„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

Strādāju – lai kalpotu

1. oktobrī visā pasaulē tiek svinētas arhitektu svētki. Šā gada tēma: „Pilsēta – kopdarbības lietošanas lauks”. Žurnāls „SPEKTRS” sveic arhitektu Jāni Bērziņu viņa profesionālajos svētkos, kā arī visus tos, kuri cenšas pasauli padarīt krāšņāku un mūsdienīgāku, ienesot ikviena namā siltumu un ērtību!

Neliels, bet piemīlīgs kabinets. Mani sagaida jauns un smaidīgs vīrietis. Prieka pilna acis. Viņš iepazīstas: „Jānis!” Mani piepilda sajūta, it kā esam lieli draugi un pazīstami daudzus gadus. Viņš ir arhitekts. Cenšas uz projektiem raudzīties Dieva acīm un to realizēšanā ieviest daļiņu no debesīm.SPEKTRS”- Interesanti, kādā veidā un kādiem ceļiem kautrīga Siguldas puiša dzīve pārvēršas par nopietnu cilvēku, kurš rada nākotnes arhitektūru?

 

Jānis:
 Esmu dzimis vienkāršā strādnieku ģimenē. Mana māte bija friziere, bet tēvs strādāja par šoferi. Jau bērnībā biju meklējis dzīves jēgu un kā jau jebkuram cilvēkam dzīvē notiek radikālas pārmaiņas, kas veicina pārdomāt dzīves jēgu, tās skāra arī manu dzīvi. Varbūt, ka tās nav bijušas tik lielas un spilgtas, bet labi paliekošas atmiņā un kļuvušas par ceļa norādēm jaunajai dzīvei. Viens no piemēriem noticis skolas gados.
Dzīves skola
Kādu reizi braucu ar motorolleri un man pretī perpendikulāri šķērsoja  smagā automašīna „Kamaz”, droši vien spējat iedomāties pusaudža reakciju, kad savā acu priekšā redz kā lielos ātrumos, burtiski virsū drāžas gigantiska lieluma automašīna. „Kamaz” mani aizķēra 3 (cm). Tajā brīdī es jutu sargeņģeļa klātbūtni.
Gāja laiks un es aizvien vairāk izjutu iekšēju neapmierinātību, bet dzīves jēga paliek neizprasta. Es mācījos Murjāņu sporta ģimnāzijā un savā vecuma grupā īso distanču skrējienā biju Latvijas čempions. Bet kā jau tas mēdz gadīties manu treneris nokļuva štata samazināšanā un tika atlaists no darba. Es paliku viens. Toreiz es domāju, ka savas neatlaidības dēļ es spēšu pierādīt, ka esmu pelnījis to labāko, bet, nekā… Mani rezultāti kļuva aizvien sliktāki. Neveiksmes mani vairāk stimulēja meklēt dzīves jēgu. Tā arī sākās mans dzīves ceļš. Mani uzaicināja atnākt uz draudzi, kad biju atnācis, mana sirds rada mieru un pārliecību. Iekšēji ātri atradu to pilnību, kuru biju meklējis un to mērķi, uz kuru neapzināti tiecos. Dievs mani piesaistīja ar savu neizmērojamo mīlestību, bez kuras biju mocījies vairākus gadus. Es sapratu savu dzīves jēgu.
Vēlāk gāju strādāt, lai nopelnītu. Iepazinos ar daudziem cilvēkiem un strādāju burtiski dienu un nakti. Tā arī radās ideja atvērt savu firmu.

SPEKTRS: Daudzi uzskata, ka bizness un draudze ir neapvienojamas lietas, kādā veidā Jums izdodas apvienot šīs lietas?
Jānis: Uzticīgs mazumā tiks piesaistīts lielās lietās, tā saka Jēzus Kristus. Mans sapnis – kļūt par pilnā laika mācītāju, bet to var izdarīt tikai Dievs. Tādēļ jāpaiet kādam noteiktam pārbaudījuma laikam. Zinu tikai to, ka man ir atvēlēta iespēja dzīvot uz šīs zemes tikai vienu reizi un šī iespēja ir dota, lai es kalpotu Dievam ar visu to, kas man pieder. Esmu pārliecinājies tajā, kad mēs prioritāri savā dzīvē nostādām Dieva intereses, tad visas pārējās lietas mums top piemestas. Viņš ir uzticīgs teiktajam Vārdam un es katru dienu par to pārliecinos no jauna. 

SPEKTRS: Labi, atgriezīsimies pie tēmas darbs. Šodien, mazajā uzņēmējdarbībā attīstīties ir diezgan grūti, bet, kas saistās ar celtniecību un arhitektūras birojiem šķiet, ka šāda veida problēmas nepastāv…
 

Jānis:
 Tā tas nav! Arhitekta birojam ir savādāka veida uzdevumi. Arhitektūras birojam ir savādāki mērķi nekā piemēram tirdzniecības uzņēmumā, kura pamatmērķis ir lētāk nopirkt un dārgāk pārdot, arhitekta birojs veic intelektuāla veida uzdevumus, tas ir ar idejas attīstību un pārdošanu. Arhitekta objekta plāna – projekta izpilde. Tā ir paliekoša vērtība nākošajām paaudzēm. Arhitekta darba attīstība ir atkarīga no reputācijas. Ja tiek izpildīts labs un kvalitatīvs darbs un tas atbilstoši funkcionē, tad biroja reputācija aug.
 
Spektrs: Kāda ir jūsu attieksme raugoties uz tendenci pilsētas centra rajonā pēc iespējas intensīvāk izlikt no dzīvokļiem īrniekus, lai dzīvokļus pārbūvētu par birojiem?
 
Jānis: Lielākā problēma ir transports. Pilsētas transporta attīstības departamentam ir jānodrošina infrastruktūra, tādēļ liela masa cilvēku nav pieļaujama.
 
Spektrs: Vai tad, tādēļ problēma izpaliek? kāda starpība vai dotā automašīna pieder dzīvokļa īrniekam vai biroja darbiniekam…
 
Jānis: Domāju, ka iedzīvotājiem vajadzētu izvēlēties dzīvot ārpus pilsētas.
 
Spektrs: Bet ja viņš vēlas dzīvot pilsētas centrā?
 
Jānis: Ir taču arī dzīvojamās telpas Rīgas centrā pietiekami liels skaits.
 
Spektrs: Es gan tā neteiktu… Kāda ir jūsu attieksme, ka neraugoties uz šo problēmu, eksistē vēl arī tāda, kā jaunu būvju celšana dzīvojamo māju iekšpagalmos?
 
Jānis: Esmu kategoriski pret. katrai dzīvojamai mājai sākotnēji ir ieplānota zaļā zona un to iznīcināt savu savtīgu interešu un peļņas dēļ nedrīkst.
 
Spektrs: Kam ir jāpievērš īpaša uzmanība iegādājoties jaunu dzīvokli? Kādas ir garantijas?
 
Jānis: Jāpievērš uzmanība kvalitātei. Bankas jauniem celtniecības joma attīstītājiem nepiešķir kredītu būvniecībai, bet gan zinošām un ilgus gadus pastāvošām celtniecības firmām. Tomēr labāk doties pie speciālista celtniecības jautājumos, lai viņš novērtētu jūsu izvēlētā dzīvokļa tehnisko stāvokli. Par cik tagad cilvēki vēlas pirkt jaunus un mēbelētus dzīvokļus, izvērtēt dzīvokli nav tik vienkārši.
Likumdošanā ir minimālais garantijas termiņš tie ir divi gadi un, protams, celtniecības firma ir ieinteresēta minimālā garantijas došanā.
 
Spektrs: Tātad cienījamie lasītāji, ja ieraudzīsiet savā dzīvoklī sienās plaisas šajos divos gados, tad dodieties pie dzīvokļa pārdevēja, bet ja pēc diviem gadiem, tad paši vainīgi, ka esat nopirkuši tieši šo dzīvokli, bēdīgi, bet fakts…

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.