„Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6)                                               

KRIEVI GRAUJ IGAUNIJU

Ceturtdien 26. aprīlī Igaunijas galvaspilsētā Tallinas centrā tika sākti sagatavošanas darbi Otrajā pasaules karā kritušajiem padomju karavīriem veltītā pieminekļa “Bronzas kareivis” pārvietošanai no Tallinas centra uz kapsētu un uzsākti arheoloģiskie izrakumi, lai pārliecinātos, vai tuvumā ir kāda apbedījuma vieta.

Iemesls

Igaunijas varas rīcību uzskatot, ka piemineklis simbolizē gandrīz pusgadsimtu ilgo padomju okupāciju, bet Krievijas varas dēvēto Padomju Savienības uzvaru Otrajā pasaules karā, asi kritizēja un protestēja Igaunijas krievi un Krievijas valdība. Neraugoties uz nikno un pārspīlēti dīvaino Krievijas reakciju uz Igaunijas iekšpolitikas procesu, par kuru Igaunijas pilsoņi ir pozitīvi noskaņoti un izteikušies, ka pieminekli uzskatot par okupantu simbolu, Igaunijas varas iestādes negrasījās atteikties no sava nodoma.

Grautiņa pasūtījums

Lai izrādītu savu jau sen zaudēto varu un pastiprinātu naidu kurināšanu, Krievijas Valsts dome izteikusi atbalstu un pateicību Bronzas kareivja pieminekļa aizstāvjiem. Aizstāvju atbalsts? Atbalsts Krievijas prokremlisko jauniešu organizācijām. Taču vai huligāniskas rīcības, apzagšana, fiziska izrēķināšanās, vandālisms un marodieru izklaižu atbalsts ir attaisnojams? Vai arī varbūt visdrīzāk Krievijas Valsts dome baidās, ka Igaunijas varu iestāžu rīcība varētu izraisīt sliktu piemēru arī pārējās divās Baltijas Valstīs? Krievija arī bailēs par zaudēto ietekmi un patreizējo vājumu. Impērija ir sagrauta, bet imperiālisma apziņa vēl dzīva.

Turklāt Krievijas interneta portāli tīšuprāt kurināja dzīvojošos Krievijā ar pārspīlētu un nepatiesu informācijas izplatīšanu, aicinot nepirkt Igaunijā ražotus produktus, nonākot pat līdz tam, ka savu internetu portālu popularizēšanai izmantojuši nupat emocionāli sacerētas dziesmas, pūļa kūdīšanai.

Rezultāts

Neraugoties uz provokatīvu darbību veicināšanu, tomēr demontētais bronzas monuments no Tenismegi pakalna ir pārvietots uz Tallinas Karavīru kapiem.

Jaunieši atrod iemeslu izklaidēm

Žurnāla SPEKTRS speciālais korespondents Igaunijā Aleksejs Kvarcovs vēstīja, ka Igaunijas krievi pretojās policistiem, centās provocēt un fiziski iespaidot policijas darbiniekus, kuri apsargāja arheoloģisko izrakuma vietu, lietoja necenzētus vārdus un mētāja pudeles piepildītas ar ātri uzliesmojošām vielām. Korespondents „iefiltrējās” jauniešu pūlī, lai uzzinātu demonstrētāju patiesos nolūkus. Kad pūlim tika uzdots jautājums, kāds ir iemesls, ka viņi ir šeit savākušies teikuši, ka negrib sēdēt skolas solā un palaist garām izdevību sadot pa muti kādam igaunim. Jaunieši un pusaudži savervējuši arī paziņas no citām skolām, lai „patusētos”.
Vakarā korespondents bija acu liecinieks iereibušu jauniešu nekrietnām izdarībām, it kā pieminekļa aizstāvji huligāniski uzvedās galvaspilsētas ielās. Izsita tuvāko veikalu logu vitrīnas un ar lepnumu siroja un apzaga veikalus vienu pēc otra. Kādu mazveikaliņu aizdedzināja, kad korespondents jautājis kādēļ jaunieši to dara, jo veikala uzņēmējam taču nav saistības ar pieminekļa demontāžu. Atbildes vietā, no rokām tika izrauta fotokamera un fiziski izrēķinājās. Pēc brīža no uzbudinātā jauniešu pūļa korespondents izkļuvis ar gandrīz veselu ādu.
Sestdien, no jauna notika pilsētas kārtības traucēšana, policija aizturēja vairāk kā 100 nepilngadīgos naida pilnos nemiera cēlājus, kuri iepriekš bija paspējuši sakauties savstarpēji domstarpības rezultātā. Labs iemesls negatīvo emociju izlādēšanā un interesants izklaidēšanās veids. Ja aizturētajiem pajautātu, kāda ir pieminekļa vēsture, diez vai sekotu izsmeļoša adekvāta atbilde.

LU profesora Andreja Veisberga komentārs

VARA – sabiedrībā tiek realizēta ar valodas starpniecību. Tā eksistē valodā un tiek izteikta likumu, pavēļu un dažādu vēlmju formā. Bet ar vārdiem, protams, var manipulēt – melojot, sakot, slēpjot vai pārspīlējot patiesību. Hitlers visai atklāti paziņoja, ka, „gudri un neatlaidīgi izmantojot propagandu, cilvēkus var pārliecināt, ka debesis ir elle un otrādi – visnožēlojamākā dzīve ir paradīze”. Propaganda turpinās arī tagad novērojot situāciju vienā no Baltijas Valstīm -Igaunijā. Kurā ar padomju režīma paliekām ir uzsūkusies sabiedrības daļa (krievi) jaunieši. Tie nekad nebūs lojāli un integrējušies citā sabiedrībā. Dzīvojot 21. gadsimtā redzēt 20. gadsimta negatīvo ietekmi krievvalodīgā sabiedrībā ir visai bēdīgs skats. Padomju laika propagandai pagātnē un diemžēl arī šodien ir nepieciešams ienaidnieka tēls, kurš tiek barbariski pārspīlēts. Bet savējais, pieņemtais tiek spodrināts. Tādējādi tika/tiek uzsūkta krietna ideoloģizētā naida deva.

Ļaunu darbu un domu slēpšanai plaši izmanto eifēmismu, bet to attaisnošanai savukārt derīgāki disfēmismi – aizkaroši, aizvainojoši vārdi, kas ar nolūku pastiprina negatīvos jēdzienus, pārspīlē to, ko lietotājs demonstratīvi grib parādīt negatīvā gaismā. Atkarībā no viedokļa vienu un to pašu jēdzienu var apzīmēt dažādi, izmantojot plašu emocionālu iekrāsotu sinonīmu SPEKTRU, kā, piemēram, Igaunijā šajā gadījumā, sauklis: „Fašisms nenotiks!” Tiek nomelnota Iganijas nācija, turklāt atklāts naids un necieņa pret valsti dedzinot Igaunijas Valsts karogu, ar lepnumu nekaunoties atklāt televīzijai un fotogrāfiem savas sejas. Starp citu, Amerikā šāda rīcība ir sodāma ar brīvības atņemšanu.

Secinājums:

Mozus savu tautu veda 40 gadus, lai tā spētu attīrīties no negatīvās pagātnes un Ēģiptes propagandas un elku ietekmes, cik gadi būs nepieciešami Baltijas Valstīm?

0 komentāri

Uzraksti, ko domā

Vārds:
E-pasts:
www:
Komentārs:

Citi rakstiSākumlapa

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija

Kārlis Krēsliņš : Mūsdienu valsts militārā stratēģija(0)

Kādas ir valsts nelikumīgas darbības, lai paplašinātu savu ietekmi pasaulē? Moldova, kad sabruka PSRS, Gruzijā, kur bija iekšējais konflikts, miera uzturētāji no Krievijas un ar to aizstāvēšanu pamatots iebrukums Gruzijā. Ukrainā anektēt Krimu un izveidot militāro konfliktu Doņeckas un Luganskas novados. Vai tas vismaz daļēji neatgādina to, kā attīstījās notikumi pirms II pasaules kara? Nākamais

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām

Leonards Inkins: Par “Krievu pasaules” smaku un pašsaprotamām lietām(0)

Leonards Inkins: Biedrības “Latvietis” biedrs, grāmatu autors: Neizmantoto iespēju laiks: daļa. Atgriešanās, Neizmantoto iespēju laiks Smēķētāji Kāds mans draugs publicējot facebūkā dažus teikumus, par krieviem un Krieviju, ar zemtekstu – nu kā tā var, tas taču nav normāli, mani rosināja rakstīt par to, kas ir pats par sevi saprotams, kas neprasa padziļinātas izglītības un skaistus diplomus. Šeit

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE

Kārlis Krēsliņš: NĀKOTNES PASAULE(0)

Kārlis Krēsliņš Br.gen(atv.) Dr.habil.sc.ing   IEVADS. Pasaulē notiek daudz it kā neatkarīgu notikumu. ASV prezidenta vēlēšanas un sabiedrības sašķelšanās divās diezgan radikālās daļās, mazāk vai vairāk tas notiek arī ES valstīs un ES kopumā, pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, Krievijā notikušas cilvēku indēšanas gadījumi, nemieri Baltkrievija. KF prezidenta V. Putina uzruna Davosas starptautiskajā ekonomiskajā forumā un ĀM

Leonards Inkins: Troļļi

Leonards Inkins: Troļļi(2)

Troļļošana tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.       Reiz britu zemē iznāca kāds nedēļas laikraksts. Katru nedēļu tas priecēja lasītājus ar interesantiem rakstiem, diskusijām un

Leonards Inkins: Maģija

Leonards Inkins: Maģija(0)

Tad atnāca Jēzus no Galilejas uz Jordānu pie Jāņa, lai tas Viņu kristītu. Bet Jānis atturēja Viņu, sacīdams: Man jāsaņem kristību no Tevis, bet Tu nāc pie manis? Bet Jēzus atbildēdams sacīja viņam: Lai tas tā notiek! Tā taču mums pienākas izpildīt visu taisnību! Tad viņš to pieļāva. Pēc kristības Jēzus tūliņ izkāpa no ūdens,

lasīt vairāk

Kontakti un Reklāmas izvietošana

SPEKTRS mērķis - informēt sabiedrību par kristīgām aktualitātēm.

Materiālu (ziņas, raksti, vēstules, ierosinājumi, jautājumi) nosūtīšana - [email protected]

Sociālie tīkli un saziņa

Lasītākās tēmas

© 2006 - 2012 Spektrs.com

Citējot atsauce uz žurnālu SPEKTRS.COM ar SAITI obligāta! Pārpublicējot materiālus drīkst ar SIA „SPEKTRS ANNO” atļauju.