„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Talantīgā peļņa

Jautājums: Čau, SPEKTRS! Droši vien nav par tēmu, jo raksti par citām lietām. Ja neatbildēsi neapvainošos. Lasot SPEKTRS pamācošos rakstus ienāca prātā, ka varbūt arī mani pamācīs. Situācija(..) Esmu pārdevējs, kādas ekskluzīvas preces izplatītājs. Peļņa ir. Badā nemirstu. Viss ir labi. Bet pēdējā laikā izjūtu tādu diskomfortu, ka nezinu ko ar to iesākt. Esmu nervozs un neapmierināts. Pārdodu tiešām labu preci, bet ik pa brīdim parādās doma, ka tas viss ir… Pārdodu, bet žēl paliek klientu. Es nesaprotu, kas ar mani notiek, varbūt tu saproti?

Atbilde: „Dari tā, lai nevis Tu skrien pēc naudas, bet nauda seko Tev!”- Tā māca pārdošanas mārketinga lekcijās. Tālāk nāk pamācības, kā tas ir panākams. Metode: Jo vairāk pārdosi, jo bagātāks kļūsi. Šī spēle ieintriģē un kļūst aizvien aizraujošāka. Solījumi: Pārdosi tik… saņemsi tik…, pārdosi divkārt vairāk, bonusā saņemsi tādu peļņu ko sapņos neesi redzējis. Un Tu raujies. Un kurš kuram, tur jau seko vairs nav nekādas saprašanas. Bet latu vai dolāru zīmītes „actiņās” laiku pa laikam aizvien ugunīgāk iemirdzas.
Ja reiz, pārdod dārgu un ekskluzīvu preci, tad tu esi komunikabls, pozitīvs un atstāj labu iespaidu uz klientu, tātad ar Tevi viss ir kārtībā. Taču šaubas māc pati ekskluzīvā un skaistā iepakojumā tītā. Lai Tu varētu būt veiksmīgs pārdevējs, tev ir jābūt pārliecībai par sevi un par to, ko tu pārdod. Ja kāda no šīm daļām ir zudusi Tavā apziņā, tas nozīmē, ka veiksme Tevi atstāj.
Kas tad īsti slēpjas lācītim vēderā? Vai par tā saturu ir vērts cīnīties, ka jau pats pārvērties par naudas banknoti. Kas tad esi Tu pats, vai naudas vergs? Nē! Nekādā gadījumā! Tas tikai nozīmē, ka pienācis laiks pārstrukturizēt savu dzīvi.

Tu saki: „Žēl paliek klientu.” Tas nozīmē, ka kaut vai nevari pierādīt, taču intuitīvi jūti, ka kaut kas ar to ekskluzīvo „lācīti” nav kārtībā. Un tāpēc Tu domā, ka tādā veidā apmāni savus klientus.
Kā jau pieredzējis pārdevējs Tu arī izproti kapitalizācijas un globalizācijas īstos nodomus. Nopelnīt pēc iespējas vairāk, pretī sniegt pēc iespējas mazāk. Paskaties pats, cik daudz tiek pārmaksāts par pazīstamas firmas zīmolu? Bet pati prece nāk no „made in Honghong” vai arī „made in China”. Vai ir vērts pārmaksāt tikai par logo, vai skaisti iesaiņotu iepakojumu?

Brīžiem pat šķiet, ka apziņā jau tiek iepotēts, ka „lācītis” ir apzeltīts, vai arī – ar briljanta kronīti galvā, tāpēc attiecīga cena. Bet nopērkot kāroto “lācīti” un pārnākot mājās pamani, ka apzeltījums nogājis, bet briljanta kronītis kaut kur pazudis. Vai pa ceļam kāds nozadzis? Nē, Tava klienta apziņa nozagta un pārdevēja pārdošanas talants izniekots un apzagts.
Kapitalizācija un globalizācija apzog abus, gan pārdevēju, gan klientu. Bet par ko mēs maksājam? Par tukšiem sapņiem, kurus nav iespējams piepildīt ar metāla stieni zelta vietā, vai stikla gabaliņu briljanta vietā. Vai arī kā mums negribētos to atzīt, taču mūsu sapņus spēj piepildīt tikai un vienīgi Dievs.

Tas iespējams būs nepopulārs padoms. Pienācis laiks Tev doties tālāk. Vai cik tas ekskluzīvais un skaistais „lācītis” arī nebūtu, atstāj to! Jo Tava sirdsapziņa Tevi grauzīs aizvien vairāk, padarot Tevi vēl nelaimīgāku. Nav vērts veltīgi izniekot savu talantu un dzīves laiku uz to, ko Tu jūti, ka tas nav tā vērts.
Saprotams, ka būsi apbēdināts, tāpēc, lai Tevi iedvesmotu uz jauniem varoņdarbiem, parunāsim par kaut ko vērtīgāku, nekā Tavs atstātais ekskluzīvais „lācītis”. Par ko es runāju? Par Tavu talantu. Tad, lūk, par to.

Talants, gribasspēks un darba tikums

Darba tikums: Tam Kungam par godu! Šāda veida apziņa neļaus Tev kļūdīties. Kad Dievs vada mūsu ceļu un Viņam uzticamies, tad viņš neiedos akmeni maizes vietā, vai metāla stieni zelta vietā, vai arī stikla gabaliņu briljanta vietā. Viņš Tev dod vairāk par to, ko Tu sapņos pat nespēj izsapņot.

Hobijs – laika zaglis

Sātans ir zaglis. Bībelē teikts: „Zaglis nāk vienīgi, lai zagtu, nokautu un nomaitātu.”(Jāņa 10: 10)
Domājams, ka zagt var ne tikai īpašumu, mantu, autortiesības, bet var zagt arī godu –pārmetumos, apmelošanā. Taču gribu pievērst uzmanību kādam ne tik pamanāmam zādzības veidam. Tava laika zagšana.

Slinkums- pašdegredācijas ceļš, taču nevērtīga darbošanās ir tas pats.
Skaudība-sava potenciāla attīstības bremzēšana, bet darot kaut ko tāpēc, ka dara to kāds cits, kuram sanāk, ir tas pats. Ātra peļņa- ātri ieguvumi= ātra degradācija un nāve.

MAN PATĪK!

Cik ir tādu hobiju, kas aizņem dzīves laiku? Bezmērķīgi hobiji. Var jau teikt: „Man patīk”. Kas tieši tev patīk? Vai tā nav visdrīzāk atkarība no bezmērķīga hobija, nekā tava patiesā talanta attīstīšanas patika?
Vai tavs hobijs attīsta tavu iekšējo potenciālu, intelektu, izdomu? Vai vienkārši nosit laiku un degradē?

Dzīvnieciņi-kustonīši

Nekad nav saprasta, tā ņemšanās ap sakrustotajiem kustoņiem. Dārga mantiņa, lai ar to izceltos uz citu cilvēku fona, vai sava statusa atspoguļošana sabiedrībā. Lai visi redz „Esmu spica.”
Vai tavs laiks nav daudz dārgāks par jebkuru šķietamu mantiņu? Bībelē teikts: „Kur ir tava sirds tur ir tava manta.” (Mat.6: 21)
Tādi „plikiņie” kustonīši bez spalvas. Un to kamzolīšu šūšana un pirkšana, čībiņās ietuntuļošana un mājās atvēlēta vietiņa mini garderobei ar suņu aksesuāriem, tās kakla siksniņas ar cirkona rotājumiem un tās drēbītes cita par citu spicāka un diētiskais suņa ēdiens, bet par kustonīša režīma ievērošanu vispār nerunājot. Nu, gluži kā Barbija lelles bērnībā, tikai dzīvā veidolā.
Tad tie „trīceklīši”, kuri prasa visu Tavu uzmanību, ka pat uz sieviešu istabu nevar mierīgi aiziet. Kad pie durvīm smilkstēšana tāda, it kā kāds rīkli grieztu.
Vai arī sarunā ar draudzeni jau jūti, ka nevari būt drošs, jo nevar zināt, kad tas egoistiņš kamps Tev ciskā, greizsirdības dēļ.

Nav saprotams, kurš tad kuram pieder. Saimniece mantiņai vai mantiņai saimniece.
Nav saprotams, tas, ka sunīša aprūpē jāiegulda vairāk, nekā mazuļa audzināšanā.
Tā ir tāda dēmoniska padarīšana. Kaut kas sakrustots miesā ir sakrustots arī garā. Un kas negaidītā vai nedrošā brīdī ir sagaidāms no tā sakrustotā un dēmonizētā, taču nav zināms.
Bērnu aizstāt ar suni un atrunāties, ka bērns ir dārgs prieks? Tā ir dēmoniskas ietekmes atrunāšanās.

Retro auto?

Hobijs: Un tā ņemšanās ap vecajām automašīnām. Var jau teikt: „Ko Tu saproti no retro?!” Var jau būt, ka nesaprotu neko, bet parēķini pats, cik daudz naudas un pūles Tu tajā ieguldi. Un tad vēl brīnies, ka ar otro pusi „neklapē”? Brīnies, ka viņa nesaprot, to, ka dzelzs krāms, kurš iespējams tā arī dzīvē nekad „necelsies no mirušajiem” ir svarīgāks par dzīvu cilvēku, tā teikt, Tev dāvāto dāvanu no debesīm. Turklāt viņa redziet, nesaprot to, ka automašīnā ieguldīts jau tik daudz, ka tā kļuvusi zelta vērtībā, taču mīļotā staigā cauriem apaviem. Nu, jā, kur nu man to saprast. Katram sava loģika.

Dienās būšu pilots..

Hobijs: Vai arī lidmašīnu maketu līmēšana, no vienas puses, pacietības audzināšana, bet no otras puses, no tās līmes visa māja smird tā, ka kaimiņi domā, ka Tu esi toksikomāns.

Kareivis

Hobijs: datorspēles, kurās tu izej jau kuru līmeni, jo esi paspējis kādu nošaut vai piekaut ātrāk nekā Tevi. Apsveicams, taču Tu jau domās esi noslepkavojis neskaitāmu skaitu virtuālo pretinieku, kas visbiežākos gadījumos ir cilvēks. Un reālajā dzīvē jau pat nepamani, kādas rakstura izmaņas Tevī jau notikušas un kāds neiecietīgs sadists kļuvis.

Hobijs –peļņa

Cik daudz ir tādu hobiju ar kuru palīdzību cer nopelnīt? Hobijs viduvējā līmenī, un ar vāju koncepciju. It kā laika ieguldījums ir liels, taču rezultāts līdzinās nullei. Tāda pieeja degradē lietas būtību.
Kas pamudina to darīt? Naudas kārība, kā arī skaudība. Domājot, ka, lūk, tam citam ir sanācis. Viņš ar to pelna un ir veiksmīgs. Es darīšu to pašu. Bet ir kaut kas vērtīgāks par to, kas tiek palaists garām. Talants jeb dotības. Viņam sanāk tāpēc, ka tas ir viņa talants, kas ir apzināts un attīstīts. Darba augļus redzot pēc liela darba ieguldījuma, kas nav parasti acij redzams.
Turklāt, ja Tev nav dotības un ķēriens, piemēram, nav izkoptas gaumes, krāsu izjūtas, estētiska piesitiena un nav pat vēlēšanās to darīt kvalitatīvi, tad dari ko darīdams peļņas tāpat neredzēt.
Pavirša attieksme un konveijera efekts, turklāt pa neadekvātu cenu, vienmēr ir pamanāms. Guvuma nav ne pārdevējam, ne arī potenciālam pircējam.

Tavs Talants, ne sveša talants

Ieteikums atrast savu talantu, spilgts piemērs šešgadnieces miljonāres Šerlijas Templas gadījums, spējas un vērtējot tās, nevis no mūslaiku tirgus ekonomiskās situācijas, bet gan no tā, kas ir patiesi paslēpts dziļi Tevī.
Vērtība ir nevis tajā kādas ir mūslaiku noteicošās tendences, bet patiesā vērtība ir Tava talanta un potenciāla atklāšana un ieguldīšana tajā.
Vērtība kļūst, tad, kad no savām personīgām dzīlēm izroc neizskatīgu šķautņainu akmeni, kas pārtop tīratradnes dārgakmenī.

Apziņa: „Es to daru, jo ar to var nopelnīt.” vai „Par ko maksā to arī daru.” Tāda attieksme izkropļo lietas būtību. Ieguvumu nenes. Tikai nelietderīgi iztērēts laiks.

Ieguldot visas pūles sava talanta izkopšanā, tās atdevi nākotnē sagaidīsi daudz lielākā mērā. Saprotams ir vēlēšanās savā talantā ieraudzīt peļņas iespējas, ja tā, tad Tu kļūsi vienīgi par viduvējību. Peļņa ir pārejoša. Šodien nopelni daudz, bet rīt – neko.
Cilvēks ar patiesu Dieva doto dāvanu-talantu spēj valsts mērogā panākt daudz vairāk, nekā tāds, kurš domā: „Par ko maksā to arī daru.” Par pirmo personu mēs atcerēsimies vēl ilgi, bet par otro nezināsim neko. Pirmais domājis ilglaicīgi, bet otrs-īslaicīgi. Viens ir devis guvumu daudziem, otrs -guvumu sev.

Talanti izmaina Latviju

Talanti savas nozares speciālisti, cilvēki leģendas, kas izmainījušas Latviju.

Politika- Kārlis Ulmanis- Latvijas Valsts prezidents, kurš ieveda Latviju labklājībā sešu gadu laikā.
Literatūra – Rainis latviešu dzejnieks, dramaturgs, tulkotājs, teātra darbinieks, sociāldemokrātiskais žurnālists un politiķis. Būtiski ietekmēja literārās latviešu valodas attīstību.
Kultūra/balets- Māris Liepa slavens latviešu baleta mākslinieks un kinoaktieris.
Steps Latvijā- Padomju laikā stepu, tāpat kā džezu, mēģināja iznīdēt. Latvijā steps izdzīvoja, pateicoties Operetes teātra nopelniem bagātajam aktierim un stepa pasniedzējam Jānim Pirvicam.
Sporta dejas- Agita un Valērijs Mironovi- vairākkārtēji Latvijas čempioni sporta dejās, Eiropas čempionāta un kausu finālisti, profesionāli sporta deju pasniedzēji un tiesneši, kā arī TV šovu „Dejo ar zvaigzni” un „Dejo ar zvaigzni 2″ veidotāji.
Sports -Uljana Semjonova – Viena no slavenākajām sieviešu centra spēlētājām ir bijusī latviešu basketboliste.
Kino- kinorežisors Juris Podnieks – operators, režisors un producents, kā arī Latvijas patriots. Viņa kinomantojums, it īpaši filmas “Vai viegli būt jaunam?”, “Mēs” un “Impērijas gals”, spilgti un precīzi saglabās liecības par notikumiem Padomju Latvijā.
Zinātne –Pauls Stradiņš izcils latviešu ķirurgs un veselības aprūpes organizētājs, Latvijas Universitātes un Rīgas Medicīnas institūta profesors. Izveidojis privātu medicīnas vēstures materiālu kolekciju, kas kļuvusi par pamatu Medicīnas vēstures muzeja izveidošanai (tagad -Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs).
Ivars Kalniņš – medicīnas zinātnieks izstrādā Latvijā jaunas zāles 1. pretvēža imunostimulātors –leakadīns. 2. preparāts sirds-asinsvadu slimību ārstēšanai –mildronāts.
Arnolds Alksnis zinātnieks, kura izgudrojums sekmīgi likts lietā ne tikai uz Zemes, bet arī kosmosā un starpplanētu telpas izpētei. Izgudrojums- putupoliuretāni. putupoliuretānus izmanto celtniecībā un kosmosa tehnoloģijās kā siltumizolācijas materiālus.

Tava vērtība

Vērtība ir nevis tajā, kādas ir mūslaiku noteicošās tendences, bet patiesā vērtība ir Tava talanta un potenciāla atklāšana, kā arī ieguldīšana tajā. Iegūldot visas pūles sava talanta izkopšanā, nākotnē atdevi sagaidīsi daudz lielākā mērā.

Dari visu, lai par Tevi nav jākaunas ne Tev pašam, ne arī Latvijai.
Jo Latviju var uzcelt nevis dzenoties pēc neiedomājamām investīcijām, kuru dēļ pēc tam jāvergo tām, bet gan Latvijas vislielākais ieguvums esi Tu un Tavs talants, kas nav salīdzināms ar iedomu peļņu šodien.
Peļņa ar Tavu talantu ir daudz lielāka, nekā naudas daudzuma novērtēšana, kas devalvējas un kļūst nevērtīga. Bet dzīve izlietota un tukša.
Jo kas mājo Tavā sirdī, tas arī noteiks Tavu likteni un Latvijas nākotni.

Laiks iet tālāk

Noslēgumā aicinu padomāt par to, ka varbūt ir pienācis laiks iet tālāk savā pārdošanas mākslā. Ja ir pietiekami ilgi būts par pārdevēju, varbūt ambīcijas augušas un Tu iekšēji jūti, ka esi spējīgs uz daudz ko vairāk. Kas tas par pārdevēju, ja nevēlas būt par veikala direktoru. Tas ir normāli. Tu audz. Taču varbūt tas arī skanēs nedaudz ķecerīgi, iespējams ir pienācis laiks būt par savas kompānijas prezidentu. Atrast piemērotāko pārdošanas preci, tirdzniecības vietu, bet galvenais atrast sevī pārliecību par to, ka tavs drošsirdīgais solis ir tava talanta potenciāla attīstīšana.

Novēlu veiksmi sava talanta attīstīšanā un sev piemērotās preces atrašanā.

Esi talantīgs? Nauda Tevi atradīs pati.

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.