„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

08.08.2012. Dievam patīk arī reps / Lecrae

SPEKTRS jau ziņoja par diviem puišiem no Latvijas, kuri savu dzīvi saista ar repošanu godinot Dievu. Viens no tiem ir no Sauriešiem NeoStas un otrs no Rīgas Dāvids Gleške no grupas „1:16 Kliķe”(video), taču tagad jauna ziņa no ASV.

1979. gadā dzimušais kristīgais Hip-hop mūzikas izpildītājs Lecrae Moore no ASV ir neatkarīgās ierakstu kompānijas „Reach Records ” direktors un organizācijas „Reach life ministries” līdzdibinātājs. Viņš ir izdevis piecus studijas albumus, saņēmis Grammy Award nomināciju, septiņas GMA Dove Award nominācijas un Stella Award balvu,-ziņo spektrs.com/priekavests.lv/Kitija

Viņa pirmais albums „ After the Music Stops” „Jesus Muzik” tika izdots 2006. gadā un satricināja kristīgās mūzikas pasauli, izplatoties pa visu ASV un iekļūstot vairākos kristīgās mūzikas topos. Ar katru albumu: „Rebel” 2008. gadā, „Rehab” 2010. gadā un „Rehab: The overdose” 2011. gadā, populāro mediju interese pastiprinājās un  aptaujās Top10 viņš jau ieņēma 3. vietu, un  Billboard Kristīgās mūsdienu mūzikas Topā un Gospel mūzikas albumu Topā – pirmās vietas.

Šogad maijā, sadarbojoties ar DJ Don Cannon, Lecrae  publicējis bezmaksas mixtape „Church Clothes” .  Dienakts laikā albums tika lejupielādēts vairāk kā 100’000 reizes. Lecrae piedalījās prestižajā MTV Cypher, kurā savus pantus skaita arī tādi Hip Hop smagsvari kā Eminem, Ludacris, Busta Rhymes, Estelle u.c.  Šī gada 4. septembrī Lecrae izdos savu sesto studijas albumu „Gravity”.

Mazvērtības komplekss

„Es vienmēr esmu cietis no mazvērtības kompleksiem. Mans tēvs, tā vietā, lai pavadītu laiku ar mani, bija izvēlējies lietot narkotikas kopā ar pagrimušiem cilvēkiem. Tāpēc savu pašvērtību es ieguvu ielās, tai dzīvesveidā, kāds tur valdīja.

Mani uzaudzināja tā kultūra, kurā es dzīvoju, nepārtraukti atrodoties starp mātes brāļiem, kas bija bandas locekļi. Slepkavības, ielaušanās un vardarbība bija mana ikdiena, ko pavadīja narkotikas un sievietes manu onkuļu dzīvēs. Kamēr biju mazs, es idealizēju šo dzīvesveidu un sapņoju, ka, izaudzis liels, arī es reiz kļūšu par bandas locekli. Es pat kāroju katru tetovējumu, kas rotāja manu radinieku ķermeņus. Pēc tam, kad pirmo reizi redzēju pistoli, es sāku iztēloties, kā reiz to lietošu, jo uzskatīju, ka tā ir īstā vīrišķība un drosme.”

Tomēr savos pusaudža gados mūziķis sācis saprast, ka nejūtas laimīgs. Līdz pilnīgai laimes sajūtai vienmēr kaut kas pietrūka. Izvirzīto mērķu sasniegšana neatnesa gaidīto apmierinājumu. Katrs ieguvums, pēc kā puisis tiecās – vara, baudas, īpašumi beigās atstāja sirdī vien izmisumu un tukšumu.

Dieva atklāšanās

Pirmo reizi mūziķi Dievs uzrunājis ar policista starpniecību, kad tas viņu apstādināja par ātruma pārsniegšanu redzot automašīnā Bībeli aicinājis to palasīt, tādējādi atlaižot no soda.

Pagāja kāds laiks un Dievs atkal uzrunāja mūziķi, kad kristīgi paziņas viņu paņēma līdzi uz kādu konferenci, kurā viņš pirmo reizi dzirdēja evaņģēlija vēsti.

“Mācītājs runāja par Jēzu, kurš nesa krustu uz Golgātu, par nievājošajiem saucieniem, kuri viņu pavadīja, par sāpēm un ciešanām, kuras viņš piedzīvoja. Par to, ka Jēzus uzņēmās sāpes un ciešanas, lai es varētu dzīvot. Sāku raudāt un lūdzu piedošanu par savu dzīvesveidu – par teikto, darīto, domāto un plānoto. Par visu. Es vairs negribēju dzīvot tā, kā līdz šim biju to darījis.”

Veselu gadu mūziķa dzīve mijās starp koledžas ballītēm un apzinātu kristieša dzīvi. Viņa dzīve bija haotiska, dubulta dzīve, pa īstam negūstot baudu ne pie Kristus, ne pasaulē.

“Es saucu uz To Kungu: „Dievs, es vairs tā nespēju dzīvot! Man liekas, es nogalināšu sevi vai kādu citu, ja tā turpināšu. Lūdzu, apstādini mani, pirms notiek kaut kas tāds! Apturi mani! Dari jebko, tikai, lūdzu, atstāj mani dzīvu!”

Un tad tas notika. Reperis cieta smagā avārijā, kas mūziķim lika izvērtēt savu dzīvi.
“No avārijas, kurā mana mašīna bija tik samīcīta, ka piebraukušie mediķi bija pārliecināti par smagām mugurkaula traumām, es iznācu bez nevienas skrambiņas, bez mazākā ievainojuma. Pateicos Dievam par Viņa žēlastību un sapratu, ka ir pienācis laiks ne tikai censties kļūt labākam, bet pilnībā atdot savu dzīvi Dievam, lai kļūtu Viņam tīkams.” Tās pašas dienas vakarā  mūziķis sabrucis Dieva priekšā, atdeva sevi pilnībā Viņa godam.

“Es tiku radikāli pārmainīts. Apzinājos, ka biju dzīvojis melos. Mana pirmā atklāsme – tikai Kristū varu gūt piepildījumu. Viņš ir mans piepildījums! Es vēlējos, lai visi to zina, ka nekam uz šīs pasaules tā pa īstam nav jēgas, kā vienīgi attiecībām ar Kristu. Es vēlējos, lai visi piedzīvo to, cik brīnišķīgs ir Dievs.”

Reps un kristietība savienojami

Neilgi pēc jaunpiedzimšanas, mūziķis atskārta vēl ko ļoti svarīgu – viņa degsme par Kristu un talants būt par reperi tomēr ir savienojamas lietas. “Biju domājis, ka Kristus un reps ir kas nesavienojams. Domāju, ka Dievam pavisam noteikti nepatīk reps, ka Viņš atzīst tikai ērģeļu skaņas. Reiz Bībeles skolā mani kursa biedri, zinot manu stāstu, un to, ka agrāk mēdzu repot, ieteica sākt rakstīt šos tekstus par godu Dievam. Tajā pat mirklī, kad atvēru savu muti, es sāku repot – visu, kas bija manā sirdī – piedzīvoto, Rakstu vietas, savus sapņus… Visi, kas to dzirdēja, aplaudēja un teica, ka teksti viņus ir ļoti uzrunājuši, lai es turpinu to darīt. Tad es nodomāju: ”Wow, varbūt Dievs tiešām var lietot arī manu talantu?” Un mūziķa dzīvē sākās jauns posms, kurā viņš ar savu kalpošanu jau ir uzrunājis un aizskāris miljoniem jauniešu sniedzot koncertturnejas visā pasaulē, sludinot tīru evaņģēliju mūsdienīgās stilā.

Repera sirdī īpaši ir pusaudži un jaunieši. Vienu no svarīgākajām kalpošanām uzskata viņa darbu nepilngadīgo aizturēšanas punktos.

Pilns teksts/priekavests.lv

0 komentāri

Citi rakstiSākumlapa

Norisināsies konference „Reformācijas krāsas”

Norisināsies konference „Reformācijas krāsas”(0)

“Reformācijai 500″ un Rīgas reformācijas 500. gadadienas pasākumu ietvaros Latvijas Evaņģēliskā alianse š. g. 26.oktobrī rīko 2. konferenci „Reformācijas krāsas”. Konference norisināsies Rīgas Domes sēžu zālē no 10:00 līdz 16:00. Šā gada moto: „Reformācija pirms un pēc Reformācijas”. Apskatīsim Reformāciju arī kā procesu vēsturē un sabiedrībā. Nešaubīgi Reformācijas centrālais notikums bija Mārtiņa Lutera Baznīcas reformācija 1517. gadā, kam sekoja politiskā reformācija. Tomēr Reformācijas

Diskusija: Ārvalstu propagandas ietekme uz vēlēšanām

Diskusija: Ārvalstu propagandas ietekme uz vēlēšanām(0)

Šī brīža situācija Rietumu pasaulē un Latvijā ir aktualizējusi jautājumu par ārvalstu propagandu – kāda ir tās ietekme uz neatkarīgu valstu vēlēšanām? Kā demokrātiskai valstij cīnīties pret dezinformāciju un viltus ziņām? Vai vēlēšanas Latvijā varētu tikt ietekmētas no ārpuses? Uz šiem jautājumiem mēģināsim rast atbildi diskusijā jauniešu auditorijai. Piedalījās: Dr. theol. Guntis Kalme, Dr.sc.pol., LĀI

Gudrais meklē zināšanas – nāc mācīties uz Latvijas Bībeles Centru!

Gudrais meklē zināšanas – nāc mācīties uz Latvijas Bībeles Centru!(0)

Augošas draudzes ir augošu kristiešu veidotas, apmācītu līderu vadītas, Dieva Vārdā balstītas, pasaulei liecību nesošas. Ja Tu vēlies saņemt Dieva Vārdā balstītas zināšanas, attīstīt savas kalpošanas prasmes un kļūt par vēl noderīgāku instrumentu Dievam Viņa darbā savā draudzē, tad aicinām, izaicinām un iedrošinām sākt mācības Latvijas Bībeles Centrā. Šī gada septembrī mācības sāksies sertifikāta programmā

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…

LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs: Dzied mana tauta…(0)

Teici to Kungu, to godības Ķēniņu svētu, Dvēsele mīļā, kaut teikt Viņu cienīgi spētu! Pulkiem lai nāk, Kokles lai skandināt sāk, Visi lai slavē to Svētu! Teici to Kungu, kas visu ar gudrību rada, Tevi uz spārniem kā ērglis Viņš sargādams vada! Bēdas kad māc, Žēlīgs vēl Viņam ir prāts, Sargājot gadu pēc gada. Paldies

Rīgas GETO muzejs: Holokausta upuru piemiņai- Maršs “Dzīvo gājiens”

Rīgas GETO muzejs: Holokausta upuru piemiņai- Maršs “Dzīvo gājiens”(0)

4. jūlijā, no plkst. 09:45 līdz 11:45 norisināsies ikgadējais pasākums – Maršs “Dzīvo gājiens”, gājiens pa bijuša Rīgas geto ielām – no Vecā Ebreju kapsētas līdz sadedzinātas Horālas sinagogas memoriālam. Šis pasākums veltīts Holokausta upuru piemiņai. Šajā gājienā piedalīsies izdzīvojošo pēcnācēji un tie, kam nav vienaldzīga atmiņa par katastrofu, kas notika te, Latvijā, pirms 77 gadiem. Lai tas

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.