„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

24.08.2012. Latvija: Eva Ālere/”Atver acis”: biļete uz Lady Gaga ir pienesums velna altārim

Šīs dziedātājas uzstāšanās Latvijā ir mūsu garīgās atmosfēras piesārņošana – šādi šonedēļ gaidāmās skandalozās 26 gadīgās amerikāņu dziedātājas Lady Gaga koncertēšanu Rīgā redz biedrības “Atver acis” vadītāja Eva Ālere,-ziņo spektrs.com/maranathamusic.lv

Dziedātāja Latvijā koncertēs pirmo reizi un tiek prognozēts, ka viņas pasaules koncerttūres «The Born This Way Ball» jaunais šovs Mežaparka Lielajā estrādē pulcēs 40 000 skatītāju un kļūs par vienu no visu laiku iespaidīgākajiem ārvalstu mūziķu koncertšoviem.

Protesti pasaulē pret Lady Gagas mūziku

Kopš ekscentriskās dziedātājas šīs tūres pirmās uzstāšanās, kas noritēja 27. aprīlī Dienvidkorejā, mediji nenogurstoši seko līdzi gan koncertu biļešu pārdošanas panākumiem, gan valstu amatpersonu reakcijai un sabiedrības noskaņojumam pret šīs mūzikas zvaigznes ierašanos. Visur, kurp vien dodas, Lady Gaga saceļ ažiotāžu šķiet par visu – gan saviem izteikumiem, gan skatuves tērpiem un sadarbību ar pasaules zīmoliem un ievērojamiem dizaineriem, gan ievērīgajiem koncertšoviem, kas bieži raksturoti kā ticīgo jūtu aizskaroši un svētumu zaimojoši. Jau sākot savu šī gada koncerturneju, dziedātāja piedzīvojusi vairākus protestus un pat savas mūzikas atskaņošanas aizliegumus.

Maija beigās tika atcelts Lady Gagas koncerts Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, jo radikālie musulmaņi draudēja sarīkot nekārtības un haosu, ja skandalozā dziedātāja ieradīsies viņu valstī. Indonēzijas koncerta organizatori mēģināja rast kompromisu un vienošanos, ka dziedātāja piekristu padarīt mērenāku savu vētraino uzstāšanās, bet “Lady Gaga” menedžments atteicās no kompromisa, lai izpatiktu, viņuprāt, reliģiskajiem cenzoriem.

Protestētāji, kuru vidū galvenokārt bija kristieši, ar vairākām demonstrācijām iestājās pret dziedātājas ierašanos arīFilipīnās. Protestētāji no kristiešu jauniešu organizācijas sacīja, ka viņus aizskar dziedātājas mūzika un reklāmas. Jaunieši norādīja, ka īpaši dziesmu “Judas” uzskata par zaimojošu. Kā vēsta mediji, koncerts tika atļauts, bet dziedātājai no varasiestādēm tika lūgts iztikt bez jebkāda veida atkailināšanās vai neķītrām darbībām, kas nonāk pretrunās ar morāli un labiem tikumiem. Savukārt, Dienvidkorejā tika noteikts, ka viņas uzstāšanos varēs apmeklēt tikai pilngadīgie fani.

Savu attieksmi pret šokējošo popdīvu izteikusi arī Libāna. Tur jūnijā jaunais albums “Born This Way” tika aizliegts un pamatojums, kādu sniedza varasiestādes īss un konkrēts – aizskar kristiešus. Šīs valsts radiostacijās līdzīga iemesla dēļ arī aizliegts atskaņot albuma otro singlu “Judas”. Savukārt albuma pirmo singlu “‘Born This Way” aizliegts atskaņot Malaizijas radiostacijās, jo, , pēc varasiestāžu domām, dziesmas vārdi popularizē homoseksualitāti.

Ķīnas Kultūras ministrija izveidojusi 100 aizliegto populāro dziesmu sarakstu, kuru starpā iekļautas arī Lady Gagas kompozīcijas, jo arī tās varot kaitēt valsts kultūrai. Kā formālus iemeslus šādas cenzūras ieviešanai Ķīnas Kultūras ministrija minējusi nepieciešamību “sakārtot un noteikt likumos” to mūzikas saturu, kas tiek ievietots Ķīnas globālajā tīmeklī. “Melnajā sarakstā” iekļuvušas Lady Gaga jaunā albuma “Born This Way” dziesmas – “The Edge of Glory”, “Hair”, “Marry the Night” un “Bloody Mary”.

Un arī tepat kaimiņos - Lielbritānijā popmūzikas zvaigznes video “Telephone” ticis aizliegts valsts televīzijā. Deviņas minūtes garo video eposu, kurā māksliniece attēlota kā noziedzniece cietumā, atteikušās demonstrēt ne tikai konservatīvās britu televīzijas, bet arī MTV un MTG.

Lady Gaga no piederības katoļu ticībai uz reliģijas atklātu zaimošanu

Biedrības Atver acis vadītāja Eva Ālere atklāti pauž satraukumu, ka dziedātājas ierašanās Latvijā nopietni apdraud mūsu garīgo atmosfēru, par kuru tik daudz tiek lūgts visu konfesiju kristiešu starpā. ”Mēs visi nemitīgi lūdzam Latvijā pēc atmodas un svētībām no Tā Kunga, tiek rīkotas veselas lūgšanu ķēdes, bet šeit šādā atklātā veidā nāk iekšā sātanisms. Vārdam ir spēks! Eksorcists Bobs Larsons ir teicis, ka ja esat dzirdējis Lady Gaga, jūs noteikti gribēsiet atpakaļ Madonnu, jo, ja līdz šim Madonnas mūzika kādam šķitusi dēmoniska, tad Gagas mūzika ir vēl jo smagāka,”portālam Maranathamusic.lv stāsta Eva Ālere.

Kopš 2008. gada, kad iznāca Stefānijas Džermanotas jeb Lady Gaga pirmais albums, šobrīd visā pasaulē ir pārdotas jau 23 miljonu viņas albuma kopijas un 64 miljoni singli. Savā nepārāk garajā mūziķes karjerā viņa jau paspējusi iegūt piecas «Grammy» balvas un 13 MTV Video Mūzikas balvas. Kopš Lady Gaga sevi pieteica mūzikas industrijā, viņas vārds nepazūd no mediju uzmanības centra – regulāri viņa šokē gan ar tērpiem, kuri darināti tikuši pat no jēlas gaļas, gan asiņainiem skatiem savos priekšnesumos un protams arī ar izdarībām uz skatuves, kuras neiekļaujas vispārzināmajās morāles kategorijās un ir raksturojamas kā perversija un piedauzība.

“Es domāju, ka velns arī šodien dara to, ko viņš darīja Jēzus laikā, uzvedot pašu Kristu kalnā un kārdinot, ka varot visu tam dot, ja vien Viņš pielūgs to. Tā nav vienkārši uzstāšanās, bet tā ir noslēgta derība ar pašu sātanu, kurš viņai ir izteicis reālu piedāvājumu,” tā Eva Ālere komentē faktu, cik īsā periodā jaunā dziedātāja iemantojusi pārsteidzošo slavu un ietekmi.

Interesanti, ka Lady Gaga augusi Romas katoļu ticības ietekmē, no 11 gadu vecuma viņa Manhetenā apmeklēja Romas katoļu privātskolu meitenēm. Vairākās intervijās dziedātāja neslēpj, ka atrašanās šādā mācību iestādē viņai bijusi visai grūta viņas ekscentriskuma dēļ un viņa visbiežāk jutusies kā frīks.

Lai arī dziedātājai ir šīs reliģiskās audzināšanas pieredze, šodien tieši Baznīca un kristīgā sabiedrība ir visvairāk paudusi iebildumus pret viņas daiļradi un publisko darbību. Protesti ir pret dziesmu lirikās paustajiem uzskatiem, popularizēto dzīvesveidu un dziedātājas neierobežoto uzdrīkstēšanos pārkāpt visas līdz šim pieņemtās normas.

Biļete par Lady Gagu Latvijā ir pienesums velna altārim

Lady Gaga ir satricinājusi visus tradicionālos priekšstatus par popmūziķes imidžu un kā ārvalstu mediji raksta, viņa ir radījusi jaunu paaudzi ar sekotājiem, ko pati dēvē par “mazajiem monstriem”.

Kas norisināsies 23. augusta koncerttūres «The Born This Way Ball» (interesanti, ka tieši prezentētā albuma “Born this Way” ieraksts tapis izmantojot Latvijā ražotos un jau vairāku pasaules slavenību iecienītos mikrofonus “JZ Microphones”) šova laikā Mežaprakā, to ar satraukumu gaida tie, kas jau iegādājušies biļetes un ar bažām kristīgā sabiedrība. No Latvijas amatpersonām nekādi publiski pausti iebildumi vai ierobežojumi nav bijuši.

Eva Ālere gan uzsver, ka jebkura mūzika atstāj iespaidu uz tās klausītāju un nav mazsvarīga tā informācija un tas gars, ko mūzika sevī nes. “Ietekme nāk no dažādām sfērām un protams, viena no tām ir mūzika. Biļete par ieeju Lady Gagas koncertā ir nolikta nauda uz velna altāra. Un viņas mūzika nav tik nevainīga, caur to klausītājs reāli piedzīvo garīgu dēmonisku klātbūtni,” ir pārliecināta E. Ālere.

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei

Sabiedriskā apspriešana: Jaunajā mācību saturā izņem kristīgās mācības priekšmetu 1.-3. klasei(0)

UZMANĪBU! Forumu ciklā eksperti apspriedīs jaunā mācību satura piedāvājumu. Nedēļas laikā to var brīvi apmeklēt arī interesenti izsakot savu vērtējumu  Kristīgās mācības skolotāja Dita Pavloviča paužot nožēlu stāsta: „Mācu šo priekšmetu jau 14 gadus- kopš tas tika ieviests skolu programmā kā obligāts izvēles priekšmets. Trīs gadu garumā reizi nedēļā no 1.-3. klasei bērni apguva pašu kristietības

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.