„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

RU-486

Vulkāns no jauna pamostas. Jauns izvirdums pasaulē, epopeja ar aborta tabletēm turpinās. Jauna cīņa, vieni iestājas par sieviešu tiesībām veikt abortu ar „brīnumzāles” RU-486 lietošanas palīdzību, savukārt otri, iestājās pret preparāta lietošanu. Garīgie līderi ir uzsākuši mērus „sērgas” apturēšanai. Katrā ziņā cīņa vēl nav galā.

Skotija: Baznīca pret abortu izraisošā medikamenta bezmaksas izplatīšanu skolās
Viens no Skotijas vadošajiem seksologiem Lindsejs Miskovs (Lyndsey Myskow) nācis klajā ar paziņojumu, ka visām valsts vidusskolu audzēknēm ir jābūt bezmaksas pieejai aborta preparāta lietošanā. Viņaprāt, tas atrisinātu grūtniecības problēmas „pusaudžu” vidū.
„Bezmaksas tablešu izplatīšanu skolās „diena pēc”, ar kuras palīdzību tiek apstādināta nevēlama grūtniecība ir salīdzinoši kā ātrās palīdzības automašīnas novietošana kraujas malā „ – uzskaia Skotijas Katoļu Baznīcas pārstāvis Pīters Kirnejs (Peter Kearney).
Šāda diskusija sākusies pateicoties izplatītajam oficiālajam statistikas rādītājam. Statistika liecina, ka aptuveni 30% Skotijas pusaudzes vecumā no 15 līdz 19 gadiem dzemdē bērnus,- ziņo „Milites Christi Imperatoris.” Šis ir otrais augstākais rādītājs , bet Francijā ir pieckārt augstāks rādītājs, nekā Holandē.
Dažus gadus atpakaļ Skotijas vidusskolās tika ieviests projekts- bezmaksas tablešu izplatīšanas mēģinājums, bet tas izgāzās un līdz šim valdība ir izslēgusi projekta realizāciju plašākā mērogā.

Itālija: Par medikamentu lietošanu, lai izraisītu abortu, itālietes tiks izslēgtas no Baznīcas
Šo lēmumu Itālijas Zāļu aģentūra (Italian Drug Agency) pieņēma pagājušo ceturtdien.
Saskaņā ar Aģentūras lēmumu, preparāts RU-486, kas paredzēts medikamentoza aborta veikšanai, var tikt lietots tikai pēc ārsta nozīmējuma stacionāra apstākļos un netiks pārdots aptiekās. Šī zāļu līdzekļa lietošana izjauc saikni starp dzemdi un embriju, tādējādi panākot grūtnircības pārtraukšanu,-ziņo marcisjencitis.lv
Itālijas Zāļu aģentūras speciālisti atļāvuši izmantot preparātu RU-486 ne vēlāk par septīto grūtniecības nedēļu. Citās valstīs šī zāļu līdzekļa pielietošana ir atļauta līdz devītajai grūtniecības nedēļai.
Romas katoļu baznīcas atbilde uz Aģentūras locekļu lēmumu bija nekavējoša. Arhibīskaps Rino Fizikella (Rino Fisichella) piektdien publicētajā intervijā paziņoja, ka cilvēka dzīvība nevar tikt pārtraukta no ieņemšanas brīža līdz nāvei. Pēc Pāvesta Dzīvības akadēmijas (Pontifical Academy for Life) viceprezidenta Elio Sgrečča (Elio Sgreccia) domām, sieviete, kas lietojusi preparātu RU-486, kā arī ārsts, kas šo preparātu nozīmējis, nekavējoši jāizslēdz no Baznīcas.
Likums, kas piešķir itālietēm tiesības veikt abortu pēc pašas vēlēšanās grūtniecības pirmajos trīs mēnešos, tika pieņemts 1978. gadā. Pēc trim gadiem notikušais referendums, kurš tika ierosināts Vatikāna kampaņas pret abortiem rezultātā, atstāja šo likumu bez izmaiņām. Aborts pēc trešā grūtniecības mēneša Itālijā ir atļauts tikai tad, ja sievietes dzīvībai draud briesmas. No lēmuma par aborta veikšanu līdz pašai procedūrai jāpaiet vismaz septiņām dienām. 2000. gadā valstī tika atļauta arī kontracepcijas līdzekļu pēc apaugļošanās lietošana.

Mīts un īstenība par abortīvo tableti Ru-486

Itālijā asas diskusijas ir izraisījis Farmācijas aģentūras apstiprinājums par abortīvās tabletes Ru486 lietošanu veselības aizsardzības iestāžu vidē. Tā tiek pieņemta kā alternatīva ķirurģiskajam abortam. Abortīvo tableti jau izmanto vairākās citās Eiropas valstīs, –ziņo I. Šteinerte/Vatikāna radio
Sakarā ar Romas Katoliskās universitātes Bioētikas augstskolas profesora Adriano Pessinas teikto, aborts ir banāla un reizē traģiska loģika, kas tiek pasniegta kā sievietes tiesības. Profesors atzīst, ka šobrīd notiekošās debates par Ru486 izceļ nepieciešamību padomāt par cēloņiem, kas ved pie aborta. Ja agrāk aborta izvēli visbiežāk noteica ekonomiskie apstākļi, tad šodien tā ir dominējošā kultūra. Mūsdienu sabiedrība ir zaudējusi atbildības sajūtu, daudziem vīriešiem ir zudusi apziņa par tēva lomu. Bieži tiek aizmirsts, ka sieviešu tiesību aizsardzība nedrīkst tikt izmantota pret bērna tiesībām piedzimt. Tiek aizmirsts arī, ka aborta gadījumā, par upuriem, lai arī atšķirīgos veidos, kļūst gan bērns, gan māte.
Abortīvās tabletes sakarā savs vārds sakāms arī Pontifikālās akadēmijas par dzīvību prezidentam, teologam Rino Fizikellam. Viņš stāsta, ka Ru486 izmantošana ir sankcionēta pēc tam, kad izgāzās projekts veikt eksperimentus par cita veida aborta alternatīvām. Lai atgrieztu eksperimentēšanas nolūkos ieguldītos līdzekļus, turpmāk ir atļauts izmantot minēto tableti, kas pirms tam ilgu laiku tika pakļauta diskusijām. „Šī „banālā” rīcība daudz ko pasaka par dažu laboratorijās veikto pētījumu mērķi,” uzsver Fizikella. Viņš ar rūgtumu konstatē, ka jau kārtējo reizi primārais mērķis nav bijusi cilvēka dzīvība, bet gan peļņa. Teologs aicina mediķus un farmācijas darbiniekus nekļūt par šādu noziedzīgu situāciju līdzdalībniekiem.

Pontifikālās akadēmijas par dzīvību prezidents vērš uzmanību arī uz to, ka pēc Ru486 tabletes pieņemšanas, ir apstiprinājušies vairāki sieviešu nāves gadījumi. Ru486 ir abortīvā tehnika, kas noslāpē embriju, kurš nesen iemiesojies mātes klēpī. Rino Fizikella vēlas atgādināt, ka embrijs nav vienkārša šūnu masa, kā daži to vēlas definēt. Ru486 pieņemšana abortu nedara mazāk traumatisku par ķirurģiska veida iejaukšanos. Līdz ar tableti aborts tiek paildzināts laika ziņā.

Lai novērstu ļaunumu, kādu izraisa aborts, itāliešu teologs uzsver, ka ir jārūpējas par cilvēku sirdsapziņas izglītošanu. Tas ir jādara ģimenēs, skolās, draudzēs un citās sabiedriskajās institūcijās, audzinot mūsdienu jauniešus.

Euģēnija Ročella, Itālijas Darba, Veselības un Sociālās politikas ministrijas sekretāre stāsta, ka tabletes Ru486 komercializācija izraisa lielas šaubas, vai tā saskan ar 194. likuma pantu, kas Itālijā atļauj labprātīgu grūtniecības pārtraukšanu. Viņa piemin 31 nāves gadījumu, kas iestājušies pēc tabletes pieņemšanas. Ministrijas pārstāve īpašu uzmanību pievērš faktam, ka sievietes, kas izdara ķīmisko, tas ir, Ru486 izraisīto abortu, netiek uzraudzītas slimnīcā, kā tas notiek pēc ķirurģiskā aborta. Ķīmiskais aborts var ilgt apmēram 15 dienas, galarezultātā no sievietes organisma tiek izgrūsts auglis. Dažreiz ir nepieciešams pieņemt arī antibiotikas un pretsāpju līdzekļus. Pastāv risks, ka trūkstot ārsta uzraudzībai, sieviete var neizprast savas situācijas nopietnību sarežģītos gadījumos.

Euģēnija Ročella kopā ar Assuntinu Morezi ir publicējusi grāmatu „Pasaka par vieglo abortu. Mīti un īstenība par Ru486″ (La favola dell’aborto facile. Miti e realta’ della pillola Ru486, Milāna, Franco Angeli), kurā, cita starpā, ir atgādināts, ka Amerikas Savienotajās valstīs pirmās pret šīs tabletes izmantošanu iestājās feministu kustības. Tas pats notiek arī daudzās citās pasaules valstīs, piemēram, Austrālijā, Vācijā un Lielbritānijā. Pēdējā pēc tabletes lietošanas bojā gājušas 29 sievietes.

Itālijā abortu skaits pēdējos gados ir mazinājies. Mazāk abortu šeit izdara arī mazgadīgās. Taču pastāv bažas, vai ar tā dēvētā „vieglā aborta” solījumu daudzas sievietes netiks apmānītas un valstī atkal nesāks palielināties abortu skaits. Itālijas Darba, Veselības un sociālās politikas ministrijas sekretāre uzsver, ka ar apmānu ir saistīta Ru486 ienākšana tirgū. Ministrija ar vairāku tehniski zinātnisku dokumentu krājumu par šīs tabletes kaitīgo iedarbību ir vērsusies pie Farmācijas aģentūras, kas to izplata, taču aģentūras atbilde ir bijusi noraidoša.
RU-486 lietošana ASV

RU-486 (mifepristons), kas ļauj pārtraukt nevēlamu grūtniecību, izgudrots jau pirms 20 gadiem. Pirmie to 1988.gadā sāka parakstīt mediķi Francijā. Kopš tā laika šīs tabletes pieejamas arī Lielbritānijā, ASV, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Ķīnā, Krievijā,Igaunijā u.c. valstīs.

RU-486 ienākšanu Amerikā aizkavēja politika. Tablešu importu savulaik aizliedza prezidents republikānis Džordžs Bušs. Valdības nostāja mainījās pēc demokrāta Bila Klintona ienākšanas Baltajā namā. Tagad sieviešu tiesību aizstāvošās instances svin uzvaru.

 

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.