„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

13.11.2009. Francija: Musulmaņu galvassegām un plīvuriem Francijā nav vietas

musulman

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī atkārtoti paziņojis, ka tradicionālajām musulmaņu visu augumu sedzošajām galvassegām “burkām”un sejas plīvuriem – nikabiem – nav vietas sekulārajā Francijā,- ziņo spektrs.com atsaucoties uz LETA.

“Francija ir valsts, kur nav vietas “burkām” un kur nav vietas sieviešu pakļautībai,” viņš paziņoja franču nacionālajai identitātei veltītā uzrunā.

Francijā, kur mīt Eiropas lielākā musulmaņu minoritāte, izveidota īpaša padome, kurai jāpieņem lēmums, vai burku valkāšana būtu jāaizliedz ar likumu.

Valstī jau ilgstoši valda diskusijas par to, cik tālu tā ir gatava pielāgoties islāmam, neapdraudot 1905.gadā pieņemto valsts un baznīcas varu atdalīšanu.

Sarkozī jūnijā paziņoja, ka burka, viņaprāt, ir nevis reliģijas, bet gan pakļautības simbols.

Francijā jau 2004.gadā tika pieņemts likums, kas aizliedz galvassegu vai jebkādu citu reliģisku simbolizējošu tērpu valkāšanu valsts skolās.

Plānots, ka visā valsts teritorijā notiks 450 sabiedriskas ieceres apspriešanas, kurās piedalīsies kampaņas organizatori, skolēni, viņu vecāki, skolotāji, dažādas apvienības, uzņēmēji, kā arī Francijas un Eiropas likumdevēji.

Diskusiju noslēgums paredzēts nākamā gada sākumā, kad plānota konference, kurā tās dalībnieki centīsies rast atbildi uz jautājumiem “ko nozīmē šodien būt francūzim” un “kā imigrācija ietekmē mūsu nacionālo identitāti”.

2 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”

Doma baznīcā atklāj barikāžu laikam veltīto vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”(0)

Doma baznīcā atklāj jauno vitrāžu “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas veltīta 1991.gada barikādēm un Latvijas neatkarībai,- ziņo spektrs.com/la.lv/vsm.lv Doma baznīcai bija sevišķa nozīme 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad tā pārvērtās par sava veida kaujas nometni, kur neatkarības aizstāvji smēlās garīgo spēku un saņēma gan emocionālo mierinājumu, gan medicīnisko palīdzību. Lai godinātu barikāžu laiku

Juridiskas sarunas par Satversmi

Juridiskas sarunas par Satversmi(0)

Reizi piecos gados Satversmes pieņemšanas gadadienā apspriežam tās iespējamos pilnveidojumus. Piedalīsies: LU docents Jānis Pleps; tiesībsargs Juris Jansons; Latvijas pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce. dalība brīva bez maksas vēlama iepriekšēja pieteikšanās:[email protected] Laiks: 15 februārī, 13:00; Adrese: Raiņa būlvārī 4.

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts

NHL hokeja leģenda Artūrs Irbe: mans stāsts(0)

Artūrs Irbe – Ne tikai NHL hokeja leģenda, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, vārtsargs, bet arī vīrietis, tēvs un kristietis. 3. februārī bezmaksas sarunu pasākums, kurā Artūrs dalīsies ar savu stāstu par pārbaudījumiem un uzvarām un šajā ceļā iegūtajam atziņām. Saturs ar uzsvaru vīriešiem, taču aicināts ikviens. 3. februārī Rīgā, Rīgas Vasarsvētku draudzē “Cerība”, Nometņu ielā

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu

Aina uz ekskursiju, lai iepazītos ar Rīgas Ebreju kopienas namu(0)

Rīgas Ebreju kopiena uzsāk jaunu projektu jauniešiem ar ebreju saknēm un vēlmi iepazīt ebreju kultūru un labi pavadīt laiku kopā ar interesantiem cilvēkiem. Aicinām uz pirmo pasākumu svētdien, 21. janvārī plkst. 12:00! Pasākuma laikā iepazīsim Rīgas Ebreju kopienas namu (Skolas iela 6) – kultūras pieminekli un kādreizējo Ebreju teātra ēku: ielūkosimies, kas notiek aiz “slēgtām

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā

Juris Rubenis par pravietiskā vārda JAUNS būtību mūsdienu laikmetā(0)

Pirms dažiem gadiem SPEKTRS.COM publicēja jaunā gada pravietojumu „Jaunas lietas un vietas Tavā dzīvē.”  Taču lasītāju atsaucība bija krasi dažāda. Vieni nosodīja pašu pravieti, bet kāds lasītājs tikai gada baigās atsūtīja e-pastu ar atzinumu, ka pravietiskais vēstījums ir izprasts, tikai gada noslēguma posmā. Kaut arī pravieša uzdevums nav vēsti pasniegt saprotami, izskaidrojoši un atbilstoši pielāgojoties

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.