„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

13.11.2009. Francija: Musulmaņu galvassegām un plīvuriem Francijā nav vietas

musulman

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī atkārtoti paziņojis, ka tradicionālajām musulmaņu visu augumu sedzošajām galvassegām “burkām”un sejas plīvuriem – nikabiem – nav vietas sekulārajā Francijā,- ziņo spektrs.com atsaucoties uz LETA.

“Francija ir valsts, kur nav vietas “burkām” un kur nav vietas sieviešu pakļautībai,” viņš paziņoja franču nacionālajai identitātei veltītā uzrunā.

Francijā, kur mīt Eiropas lielākā musulmaņu minoritāte, izveidota īpaša padome, kurai jāpieņem lēmums, vai burku valkāšana būtu jāaizliedz ar likumu.

Valstī jau ilgstoši valda diskusijas par to, cik tālu tā ir gatava pielāgoties islāmam, neapdraudot 1905.gadā pieņemto valsts un baznīcas varu atdalīšanu.

Sarkozī jūnijā paziņoja, ka burka, viņaprāt, ir nevis reliģijas, bet gan pakļautības simbols.

Francijā jau 2004.gadā tika pieņemts likums, kas aizliedz galvassegu vai jebkādu citu reliģisku simbolizējošu tērpu valkāšanu valsts skolās.

Plānots, ka visā valsts teritorijā notiks 450 sabiedriskas ieceres apspriešanas, kurās piedalīsies kampaņas organizatori, skolēni, viņu vecāki, skolotāji, dažādas apvienības, uzņēmēji, kā arī Francijas un Eiropas likumdevēji.

Diskusiju noslēgums paredzēts nākamā gada sākumā, kad plānota konference, kurā tās dalībnieki centīsies rast atbildi uz jautājumiem “ko nozīmē šodien būt francūzim” un “kā imigrācija ietekmē mūsu nacionālo identitāti”.

2 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Normunds Ozoliņš: Jēzus vai Jūdas skūpsts? Par bīsk. Sproğa prezidenta projektu. Pravietisks sapnis.
Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele

Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele(0)

  Mārcis Jencītis: Līgo svētki un Bībele  VIDEO   Pirmajā bauslī Dievs saka, ka mums nebūs turēt citus dievus Viņa priekšā, un tieši šī baušļa pārkāpums atnes vislielāko ļaunumu cilvēku un visas valsts dzīvē. Pašas Jāņu brīvdienas nav sliktas, taču apzināta elku kalpība un cenšanās iegūt svētību, izpildot dažādus rituālus, ir citu dievu jeb velna pielūgsme.

Seminārs: Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?

Seminārs: Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?(0)

Mūsdienās ik uz soļa saskaramies ar modernā dizainā ietvērtām latviskajām zīmēm – kreklos, mēbelēs, aksesuāros. Vai esat kādreiz domājis, kādu spēku tās nes? un vai par senlatviešu zīmēm ko saka arī Bībele? Lai palīdzētu izprast šīs lietas, ikviens ir aicināts uz semināru 17. jūnijā. Semināra mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ieraudzīt šķēršļus, kas traucē tuvoties Dievam

Pretpraida pasākums 9.jūnijā 10.00

Pretpraida pasākums 9.jūnijā 10.00(0)

Pretpraida pasākums (mītiņš) notiks 9.jūnijā, 10.00 Rīgā, pie Vērmanes dārza (Merķeļa ielā – iepretīm Latviešu biedrības namam). Pasākumu veido Fonds ”Stop Imigrācija!”. Pasākuma mērķis – ”Protests pret homoseksuālisma u.c. psihisku un mentālu noviržu popularizēšanu”. Aicināti piedalīties visi nevienaldzīgie, visi kuri saprot – aizverot actiņas un austiņas,-ziņo spektrs.com Pretpraida pasākuma organizators Andris Orols stāsta: “Mēs tikai atbalstām

Inga Bite (LRA) savākusi 30 Saeimas deputātu parakstus izsakot bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu

Inga Bite (LRA) savākusi 30 Saeimas deputātu parakstus izsakot bažas saistībā ar Eiropas Savienības Tiesā izskatāmo “Coman” lietu(0)

12.Saeimas deputāte Inga Bite: „Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm var tikt radīts pienākums juridiski atzīt viena dzimumu laulību, kas noslēgta ārpus viņu teritorijas. To var saukt par “ideoloģisko kolonizāciju”. Vakar, pēc 12.Saeimas deputātes Ingas Bites no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas iniciatīvas 30 Latvijas Saeimas deputāti parakstīja vēstuli Eiropas Savienības tiesai un Eiropas Savienības institūciju vadītājiem,-ziņo spektrs.com

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.