas atraisa jaunietī radošo potenciālu un pozitīvas domas, nevis seksuālus impulsus vai samākslotu dzīvi. Dziesmas, kuru teksti paceļ un dod cerību, ka viss izdosies. Izrādes, kurās jaunietis smeļas drosmi pārvarēt ikdienas grūtības. Dejas, kas iedod veselīgu prieku un jautrību. Cilvēki, kas pilni mīlestības un vēlmi dot, lai iepriecinātu un mierinātu. Tāpēc arī ir šis Mūzikls „Gaismas ēnā”, kas ir liela doza mīlestības, prieka un cerības.

Pateicoties iepriekšējā gada mūziklam jaunieši ir uzzinājuši atšķirību starp iemīlēšanos un mīlestību; Mainījusi apziņu; Saskatījuši pamācību dzīvei un ģimenei, kā arī atraduši atbildes uz jautājumiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā

Intervija ar Raivi Zeltītu: Par Latvijas nacionālas valsts nozīmi 21. gadsimtā(0)

Par nacionālas valsts nozīmi 1904. gadā formulēja Miķelis Valters (Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, (1918—1919) jaunstrāvnieks, jurists, politiķis, diplomāts un sabiedrisks darbinieks, viens no Satversmes izstrādātājiem.): „Tēvu zeme kā politisks jēdziens ir organizācija, kuru sauc par valsti. Šī organizācija pastāv no trim daļām: zemes, uz kuras zināma tauta dzīvo, pašas tautas un valsts varas, zem kuras

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Aidis Tomsons: Oligarhi, Šlesers un Baznīca(0)

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās baznīcas. Mācītāju partija – tā neformāli žurnālisti nosauca Latvijas Pirmo partiju, kuras priekšgalā kopā ar Šleseru nostājās vairāki pazīstami mācītāji,-ziņo spektrs.com/blogs.adventistiem.lv Kristiešu pienākums ir iesaistīties politikā un ietekmēt likumu pieņemšanu no iekšpuses –

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?

Līgo un Jāņu kults – kas tas ir?(0)

“Kristus pasaulei”:  Līgo un Jāņu kults – kas tas ir? Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska, Daila Lielbārde un Ilze Drātniece Es par to dažas reizes esmu mācījis un ne tikai šeit, mūsu draudzē. Man tika uzdoti jautājumi no cilvēkiem –„Kas ir līgo kults? Kāpēc mācītājs ir teicis, ka nevajag piedalīties šajos svētkos?” Lūk, tāpēc

“Kristus pasaulei”: Dziedināta caur kalpošanu cilvēkiem

“Kristus pasaulei”: Dziedināta caur kalpošanu cilvēkiem(1)

Juvenīlais artrīts ir slimība, kas var parādīties bērniem līdz 16 gadu vecumam. Tas ir locītavu iekaisums, kā rezultātā veidojas pietūkums, sāpes un kustību ierobežojumi. Šīs slimības cēloņi vēl nav īsti noskaidroti,-ziņo spektrs.com/draudze “Kristus paaulei”, Vēsmas Lazdiņas liecību pierakstīja Kristīne Krapāne Vēsmai artrīts nebija nekāds jaunums – viņas ģimenē tas pāriet no paaudzes paaudzē, arī mammai

Teoloģijas elks Lielajā talkā

Teoloģijas elks Lielajā talkā(0)

Latvijas simtgades gaidās sirds priekā līksmo, ka mēs, Latvijas tauta, dažādos valsts nostūros piedalāmies „Lielajā talkā”. Talkošana vieno un ir lielisks iemesls izjust kopības sajūtu. Cenšoties ātrāk sākt un ātrāk pabeigt ieplānoto Lielās talkas laikā, pie manis pienāca kāda sieviete, uzsākot sarunu. Protams, ka darbs apstājās. Nespējot koncentrēties darbam, jo tēma -garīga, iekarsām diskusijā. Uzzinot,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.