„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

„Gaismas ēnā” – veltījums Betijai

Pagājušā mēneša laikā reklāmas stabus rotāja melnas krāsas plakāti ar gaismas staru un nosaukumu „Gaismas ēnā”. TV ekrānos reklāmas pauzēs tika rādīts kvalitatīvs informatīvs reklāmas rullītis par gaidāmo mūziklu.

Pagājušo gadu SPEKTRS lasītājiem bija iespēja lasīt izsmeļošu interviju ar galveno mūzikla aktieri un dziedātāju Valteru Gleški, bet ar ko atšķirsies šī gada mūzikls un kādas ir atsauksmes par bijušo mūziklu uzzināsim tagad.

Veltījums Betijai

Mūzikla vadmotīvs ir jauniešu problēmu aktualizēšana, par dzīvi un izaicinājumiem, bet galvenokārt par situāciju un problēmu iespējamiem risinājumiem. Šā gada mūzikla palīdzību tiks godināta arī sešpadsmitgadīgās Betijas Laufmanes piemiņa, kura mūžībā aizgājusi aizvadītajā gadā, nāves cēlonis slimība – vēzis. Lai gan slimība ir bijusi mokoša, viņa no šīs dzīves atvadījās ar smaidu, jo zināja, ka dodas uz debesīm.

Par mūziklu

Mūzikla galvenais aktieris un dziedātājs Valters Gleške:

„Kad pirmo reizi dzirdēju stāstu par Betiju no savas mammas un arī vēlāk biju bērēs es izjutu, cik ļoti šis Betijas stāsts atsaucas manā sirdī. Tā ir pareiza un trāpīga tēma. Tas ir tas, ar ko jaunieši saskaras šodien, diemžēl arī ar nāvi. Savas domas par to apkopoju dziesmā „Ilgas”, kuru dziedāšu arī mūziklā.

 

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

Es gribu pacelties spārnos un aizlidot tālu prom

Un gaismu paturēt sirdi. To mūža garumā dotu.

Vai tiešām mēs nolemti būrim ar tukšumu sirdī būt?

Vai tiešām bez saules bez vēja spējam laimīgi kļūt?

Ko tu domā es jautāju sirdij, ko tu gribi es jautāju tai.

Gribu prieku neviltotu, laimi tūkstošs gadu garumā.

 

Tas ir Betijas stāsts. Laime ir dota uz mirkli. Es to sajūtu kalpojot cilvēkiem uz skatuves, bet kad atgriežos ikdienas gaitās es meklēju to laimi, bet saprotu, ka īstā laime tūkstošs gadu garumā mani gaida tur debesīs.”

Atsauksmes

Biedrība „Elpa” (sevi lieliski pieteikusi dažādās Latvijas skolās, kurās skolēniem vada lekcijas „Pašapziņa. Attiecības. Ģimene”.)

Biedrības ‘Elpa” priekšsēdētāja Agnese Zvingule, teica: „Mūzikla „Gaismas ēnā” lieliski sakrīt ar mūsu biedrības mērķi – izglītot jauniešus par personības veidošanos, veselīgas pašapziņas nozīmi, puišu un meiteņu attiecībām, laimīgas ģimenes veidošanas priekšnosacījumiem un daudziem citiem aktuāliem tematiem. Esot kopā ar jauniešiem, dzirdot viņu dzīvesstāstus un pētot anketas var secināt, ka jaunietim ļoti trūkst pozitīvas informācijas avotu. Laba mūzika, kas atraisa jaunietī radošo potenciālu un pozitīvas domas, nevis seksuālus impulsus vai samākslotu dzīvi. Dziesmas, kuru teksti paceļ un dod cerību, ka viss izdosies. Izrādes, kurās jaunietis smeļas drosmi pārvarēt ikdienas grūtības. Dejas, kas iedod veselīgu prieku un jautrību. Cilvēki, kas pilni mīlestības un vēlmi dot, lai iepriecinātu un mierinātu. Tāpēc arī ir šis Mūzikls „Gaismas ēnā”, kas ir liela doza mīlestības, prieka un cerības.

Pateicoties iepriekšējā gada mūziklam jaunieši ir uzzinājuši atšķirību starp iemīlēšanos un mīlestību; Mainījusi apziņu; Saskatījuši pamācību dzīvei un ģimenei, kā arī atraduši atbildes uz jautājumiem.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama

Bijušais transseksuālis: brīvība no dzimuma disforijas ir iespējama(0)

Nesen kristīgo sabiedrību šokēja ziņa, ka meitene no kristiešu ģimenes Amerikā, Ohaio štatā cieš no dzimuma disforijas un, atrodoties dziļā depresijā, pieņēmusi lēmumu mainīt dzimumu, panākot vēlamo Tiesas ceļā. Sabiedrības neizpratni raisa, ka sīvās cīņas ar dzimumu disforijas vietā, tiek izvēlēts pretējs ceļš, ārsts un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs un Hamiltonas apgabala prokurors un Pro-transeksuāļu tiesību atbalstītājs

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu

Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Beldavs : Par Latvijas tapšanu(0)

„Valmieras – Valmiermuižas draudzes mācītājs un vēlākais Latvijas brīvvalsts Izglītības ministrs Kārlis Voldemārs Beldavs  Būdams 4. Saeimas deputāts, Kārlis Beldavs piedzīvos zvaigžņu stundu. Visai negaidīti tiek piedāvāts izglītības ministra portfelis. Viņš, protams, pagodināts, piekrīt, lai gan amatā sabūt iznāk pavisam īsu laiku, no 1934. gada 18. marta līdz 15. maijam. Pēc valsts apvērsuma un trīs dienu iepauzēšanas,

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos

Saeimā pirmajā lasījumā atbalsta brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos(0)

Lai arī Saeimas Sabiedrisko lietu komisijā deputātu vairākums likumprojektu noraidīja, un Atzinumos par likumprojektu Tieslietu ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Latvijas darba devēju konfederācija, Kultūras ministrija, Latvijas brīvo arodbiedrību sabiedrība, (kaut ar niansēm), visi kā viens iestājušies PRET brīvdienas piešķiršanu Pareizticīgo Ziemassvētkiem, Saeima ceturtdien, 8.martā, pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu noteikt brīvdienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7.janvārī. Par

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!

Mārcis Jencītis: Dievs, svētī Latviju!(0)

“Kristus pasaulei” draudzes mācītājs- Mārcis Jencītis Viss, ko es vēlos, ir lūkoties Dieva sejā, jo nav nekā labāka. Es nezinu, kā tas ir tev, bet manā dzīvē nav nekā labāka par būšanu Dieva klātbūtnē. Pats labākais ir būt vienatnē ar Viņu. Arī dievkalpojumā, kaut arī visi esam kopā, tomēr mēs katrs individuāli, personīgi sastopamies ar

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa

Kristīgie deputāti un Kristīgo juristu asociācija: jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm ir „ķeizara” daļa(1)

„Tad Viņš tiem teica: “Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder.”” (Mat. 22: 22)   No jauna sabiedrībā uzvirmojusi diskusija par jaunajām Latvijas pasēm, aktualizējoties jautājumam, Vai kristieši reliģiskās pārliecības dēļ ir tiesīgi atteikties no jaunās Latvijas pases ar pagānu zīmēm?  Lai rastos skaidrība par to, kāda ir kristīgi- politiska nostāja

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.