„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

13.11.2009. Francija: Musulmaņu galvassegām un plīvuriem Francijā nav vietas

musulman

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī atkārtoti paziņojis, ka tradicionālajām musulmaņu visu augumu sedzošajām galvassegām “burkām”un sejas plīvuriem – nikabiem – nav vietas sekulārajā Francijā,- ziņo spektrs.com atsaucoties uz LETA.

“Francija ir valsts, kur nav vietas “burkām” un kur nav vietas sieviešu pakļautībai,” viņš paziņoja franču nacionālajai identitātei veltītā uzrunā.

Francijā, kur mīt Eiropas lielākā musulmaņu minoritāte, izveidota īpaša padome, kurai jāpieņem lēmums, vai burku valkāšana būtu jāaizliedz ar likumu.

Valstī jau ilgstoši valda diskusijas par to, cik tālu tā ir gatava pielāgoties islāmam, neapdraudot 1905.gadā pieņemto valsts un baznīcas varu atdalīšanu.

Sarkozī jūnijā paziņoja, ka burka, viņaprāt, ir nevis reliģijas, bet gan pakļautības simbols.

Francijā jau 2004.gadā tika pieņemts likums, kas aizliedz galvassegu vai jebkādu citu reliģisku simbolizējošu tērpu valkāšanu valsts skolās.

Plānots, ka visā valsts teritorijā notiks 450 sabiedriskas ieceres apspriešanas, kurās piedalīsies kampaņas organizatori, skolēni, viņu vecāki, skolotāji, dažādas apvienības, uzņēmēji, kā arī Francijas un Eiropas likumdevēji.

Diskusiju noslēgums paredzēts nākamā gada sākumā, kad plānota konference, kurā tās dalībnieki centīsies rast atbildi uz jautājumiem “ko nozīmē šodien būt francūzim” un “kā imigrācija ietekmē mūsu nacionālo identitāti”.

2 komentāri

#1LailaNovember 17, 2009, 12:54 pm

Pilnīgi pareizi, kāpēc mums Eiropas sievietēm Austrumos ir jāievēro viņu ģērbšanās manieres, bet viņiem Eiropā – nē?

#2kalaDecember 11, 2009, 3:54 pm

Bet mes varam cienit vinjus

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana

“Brīvības konvojs” 2022, Perona un Filmiha prognozes, kā arī Krievijas uzmākšanās nenovērtēšana(0)

  Sarunu “Nacionālā drošība” vada Ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Ģenerālmajors Juris Maklakovs, Pulkvedis Raimonds Rublovskis, Marlēna Pirvica un Ekonomiste, lektore, pētniece un uzņēmēja Līga Leitāne.   YouTube/biedrība Latvietis YouTube/spektrs.com Facebook/ Demokrātijas aizsardzības biedrība, DAB   Luksemburgas Deputātu palātā 12.janvārī notika diskusija par petīciju pret vakcīnas mandātiem. Franču imunoloģijas speciālista Prof. Kristians Perons  Christiane Perronne viedoklis. Profesors Kristians Perons bija Eiropas

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.