„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

08.08.2012. Dievam patīk arī reps / Lecrae

SPEKTRS jau ziņoja par diviem puišiem no Latvijas, kuri savu dzīvi saista ar repošanu godinot Dievu. Viens no tiem ir no Sauriešiem NeoStas un otrs no Rīgas Dāvids Gleške no grupas „1:16 Kliķe”(video), taču tagad jauna ziņa no ASV.

1979. gadā dzimušais kristīgais Hip-hop mūzikas izpildītājs Lecrae Moore no ASV ir neatkarīgās ierakstu kompānijas „Reach Records ” direktors un organizācijas „Reach life ministries” līdzdibinātājs. Viņš ir izdevis piecus studijas albumus, saņēmis Grammy Award nomināciju, septiņas GMA Dove Award nominācijas un Stella Award balvu,-ziņo spektrs.com/priekavests.lv/Kitija

Viņa pirmais albums „ After the Music Stops” „Jesus Muzik” tika izdots 2006. gadā un satricināja kristīgās mūzikas pasauli, izplatoties pa visu ASV un iekļūstot vairākos kristīgās mūzikas topos. Ar katru albumu: „Rebel” 2008. gadā, „Rehab” 2010. gadā un „Rehab: The overdose” 2011. gadā, populāro mediju interese pastiprinājās un  aptaujās Top10 viņš jau ieņēma 3. vietu, un  Billboard Kristīgās mūsdienu mūzikas Topā un Gospel mūzikas albumu Topā – pirmās vietas.

Šogad maijā, sadarbojoties ar DJ Don Cannon, Lecrae  publicējis bezmaksas mixtape „Church Clothes” .  Dienakts laikā albums tika lejupielādēts vairāk kā 100’000 reizes. Lecrae piedalījās prestižajā MTV Cypher, kurā savus pantus skaita arī tādi Hip Hop smagsvari kā Eminem, Ludacris, Busta Rhymes, Estelle u.c.  Šī gada 4. septembrī Lecrae izdos savu sesto studijas albumu „Gravity”.

Mazvērtības komplekss

„Es vienmēr esmu cietis no mazvērtības kompleksiem. Mans tēvs, tā vietā, lai pavadītu laiku ar mani, bija izvēlējies lietot narkotikas kopā ar pagrimušiem cilvēkiem. Tāpēc savu pašvērtību es ieguvu ielās, tai dzīvesveidā, kāds tur valdīja.

Mani uzaudzināja tā kultūra, kurā es dzīvoju, nepārtraukti atrodoties starp mātes brāļiem, kas bija bandas locekļi. Slepkavības, ielaušanās un vardarbība bija mana ikdiena, ko pavadīja narkotikas un sievietes manu onkuļu dzīvēs. Kamēr biju mazs, es idealizēju šo dzīvesveidu un sapņoju, ka, izaudzis liels, arī es reiz kļūšu par bandas locekli. Es pat kāroju katru tetovējumu, kas rotāja manu radinieku ķermeņus. Pēc tam, kad pirmo reizi redzēju pistoli, es sāku iztēloties, kā reiz to lietošu, jo uzskatīju, ka tā ir īstā vīrišķība un drosme.”

Tomēr savos pusaudža gados mūziķis sācis saprast, ka nejūtas laimīgs. Līdz pilnīgai laimes sajūtai vienmēr kaut kas pietrūka. Izvirzīto mērķu sasniegšana neatnesa gaidīto apmierinājumu. Katrs ieguvums, pēc kā puisis tiecās – vara, baudas, īpašumi beigās atstāja sirdī vien izmisumu un tukšumu.

Dieva atklāšanās

Pirmo reizi mūziķi Dievs uzrunājis ar policista starpniecību, kad tas viņu apstādināja par ātruma pārsniegšanu redzot automašīnā Bībeli aicinājis to palasīt, tādējādi atlaižot no soda.

Pagāja kāds laiks un Dievs atkal uzrunāja mūziķi, kad kristīgi paziņas viņu paņēma līdzi uz kādu konferenci, kurā viņš pirmo reizi dzirdēja evaņģēlija vēsti.

“Mācītājs runāja par Jēzu, kurš nesa krustu uz Golgātu, par nievājošajiem saucieniem, kuri viņu pavadīja, par sāpēm un ciešanām, kuras viņš piedzīvoja. Par to, ka Jēzus uzņēmās sāpes un ciešanas, lai es varētu dzīvot. Sāku raudāt un lūdzu piedošanu par savu dzīvesveidu – par teikto, darīto, domāto un plānoto. Par visu. Es vairs negribēju dzīvot tā, kā līdz šim biju to darījis.”

Veselu gadu mūziķa dzīve mijās starp koledžas ballītēm un apzinātu kristieša dzīvi. Viņa dzīve bija haotiska, dubulta dzīve, pa īstam negūstot baudu ne pie Kristus, ne pasaulē.

“Es saucu uz To Kungu: „Dievs, es vairs tā nespēju dzīvot! Man liekas, es nogalināšu sevi vai kādu citu, ja tā turpināšu. Lūdzu, apstādini mani, pirms notiek kaut kas tāds! Apturi mani! Dari jebko, tikai, lūdzu, atstāj mani dzīvu!”

Un tad tas notika. Reperis cieta smagā avārijā, kas mūziķim lika izvērtēt savu dzīvi.
“No avārijas, kurā mana mašīna bija tik samīcīta, ka piebraukušie mediķi bija pārliecināti par smagām mugurkaula traumām, es iznācu bez nevienas skrambiņas, bez mazākā ievainojuma. Pateicos Dievam par Viņa žēlastību un sapratu, ka ir pienācis laiks ne tikai censties kļūt labākam, bet pilnībā atdot savu dzīvi Dievam, lai kļūtu Viņam tīkams.” Tās pašas dienas vakarā  mūziķis sabrucis Dieva priekšā, atdeva sevi pilnībā Viņa godam.

“Es tiku radikāli pārmainīts. Apzinājos, ka biju dzīvojis melos. Mana pirmā atklāsme – tikai Kristū varu gūt piepildījumu. Viņš ir mans piepildījums! Es vēlējos, lai visi to zina, ka nekam uz šīs pasaules tā pa īstam nav jēgas, kā vienīgi attiecībām ar Kristu. Es vēlējos, lai visi piedzīvo to, cik brīnišķīgs ir Dievs.”

Reps un kristietība savienojami

Neilgi pēc jaunpiedzimšanas, mūziķis atskārta vēl ko ļoti svarīgu – viņa degsme par Kristu un talants būt par reperi tomēr ir savienojamas lietas. “Biju domājis, ka Kristus un reps ir kas nesavienojams. Domāju, ka Dievam pavisam noteikti nepatīk reps, ka Viņš atzīst tikai ērģeļu skaņas. Reiz Bībeles skolā mani kursa biedri, zinot manu stāstu, un to, ka agrāk mēdzu repot, ieteica sākt rakstīt šos tekstus par godu Dievam. Tajā pat mirklī, kad atvēru savu muti, es sāku repot – visu, kas bija manā sirdī – piedzīvoto, Rakstu vietas, savus sapņus… Visi, kas to dzirdēja, aplaudēja un teica, ka teksti viņus ir ļoti uzrunājuši, lai es turpinu to darīt. Tad es nodomāju: ”Wow, varbūt Dievs tiešām var lietot arī manu talantu?” Un mūziķa dzīvē sākās jauns posms, kurā viņš ar savu kalpošanu jau ir uzrunājis un aizskāris miljoniem jauniešu sniedzot koncertturnejas visā pasaulē, sludinot tīru evaņģēliju mūsdienīgās stilā.

Repera sirdī īpaši ir pusaudži un jaunieši. Vienu no svarīgākajām kalpošanām uzskata viņa darbu nepilngadīgo aizturēšanas punktos.

Pilns teksts/priekavests.lv

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Genderisms: Kristiešu vecāki zaudē meitas apgādību, atsakoties atbalstīt viņas depresīvo pretējā dzimuma “pāriešanu”

Genderisms: Kristiešu vecāki zaudē meitas apgādību, atsakoties atbalstīt viņas depresīvo pretējā dzimuma “pāriešanu”(0)

2018. gada 14. Februārī, Kolumbusa Administratīvā centra, Ohaio štata valdības iestādes piespiedušas vecākus atteikties no viņu meitas tiesiskās aizbildniecības, kad māte un tēvs, iebilda par meitas lēmumu identificēt sevi par “zēnu” un pāriešanu “vīrietī”. – ziņo spektrs.com/LifeSiteNews  Hamiltonas apgabala darba un ģimenes aprūpes dienests izņēma no ģimenes 17 gadus vecu pusaudzi, kura saskaņā ar tiesas

Norisnāsies lekcijas: Islāms un Eiropa/Kā orientēties reliģiju daudzveidīgajos piedāvājumos?

Norisnāsies lekcijas: Islāms un Eiropa/Kā orientēties reliģiju daudzveidīgajos piedāvājumos?(0)

Šo sestdien 17. februārī ir iespēja noklausīties divas lekcijas LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultatē - Jūrmalas gatvē 76 - par reliģiju izpratnes tematiku. To rīko Kultūras pedagogu biedrība. Viena – no pl. 10. 00; otra – no pl. 12. 00. Lektori: LU prof. L. Taivans, LU docents A. Mūrnieks. Pietiekšanās vai nu pa tālruni: 2 5915 978 (Valērijai) vai

Labklājības ministrs Reiris tiekoties ar Latvijas pilsoņiem: “Tā nav mana problēma, tā ir bērnu problēma…”

Labklājības ministrs Reiris tiekoties ar Latvijas pilsoņiem: “Tā nav mana problēma, tā ir bērnu problēma…”(1)

Otrdien, 6.februārī, plkst.18:00, Kara muzejā, norisinājās tikšanās ar Labklājības ministru Jāni Reiru. Tikšanās laikā bija iespējams uzdot jautājumus Jānim Reiram un noklausīties viņa uzstāšanos par dažādiem jautājumiem gan labklājības politikas jomā, gan arī par citām politiskajām aktualitātēm,-ziņo spektrs.com Burtiski izgāzusies labklājības ministra Reira tikšanās ar tautu jautājumu sadaļā uzreiz pēc Reira prezentācijas. Klātesošie apbēra ministru ar aktuālajiem jautājumiem, uz

Publisko lekciju cikls “Domāsim kopā – Latvijai!” – 2018. gadā “Mazajā ģildē”

Publisko lekciju cikls “Domāsim kopā – Latvijai!” – 2018. gadā “Mazajā ģildē”(0)

Atsākas publisko lekciju cikls „Domāsim kopā!” Latvijas 100 gadu jubilejas gadā tas būs veltīts tikai Latvijas tematikai. Tādēļ tā nosaukums mainīts: “Domāsim kopā – Latvijai!” Tas nozīmē – uzklausīsim viedokļus, spriedīsim un domāsim par Latviju, Latvijas labā! Lai tas nāk par labu mūsu valstij – Latvijai! Noskaidrosim un vēlreiz pārrunāsim nozīmīgākos faktorus Latvijas kultūrā un

Ukrainas kristīgais bokseris Aleksandrs Usiks: Kad Dievs uzdod uzdevumu, tad Viņam pat sātans pakļaujas

Ukrainas kristīgais bokseris Aleksandrs Usiks: Kad Dievs uzdod uzdevumu, tad Viņam pat sātans pakļaujas(0)

Ukrainas kristīgais bokseris Aleksandrs Usiks ir pašreizējais pasaules čempions. 2017. gada 9. septembrī Usiks 2017.—2018. gada Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfinālā ar tehnisko nokautu uzvarēja Vācijas bokseri Marko Huku, bet 2018. gada 27. janvārī Arēnā Rīga supersērijas pusfinālā pēc tiesnešu vairākuma lēmuma bija pārāks par latviešu bokseriMairi Briedi, saglabājot WBO čempiona titulu, iegūstot Briedim piederošo WBC čempiona titulu un kvalificējoties supersērijas

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.